SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Jak w temacie: FBW do oceny.
Staram się uczyć,dowiadywać się jak najwięcej o treningach (i nie tylko), o tym jak je rozpisywać - to jest pierwszy efekt - FBW

Wcześniej przez parę miesięcy robiłam split'a - wiem co mogę, czego nie - problem mam czasem z określeniem, które ćwiczenia są izolowane, a które wielostawowe - szczególnie przy małych partiach - stąd moja prośba o ocenę planu.

Plan na 3 dni (4 trening cardio/ interwaly)

A
nogi: Przysiady z workiem bułgarskim - małe obciążenie (przez pogłębioną lordozę w odc. lędźwiowym)
Wykopy na suwnicy
łydki: Wspięcia na palce w staniu z obciążeniem
Klatka: Przenoszenie sztangi zza głowy leżąc
Barki: Wyciskanie sztangi zza głowy
Plecy: Martwy ciąg
Podciąganie się na drążku
Biceps: Uginanie przedramion ze sztangielkami chwytem młotkowym
Triceps: Prostowanie przedramion na wyciągu górnym - linki
Brzuch: Podciąganie nóg do klatki w pozycji do pompki, na taśmach TRX

B
nogi: Przysiady nożycowe ze sztangą
Półprzysiady w szerokim rozkroku ze sztangą
łydki: Wspięcia na palce w staniu
Klatka: Przenoszenie sztangi zza głowy leżąc
Barki: Wznosy sztangielek bokiem
Plecy: Martwy ciąg
Wiosłowanie sztangą w opadzie
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą
Triceps: Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia
Brzuch: Unoszenie nóg w zwisie

Jeśli chodzi o serie i powtórzenia: myślę o metodzie progresji ciężaru.


Z góry dziękuję za opinie :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Przenoszenie jest trudnym ćwiczeniem poza tym jak ktoś nie ma dobrej techniki i nie wiem dokładnie jak wykonać to można faktycznie nabawić się kontuzji barków.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Przepraszam za podwójne dodanie tematu - mój pierwszy raz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ale po co te kombinacje z ćwiczeniami skoro masz pogłębioną lordozę to zapewne martwego ciągu też nie powinieneś robić. Konsultacja lekarska jakaś była ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Mogę robić martwy ciąg ale z poziomu kolan :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To czegoś nie rozumiem martwy Ci wolno wykonywać ale przysiadu już nie za bardzo. Konsultacje jakieś z fizjo miałeś ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Lekarz fizjoterapii w ogóle odradza ćwiczenia siłowe. Konsultowalam sie też z ze trenerem personalnym - masazysta, po awf i wielu kursach i dokladnie tak - przysiady ze sztanga -nie, martwy z poziomu kolan - tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Można by było w takim razie dopytać czy możesz wykonywać przysiad w skróconym zakresie ruchu jak np box squat .
A daj jeszcze info o sobie np ankietę z podwieszonych tematów.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Trochę jeszcze nie ogarniam tego forum (pierwszy raz) ale będę szukac tej ankiety ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To w podwieszonych tematach ankieta z podstawowymi informacjami o Tobie znajdziesz bez problemu skopiuj, uzupełnij i wrzuć tutaj.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Płeć : kobieta

Wiek : 23

Waga : 58

Wzrost : 164

Cel treningowy : rzeżba

Staż treningowy na siłowni : 8 miesięcy

Uprawiane inne sporty :

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzęt siłownia

Dieta : zaczynam redukcyjną

Przeciwskazania medyczne : pogłębiona lordoza w odc. lędźwiowym, w przeszłości: pęknięta torebka stawowa nadgarstka + naciągnięte więzadła

Zażywane suplementy :

Ostatnio przerabiany plan:

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
przysiad: bez obciążenia robiłam 4 x 50, z 5-7 kg w worku bułgarskim 4 x 30
martwy ciąg: dopiero będę zaczynać przygode z martwym
wyciskanie na ławce leżąc: nie robię/ siedząc wypychanie przed siebie schodząc powtórzeniami max 6 x 25 kg (o ile dobrze pamiętam)


Zmieniony przez - Sally793 w dniu 2016-05-15 22:20:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Klatka: Przenoszenie sztangi zza głowy leżąc <--- to ćwiczenie będziesz robiła 3 razy w tygodniu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzień Dobry

Następny temat

Full Body Workout - prośba o ocenę

WHEY premium