SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta do oceny (proszę o pomoc)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
Witam!


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 80

Wzrost: 183

Obwód klatki: 102

Obwód ramienia: 40

Obwód talii: 94

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie bardzo wiem jak to ogarnąć

Aktywność w ciągu dnia: szkoła , tenis , bieganie, kosz

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Tenis , bieganie możliwe codziennie 1:30-2:30h

Odżywianie: lubię wszystko i w zasadzie mogę ograniczyć tez wszystko bez większego probblemu.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: OK

Preferowane formy aktywności fizycznej: w tygodniu mogę trenować przykładowo 5x przez pierwsze 45 dni , później codziennie włączając jakąś lekką siłownię z powodu iż zbytnio nie mogę dźwigać ciężarów.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: ---

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Planuję spalacz.

Stosowane wcześniej diety: brak.

Zaplanowałem sobie dietę na 90 dni w moim przypadku mam możliwość przez pierwsze 1.5 miesiąca trenować raz dziennie po ok 1:30-2:30h. Przez drugie 1.5 miesiąca będę mógł trenować rano po śniadaniu np godzinę.
Zwykle gdy chciałem chudnąć to jadłem po prostu 2-3 posiłki i tyle , wielkich efektów to nie dawało. Tym razem ułożyłem to mniej więcej tak:

Wstaję w okolicach 7:00-7:10

I posiłek 7:40
(spalacz)
mleko 150ml , musli 50g
jajecznica z dwóch jajek + pomidor
co jakiś czas jajka zastąpię kanapką (chleb razowy + szynka)
(tran)
II posiłek 11;30
kanapka (łosoś + pieczywo razowe + pomidor , ewentualnie sałata)
III posiłek(przed treningiem) 14:30 - 15:00
(spalacz)
pierś z kurczaka (gotowana)100g
kasza gryczana 100g
szpinak
(tran)
Trening 16:00-18:30 (tenis , ewentualnie bieganie , interwały ,(choć gra w tenisa jest równie wymagająca jak trening interwałowy. lub koszykówka) wszystko w granicach 1:30h-2:30h .
IV posiłek (po treningu)18:30
banan
szklanka mleka
V posiłek 21:00
twaróg półtłusty

Z góry dziękuję jeśli ktoś oceni. Podczas drugiego 1.5 miesiąca będę miał więcej czasu na treningi ,więc w grę wchodzą wszelakie brzuchy , pompki (oczywiście teraz też mogę gdzieś to wsadzić w te 2h treningowe o ile to konieczne i przydatne)


Zmieniony przez - trafny1 w dniu 2010-04-13 01:08:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
Ok to dorzucę więcej jedzenia. NAjwyżej po 1.5 miesiaca pomyśle nad suplami.

Dzięki Panowie za pomoc.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 6 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29237
Stary mleko się raczej nie nadaje po treningu. Lepszy rydz niż nic, ale lepiej dostarczyć białko WPC albo zjeść tuńczyka... tłuszcze spowalniają wchłanianie białka.

Brak siłowni a do trwałego schudnięcia to raczej element kluczowy. No i możemy tylko ocenić dietę na oko, brak danych jak rozkład B/W/T/kcal./
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
Ok.

Czyli tak dziś stwierdziłem ,że dam radę wprowadzić siłkę w dni: Poniedzialek , środa , piątek . (wtorki , czwartki tenis lub bieganie)

I posiłek 7:40 ( B 36.3g , W 16.02g , T18.46g KCAL 487 )
(spalacz)
mleko 200ml B 6g , W 0g , T 3g 100kcal
musli 30g B7.6g W 15.3g , T 4g 107kcal
dwa całe jajka B 15g , W0.72g , T 11.46g 280kcal
(tran)

II posiłek 11;30 ( B 7.24g W 20g , T 2.81g KCAL 130)

chleb razowy kromka: B.2.24g , W 20g , T 0.68g 90 kcal
łosoś 25g B5g , W 0g T 2.13g 40kcal

III posiłek (przed treningiem) 14:30 - 15:00 (B 35.5g , W 70g , T 5.9g KCAL 544 )

(spalacz)

pierś z kurczaka (gotowana)200g B 21.5g W 0 , T 2.6g 200kcal
kasza gryczana 100g B 12.60g W 69g , T 3.10g 336 kcal
szpinak 50g B 1.3g , W 1.5g , T 0.2g 8 kcal
(tran)

Trening 16:00-18:30 (tenis , ewentualnie bieganie , interwały ,(choć gra w tenisa jest równie wymagająca jak trening interwałowy. lub koszykówka) wszystko w granicach 1:30h-2:30h .

IV posiłek (po treningu)18:30 ( B 13.55g , W 0g , T 4.5g KCAL 96)

tuńczyk 50g B 13.55g W 0 , T 4.5g 96kcal

V posiłek 21:00 (B10g , W 2 g T2g 60 KCAL)

twaróg półtłusty 50 g B 10g , W 2g , T 2 g 60kcal


Czyli liczę sobie 1.6 * 80kg = 128g białka potrzebuje na dzień.
BMR mam; 1844.47 czyli jeśli dobrze liczę przy diecie redukcyjnej dobrze mieć ujemną ilość kalorii z tego co w/w wychodzi :

Białko : 102.59g
Węgle: 108.02g
Tłuczcze: 33.67g

KCAL: 1317

Nadaje się to na dietę redukcyjną?

Zmieniony przez - trafny1 w dniu 2010-04-13 12:49:13

Zmieniony przez - trafny1 w dniu 2010-04-13 12:50:11
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9155
Za mało warzyw, dodaj oliwę do twarogu i zadbaj o więcej białka w diecie

1317 kalorii to za mało, będziesz głodny i niezadowolony

Zmieniony przez - detektyFF w dniu 2010-04-13 12:56:23
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
przykładowo dorzucić więcej kurczaka przed treningiem i ewentualnie jedno jajko więcej na śniadanie ?

Warzywa dorzucę jakieś brokuły do III posiłku i pomidora do II.

Ćwiczenia na siłowni mogę wykonywać z hantami . Pompki i brzuchy itd jak ktoś ma jakiś pomysł na ćwiczenia w dni pon - wt -śr to z chęcią wysłucham.

Dzięki DetektyFF.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12695
daj okolo 2200kal
bialka daj 2g/kg mc
tluszczu 1g/kg mc
reszte ww

posileki oklo treningowe daj ww+bialko
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
2g białka na kg ? ,ale w przypadku diety redukcyjnej nie powinno być mniej ? Chodzi mi o to ,że nie będę robił typowego treningu siłowego tylko pompki , brzuchy i ewentualnie jakieś hantle. + Aeroby 2-3x w tyg po 90-120min.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9155
Nie, białka powinno być więcej :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
OK rozumiem :)

Czyli w okolotreningowych białko. Kupić jakieś suple ,którymi uzupelnie do 160g białka czy po prostu dorzucić żarcia?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9155
Ja zamówiłem parę dni temu WPC 80, proteiny bo mi trochę brakuje białka w diecie no i nie będę się tak musiał martwić o zdobycie białka z pożywienia, bo po pewnym czasie człowiek ma dość jajek, twarogu itd

Tak więc warto, ale w momencie gdy na prawdę tego białka brakuje
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12695
uzupelnisz spokojnie jedzeniem bialko, suple narazie ci niepotzrebne
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do sprawdzenia 100 kg

Następny temat

Dieta na zgubienie oponki ;)

electro
Polecane artykuły