SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

HST - prośba o ocenę planu...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Witam. Za hst zabieram sie po raz pierwszy.Trenuję ponad 2 lata.
Mój plan wygląda następująco:

Nogi:
- Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach x2
- Wyprostny nóg na maszynie x1
- Wspięcia na palcach ze sztangą max
Klatka:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej x1
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej - głową w górę x2
Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) x2
- Ściąganie linki wyciągu górnego do klatki x1
Barki:
- Wyciskanie sztangielek stojąc x1
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę x1
- podciaganie sztangi łamanej wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie x1
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem x1
Triceps:
- Wyciskanie francuskie sztangi leżąc x1
Brzuch:
- Spięcia max

Dzisiaj wyznaczyłem maxy na 15, za dwa dni 10, a za kolejne 5.
Po wyznaczeniu maxów w niedzielę zaczynam już zasadniczy trening we wtorek, czyli bez przerwy. Spowodowane jest to tym, że od tygodnia jestem na Cell Pump i nie chciałbym przerywać cyklu w związku z przerwą w treningach.
Co sądzicie o takim planie ??
Ilość serii ok. ??
Zastanawiam się, czy nie dorzucić jeszcze jednej serii szrugsów…

pozdrawiam
Arek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Proszę o odpowiedź. Mam jeszcze kilka wątpliwości i chciałbym je wyjaśnić.

pozdrawiam
Arek
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 42829
"Nogi:
- Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach x2
- Wyprostny nóg na maszynie x1
- Wspięcia na palcach ze sztangą max "
-- nie ma nic na dwugłowe ud, przy wspieciach robionych na max nie bedzie progresji ciezaru raczej, wiec proponuje tylko zwiekszy próg powótrzeń
np. 25,20,15,15


"Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) x2
- Ściąganie linki wyciągu górnego do klatki x1"
--moze cos na czworoboczne? szrugsy?


"Barki:
- Wyciskanie sztangielek stojąc x1
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę x1
- podciaganie sztangi łamanej wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie x1 "
-- masz tlyko jedna serie na tylne aktony przy dwóch seriach na boczne i przednie, dodałbym jeszcze jedna serie unoszenia w opadzie, chyba ze ci na tylnych nie zalezy



"Po wyznaczeniu maxów w niedzielę zaczynam już zasadniczy trening we wtorek, czyli bez przerwy. Spowodowane jest to tym, że od tygodnia jestem na Cell Pump i nie chciałbym przerywać cyklu w związku z przerwą w treningach."
-- przykro mi, ale bez tej przerwy nie bedizesz robił HST
SD jest fundamentalna zasada HST i to dzieki niej (choc nie tylko) sa przyrosty

jak na dwa lata cwiczen wydaje mi sie ze jest troche ubogo serii na jakiej podstawie je dobierałes?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
"Po wyznaczeniu maxów w niedzielę zaczynam już zasadniczy trening we wtorek, czyli bez przerwy."

* jesli nie zastosujesz 9-12dni SD to trening nie bedzie kompletnym hst

"Spowodowane jest to tym, że od tygodnia jestem na Cell Pump i nie chciałbym przerywać cyklu w związku z przerwą w treningach. "

* nie ma problemu, proponuje alternatywne dawkowanie czyli ok 3g dziennie przez okres 9dni sd pozniej tyle samo w czasie treningu do konca opakowania

"Co sądzicie o takim planie ?? "

* po sprawdzeniu planu przez kermita nie mam nic do dodania do jego komentarzy, dobry plan

"Ilość serii ok. ?? "

* mysle ze na pierwszy cykl HST bedzie dobrze

"Zastanawiam się, czy nie dorzucić jeszcze jednej serii szrugsów "

* uważam ze mozesz dołożyć
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Dzięki chłopaki. Szrugsy dorzucę.
OK, skoro przerwa obowiązkowa, to nie ma wyjścia.
9 dni wystarczy ??
Czy ma być to całkowita przerwa od jakiejkolwiek aktywności fizycznej ??
Kermit, jeśli chodzi o serie, to z chęcią jakieś jeszcze dodam. Poprostu opierałem się na schemacie treningu jaki został podany w waszym poście o hst. Co do dwugłowych ud, to nie mam warunków do ćwiczenia tej partii na swojej siłce. CO do łydek, to oczywiście zgodnie z sugestią zastosuję progresję. Jedynyproblem jaki miałem z 15 to unoszenie sztangielek bokiem w górę. 15 powtórzeń wykonuję z 15-sto kilową sztangielką, a najlżejsza u mnie na siłce to 10-cio kilowa, stąd może byc problem z równomierną progresją. Wymyśliłem sobie tak - 10,10, 12.5, 12.5, 15,15. Może być ??
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
A to zmodyfikowany plan:
Nogi:
- Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach x2
- Wyprostny nóg na maszynie x1
- Wspięcia na palcach ze sztangą x1
Klatka:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej x2
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej - głową w górę x2
Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) x2
- Ściąganie linki wyciągu górnego do klatki x1
- Martwy ciąg x1
- szrugsy x1
Barki:
- Wyciskanie sztangielek stojąc x2
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę x1
- Unoszenie sztangielek w opadzie tłowia x1
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem x2
Triceps:
- Wyciskanie francuskie sztangi leżąc x2
Brzuch:
- Spięcia max

Martwy zrobię z szerokim rozstawem nóg, więc powinno trochę ruszyć i dwugłowe.

I co o tym myślicie ??
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
9 dni wystarczy ??
Czy ma być to całkowita przerwa od jakiejkolwiek aktywności fizycznej ??

** wystarczy, zgadza sie, ograniczamy wszelką fizyczną aktywność

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2004-10-13 19:35:43
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 42829
co do seri to:
https://www.sfd.pl/temat162413/

mc i przysiad na jednym trenigu obciazaja mocno dopmny odcienek kregosłupa, albo rób na przeminnie, tzn na jednym trenigu mc na koljenym przysida itd
albo rób mc przed przysiadem
albo zrezygnuj z mc jak mozliwosc

rozumiem ze z barków najbardziej zalezy ci na przendich aktonach?

sd moze byc 9 dni, ale im dłuższe tym lepiej

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Ok, odrzucam MC.
Tak, najbardziej zależy mi na przednich.
Co dounoszenia sztangielek bokiem w górę przy 15 to może być 10,10,12.5,12.5,15,15 ???
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 42829
"10,10,12.5,12.5,15,15"
-- moe byc jak najbardziej tylko pamietaj, ze w kolejnym minicylku ciezar na trzecim treningu musi byc wyższy (albo chociasz równy) maxowi z porzedniego minicyklu

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Ok, wielkie dzięki za pomoc.

pozdrawiam
Arek
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy HST

Następny temat

Trening HST

electro
Polecane artykuły