SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

pomozcie dopracowac trening :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
witam, dotychczas trenowalem ok 2 miesiace takim treningiem:
Poniedziałek

Kaltka:
1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
2) Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głowa w góre 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
4) Rozpiętki na ławce poziomej 4 serie x 8 powtórzeń

Triceps:
1) Prostowanie ramion na wyciągu nachwytem 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
2) Wyciskanie francuzkie 4 serie x 8 powtórzeń

Wtorek - Przerwa

Środa

Grzbiet:
1) Wiosłowanie końcem sztangi 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
2) Wiosłowanie ze sztangą nachwytem 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
3) Sciąganie drążka wyciągu górnego
w szerokim uchwycie za głową 4 serie x 10,8,8,6 potworzeń
4) Skłony tułowia do przodu ("dzień dobry") 4 serie x 15 powtorzeń

Biceps:
1) Uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
2) Uginając ramiona ze sztangielkami
skręcając nadgarstki 4 serie x 8 powtórzeń

Przedramiona:
1) Uginanie i prostowanie nadgarstków
stojąc ze sztang nachwytem z tyłu 4 serie x 15 powtórzeń

Czwartek - Przerwa

Piątek

Barki:
1) Boczne unoszenie ramion ze sztangielkami stojąc 4 serie x 8 powtórzeń
2) Wyciskanie sztangi z przodu 4 serie x 10,8,8,6 powtórzeń
3) Unoszenie ramion ze sztangą z przodu stojąc 4 serie x 8 powtorzeń

Kaptury:
1) Szrugsy 4 serie x 10 powtórzeń

Nogi:
1) Przysiady ze sztangą na barkach 4 serie x 12,10,10,8,6 powtórzeń
2) Prostowanie nóg w siadzie 4 serie x 10 powtórzeń
3) Uginanie nóg w leżeniu 4 serie x 10 powtorzeń

Sobota, Niedziela - Przerwa



pozniej mialem ok 2-3 tygodnie regeneracji i teraz chce wprowadzic trening ktory wklejam ponizej.

Poniedziałek

Klatka:
1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
2) Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głowa w gore 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
3) Rozpiętki na ławce poziomej 4 serie 8-10 powtórzeń

Brzuch:
1) Unoszenie nóg w zwisie 4 serie x 15 powtórzeń
2) Skłony w leżeniu płasko 4 serie x 15 powtórzeń


Wtorek

Grzbiet:
1) Wiosłowanie końcem sztangi 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
2) Wiosłowanie z ciężką sztangielką 4 serie 8-10 powtórzeń
3) Ściąganie drążka wyciągu górnego w średnim uchwycie (podchwyt) do klatki 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
4) Skłony tułowia do przodu ("dzień dobry") 4 serie 12-15 powtórzeń

Środa - Przerwa

Czwartek

Biceps:
1) Uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Uginając ramiona ze sztangielkami w podporze o kolano 4 serie x 8-10 powtórzeń
3) Uginanie przedramion ze sztanga na modlitewniku 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń

Triceps:
1) Prostowanie ramion na wyciągu nachwyt 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Wyciskanie francuskie na ławeczce płaskiej 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń

Przedramiona:
1) Uginanie i prostowanie nadgarstków stojąc ze sztang nachwytem z tyłu 4 serie x 12 powtórzeń

Brzuch:
1) Unoszenie nóg w zwisie 4 serie x 15 powtórzeń
2) Skłony w leżeniu płasko 4 serie x 15 powtórzeń

Piątek

Nogi:
1) Przysiady ze sztangą na barkach 5 serie x 15,12,10,8,6 powtórzeń
2) Prostowanie nóg w siadzie 4 serie x 12 powtórzeń
3) Uginanie nóg w leżeniu 4 serie x 12 powtórzeń
4) Wspięcia na palce siedząc lub stojąc 4 serie x 20,15,12,10 powtórzeń

Barki:
1) Wyciskanie sztangi z przodu 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4 x 8-10 powtórzeń
3) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń

Kaptury:
1) Szrugsy 4 serie x 10 powtórzeń



Sobota, Niedziela - Przerwa



Co o nim sadzicie ? Kazda sugestia jest dla mnie cenna.
Pozdrawiam.

