SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siłownia+taekwondo+basen = masa (oszalałem ?)

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 360
Witam! Mam takie pytanie czy ktoś z was próbował połączyć te trzy sporty? Bardzo bym chciał je jakoś ułożyć w tygodniowy harmonogram ale nie jestem pewien czy w taki sposób(patrz niżej) będzie to dawać jakieś efekty. Rozumiem że siłownia + aeroby mijają się z budowaniem - masy na czym bardzo by mi zależało- ale może komuś się to udało?

harmonogram który by mi pasował:

poniedziałek: siłownia(mam ławeczkę w domu)
wtorek: o 16 basen do 17. o 19 30 trening taekwondo
środa: siłownia
czwartek: o 16 basen do 17. o 19 30 trening taekwondo
piątek: siłownia
sobota: trening taekwondo o 10. Basen przykładowo o 15.
niedziela: ?(przypuszczam dzień odpoczynku ;p)

Co sądzicie? Ciężko będzie z tym wyrobić, ale mam nadzieje że jakoś w to wejde i się przyzwyczaję. I co z tą masą?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1502
witam ja tez ćwiczę taekwondo tylko w moim przypadku wygląda to trochę inaczej poniedziałek taekwon do 0 16.20 do 18 potem siłownia co jeść przed taekwon do treningi są ciężkie jeść jeszcze jak przyjdę do domu przed siłownio proszę o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/Moj_trening-rozpiska-t466085.html

Poczytaj sobie .Twój trening jest ligtowy, masę zrobisz bez problemu.Tylko ja bym nie robił basenu przed taekwondo, bo za bardzo mnie odpręża basen, wolałbym pobiegać lub jakieś aeroby i zrobił bym to z samego rana, jak chodzisz do szkoły to przed.Pamiętaj o diecie, bo dieta to podstawa.

Zmieniony przez - Lipen w dniu 2009-03-04 17:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Rozumiem że siłownia + aeroby mijają się z budowaniem - masy na czym bardzo by mi zależało- ale może komuś się to udało?

Powiem Ci tak, jezeli Twoja dieta bedzie miala nadwyzke kalorii, to i nawet przy aerobach bedziesz "masowal", tylko po Ci to? Z tego co sie orientuje w taekwondo, liczy sie waga zawodnikow i na jej podstawie zawodnik jest przypisywany do danej kategorii wagowej. Przymasujesz=siła,masa, ale i takze bedziesz musial "napierdzielac sie" z tymi ciezszymi, wiec jak chcesz. Ja na Twoim miejscu ulozym bym sobie dobra diete oraz powaznie zaczal "zapieprzac" na treningu. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 360
Lipen doceniam podpowiedź i podziwiam za samodzielny plan treningowy, ale jest taki kłopot że ja ćwiczę z trenerem i z sparingpartnerem, także twój -nie zaprzeczam- imponujący plan niestety nie przejdzie w moim przypadku. Możesz wyjaśnić co znaczy ligtowy? Zapewne chodziło Ci że jest "lajtowy" dobrze zrozumiałem ;D? I niestety przed szkołą nie dam rady chodzić na basen bo lekcje mam na 8 a nie widzi mi się wstawanie o 6 ;P. W każdym bądź razie za inicjatywe SoG ;)

bartek895 narazie nie widzą mi się wyjazdy na zawody, a kiedy przyjdzie czas to postaram się schudnąć najwyżej. Narazie chciałbym masować ;) Dzięki za podpowiedź! Sog!

Panowie doceniam wasze cenne rady, ale czekam również na wypowiedzi innych, co myślą o moim "kuriozalnym" przypadku

POZDRAWIAM!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie napisałem, że masz go stsować tylko sobie zobaczyć jak ja ćwiczyłem i zrobiłem na tym mase .A lightowy tzn. lekki. A i to, że masz trenera i spring partnera nie jest chyba przeszkodą, żebys poza treningiem w klubie dodał jakies bieganko czy coś.Co do wstawania o 6:00, ja wstawałem, a jak mi się nie chcialo to nie szedłem do szkoły , nie polecam takiej opcji, ale u mnie nie skończyla się źle, bo opuszczać h, to trzeba umieć .Ja na twoim miejscu odpuścił bym basen, a raczej bym pobiegał lub jakies aeroby porobił.
Napisz jaką masz diete, oczywiście w skróice, ile b., w. i t. .Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 360
Biegać niestety nie mogę, tak jak i podnosić ciężarów stojąc - zalecenie od lekarza spowodowane skoliozą lędźwiową. Kurcze miałem dużą przerwe w treningach. Ale latem miałem taką diętę. Wtedy ważyłem 65kg. Teraz 70kg.

Śniadanie 8:30
Płatki musli -> 75g
Mleko -> 200g
Kakao -> 10g

2 jajka (gotowane, jajecznica itd.)
1kromka ciemnego chleba

II Śniadanie 10:00
Chleb razowy -> 140g
Szynka -> 40g (2 plasterki)
Ser żółty -> 20g (1 plasterek)
Warzywo -> pomidor
Orzechy włoskie -> 10g

III Posiłek 12:00
Ryż brązowy -> 100g
tuńczyk -> 130g
Warzywa -> pomidor
Orzechy włoskie -> 10g

Posiłek przed treningowy 14:00
Ryż brązowy -> 100g
Pierś z kurczaka -> 75g lub tuńczyk ->130g
Warzywa -> pomidor
Po 1 , 1,5godz trening (15:30)

Posiłek po treningowy - okolice 17:00
Zaraz po treningu
5g KREATYNY monohydrate MIKRO 250 MESH od vitalmax w 200ml wody
Glukoza 30g
Po 30min
pierś z kurczaka -> 75g
ryż -> 100g
Jogurt naturalny -> 200ml
Oliwa -> 10g

Przed snem
Jajka -> usmażone 2 jajka
Oliwa -> 5g

lub

ser biały nisko tłuszczowy + oliwa 5g

tego indeksu nigdy nie obliczałem. W sensie B. T. W.

