SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Źródła białka w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 126
Witam, czy samym nabiałem można dostarczać białka w diecie? Da się zbudować tak masę mięśniową? Niestety jedzenie mięsa odpada.
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Cześć!

Teoretycznie możesz dostarczać całe białko z nabiału. Jednak w pewnym momencie może pojawić się reakcja alergiczna na ten pokarm. Nie jedząc mięsa możesz dostarczać białko z naprawdę różnych źródeł, nie musisz ograniczać się do nabiału.
Ryby - są doskonałym źródłem białka i tłuste ryby takie jak łosoś czy makrela są bogate w kwasy omega 3.
Jajka - doskonałe źródło białka jak również tłuszczu. Olbrzymia ilość mikroelementów znajdujących się w żółtku, praktycznie czyni to źródło białka "Super Food'em".
Odżywki białkowe - wolno wchłaniane jak kazeiny, o zróżnicowanej wchłanialności jak koncentraty serwatki (WPC), czy szybko wchłanialne jak izolaty serwatki. Masz również do wyboru odżywki białkowe pochodzenia roślinnego.

Możesz też skorzystać z innych źródeł białka opisanych w poniższym artykule:
Polecamy również: Co zamiast mięsa? 13 najlepszych źródeł białka roślinnego


Zatem nie ograniczaj się jedynie do nabiału.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Masę mięśniową zbudujesz mając dodatni bilans kaloryczny i odpowiednią ilość białka w diecie wraz z treningiem siłowym. Nabiał zawiera białko pełnowartościowe zatem możesz na nim budować masę, ale zalecane jest urozmaicanie diety w inne źródła białka np strączki, jaja lub ryby, jeśli wykluczasz mięso z diety, gdyż nabiał ni zawiera np żelaza.
...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51895 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351418
Zywienienatak zmien podpis - jak mniemam nie masz zgody administracji na reklamę?

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1373 Napisanych postów 726 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7376
Tak zbudujesz masę jedzac nabiał, ale pamiętaj o tym aby białko i kalorie się zgadzały.
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27519 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287734
Oczywiscie że się da bez mięsa , masz nabiał , ryby , jaja , strączki , orzechy , odzywki - więc nie powinno być problemu tym bardziej jeśli tego białka nie potzrebujesz wiele w ciagu dnia


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2020-11-26 16:37:36
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
na pewno to lepszy wybór niż ograniczanie się do roślinnego, a z czego wynika to że mięso odpada?
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Oczywiście da się zbudować mięśnie dostarczając białko główne z nabiału. Nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić jak wpłynie to na Twoje zdrowie. Może z czasem dojść do sytuacji uczulenia na alergeny w białkach mleka. Poza tym nabiał jest ciężkostrawny. Masz również wybór innych źródeł białka. Nie musi to być mięso, np. ryby, jajka, rośliny strączkowe, odżywki białkowe (jajeczne, serwatkowe, wegańskie). Polecam poczytać na temat źródeł białka:

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 32
Ja sobie wyrobiłem białko głównie na strączkach, nabiał ma mało dobrego białka, barziej witamina B. https://vegetime.pl/blog/zrodla-bialka-dla-wegan/ Tu też polecają orzechy i w sumie temphen nie brzmi źle, ale nie próbowałem jeszcze, ktoś ma jakieś opinie?
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
dronek20
Ja sobie wyrobiłem białko głównie na strączkach, nabiał ma mało dobrego białka, barziej witamina B. https://vegetime.pl/blog/zrodla-bialka-dla-wegan/ Tu też polecają orzechy i w sumie temphen nie brzmi źle, ale nie próbowałem jeszcze, ktoś ma jakieś opinie?


Jedzenie orzechów dla białka jest jak spożywanie siemienia lnianego dla Omegi 3. Generalnie bez sensu, orzechy są dobrym źródłem tłuszczy, a nie białka. Nabiał, to doskonałe źródło białka, nie wiem skąd przekonanie, że ma mało "dobrego białka". Czym dla Ciebie jest "dobre białko"?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 32
Chociażby to, że niektórzy nie moga go jeść, to już nie jest za dobrze. Orzechy są też o tyle dobre, że mają też sporo nienasyconych kwasów tłuszczoywch. No i wiadomo, że to trzeba tego zjeść, ale dodajesz to do wszystkiego i masz spoko uzupełnienie też. A do omegi 3 to wole nasiona chia niż rybe z ołowiem i antybiotykiem ;)
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
dronek20
Chociażby to, że niektórzy nie moga go jeść, to już nie jest za dobrze. Orzechy są też o tyle dobre, że mają też sporo nienasyconych kwasów tłuszczoywch. No i wiadomo, że to trzeba tego zjeść, ale dodajesz to do wszystkiego i masz spoko uzupełnienie też. A do omegi 3 to wole nasiona chia niż rybe z ołowiem i antybiotykiem ;)


Jeżeli bierzesz pod uwagę bardzo nieduży odsetek ludzi, którzy nie mogą spożywać nabiału i ekstrapolujesz to do konkluzji, że w takim razie nabiał jest kiepskim źródłem białka, to nie mamy o czym rozmawiać.
Zdajesz sobie sprawę, że siemię lniane i chia dostarczają ALA, a nie DHA i EPA, oraz że istnieją ludzie, którzy nie są w stanie konwertować ALA do DHA i EPA. Więc idąc tropem Twojego rozumowania, są kiepskim źródłem omega 3, bo niektórzy nie konwertują ich do DHA i EPA.
Ryby są doskonałym źródłem Omega 3 i należy zadbać o spożywanie ryb na tyle dobrych jakościowo aby nie miały metali ciężkich.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bialkowe gofry nalesniki allnutrition

Następny temat

Pomocy Low carb redukcja

electro
Polecane artykuły