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
witam ponownie po ok 4 miesiac trening i 1 miesiacu przerwy ;)
od jutra chce zaczac spowrotem cwiczyc, przerwa byla spowodowana urlopem i wyjazdem za granice, urlop udany spadki duze, wiec trzeba sie brac do pracy, i tutaj prosze o pomoc w ulozeniu nastepnego treningu.


trening:
Dzien1, Dzien2, przerwa, Dzien3, przerwa, Dzien1, Dzien2, przerwa, Dzien3, przerwa ...

Poniedziałek (dzień1)
Wtorek (dzień2)
Środa (przerwa
Czwartek (dzień3)
Piątek (przerwa)
Sobota (dzien1)
Niedziela (dzien2)
...
Czasami uklad dni moze sie zmienic, jesli w piatek lub sobote gdzies zabaluje :) to na drugi dzien bedzie trzeba sie zregenerowac po nieprzespanej nocy :>

Dzień pierwszy

Klatka:
1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5 seri x 12,10,8,6,4 powtórzeń
2) Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głowa w góre 3 serie x 10,8,6 powtórzeń
3) Rozpiętki na ławce poziomej 3 serie x 10 powtórzeń

Grzbiet:
1) Wiosłowanie ze sztangą w opadzie podchwytem 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Ściąganie drążka wyciągu górnego w szerokim uchwycie za głową 4 serie x 12,10,8,6 potworzeń
3) Martwy ciąg 4 serie x 15,12,10,8,8

Kaptury:
1) Szrugsy 4 serie x 10 powtórzeń


Dzień drugi

Barki:
1) Wyciskanie sztangi zza karku 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3 x 10 powtórzeń
3) Unoszenie sztangielek bokiem 3 serie x 10 powtórzeń

Biceps:
1) Uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Uginając ramiona ze sztangielkami chwyt młotkowy 3 serie x 8-10 powtórzeń
3) Uginanie przedramion ze sztanga na modlitewniku 3 serie x 10,8,6 powtórzeń

Triceps:
1) Wyciskanie francuskie na ławeczce płaskiej 4 serie x 12,10,8,6 powt
2) Prostowanie ramion na wyciągu nachwyt lub lina 4 serie x 12,10,8,6 powt

tutaj jesli ktos moze mi doradzic co lepiej prosty drazek i nachwyt czy lina, i jaka jest roznica w pracy tricepsa /


Przedramiona:
1) Uginanie i prostowanie nadgarstków stojąc ze sztang nachwytem z tyłu 4 serie x 12 powtórzeń

Dzień trzeci

Nogi:
1) Przysiady ze sztangą na barkach 5 serie x 15,12,10,8,6 powtórzeń
2) Prostowanie nóg w siadzie 4 serie x 12 powtórzeń
3) Uginanie nóg w leżeniu 4 serie x 12 powtórzeń
4) Wspięcia na palce siedząc lub stojąc 4 serie x 20,15,12,10 powtórzeń


Brzuch jeszcze nie wiem kiedy bede trenowal, narazie zobacze jak ten trening bedzie mi wychodzil a pozniej pomysle kiedy dolozyc brzuch.


połaczenie parti w danym dniu moge zmienic np na:
dzien1 klatka+triceps
dzien2 plecy+biceps
dzien3 nogi+barki

lub inaczej jesli macie jakies pomysly :) czekam na porady, sugestie itp.

Pozdrawiam i licze na pomoc.

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7999 Wiek 1 rok Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 70885
ogólnie wporządku na pierwszy rzut oka

ale dzień po tricepsach ćwiczysz barki-błąd
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
no inaczej nie potrafie rozplanowac dni zeby bylo lepiej, chyba ze zrobie 5 dni w tygodniu i barki osobno.

