SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy Low carb redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 35 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1773
Witam, po dłuższym czasie stosowania różnych modeli zywienia i testowaniu na sobie moja decyzja padła na Low carb (najlepiej się na tym modelu żywienia czuję)

Opis dnia:

5:00 pobudka
5:20 śniadanie
6:30-16:00 praca (budowlanka)
9:00 2 śniadanie
13:00 lunch
16:00 posiłek przed treningowy
17:00 trening (trenuję systemem 1,off,2,off,3,off,4,off,1,off... Push/legs i pull/legs)
Posiłek po treningowy
Resta dnia to przygotowywanie posiłków i rekreacja

Chciałbym podzielić to na DT i DNT.

DT 2800kcal

B:200 W:180 reszta zdrowy tłuszcz

DNT 2600kcal

B:200 W:100 reszta zdrowy tłuszcz

Planuje rozdzielić po 40-50g białka na posiłek. Czy to dobry pomysł?

W które posiłki w DT pchac węgle?

W które posiłki w DNT pchac węgle?

Z góry dzięki i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19071 Napisanych postów 20371 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 991868
Cześć!

Jeżeli chodzi o dietę Lowcarb i rozkład posiłków, to masz za dużo posiłków. 4 w zupełności starczą, ale jeżeli tak Ci jest wygodniej to zostaw 5. Zachęcałbym do skorzystania z układu żeby w posiłkach łączyć białko z tłuszczem lub białko z węglowodanami. W ten sposób miałbyś 3 posiłki białko z tłuszczem, a 2 posiłki "około-treningowe" białko z węglowodanami.

Natomiast jeżeli chodzi o dni nietreningowe to najlepiej rozłożyć węglowodany po równo do każdego posiłku.
Więcej informacji możesz przeczytać w artykule poniżej:
https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Low_Carb__założenia,_efekty,_jadłospis-a920.html 

Stronger Athlete
www.strongerathlete.pl
FB: facebook.com/StrongerAthlete
IG: strongerathlete.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19656 Napisanych postów 18205 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 346855
posiłki robiłbym w ciągu dnia BT, a węgle - w dzień treningowy dałbym po treningu, natomiast w dzień nietreningowy jakoś w ostatnich posiłkach (na lepszy sen)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17575 Napisanych postów 13214 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 249610
Dobrze by było gdybyś dał przykładowy zrzut swojej diety , jak już wyżej wspomniane to za dużo posiłków , teraz masz jeszcze w miarę normalne kalorie więc można by się skupić na 4 głównych posiłkach ( sniadania , obiad koło południa , posilek przed i po treningu) a najwyżej w ciągu dnia coś na zagryzkę zostawić jak zlapie głod.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie bedzie problemu zeby zrezygnowac z pierwszego śniadania, bo bez problemu wytrzymam do 9 na samej wodzie i kawie
Aktualnie nie mam diety bo sie troche pouscilem jestem wlasnie w trakcie rozpisywania ale chcialem najpierw zasięgnąć wiedzy. Jak cos rozpisze to dam do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1359 Napisanych postów 1407 Wiek 27 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 36718
Dlaczego low carb, jakiś problem z węglami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
@Wojmir28 zbyt duża ilość węgli mi nie służy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1359 Napisanych postów 1407 Wiek 27 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 36718
BaconLover
@Wojmir28 zbyt duża ilość węgli mi nie służy.

Ta, każdy tak mówi, a jak się nauczy jeść to okazuje się, że problem znika. Low carb to tylko maskowanie problemu. Kompletnie nie widzę zastosowania tej diety w innym wypadku niż tylko preferencje żywieniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak jak wspomniałem w poście, czuję sie poprostu lepiej na low carb
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Zaraz mi ktoś wyskoczy, że każdy jest inny odczep się. Ale nie pierwszy raz to słyszę i zawsze problem, to nie są węgle, tylko niewłaściwe podejście do jedzenia, a low carb maskuje tylko ten problem. Dam za to głowę i gwarantuje, że jeśli będziesz się w tym temacie rozwijał to dojdziesz do tego samego wniosku, sam też przechodziłem przez te głupie diety tłuszczowe i inne p******y, bo wyngle to zuo. A sprawa wygląda tak, że można jeść wszystko i mieć dobry bf i zdrowie i samopoczucie. Diety eliminacyjne poza jakimiś dziwakami kończą się prędzej czy później i napadami obżarstwa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przykladowy dzień jedzenia w dni treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przykladowy dzień jedzenia w dni treningowe