SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW... prośba o ocene i poprawe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1594

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
Witam... moj staz wynosi kolo 6miesiecy, ostatni moj plan to FBW, przekonalem sie do tego rodzaju treningu, i chce zastosowac go kolejny raz... Teraz chce uzyc metody 5-10-15 (pierwsze 2tyg. 15powt, drudgie 2tyg. 10powt, trzecie 2tyg. 5powt) Oto zestaw cwiczen, tore chce wykonywac, wybralem skrucona wersje, bo moim celem jest poprawa sily.

wersja A
*przysiad ze sztanga na plecach 3serie
*wioslowanie sztanga 3serie
*wyciskanie sztangi na klasycznej 3serie
*wyciskanie sztangi sprzed glowy 2serie
*francuz lezac 2serie
*uginanie ramion ze sztanga 3serie

wersja B
*MC 3serie
*wioslowanie hantlem 3serie
*wyciskanie sztangi na skosie w gore
*wyciskanie hantli 2serie
*wyciskanie fracuskie hantlom 2serie
*uginanie ramion z hantlem(chwyt mlotkowy) 3serie

Plan chce stosowac na przemian(pon.A, sr.B, pt.A, pon.B, sr.A, pt.B)

prosze sprawdzic czy jest wlasciwa kolejnosc cwiczen, i czy jest dobra ilosc seri... z gory dzieki xD

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 72,5

Wzrost: 180cm

Cel treningowy: masa & siła

Staż treningowy na słowni: 6mieciecy

Uprawiane inne sporty: -----------

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ful osprzet

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: magnum8000
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7409 Wiek 54 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39811
paker997

zauwaz,ze to nie jest cykl treningowy-plazowy.
jeszcze zdazysz.
miom zdaniem 1 cwiczonko pod koniec kazdej sesji,atakujace troche inaczej miesnie brzucha,to wszystko,czego ci trzeba.
pamietaj rowniez,ze wszystkie ciezkie cwiczenia mocno stymuluja brzuch.
tyle ode mnie.
zrobisz,jak bedziesz uwazal.

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
no i jeszcze mam pytanie co do kapturow i lydek, bo trening brzucha mam ulozony... i mam zamiar stosowac go w dni wolne od treningu :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
pomoze mi ktos czy nie?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
dlaczeo nikt nie chce ocenic mojego planu?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 216 Napisanych postów 36673 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 115972
Drobne poprawki naniosłem:

wersja A
*przysiad ze sztanga na plecach 3serie
*wyciskanie sztangi na klasycznej 3serie
*wioslowanie sztanga 3serie
*wyciskanie sztangi sprzed glowy 3serie
*uginanie ramion ze sztanga 2serie
*francuz lezac 2serie


wersja B
*MC 3serie
*wyciskanie sztangi na skosie w gore 3serie - albo daj pompki na poręczach
*wioslowanie hantlem 3serie
*wyciskanie hantli 2serie
*uginanie ramion z hantlem(chwyt mlotkowy) 2serie
*wyciskanie fracuskie hantli 2serie


łydki daj do każdego treningu, zakres powt. 20-40 nawet
szrugsy rób po MC, tym samym ciężarem


Zmieniony przez - King_Odin w dniu 2009-04-05 11:08:46

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 595
ten trening ktory opisujesz (pierwsze dwa tyg 15 nastepne dwa 10 i pozniej 5) to hst a nie 15-10-5. jest to trening masowy no ale sila tez na nim spoko idzie. co do serii to albo w kazdym mikrocyklu (czyli w 15, 10 i 5) wykonuj dwie serie albo w 15 jedna w 10 dwie i w 5 trzy. nie zapomnij o negatywach jesli zalezy ci na sile. a plan bym troche zmienil i nie dzielil na A i B. wygladalby on tak:

-przysiad/mc (zmaiennie co drugi trening)
-wyciskanie na klatke na lawce plaskiej
-wioslowanie sztanga
-wyciskanie na barki
-podciaganie na drazku (jesli nie dasz rady to cos na bic)
-dipsy (jesli nie dasz rady to cos innego na tric)

a jesli chcesz dzielic plan na A i B to polecam vanilla hst tzn:

A:
-przysiad
-wyciskanie na klatke
-wioslowanie sztanga
-wycisk na barki

B:
-mc
-dipsy
-podciaganie na drazku
-wycisk na barki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
HST czy FBW bedzie lepszy dla ludzi z moim stazem ? sztrygusy 4x12 moze byc ?, a łydki 4x25
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7409 Wiek 54 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39811
paker997

1.
za wczesnie na HST.
wiecej osiagniesz prostszymi metodami.
nie ma potrzeby roznicowac obciazen w taki sposob,jak to sie odbywa wlasnie podczas cwiczenia tym systemem(HST).
wystarczy zwykly liniowa progresja ciezarow,realizowana co trening.

2.
HST to FBW.

pozdrawiam.

15-10-5 moze byc...choc ja polecalbym 5x5,np.taki,jak opisany przeze mnie tutaj:

https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
a nie mam zbyt malego stazu, zeby stosowac metode 5x5 ? Ta wersja jest na zwiekszenie masy czy sily ? no i w tamtym treningu niema bicepsu, a on jest moim pryjorytetem...
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7409 Wiek 54 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39811
paker997

wiesz,jaki priorytet ma taki nowicjusz,jak ty?
zbudowanie podstaw,czyli wzmocnienie nog oraz plecow.

...a z drugiej strony,jak sie dobrze przyjrzysz,to w tym prostym planie sa cwiczenia,ktore stymuluja twoj bicepsik.

plan 5x5,ktory znajduje sie w linku z powodzeniem stosuja osoby nawet z mniejszym doswiadczeniem,niz twoje,wiec...

"Ta wersja jest na zwiekszenie masy czy sily ?'

za duzo chcesz filozofii dorobic-zupelnie nieepotrzebnie.
nie mysl,nie analizuj,gdyz przerasta to twoje moce przerobowe.
te plany istnieja kupe lat,zostaly sprawdzone przez tysiace cwiczacych,wiec zacznij po prostu cwiczyc.

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3232
ok... dzięki za rade, soga dostales:) biore sie ostro za cwiczenie... a na brzuch starczy 8minut abs, 4x w tygodniu ?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoże mi ktoś? Plan do oceny. Prosze o pomoc.

Następny temat

Pierwsze FBW do oceny.

electro
Polecane artykuły