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

...
Napisał(a)
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 31902 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 94099
ja bym dodal wzosy bokiem stojąc, a jesli robisz wznosy do brody, to ja bym dał szrugsy do pleców n sam koniec.
z tegoco pamietam to cwiczysz sporo i chyba sam wiesz czy lepiej na male partei 2 czy 3 cwiczenia, wiec tego sie nie bede czepial :) tylko napisz czym sie kierujesz ? przeciez triceps jest wiekszy od bicepsu a robisz na niego tlyko 2 cwiczenia a na biceps az 3


moze przy plecach dalbym sciaganie drazka gornego szerko i jako 1 . jedno wioslowanie wywalil (Starczy) a na koniec szrusy

acha triceps obcizasz3 x tydien to jeszce po TRICEPSSE dzien robisz bark
polecam :
barki tric bic
nogi (brzuch)
-
klata (brzuch)
plecy
-
-


Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-05-08 08:45:15
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
hi :)
"ja bym dodal wzosy bokiem stojąc"
to wlasnie wyrzucilem bo cwiczylem tak 2 miesiace i teraz zamiast tego dalem podciaganie wzdloz tulowia do brody
"a jesli robisz wznosy do brody, to ja bym dał szrugsy do pleców n sam koniec" co to szrugsow to sie wogole zastanawiam czy je zostawic? jesli mam podciaganie wzdloz tulowia.
"przeciez triceps jest wiekszy od bicepsu a robisz na niego tlyko 2 cwiczenia a na biceps az 3" cwicze tak dlatego ze na bicepsa zeby zmeczyc potrzebuje minimum 3 cwiczenia i uwazam ze przy bicepsie jesli sie powoli opuszcza sztange to rownierz w jakims stopniu pracuje triceps, dlatego na triceps 2.


"moze przy plecach dalbym sciaganie drazka gornego szerko"
sciaganie drazka do plecow robilem 2 miesiace i zamienilem na sciaganie do klatki, chyba ze proponujesz zamiast wiozlowania sztangielka dac sciaganie do plecow.

wioslowania robie 2 poniewaz podciaganie konca sztangi nie robie z max ceizarami bo mi wysiada dolny odcinek kregoslupa i pozniej tydzien czasu mnie boli, wiec narazie chce wzmocnic plecy zeby miec sile na wiekszy ciezar przy wioslowaniu przy idealnej postawie.
"a na koniec szrusy" to moze szrugsy wywale z barkow a bede je robil przy plecach ?

no a co do rozkladu dni to moze zmienie jesli uwazasz ze tak jak podajesz bedzie lepiej.

Pozdrawiam

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
oo wlasnie przegladalem atlas cwiczen i wyszlo ze chce cwiczyc jak Radek Slodkiewicz
jego trening:

RADOSŁAW SŁODKIEWICZ(na osobnej sesji treningowej):

1.Podciąganie(wiosłowanie)sztangi w opadzie tułowia nachwytem-4 serie(5-10 powt.)
2.Podciąganie sztangielki w opadzie-3-4 serie(8-10 powt.)
3.Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie do klatki(dolnej części)podchwytem średnim-3-4 serie(10-15 powt.)
4.Prostowanie tułowia(„dzień dobry”- na maszynie)3-4 serie(10-15 powt.)

Ćwiczenia mięśni czworobocznych(kapturowych) połączone z treningiem mięśni naramiennych.


tyle ze ja mam jako pierwsze podciaganie pol sztangi a nie sztangi. Jesli ON tak cwiczy to chyba powinno byc dobrze ?

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

...
Napisał(a)
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 31902 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 94099
no nie mozna yc zapatrzonym w kulturystów i ich treningi... bo jak bediesz robil trening ramion LEEP PRIESTA to tam jst po 5-6 cwicena na bic , na tric i przedramiona . wiec sie przetrenujesz......

ja bym dal szrugsy 3 serie po plecach.

co do pleców - ok moze yc tak ze wiosl polsztanga na taka rozgrzewke :)
daj tylko 1 sciganie drazka tak jak jest.

