SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 50
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 28

Waga : 74

Wzrost : 170

Cel treningowy : Najpierw masa, później redukcja z rzeźbą.

Staż treningowy na siłowni : 2 lata z bardzo dużymi przerwami, w tym pół roku bez sprzętu.

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Ograniczony: ławka z możliwością regulacji, gryf prosty, łamany, sztangielki, poręcze do pompek.

Dieta : Od 2 tyg. powiedziałbym że jest, staram się jeść 2600-2800 kcal w tym 2g białka na 1kg masy, 4-4.5 węgli i 1.2-1.4 tłuszczy

Przeciwwskazania medyczne : Problem z kolanami od szkoły średniej. W prawym kolanie wycięte 60% łąkotki + rekonstruowane więzadło krzyżowe ACL, staw bardzo mocno rozluźniony - kolano "ucieka", lewe kolano - naderwane więzadło lub uszkodzona łąkotka, sporadycznie kolano "ucieka". Nie jestem w stanie robić trudnych ćwiczeń na nogi polegających na różnych wykrokach i innych.

Zażywane suplementy : -

Ostatnio przerabiany plan: Od początku stycznia, początkowo 2 razy w tygodniu, od 8 tygodni ćwiczę tym planem 3 razy w tygodniu:

- klatka: wyciskanie sztangi płasko 3s: 11/10/9
- barki: military press 2s: 10/10
- triceps: pompki na poręczach 2s: 10/10
- plecy: podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s: max
- biceps: uginanie ramion ze sztangą 2s: 10/8
- nogi: przysiady ze sztangą 3s: 10/10/10


Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
- wyciskanie na ławce leżąc - ciężar roboczy którym ćwiczę - 68 kg.
- przysiad - 48 kg. Tu zaznaczam, że więcej nie zakładam, ponieważ się po prostu boję, a czuję dość dużą rezerwę. Zdarza się, że czasem schodząc ze schodów potrafi mi kolano "uciec" i odczuwam dość duży ból , a ćwiczę sam.
- MC - nie robiłem

Witam wszystkich
Mam prośbę o ocenę i wskazówki do nowego planu treningowego. Postawiłem na FBW 2 plany, trzy razy w tygodniu.

Plan A:
klatka - wyciskanie hantli skos 3s: 11/10/9
barki - wyciskanie hantli 2s: 10/8
triceps - pompki na poręczach 2s: max
plecy - MC 2s: 10/8 i podciąganie na drążku szerokim nachwytem 2s: max
nogi - uginanie podudzi ze sztangielką leżąc 2s: 10/10 i przysiad ze sztangą 2s: 10/10.
bicepsy - uginanie ramion ze sztangą 2s: 10/8.

Plan B:
klatka - wyciskanie sztangi płasko 3s: 11/10/9
barki: military press 2s: 10/10
triceps - wyciskanie francuskie sztangielki w leżeniu 2s: 10/8
plecy - wiosłowanie sztangielką w opadzie 2s: 10/10 i podciąganie na drążku podchwytem 2s: max
nogi - jak w planie A?
bicepsy - uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s: 10/8

Nie bardzo wiem co można jeszcze na nogi dać w planie B? Oparcie w przysiadzie o ścianę, tak aby uda były równolegle do podłogi i utrzymywanie się na maxa?
Przerwy między seriami około 90 sek.

Założenie mam takie aby ćwiczyć tym planem przez 8 tyg: A/BA i B/A/B. Po 2 tygodniach zacząć brać kreatynę mono + no właśnie co? z czym najlepiej łączyć kreatynę? Będzie to mój pierwszy cykl na kreatynie.
Mam jeszcze pytanie dotyczące diety, nie wiem czy dobrze wyliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne - wyszło mi 2800 kcal, przy pracy biurowej. Typ budowy - raczej mezomorfik. Foty jak potrzebne mogę jutro wrzucić. Posiłki mogę spożywać w godzinach: 6.30, 10.30, 13.30 (tu jakaś szybka przekąska typu banan tylko na przetrzymanie), 16.00, 18.30 (17.00-18.00 - trening) i ostatni 20.30. Czy taki rozkład nie będzie problemem? W pracy mam określoną godzinę na spożycie posiłku...

Za wszelkie rady z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347440
Witaj

Proponuje, byś zaczynał swoje treningi od największych grup mięsniowych i najbardziej złożonych ćwiczeń. Takze przysiady na sam początek treningu, a na kolejnej sesji chociażny wykroki. W FBW wystarczy po jednym ćwiczeniu na każdą partię.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje łydki są zbyt duże

Następny temat

Ćwiczenia uzupełniające PILNE

WHEY premium