SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okulary pływackie na basen - jakie kupić, Speedo KICK czy warto?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
Witam.

Chciałbym kupić sobie okulary, i mam pewien problem, gdyż w Krośnie nie ma gdzie kupć jakiś innych okularów niż SPOKEY aquaLine który nabyłem kilka tygodni temu i zbytnio zadowolony z nich nie jestem, dałem za nie 40zł. I po części sam je popsułem, ale tak miały nie zachodzić parą, owszem nie zachodziły ale tylko przez 4/5 basenów po 1godz. Potem jak zaczęły parować to niemogłem dać sobie znimi radę, tak parował że nic nie było widać, wyczytałem gdzieś na forum aby je pastą do zebów wyczyścić, i jak szczęśliwie je wyczyściłem to zmatowiły się szkiełka tak że teraz nie dość że nadal parują to są tak matowe że i tak nic nie widać, w efekcie dałem 40zł i miałem okulary na 2 tygodnie, nie wiem czy dokupię do nich same szybki. Są wyjmowane ale czy można dokupić to nie mam pojęcia.

Natomiast tak czy inaczej kupię jeszcze jedne okulary, myślałem kupić z Allegro skoro w sklepach nie ma. Mianowicie myślałem nad okularami Speedo KICK, tylko nie wiem, bo one są juniorskie i normalne ? No bo ja mam już 21lat więc juniorem nie jestem
e okularki kosztują z wysyłką 25zł, nie mają powłoki anti-fog więc może nie będę tak parować? Wcześniej miałem takie zwykłę za 10zł z gąbką one nie maiły tej że powłoki przeciw zaparowaniu i tak nie parowały jak te z tą powłoką która spełniała swoje zadanie jak już wcześniej wspomniałem porzez 2 tygodnie (5 basenów), tylko osttnio zaczęły mi trochę przeciekać te okularki i są abyt ciemne szkła mają.

Czy zatem można kupic tak w ciemno Speedo KICK ? Są w miarę wygodne, i jak to jest z tym parowaniem ? No i żeby nie były jakies małe, ale na jednych aukcjach nic nie pisze że juniorskie, zaś na innych że i owszem, a wyglądają identycznie na zdjęciu więc coś tu nie pasuje.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3796
Kup sobie "szwedki" - Swedish. Tanie, niezawodne, sam sobie wszystko regulujesz.

wpisz w allegro: swedish okulary, to Ci znajdzie :]

Zmieniony przez - ChomixxxX w dniu 2010-05-27 00:37:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 224
Nie ma okularków, które by nie parowały. Wszystkie praktycznie produkty od nowości są pokryte warstwą "antifog", ale nawet w najlepszych okularach ta warstwa wytrzyma najwyżej kilka miesięcy przy delikatnym użytkowaniu. Jedyna sprawdzona metoda to "nurkowa" - przed założeniem okularków plujemy do środka, ślinę rozsmarowujemy po szkle i przepłukujemy w basenie wodą. I tak przygotowane okulary myk na głowę, aż do zdjęcia nie powinny parować.

Tego modelu który podajesz nie znam. Natomiast jedna uwaga - jeżeli dużo pływasz, nie warto oszczędzać na okularach. Do treningów tego sportu nie potrzeba dużo sprzętu - można pływać w portkach za 3zł, a deskę wyrzeźbić sobie z kawałka styropianu. Ale okularki to ten jedyny element wyposażenia, który znacząco może poprawić komfort treningu, dlatego ja zawsze polecam wszystkim wykosztowanie się na lepszy model (ja zainwestowałem w Speedo Aquasocket i są idealne).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3796
Toonczyk, niestety mylisz się. Szwedki nie parują, dopiero po pewnym czasie, ale dość długo trzymają. Dodatkowo są stosunkowo tanie. Za 25 złotych na każdym basenie kupisz. Patent ze śliną zupełnie nie działa, będzie tak samo parować. Bez napinki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 117
Speedo Vanquisher 2.0 Mirror
Nie należą do tanich, ale sa świetne, sam takie mam i jestem bardzo zadowolony.
Parują jak każde okularki.
Zależy czy plywasz tak rekreacyjnie czy raczej bardziej pod hobby czy coś takiego. Jeżeli masz zamiar je długo używac to je polecam. Moje maja 3 miesiące i nic sie nie stało żadnych przecieków ani nic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 94
czy możecie mi coś doradzić w temacie okularów na wody otwarte?
czym się kierować przy wyborze? na co zwrócić uwagę?
czy możecie podać przykładowe modele?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 285
ja także polecam szwedki, np. tu http://www.swimshop.pl/sklep/okulary/okulary/prd,MALMSTEN SZWEDKI,rid,5724.html malmstena produkującego je także dla speedo, za całe 12 zł. Przede wszystkim: nie bardzo ma się w nich co zepsuć, a i dopasować można pod siebie.

No chyba, że pływasz naprawdę dużo, to może jakieś wyższe serie speedo będą wygodniejsze na treningi.

Edit:

Na wody otwarte możesz ewentualnie wziąć mirrory, jeśli zależy Ci na przyciemnieniu i odbijaniu światła.

Zmieniony przez - curoi w dniu 2010-06-04 18:27:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NIE DLA KAŻDEGO???

Następny temat

Liga Światowa Siatkarzy 2010 - Typer

WHEY premium