przy bicepsi e ajk sie opuszcza wolno sztagna to pracuje -- biceps , tricpes jli wogole jest ruszany , (choc wapie) to tak jak przy treningu pleców --- pracuje podczas np. wioslowania ale w tak znikomym stopniu ze nie przetrenujesz go .
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
po dlugich przemysleniach, ostatecznie moj trening bedzie wygladal tak :

Poniedziałek

Klatka:
1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
2) Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głowa w gore 4 serie 8-10 powtórzeń
3) Rozpiętki na ławce poziomej 4 serie 8-10 powtórzeń

Brzuch:
1) Unoszenie nóg w zwisie 4 serie x 15 powtórzeń
2) Skłony w leżeniu płasko 4 serie x 15 powtórzeń


Wtorek

Grzbiet:
1) Wiosłowanie końcem sztangi 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
2) Wiosłowanie z ciężką sztangielką 4 serie 8-10 powtórzeń
3) Ściąganie drążka wyciągu górnego w średnim uchwycie (podchwyt) do klatki 4 serie 12,10,8,6 powtórzeń
4) Skłony tułowia do przodu ("dzień dobry") 4 serie 12-15 powtórzeń

Kaptury:
1) Szrugsy 4 serie x 10 powtórzeń

Środa - Przerwa

Czwartek

Biceps:
1) Uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Uginając ramiona ze sztangielkami chwyt młotkowy 4 serie x 8-10 powtórzeń
3) Uginanie przedramion ze sztanga na modlitewniku 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń

Triceps:
1) Prostowanie ramion na wyciągu nachwyt 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Wyciskanie francuskie na ławeczce płaskiej 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń

Przedramiona:
1) Uginanie i prostowanie nadgarstków stojąc ze sztang nachwytem z tyłu 4 serie x 12 powtórzeń

Brzuch:
1) Unoszenie nóg w zwisie 4 serie x 15 powtórzeń
2) Skłony w leżeniu płasko 4 serie x 15 powtórzeń





Piątek

Nogi:
1) Przysiady ze sztangą na barkach 5 serie x 15,12,10,8,6 powtórzeń
2) Prostowanie nóg w siadzie 4 serie x 12 powtórzeń
3) Uginanie nóg w leżeniu 4 serie x 12 powtórzeń
4) Wspięcia na palce siedząc lub stojąc 4 serie x 20,15,12,10 powtórzeń

Barki:
1) Wyciskanie sztangi z przodu 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń
2) Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4 x 8-10 powtórzeń
3) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4 serie x 12,10,8,6 powtórzeń




Sobota, Niedziela - Przerwa

jedynie jesli uwazacie ze cwiczac w ten sposo za bede atakowal 3 razy w tygodniu triceps, to moze przezuce barki na czwartek, z tym ze nie wiem czy wydolam wtedy bo wyjdzie 9 cwiczen po 4 serie 36 czyli 36 serii + brzuch lol lol lol chyba bylo by za duzo jak na jeden dzien ;( a nie moge przeladowac barki do plecow lub klatki ?
Pozdrawiam.

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

...
Napisał(a)
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 31902 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 94099
a nie mozesz wykombinawac inaczej ? jak podalem

barki tric bic
nogi
-
klata
plcy
-
-
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 3076
wczesniej napisalem: "... to moze przezuce barki na czwartek, z tym ze nie wiem czy wydolam wtedy bo wyjdzie 9 cwiczen po 4 serie czyli 36 serii ... "

dni moge zamienic czyli czwartek byl by w poniedzialek, nie uwazasz ze by bylo za duzo jak na jeden dzien ?

Małymi krokami ale do celu, kiedys bede wielki :>

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam cię Cyganek, jakbyś mógł to opisz mi w miarę dokładnie swoje cele do których starasz się dopasować trening, staż, wyniki, postępy szczególnie w ostatnim czasie itp. a postaram ci napisać parę słów, choć już rzuca mi się w oczy parę "drobiazgów" które chyba trzeba będzie poprawić, ale nad tym mogę popracować dopiero jutro.
Pozdrawiam i dobranoc, bo kiedyś trzeba się wyspać!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem:(

Następny temat

W imieniu kolegi

electro
Polecane artykuły