SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

pytanie o biceps i uchwyt mlotkowy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
witam

Cwicze na biceps taka kombinacja (do dyspozycji mam tylko sztangielki):
1. uginanie ramion ze sztangilkami stojac (ze supinacja)
2. uginanie ramienia w oparciu o kolano

Ta kombinacja cwicze zarono przy masie jak i rzezbie (wiadomo odpowiednia ilosc seri, odstepu itp.).
Mam pytanie, czy nie lepiej zastapic ktores z tych cwiczeni, uninaniem ramion ze sztangielkami stojac uchwytem mlotkowym ? Wlasnie nie wiem jaka to jest roznica miedzy mlotkowym, a podchwytem. Ktos mi kiedys powiedzial (czy tez przeczytalem), ze osoby cwiczace spotry walki robia bicepsy uchwytem mlotkowym.

prosze o odpowiedz! pozdrawaim :)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 442 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7492
Uchwyt młotkowy bardziej działa na zewnetrzną częsc bicepsu.Ale myśle ze jak skonczysz ten plan treningowy to mozesz zastąpic któres cwiczenie tym młotkowym dla urozmaicenia, narazie nie widze przeszkód zebys robił tak jak robisz.Jest ok.Pozdrawiam

-M-A-F-I-A- -Ś-L-Ą-Z-A-Q-F


<duke> pozdrawia

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
Te ćwiczenia są dobre ale jak dla mnie to na rzeźbę.
Uginanie z supinacja wpływa na kulistość bicepsu, ale jak ten nie ma masy to mozesz jego kulistosc do smierci wyrabiac a i tak bedzie orzeszek.
A jezeli chodzi o podpor to dobre cwiczenie i w masie i rzezbie.
Młotki sa swietne na wydluzenie glowy dlugiej bicepsu przez co dobre rowniez w treningu masowym.

Oczywiscie te spostrzezenia sa wysnute z wlasnego doswiadczenia i kazdemu moga przyniesc inny efekt wiec nie nalezy sie tym bardzo sugerowac.

Polecam Ci artykul porusz swoje bicepsy Mawashiego.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7539
podchwyt - lepiej dziala na glowe krotka
a "mlotek" - na glowe dluga

tez gdzies kiedys czytalem, ze dlugi biceps (nie taki jak maja kulturysci) - niektorzy nazywaja "bicepsem bokserskim", bo wspomaga sile ciosu (ale nie wiem czy to prawda)

ja bym zamienil supinacje wlasnie na mlotek

i sprobuj zaopatrzyc sie w sztange

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
dziekuje wszystkim za odpowiedzi, teraz robie rzezbe to zostawie tak jak jest, ale na masie wprowadze "mlotek" orac uginanie o kolano zostawiem :)

dzieki raz jeszcze i pozdrawaim !
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Chwyt mlotkowy bardziej angazuje glowe zewnetrzna i co wazne miesien ramienny - czesto zaniedbany przez co bicepsy sa plaskie.

Na sztangielki polecam ugiecia siedzac lub stojac bez supinacji 3-4 serie (prog)
Jako drugie albo w oparciu o kolano, albo chw. mlotkowy 3-4 serie staly ciezar.

Przy planie na mase wybral bym:
uginanie stojac
uginanie w oparciu placami o sciane (dla stabilnosci) chw mlotkowy

Przy definicji/wytrzymalosci:
uginanie siedzac z supinacja
uginanie w oparciu o kolano

Jest dobrze i rozmaicie - i o to chodzi

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
dzieki Mawashi, zapisze sobie :)
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25673
Maw, nie chciałem zakładać oddzielnego tematu, powiedz czy taki trenng na bica bedzie dobry:
uginanie ramion ze sztangą łamaną podchwytem 12/10/8
uginanie ramion ze sztangielkami, chwyt młotkowy 3x10
uginanie ramion ze sztangą łamaną na modlitewniku 3x10
dobre to to bedzie ?
chodzi mi bardziej o kulistość bicepsa i wypiętrzenie a nie o jego mase
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Bedzie ok jesli nie robisz tego w dzien plecow
Ew mlotek mozesz zamieniac na supinacje.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25673
Ej Maw a jaki polecasz plan na 4 dni żeby był triceps+biceps na jednej sesji ?
myślałem o takim czymś:
pon.nogi
wt.klatka+barki(przód i bok)
śr.wolne
czw.plecy+barki(tył)
pt.wolne
so.triceps+biceps
ni.wolne

taki bedzie dobry ? bo nie wiem jak z regeneracją poszczególnych partii, ale myśle że taki plan mógłby być, ale Ty sie lepiej znasz
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1145
Mawashi: "Bedzie ok jesli nie robisz tego w dzien plecow"

Hmm, zainteresowała mnie ta uwaga, bo ja robię biceps z plecami:

PLECY
1. Podciaganie na drazku nachwytem (chwyt szeroki) 4x max
2. Wiosłowanie podchwytem/nachwytem 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
3. dzień dobry 4x (12-8) /progresja ciezaru/
4. Szrugsy z hantlami 3x 12 /staly ciezar/

BICEPS
1. Uginanie przedramion ze sztanga stojąc (podchwytem) 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Uginanie przedramion ze sztangielkami (chwyt młotkowy) 3x 8 /ciezar staly/
3. Uginanie przedramienia ze sztangielka w oparciu o kolano 4x 10 /ciezar staly/

PRZEDRAMIONA
1. Uginanie nadgarstkow nachwytem ze sztanga 3x 12 /staly ciezar/
2. Uginanie nadgarstkow podchwytem ze sztanga 3x 12 /staly ciezar/

Coś tu jest nie tak? Przy okazji mam pytanie odnośnie przedramion, bo obiło mi sie o uszy, że wystarczy je ćwiczyć raz na 2 tyg.? Robię trening na masę 3 x w tygodniu, każda partia raz na tydzień.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siła w łapie

Następny temat

Rewelacyjne cwiczenie na brzuch

electro
Polecane artykuły