SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na rzeźbę ??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 514
Mój pierwszy post - więc witam wszystkich :)
Trenuje prawie dwa lata lecz dalej jestem początkujący ;/ więc proszę o małe rady :) Dużo już czytałem na temat diety oraz treningow nie tylko na tej stronie i już mam istny mętlik w głowie ;/ myśle, że lepiej wyszedłbym po prostu poświęcając ten czas na trening ;P ale do rzeczy...

Trening
Pon - KLATKA
4 serie - wyciskanie na ławeczce poziomej:
I seria - 12 powtórzeń
II - 11
III - 10
IV - 9/10

4 serie - wyciskanie na pochyłej (głową do góry)
I - 11
II - 10
III - 10
IV - 10

4 serie - (nie wiem jak się ćwiczenie nazywa - coś w stylu rozpiętek siedząc - na maszynie)
I - 15
II - 14
III - 14
IV - 13

na koniec pompki 3 serie - 30 powtorzen 25 i 20.

na koniec brzuszki (ok 10 minut - ogółem 300 powtórzeń)

WTOREK
wolny (brzuszki, niekiedy bieganie itp.)

ŚRODA - Barki
1 seria - rozgrzewkowa - przenoszenie sztangielek nad głową w leżeniu - 25 powtórzeń

3 serie po 25 powtórzeń - unoszenie sztangielek bokiem na wysokość barków

3 serie po 25 powtórzeń - unoszenie sztangielek przodem na wysokość barków

3 serie po 25 powtórzeń - unoszenie sztangielek bokiem w skłonie

plus 2 serie na bic (50 i 45) i na przdramie na jakimś urządzonku do ściskania (3 serie na każdą rękę) + bruszki.

mam tylko 2 hantle po 4 kilo dlatego tak dużo macham ;/

CZWARTEK - Klata (to samo co w pon)

PIĄTEK (to samo co wtorek)

SOBOTA (to samo co środa)

NIEDZIELA - WOLNE

DIETA
dużo czytałem na temat różnych diet i nadal nie wiem czy moge sobie zjeść kanapke z szynka czy lepiej będzie jak zjem z twarogiem :P
Więc na śniadanie tylko jem kanapki z serem żółtym szynka i twarogiem (i jakiś pomidorek na to) ewentualnie parówki lub jajecznica - chodzi mi tu głównie o jak największą zawartość białka.

Na drugie śniadanie jem kto samo co na śniadanie tylko w mniejszej ilości

Po siłowni wcinam 2 jogurty naturalne plus ok 80 gr twarogu chudego.

Obiad to niestety ciągle coś innego bo nie mam na to wpływu;/ zupy różne, kotlety, ryby ...

I kolacja to samo co na śniadanie plus jogurt naturalny nikeiedy.

Ciągle nie wiem co ma dużą zawartość białka w mojej lodówce - szukam po internecie i nigdy nic nie moge znaleźć więc jestem ograniczony do moich "boskich" kanapek ;/

Nie proszę o ocenę bo wiem, że jest najgorsza ale jedynie proszę o jakieś porady ;) jeśli są pytania to na każde odpowiem, z góry dzięki :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 71

Wzrost: 177

Cel treningowy: rzeźba

Staż treningowy na słowni: ok. rok

Uprawiane inne sporty: niekiedy biegam

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): w pon i czw chodzę na siłownie, lecz w reszte dni korzystam tylko z moich 2 sztangielków po 4 kg

Dieta: jak wyżej

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: nic

98% ludzi nie kroi chleba latarką, jeśli należysz do tych 2% wstaw to w podpisie :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 638
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
rzeżba to nie 25-30 powtórzeń na serię, czytaj, czytaj, czytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 638
2 hantelki po 4 kg po roku na silowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 615
Trening na rzeźbę-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)-każdą grupę mięśniową trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi krótkie, bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń(dodajemy więcej ćwiczeń izolowanych, jak np. rozpiętki w leżeniu, krzyżowanie linek wyciągów, ćwiczenia na maszynach treningowych).Można stosować superserie, serie łączone, serie potrójne, gigantserie(powyżej 3 ćwiczeń na tę samą grupę wykonywanych w minimalnych odstępach)-oczywiście w miarę zaawansowania ćwiczącego. Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12.Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego(30-45 minut). Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 514
co jak co ale tymi hantlami udało mi się lepiej wyrzeźbić barki niż klatę na siłowni. A co z dietą?

98% ludzi nie kroi chleba latarką, jeśli należysz do tych 2% wstaw to w podpisie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 514
zapomniałem dodać, że lubię troche popływać i niekiedy rower :)

98% ludzi nie kroi chleba latarką, jeśli należysz do tych 2% wstaw to w podpisie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
boże widzisz i nie grzmisz ???

bez diety nie zrobisz wiele

radze przeczytac

https://www.sfd.pl/Potwierdzamy_fakty,_obalamy_mity-_cześć_I-_rzeźba.-t362468.html

https://www.sfd.pl/-t315296.html
Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-12 20:22:03

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-12 20:22:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 514
liczylem na jakies wieksze konkrety ... bo te artykuły czytałem po milion razy... ale przy moich warunkach mniej wiecej - jak to można poprawić (siłownia tylko 2 razy na tydz;/ )

98% ludzi nie kroi chleba latarką, jeśli należysz do tych 2% wstaw to w podpisie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
jak czytales milion razy to przeczytaj jeszcze raz bo nie wyciagnales wnioskow,


Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-13 10:15:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 514
gateway93
ja potrzebuje diety wysokobialkowej - rozumiesz? bo chce zainwestowac w miesnie - o tluszcz sie nie boje bo jak mam nadmiar (co rzadko sie zdarza) spalam go w nastepny tydzien. Mam wszystko poobliczane co do zawartosci bialka w mojej diecie - lecz jak ta dieta wysokobialkowa moze wygladac? I tu prosze o pomoc :)

Pakerek293
dzieki! twoja wypowiedz na pewno mi sie przyda :) do tej pory krzyzowalem trening na rzezbe z treningiem silowym i tu mialem wlasnie problem :) od nastepnego tygodnia zmniejszam obciazenie na silowni :)

98% ludzi nie kroi chleba latarką, jeśli należysz do tych 2% wstaw to w podpisie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 201 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7103
Zrób sobie najpierw masę, a nie rzeźbę Jeżeli chodzisz 2x w tygodniu na siłownie spokojnie możesz sobie tak ćwiczyć. Lepiej byłoby 3, no ale Poczytaj o FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase- ocena/ poprawa

Następny temat

Plan na -> trening , dieta i ogólne założenia - do oceny i poprawy.

WHEY premium