SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening klatki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
witam prosze o pomoc w doborze odpowiednich ćwiczeń na klatke, ćwicze 3 lata od początku mojej przygody z siłownią podstawowym moim ćwiczeniem było wyciskanie sztangi leżąc. To ćwiczenie troche mi się znudziło i chcialbym na jakiś czas zrobić sobie przerwe od wyciskania leżąc, ciekaw jestem jak klatka zareaguje bez tego ćwiczenia. Co powiecie na taki trening?

wyciskanie skos góra 4serie x 8powtorzen
maszyna Hammer Strength 4x8
pompki na poręczach 4x8
rozpiętki maszyna / hantle 3x10


Wiek 23 lata, 90 kg wagi, 185 cm wzrostu, 3 lata staż. Dzięki, pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Skoro chcesz odmiany:

pompki na poręczach
wyciskanie skos hantli
rozpiętki poziom

Poprawna technika opisana w tym artykule:

https://www.sfd.pl/Budujemy_klatkę,_odbiegajac_od_utartych_zasad!-t582252.html 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
dzięki za pomoc, a więc tylko 3 ćwiczenia na klatke wystarczą aby konkretnie ją skatować na treningu? moge wymienić skos na hantlach na skos na sztandze? wyglądało by to tak:

1 ćwiczenie pompki na poręczach
skos na sztandze
rozpiętki

co do powtórzeń i serii na masie ile najlepiej wykonywać tak jak robiłem do tej pory 4 serie po 8 powtórzeń? pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 224 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8425
Rozpięttki możesz zamieniać z przenoszeniem sztangielki:) Myślę ze skos na sztangielkach jest lepszy od sztangi gdyż lepiej czujesz mięsnie klatki przy sztangielkach i masz większy zasięg rąk(możesz niżej opuścić stangielki do klaty)

Paper1987

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1068
Zostaw rozpietki przenoszenie nie jest zbyt dobre według mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Damian177 - nie doradzaj, jak masz nikłą wiedzę i doświadczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
ok a więc pompki, skos góra i przenoszenie/ rozpiętki 4 serie po 8? czy taki trening bedzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1068
Stwierdzam to co wiem z mojego doświadczenia może i nie jest ogromne 6lat czy ile tam ale jakieś jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właściwie i przenoszenie i rozpiętki możesz zmieścić- np. w serii łączonej na koniec treningu- 3 takie serie podwójne myślę, ze wystarczą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 224 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8425
Damian177 dzięki przenoszeniu zwiększysz "objętość" klatki a rozpietki dobre są na szerokość:) Ja robię na jednym treningu rozpietki a na 2 przenoszenie i tak na przemian

Paper1987

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
do pompek i skosu moge dorzucić jeszcze maszyne Hammer Strength czy trening bedzie przeładowany?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

80-70kg Przerwa. Dieta Trening

Następny temat

Pare kłopotów

WHEY premium