SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening FBW - prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 603

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

23

Waga

98,5

Wzrost

189

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

20 miesięcy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

karnet / siłownia w domu (z atlasem)

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

staki kreatynowe, białko

Ostatnio przerabiany plan

split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

60 / 100 / 90
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Mam zamiar przerzucić się na FBW, ponieważ od zawsze trenowałem splitem.
Co sądzicie o takim treningu:

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi w poziomie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s
Czworoboczne grzbietu: Szrugsy 2s
Brzuch: "scyzoryk" 2s

Na każdym treningu te same ćwiczenia. Czy taka rozpiska ma sens?
Od miesiąca zacząłem robić szrugsy, wiec w masie czworobocznych mam zaleglosci, dlatego je dodalem, brzuch dodalem, bo tez obawiam sie, ze jego masa spadnie, do tej pory robilem 2 razy w tyg brzuch. Trenuję 3 razy w tyg: wtorek, czwartek, sobota. W tym momencie mam 2 tyg przerwy na regenerację po przetrenowaniu. Dzięki z góry za pomoc.
Dodam, że zamierzam trenować w zakresie 6-8 powtorzeń i przed kazdym cwiczeniem 1-2 serie rozgrzwkowe po 12 powt.

Zmieniony przez - mazi1989 w dniu 2012-11-10 13:38:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
1. plan słabizna z kilkoma błędami .

2. trenowałeś na planach dzielonych i chcesz tak znacząco zmniejszysz objętości treningową , rozumiem że twój cel = stagnacja .

Pomysł bez sensu , skąd pomysł przejścia na FBW ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Tomasz1405
1. plan słabizna z kilkoma błędami .

2. trenowałeś na planach dzielonych i chcesz tak znacząco zmniejszysz objętości treningową , rozumiem że twój cel = stagnacja .

Pomysł bez sensu , skąd pomysł przejścia na FBW ?



Splitem zawsze partię raz w tyg trenowałem, więc pomyślałem, że może taka nagła zamiana i trenowanie ich co 48 h da nowego bodźca do przyrostu masy. Myślę o 2 miesięcznym takim treningu, a później znowu split przynajmniej przez 3 miesiące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
celujesz w estetyczną sylwetkę ? możesz doprecyzować cel i efekt jaki chciałbyś uzyskać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Tomasz1405
celujesz w estetyczną sylwetkę ? możesz doprecyzować cel i efekt jaki chciałbyś uzyskać ?


Chciałbym nabrać masy. Bo splitem ciężko mi ona już idzie, z siłą też nie bardzo, co widać po moich rekordach głównie w przysiadach. Nad estetyką popracuję na wiosnę. Ogólnie to moja przygoda z siłownią nie była zbyt owocna, bo przez ponad rok zbyt mala ilość serii robiłem na każdą partię i z racji glupoty i braku funduszy na karnet, byłem zmuszony do treningow 3 dni pod rzad w domu, po czym 4 dni przerwy. Dopiero od lipca ułozylem trening z 12 seriami na duze i 9 na male grupy i zaczalem trening co drugi dzien. Duzo ludzi wypowiada sie, ze w FBW najszybciej mozna mase nabrac, a jako ze nie trenowalem nigdy tym systemem, to moze mnie tez zwiekszy efekty, po dwoch miesiacach splitem moglbym popracowac nad proporcjami.
Zapomnialem dodac, o ile ma to jakies znaczenie, ze w trakcie mojej przygody z silownia w ciagu 4 miesiecy 21 kg zrzucilem - to rowniez zapewne przyczynilo sie do zahamowania przyrostow, ale to bylo wtedy, gdy robilem trening 3 dni pod rzad.

Zmieniony przez - mazi1989 w dniu 2012-11-11 14:51:40

Zmieniony przez - mazi1989 w dniu 2012-11-11 15:02:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
FBW jest dla osób które zaczynają , lub są związane z innym sportem .

"Bo splitem ciężko mi ona już idzie, z siłą też nie bardzo, co widać po moich rekordach głównie w przysiadach"

bo pewnie jest taki słaby jak fbw który tu podałeś .

to tylko szkielety na których budujemy plan treningowy .

ale oczywiście ja tu nie mam zamiaru z tobą walczyć , jeśli chcesz trenować na FBW i schodzić tak drastycznie z objętości - proszę bardzo .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo małe przyrosty siły!

Następny temat

FBW co dalej ?

WHEY premium