SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o ocenę i poprawę treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 596 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6973
siemka. Czy może być taki trening czy coś w nim zmienić? ćwiczę 4 dni w tygodniu pn/wt/czw/pt cel-masa^ nie pamiętam większośći nazw ćwiczeń także za moje opisy wybaczcie^ postaram się wyjaśnić najlepiej jak potrafię^^

Płeć : facet

Wiek : 23

Waga : ~105kg

Wzrost : 190

Cel treningowy : masa:D

Staż treningowy na siłowni : z rok może się nazbiera jeśli przerwy odliczyć^

Uprawiane inne sporty : nie^

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : wszystko oprócz wyciągów

Dieta :staram się^

Przeciwskazania medyczne : a już tam^^

Zażywane suplementy :xpand extreme pump,noko


obecny trening

poniedziałek klata-triceps-barki
*wyciskanie leżąc wąskim chwytem - 4s 15-8powt (pierwsza rozgrzewkowa i dorzucam ciężar)
*rozpiętki 3s po 12 powt.
*francuzy leżąc głową w dół 3s-12-8 powt (bez zmiany obciążenia)
*wyciskanie sztangi nad główę (raz za główę raz przed na zmianę) 3s 12-8powt bez zmiany obciążenia
*wyciskanie sztangielki zza główy 3s po 12 powt.

wtorek uda-plecy-biceps

*przysiady ze sztangą 3s 12-8powt
*prostowanie ud na atlasie?? 3s 12-8powt(dorzucam ciężar)
*wyciskanie j/w leżąc na brzuchu(to na podudzia nie pamiętam jak się zwie) robię na zmianę z ćwiczeniem tym co wyżej 3s 12-8powt
*wiosłowanie sztangą w opadzie 4s 12-6powt (dorzucam ciężar)
*podciąganie sztangi z wysokości pasa pod szyję wąskim chwytem?? 3s 12-8powt
*wyciskanie sztangi stojąc (na biceps^^) 3s 12-8 powt
*wyciskanie młotkowe hantli na ławeczce skośnej ręce w opadzie?^^ 3s 12-8powt


środa-wolne-


czwartek tak samo jak poniedziałek


piątek-wszystko tak jak w treningu wtorkowym tyle że wiosłowanie zmieniam na martwy ciąg 3s 12-8powt i odrzucam przysiady

no i pytanie mam takie czy taki trening ma wogóle sens? czy układ jest poprawny itd wszelkie poprawki mile widziane. Sogi oczywiście będą za konkretne wypowiedzi

edit: aha jakby co to nie czepiajcie sie brzucha mam takiego lenia na trening tej partii że..^^ pamiętam pamiętam o nim^ ale poczekam do redukcji




Zmieniony przez - Technista w dniu 2009-12-21 14:48:50

"Tylko ludzie wielcy potrafią być skromni"
no to muszę jeszcze sporo popracować na bycie skromnym...%)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5492
Jak dla mnie to przydałoby się wyciskanie na klatkę, bo tu raczej nic na tą partię nie zauważyłem (no oprócz rozpiętek i wyciskania wąsko). Ogólnie ja bym dał każdą partię raz w tygodniu, tu trochę przekombinowałeś... Trening na masę opieraj na ćwiczeniach podstawowych (wyciskania, uginanie ramion ze sztangą itd.) Myślę, że powinieneś ułożyć plan od początku - to moje zdanie, niech ktoś sie jeszcze wypowie.

aha zajrzyj do "atlasu ćwiczeń" tam masz wszystko napisane, za mało masz serii na każdą partię na 1 treningu i jeszcze zdziwily mnie trochę te "francuzy głową w dół"

Zmieniony przez - zenon88 w dniu 2009-12-21 16:26:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 596 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6973
a co tu jest nie podstawowe?^^ :D
na biceps jest proste uginanie sztangi stojąc i młotkowe hantli:) na klatę jedno wyciskanie i rozpiętki
na plecy wiosłowanie/mc ,
czworoboczne pleców-wznosy pod szyję sztangi
triceps-francuzy
uda przysiady i prostowanie nóg
podudzia uginanie nóg
no i barki wyciskanie nad główę:D

co jest przekombinowane? :D

no serii może faktycznie może być mało;] dorzuce po 1 tam gdzie 3 do poniedziałku no i wyciskanie sztangi szerokim chwytem ;)

a francuzy z głową w dół to nic innego niż francuzy z ławeczką skosem do dołu i dlatego głową w dół:D


poczekam jeszcze na jakieś wypowiedzi:)

ps. niechce sprawdzać atlasu z każdym ćwiczeniem żeby tylko sprawdzić jego nazwę^^ czasochłonne


ale tnx i pozdrawiam:)

Zmieniony przez - Technista w dniu 2009-12-21 16:52:36

"Tylko ludzie wielcy potrafią być skromni"
no to muszę jeszcze sporo popracować na bycie skromnym...%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 596 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6973
up

"Tylko ludzie wielcy potrafią być skromni"
no to muszę jeszcze sporo popracować na bycie skromnym...%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 596 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6973
up

"Tylko ludzie wielcy potrafią być skromni"
no to muszę jeszcze sporo popracować na bycie skromnym...%)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmęczenie mieśni po treningu

Następny temat

Trening nóg

WHEY premium