Mam taki problem, mialem dwa lata temu operacje kolana prawego - rekonstrukcje wiezadla krzyzowego przedniego. Wszystko jest juz w pelni sprawne, poza miesniem czworoglowym uda. Lekarz powiedzial ze juz moge grac w pilke kosza itd. jednak wciaz mi mowi ze musze mocniej rozwinac ten miesien zeby kolano bylo jeszcze lepiej zabezpieczone przed ponowna kontuzja. Na wakacjach grywalem w tenisa w pewnym okresie codziennie. jednak po dluzszej (3 godzinnej) grze spuchlo mi wiezadlo boczne (lekarz na usg patrzyl) co bylo spowodowane wlasnie slabym miesniem i przeciazeniem kolano (z operowanym wiezadlem akurat nic sie nie stalo). I teraz moj problem polega na tym ze juz 3 miesiac cwicze nogi na silowni i lewa urosla a prawa wciaz mala ;/. Na dodatek ta srodkowa czesc miesnia (OBSZERNY PRZYŚRODKOWY to jest chyba) wogole jest nierozwinieta. wyglada to tak jabym mial dziure miedzy tymi dwoma glowami miesnia. Prosze o jakies cwiczenia zeby wkoncu prawa doszla do poziomu lewego i zeby ta srodkowa glowa sie rozwinela. Zaznaczam ze nie powinienem robic zadnych cwiczen obciazajacych kolana typu przysiady. Obecnie cwicze na suwnicy i prostowanie nog w siadzie. Tylko nie mowcie zapytaj sie rehabilitanta bo on mi kaze cwiczyc na jakiejs gumie, ktora wogole nie stawia mi juz oporu i peka. lekarz kazal cwiczyc na silowni juz pol roku po operacji. w tym przypadku bardziej ufam jemu :) Z gory dziekuje za odpowiedz.
Mam taki problem, mialem dwa lata temu operacje kolana prawego - rekonstrukcje wiezadla krzyzowego przedniego. Wszystko jest juz w pelni sprawne, poza miesniem czworoglowym uda. Lekarz powiedzial ze juz moge grac w pilke kosza itd. jednak wciaz mi mowi ze musze mocniej rozwinac ten miesien zeby kolano bylo jeszcze lepiej zabezpieczone przed ponowna kontuzja. Na wakacjach grywalem w tenisa w pewnym okresie codziennie. jednak po dluzszej (3 godzinnej) grze spuchlo mi wiezadlo boczne (lekarz na usg patrzyl) co bylo spowodowane wlasnie slabym miesniem i przeciazeniem kolano (z operowanym wiezadlem akurat nic sie nie stalo). I teraz moj problem polega na tym ze juz 3 miesiac cwicze nogi na silowni i lewa urosla a prawa wciaz mala ;/. Na dodatek ta srodkowa czesc miesnia (OBSZERNY PRZYŚRODKOWY to jest chyba) wogole jest nierozwinieta. wyglada to tak jabym mial dziure miedzy tymi dwoma glowami miesnia. Prosze o jakies cwiczenia zeby wkoncu prawa doszla do poziomu lewego i zeby ta srodkowa glowa sie rozwinela. Zaznaczam ze nie powinienem robic zadnych cwiczen obciazajacych kolana typu przysiady. Obecnie cwicze na suwnicy i prostowanie nog w siadzie. Tylko nie mowcie zapytaj sie rehabilitanta bo on mi kaze cwiczyc na jakiejs gumie, ktora wogole nie stawia mi juz oporu i peka. lekarz kazal cwiczyc na silowni juz pol roku po operacji. w tym przypadku bardziej ufam jemu :) Z gory dziekuje za odpowiedz.
- Trening na jedną nogę na wyskok ( druga jest kontuzjowana )
- Trening na klatę na zmianę + trening na brzuch
- trening na mase to inaczej trening na rzezbe?
- trening na sucho / trening na suplach
- trening na mase czekam na opinie...... a moze inny trening...... chce trenowac ciezko
- Trening na wszystko (ogólnorozwojowy) vs trening na poszczególne partie (split)
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Tutaj amsz wszystkie cwiczenia, sa tam tez na nogi
Wydaje mi sie ze powinienes poprostu wiecej cwiczyc ta jedna noga zeby dorownala 2
(ale niejestem specjalista "mi sie tylko tak wydaje")
:)
Poradzilbym ci robic "uginanie nog w lezeniu" albo "prostowanie nog w sadzie"
Ale jescze raz zaznaczam (niejestem specjalista)
Poradz sie jeszcze innych :)
zdr.
MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html
Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]
tak
Otoz dwuglowe ud nie biora udzialu w stabilizacji kolana.
Wiem, ze nie biora, ale napewno lepiej miec rozwiniete i te miesnie niz ich "nie miec"
A czemu nie zalecasz cwiczen na suwnicy??
Nie to, ze nie zalecam, ale bal bym sie bez konsultacji z lekarzem z tego wzgledu, ze obciazaja kolana podobnie jak siady
z racji operacji czy czegos innego? nie rozumiem o co chodzi z tym dobieraniem ciezaru. nawet jesli wezme mniej to i tak podniose lewa, czy mam robic tylko jedna?? no i tak jak mowilem te boczne glowy miesnia cos tam rosna, tylko ta srodkowa stoi i mam dziure tutaj w nodze. jak to rozwinac??
Chodzi o to bys ciezar barl taki by noga slaba miala dobrze cwiczyc. Dla nogi mocnej ten ciezar bedzie za maly, ale to dobrze
A dziura powoli sie wypelni wraz z przyjsciem masy
zdr.
MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html
Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]
a co do tych ciezarow jeszcze. to jak cwicze to czuje ta prawa noge. w sumie podczas cwiczen staram sie lewa tylko pomagac i jak jednak wstaje to czuje takie zmeczenie na prawej ze az ciezko stac.
zdr.
MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html
Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#15
Dzień dobry
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#14
"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche
pozdrawiam
edit
pamietaj zeby mocno trzymac sie podloza tj ciezar ma byc rozlozony na obie nogi, staraj sie by obie pracowaly tak samo by zdrowa nie przejmowala wiecej
Zmieniony przez - x_pulse_x w dniu 2008-04-07 17:33:48
"Training is like life, you get your ups and downs(...)"
Krzysztof Piekarz