Lipen czyli twoim zdaniem taki plan nie ujdzie?

poniedziałek: siłownia(mam ławeczkę w domu)
wtorek: o 16 basen do 17. o 19 30 trening taekwondo
środa: siłownia
czwartek: o 16 basen do 17. o 19 30 trening taekwondo
piątek: siłownia
sobota: trening taekwondo o 10. Basen przykładowo o 15.
niedziela: ?(przypuszczam dzień odpoczynku ;p)

bo taki raczej by mi najbardziej pasował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No wiesz mi tylko nie pasowałby basen przed treningiem TKD, bo besen odpręża, jak juz poszedłbym na basen po TKD.Jak nie mozesz biegać to rower .A dieta to staraj się dostarczać dziennie 2 g białka na kg masy ciała, czyli u Ciebie 140 g białka dziennie, i unikaj pustych cukrów i nie jedz za duzo tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Śniadanie 8:30<-- dodaj zdrowych tluszczow np. oliwa z oliwek, orzechy, badz jakies nasiona. Ja dodaje np pestki z dyni
Płatki musli -> 75g
Mleko -> 200g
Kakao -> 10g

2 jajka (gotowane, jajecznica itd.)
1kromka ciemnego chleba

II Śniadanie 10:00<-- nie wiem czemu, ale wydaje mi sie, ze malo bialka. Ja bym proponowal czyms zastapic szynke i ser zolty jakims porzadnym bialkiem(zobacz w dziale odzywianie zrodla bialka)
Chleb razowy -> 140g
Szynka -> 40g (2 plasterki)
Ser żółty -> 20g (1 plasterek)
Warzywo -> pomidor
Orzechy włoskie -> 10g

III Posiłek 12:00,<--(oliwa z oliwek nie bedzie glupim pomyslem, mozesz np polac nia ryz)
Ryż brązowy -> 100g
tuńczyk -> 130g
Warzywa -> pomidor
Orzechy włoskie -> 10g

Posiłek przed treningowy 14:00<--wyrzuc warzywa z tego posilku. Pamietaj aby posilek przedtreningowy byl bogaty w bialko szybkowchlanialne i weglowodany zlozone
Ryż brązowy -> 100g
Pierś z kurczaka -> 75g lub tuńczyk ->130g
Warzywa -> pomidor
Po 1 , 1,5godz trening (15:30)

Posiłek po treningowy - okolice 17:00<--wywal oliwe z oliwek, bowiem utrudnia wchlanianie bialka. Jogurt tez mozesz sobie darowac. Zamiast glukozy mozesz sobie zjaesc jakis owoc np. banan(naturalne, smaczne i zdrowe
Zaraz po treningu
5g KREATYNY monohydrate MIKRO 250 MESH od vitalmax w 200ml wody
Glukoza 30g
Po 30min
pierś z kurczaka -> 75g
ryż -> 100g
Jogurt naturalny -> 200ml
Oliwa -> 10g

Przed snem<-- Nie, nie, jeszcze raz nie. Jajka lepiej jesc rano, badz po poludniu, nigdy wieczorem.
Jajka -> usmażone 2 jajka
Oliwa -> 5g

lub

ser biały nisko tłuszczowy + oliwa 5g <--git pomysl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 360
o jak miło. Jak jechałem na wakacjach na tej diecie to nie przytyłem ani kilo. Co prawda rzeźba się uwidaczniała, ale nie o to mi przecież chodziło. Może te zmiany mi pomogą. :) Dzięki wielkie!

p.s
Rozumiem że profesjonalnie podchodzisz do sprawy. Czy wziąłeś pod uwagę moją wagę (70kg)?
I czy mogę już korzystać z tej kreatyny (bo nie zwróciłeś na nią uwagi) czy raczej jest narazie zbędna i tak się wypoci? Kurcze chciałbym już zacząć ten trening, ale jeszcze nie mam ławeczki (skłamałem, ale to dlatego że pięniążki już są i mam zamiar niedługo kupić =) ).
Myślisz że ławeczka za 500 zł wystarczy czy zbierać na lepszą? (najlepiej gdyby była z wyciągiem)
Jak nie będziesz wiedział to trudno. I tak mi pomogłeś :) Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 360
Aha Lipen tobie równierz dziękuję za cenne porady! Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Oblicz swoje zapotrzebowanie, nastepnie dodaj do niej(diety) jakies 400-500 kcal i uwaznie obserwuj swoj wyglad/wage. Jezeli wciaz bedziesz chudnac, badz bedziesz wazyl tyle samo, to dodawaj minimum 100 kcal wiecej. Gdy zauwazysz wzrost wagi wtedy trzymaj dieta masowa bedzie dobra.


Rozumiem że profesjonalnie podchodzisz do sprawy. Czy wziąłeś pod uwagę moją wagę (70kg)?

Waga tu nie ma nic do znaczenia, od tego czy tyjesz czy chudniesz zalezy ilosc kalorii w diecie.



I czy mogę już korzystać z tej kreatyny (bo nie zwróciłeś na nią uwagi) czy raczej jest narazie zbędna i tak się wypoci?

Że jak Kreatyny nie wypocisz, nie ma takiej opcji(nie wiem czy sam to wymysliles, czy ktos Ci to powiedzial



Myślisz że ławeczka za 500 zł wystarczy czy zbierać na lepszą? (najlepiej gdyby była z wyciągiem) I don't know
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gumy treningowe

Następny temat

Suplementacja NA MARATONY Szosowe?

WHEY premium