SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dziennik masy, w celach motywacyjnych :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16019

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

M

Cel

MASA

Waga

93

Wzrost

203

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

12%-13%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca, koszykowka(6xtyg), 3 razy fbw

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Jak wyzej

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Redukcja ze skinny fata na okolo 9-10% bfa, potem delikatny odpoczynek i wejscie na obecny stan

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Aktualnie brak zastrzeżeń

Stosowana lub planowana suplementacja

Pozyjemy, zobaczymy :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2944
Siemanko, postanowiłem zacząć spisywac tutaj swoje walki o kazdy kg masy miesniowej :)
Od urodzenia jestem drobnym chlopcem, wysokim, ale drobnym, slabiutkim, wykrzywionym i po prostu od okolo roku walcze o to by to zmienic :)
Ankieta działu :)

WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :20
Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 93
Wzrost : 202
Obwód klatki : 103
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 81(poziom pępka)
Obwód uda : xx
Obwód łydki : xx
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 12%
Aktywność w ciągu dnia : praca, treningi koszykówki, siłownia fbw
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, praca fizyczna, treningi koszykówki
Odżywianie : 6-1 (6 dni mega trzymam miche, a jeden dzien w tygodniu pozwalam sobie na pizze czy cos)
Cel : zdobycie każdego małego grama mięśnia na moim mizernym ciele
Ograniczenia żywieniowe : jedynie fundusze mnie delikatnie ograniczają :)
Stan zdrowia : ponoć świetny! ;D
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, crossfit, kalistenika, wszystko przy czym moge sie zmeczyc :D
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Cola i chipsy :D
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Byle bym nie musiał wymieniać wątroby :)
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana


Teraz pora na wyliczenia :)

BMR

(9.99x93kg) + (6.25x202cm) - (4,92x20)+5=2093kcal
TEA
283 (3 treningi fbw około 80 minut, co daje nam 1890kcal z trzech, dzielimy to na 7 i wychodzi nam 270 )
+EPOC - 13kcal

575kcal( 6 treningow koszykowki po 90 minut, co nam daje 3780 w tygodniu, dzielimy na 7 i wychodzi nam 540+35 epoc)

NEAT-zakładam, że 500 :)

+ TEF, daje 10% bo praca fizyczna wiec sie nie stanie jak zawyże :)

Daje to nam w przybliżeniu 3800kcal :)

Cel masa więc również daje +300

Wychodzi nam 4100 :)


Makro

Białko 1,8g-2g/kg mc
Tłuszcze 1g-1,3g/kg mc

Weglowodany reszta czyli okolo 600-500g(zaleznie od tluszczy)

Czekam na sugestie co do diety, trening omówie w dziale treningi, a tutaj bede wrzucal zrzuty z posilkow/dzienniki i ogolne pomiary i spostrzeżenia co do mojego ciała :D

Zdjęcia poglądowe dorzucam, prosze bez krytyki :D każdy kiedyś zaczynał.

Staż ciągły liczmy, że rok.
Ograniczenia treningowe delikatne są, ale to chyba sie rzuca w oczy patrzac na moje plecy, asymetria bioder i łopatek. Nad pozycją łopatek pracuje, wręcz staje sie to moim zboczeniem, a co do biodra raczej juz nieodwracalne, aczkolwiek nauczylem sie to tolerowac. Tak, wlasnie to byly zalecenia fizjo :)

Wyniki siłowe

MC-150kg
Przysiad - 110kg(wiecej strach)
WL - 92,5kg
OHP- wiecej niz 50kg nie wyciskalem, bo po prostu nie umiem jeszcze dokladnie technicznie tego wykonywac mam wrazenie
Wioslo-60x5(ktokolwiek maksuje wiosło)

Zdjęcia :) Bez nóg, o nogi sie nie martwie bo to chyba najsilniejsza partia, aczkolwiek cwicze, wierzcie na słowo :D
Jak ogarne sprzet do zdjec to zrobie w lepszej jakosci






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2944
Kolejny tydzień i pomiary na szybko, jedynie góra, bo nie mam za bardzo jak zmierzyć dołu.

