SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Liczba podciagniec w obwodach - Street workout

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Witam,

zwracam się do Was z następującym problemem

Robię treningu na placu street workout 1-2x tyg.
Są to obwody:
Podciaganie nachwytem 4x
Dipy 8x
Podciaganie na takiej zmijce, jakby neutral/podchwyt 5x
Pompki na niskiej poręczy 15x (to już tak pro forma)
I tak 4-7 obwodow.
Potem jeszcze brzuch, ale to już nie ma znaczenia.

Lecąc w ten sposób jakiś tam progres zaliczam w dipach, ale w podciaganiu idzie bardzo opornie. Mam na myśli nie tylko teraz, ale i kiedyś, jak zaczynałem.

Jak już nie daje rady to robię negatywy, a potem przechodzę na wiosłowanie ciałem.

Jak nadać priorytet drążkowi, żeby zwiększyć liczbę powtórzeń w obwodach?

Jednym z pomysłów jest wykonywanie drabin podciągania a potem obwodowki.

Tak by to wygladalo:
Nachwyt 1,2,3,4,1,2,3,4,1,2,3,4...
Nastwpnie obwody:
Dipy,
Podciaganie podchwytem
Pompki
Brzuch..

Inny pomysł to smarowanie gwintów w domu, ale nie lubię się pociągac na drążku w futrynie, bo ruch jest niepełny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Na drazku w futrynie broda jest wyżej niż drążek, ale jest przesunięta, bo nie jest bezpośrednio ponad drazkiem (czego czasem na zawodach wymagają i kamerka jest na drazku).
Chyba wszystko jasne. Zamelduję się za jakiś czas.
Dzięki!
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
pierwsze co to robienie na max. To najszybsza metoda do szybkiego wyczerpania progresu. Przemęczasz CUN.
Co do podciągania, masz go w tym mini obwodzie w dwóch rodzajach,wieć jak wyciągniesz go przed obwód,by robić na samym początku,to w obwodzie już nic nie zostanie.

a tak w ogóle,trenujesz gdzieś jeszcze czy tylko ten placyk do streeta 1-2 x w tygodniu?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Drążek tylko na placu.
W domu jak już to pompki, brzuchy i nogi. Bez ciężarów.

W maksie nachwytem mam z 5-6 powt, wątpię żeby było wiecej.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Queblo,
coś zaproponujesz?


Zmieniony przez - panteon w dniu 2019-04-02 07:30:22
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
trochę to chaotyczne wszystko
robisz normalne treningi w domu, jakimś splitem,lub jakimś fbw i dodatkowo 1-2 tygodniu obwód na placyku? A co konkretnie w domu robisz?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
W domu lecę pompki, przysiady i brzuchy.
Jest to taka forma aktywności bardziej niż trening.
Główne treningi są na placu - są po prostu cięższe.
Podciaganie i dipy tylko tam mogę robić.

Ostatni trening w domu:

Pompki
na podporkach 10x10 (100 pompek dziennie przez miesiąc
Tabata: Przysiady, wykroki
Brzuchy - 2 ćwiczenia po 30 powt i to x3

Domowym treningiem się nie przejmuj.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
forma aktywności czy nie,ale jednak zakłócająca trochę regenerację po treningu

Osobiscie nie robiłbym treningów w domu jeśli je robisz na placyku. Rób tam wszystko.
Ewentualnie też jeśli placyk jest dość blisko domu to zrób na nim podciąganie i dipy, a resztę w domu

Jak długo lecisz fbw? Moze czas zmienić system treningowy,np na push/pull

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Zacząłem 2tyg temu.


FBW dlatego, że ze względów organizacyjnych nie wiem kiedy na ten plac pójdę. Zazwyczaj raz na weekend i raz w środku tygodnia chodze. Podział na A-B wydaje mi się bez sensu skoro mam tak niska częstotliwość.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
no to faktycznie niezbyt często.
Dobra,to już skoro FBW to może coś takiego:

podciąganie na drążku (nachwyt/podchwyt zamiennie) drabinka
inverted rows
dipsy
pompki w staniu na rękach *
pompki niesymetryczne
pistolety *
żuraw *
skręty biodrami w zwisie na drazku *
unoszenie prostych nóg

* jeśli możesz/dasz radę wykonać to ćwiczenie. Jeśli nie,to zamienić na prostsze

Co Ty na to?


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2019-04-03 09:39:13

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Jakoś mi umknęła powiadomka.

Podciaganie drabinami - znaczy prykladowo nachwyt 123412341234
Potem
Wioslowanie 5x10
dipy - 5x7
Itd?

Następny trening na placu:
Podciaganie podchwytem, też drabiny.

?

Ile podciagniec w sumie zrobić tymi drabinami? 30?50? Więcej niż 50 pewnie nie wejdzie

Żurawie to nie moja liga. Pistolety jeszcze by weszły, a jak nie one to jakaś progresja do nich.
Ogólnie nogi zajezdzam Tabatą, albo w obwodach z pompkami i brzuchem.
Zaczyna spadać w obwodzie, a o to chodzi.

Chyba że też coś polecisz na ten problem
Długie serie bez obciążenia, czy Tabata?


Zmieniony przez - panteon w dniu 2019-04-05 10:26:07
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
Tak robisz jak rozpisales. To najpierw drabinki potem reszta treningu. Ilość powtórzeń dobierz pod swoje możliwości.

Co do drabinka. Stosuj progres. Np dziś zrobisz 1,2,3;1,2,3;1.2.3 itd a za tydzień zrób 1,2,3,4 ; 1,2,3 ; 1,2,3
To oczywiście przykład.
Ile podciagniec? Tyle ile wyjdzie w drabinach. To one są wyznacznikiem.

Na obwód w pasie to odpowiednia dieta. Tabatę większość radzi robić w dni nietreningowe.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan fbw w domu do oceny :)

Następny temat

Czy obciążenie 31 mm będzie dobre na sztange 25 mm?

Shoty
Polecane artykuły