SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skromny plan ;]

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3803
postanowiłem zacząć trenować, jako, że nigdy intensywnie tego nie robiłem... motywacją jest dla mnie to, że z natury jestem silnie zbudowany i mam dużo naturalnej siły prowadząc z deka stosunkowo niezbyt aktywny tryb życia. postanowiłem więc ułożyć sobie mały, codzienny planik:
x5 serii pompek po 10 powtórzeń, przerwa góra 45 sekund
80 - 100 brzuszków x2 serie po 40 lub 50 (stosunkowo niezbyt ciężkie, robiłem kiedyś a6w)
25 luźnych przysiadów

takie rzeczy jak bieganie to mam w szkole (klasa o profilu sportowym), więc raczej nie jest źle. mam na czym budować masę, moja waga jest ok i w sumie nie jestem jakiś gruby o_0, więc może to oznaka silnej budowy. a więc oceńcie lub zmodyfikujcie lekko mój plan, będę wdzięczny :P

a, i ten trening ma na celu przygotowanie mnie do cięższych rzeczy takich jak przykładowo siłownia i dźwiganie/wyciskanie ciężarów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3803
o. chyba się przetrenowałem, bo bolą mnie te mięśnie nad bicepsem i tricepsem, zrobiłem sobie jeden dzień przerwy, dziś jednak też trochę bolą. machać te pompki? codziennie robię około 60, jakieś 75 brzuszków i ćwiczenia z A6W, brzuch jednak nie upomina się o odpoczynek. planuję założyć drążek, aby poćwiczyć plecy i bicepsa, ale czy wówczas będę mógł robić trening codziennie?

Zmieniony przez - nmn w dniu 2007-12-09 12:45:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4059
rób kilka rodzajów pompek - z szerokim rozstawieniem rak(na "szerokość" klaty), wąskim(na wew. klaty) i łakcie daleko od ciała, z łokciami blisko ciała(na triceps), nogi wyżej(na górne partie), nogi niżej reszta wyżej(na dolne partie klaty) ;] możesz teżrobićto z obciążeniem na plecach;]

To tyle, pooozdro;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Witam
trzeba było zajrzeć w podwieszone posty

https://www.sfd.pl/Plan_treningowy_dla_osób_początkujących-t359947.html

Zacznij ćwiczyć wszystko w logicznie uporządkowany sposób i z przestrzeganiem pewnych zasad. Powyżej masz link dla planu dla Ciebie

Pamiętaj również o odpowiedni odżywianiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3803
w miarę czasu i rozwojem tkanki mięśniowej i formy stopniowo zwiększać liczby powtórzeń, czy zainwestować w jakieś hantle/sztangi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
a ile liczysz latek bo jeśli jesteś młody 13,14,15,16 lat to narazie ćwicz pod ciężarem swojego ciała no i możesz w niektóry ćwiczeniach dodawać sobie stopniowo obciążenia ( POMPKI ITD). A jeśli już mam min te 17 lato to można inwestować wtedy stawy itd są już w miarę rozbudowane i można zaczynać powoli pizgać żelastwem heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 222
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp


możesz jeszcze kupić hantle

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3803
kurde :D zamiast pompek miały być półpompki.. w każdym razie ostatnio robię codziennie 150 w sumie, brzuszków 150 - 200... ale nie czuję po tym zbyt wielkiego zmęczenia, mogę podwoić liczbę pompek i brzuszków i robić to codziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
A nie lepiej było by spróbować poćwiczyć jednak według planu który jest w podwieszonych postach i do którego dałem link Takie tłuczenie pompek na "pałe" nie ma większego sensu i nie przyniesie to zbytniego efektu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3803
nie - ponieważ chodzę do klasy o profilu sportowym więc biegania i takiej ogólnorozwojówki mam tam sporo, za to ćwiczeń siłowych z większym natężeniem tam brak, a więc staram się uzupełniać w domu.

ale zastanawiam się, czy nie zacząć robić zwyczajnych pompek 8x4 i jeszcze porządna ilość półpompek oraz brzuszki 50x3 - tylko czy powinienem to robić codziennie?

btw. dodam, że z budowy jestem prawdopodobnie mezomorfikiem/endomorfikiem, a już po pewnym czasie robienia tych półpompek zauważyłem różnice w sile

Zmieniony przez - nmn w dniu 2007-12-02 19:05:40

Zmieniony przez - nmn w dniu 2007-12-02 19:11:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3803
ponawiam pytanie, czy ten trening mogę robić codziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2631
Po pierwsze to widzę że stawiasz na ilość a nie na jakość. Nie lepiej już przyłożyć się do pełnych pompek a nie machać jakieś półpompki - sorki ale to ćwiczenie raczej dla początkujących kobiet.

Dwa - zamiast katować brzuch tak długimi seriami lepiej jest - moim zdaniem - zacząć ćwiczyć ABS II - zdecydowanie daje większy wycisk i lepsze efekty niż brzuszki.

Trzy - piszesz, że masz dużo biegania i ogółnorozwojówki za to brakuje ćwiczeń siłowych - i tu mnie rozwaliłeś Dla Ciebie ćwiczenia siłowe to tylko pompki i brzuszki ???? Dodaj chociaż do tego ćwiczenia na drążku. Ciało to nie tylko klata i brzuch - nie mówiąc już o nogach.

Generalnie - więcej nie zawsze znaczy lepiej i jak już się człowiek zabiera za ćwiczenia to niech to robi z sensem.

Zmieniony przez - Zman w dniu 2007-12-04 09:00:25

jak w mordę strzelił Odobenus rosmarus

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc- trening domowy

Następny temat

Jak Wytrenowac idealna Drabinke i duzy Biceps??

WHEY premium