Klata 105cm
Łapa 36 cm
Pas 81cm

Troszke mnie niepokoi zastój z łapami, nie chcą one rosnąć, robie 12 serii tygodniowo na biceps i 12 na triceps. Czy możliwe że mam po prostu oporne łapska?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
zalozenia makro ok. reszta to kwestia odpowiedniego zbilansowania diety pod witaminy mineraly kwasy tluszczowe itd itd

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2944
Tak to np. dzisiaj wygladalo, troche bardziej tlusto, ale tutaj posiedzialem w kuchni, wiekszosc produktow ktore na codzien uzywam :D
Do tego warzywa, duzo kiszonek, ogorki, pomidory, cokolwiek tanio i ogolnodostepne :D
Jak to wyglada, co poprawic, bo mniemam ze sporo, a co do bananow to glownie banany bo je bardzo lubie, ale czasmai raz/dwa dziennie wrzuce jablko albo winogrono w ramach makro


...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
dzien wyglada ok. oczywiscie mozna sie przyczepic do snickersa czy tego nic nie wartego chleba z carrefoura, ale to tylko jeden dzien, a liczy sie ogol diety w troszke dluszej perspektywie.

jezeli ustalasz sobie diete na caly tydzien np przez weekend i z gory znasz kazdy dzien (tak powinienes robic) to wstaw jeszcze inne dni, zeby ocenic to calosciowo, a nie wyciagac wnioskow na podstawie jednego dnia

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2944
Jutro siąde nad tym i będe ukladal conajmniej do środy, zobacze jak czas pozwoli :) Chleb to ten żytni pelnoziarnisty takie duze kromki twarde, mokre aż :D napisane pelnoziarnisty, sklad tez wygladal sensownie wiec myslalem ze bedzie git. A snickers po prostu daje mi duzy komfort psychiczny w pracy bo jednak słodkie to odrazu szczescie :D
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
a to jak to jest pakowany hermetycznie z opisanym skladem to faktycznie nie jest taki najgorszy.

znacznie lepszym wyjsciem byloby podjesc np batona proteinowego, ktory bedzie mial stanowczo lepszy sklad i nie wrzucisz w siebie prawie 30g cukru. masz mnostwo przeoisow w dziale kuchnia sfd na batony domowe - niektore w smaku wcale nie odbiegaja od sklepowych, a o ile zdrowsze
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83990 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709987
W jego wypadku to ten snikers krzywdy mu nie zrobi
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
no niby nie, ale wiesz ze ja patrze dosc restrykcyjnie na rekreacyjne produkty w diecie. wiadomo, ze nie ma co popadac w paranoje, ale osobiscie wolalbym nie wrzucic w siebie 30g przetworzonego cukru, niz wrzucic, mimo duzej dziennej aktywnosci

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83990 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709987
Odobiscie nie jadłem snikersa jakieś 20 lat i nie mam takiej potrzeby , ale mam takich znajomych ze przez 20 lat codziennie po treningu wrzucają jakiegoś szjsowego batona

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1617 Napisanych postów 5479 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 94310
spoko spoko, u mnie na silce ludzie potrafia opierdzielic paczke laysow w szatni i ida cwiczyc ale to Anglia haha
2

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2944
Dzisiaj od rana coś mi lezy na żołądku i mam obrzydzenie do jakiegokolwiek jedzenia, jedyne co dzis 'jadłem' to 60g odżywki bialkowej co by nie umrzeć z glodu. Taki paradoks mimo, ze glodny to wszystko co wezme do ust mi puchnie. Jeśli przejdzie mi do wieczora postaram sie ratować kcal chociaz do 3k(1200 rozdziele na nastepny tydzien po 200 dzienie), albo po prostu 'zużyje' swoja dyspense na ten tydzien i wciagne pizze. Macie jakieś porady na takie niechęci do żarcia? Czy moze po prostu przegłodzić sie i przejdzie?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na Rekompozycje lub Masę

Następny temat

Zbijanie Wagi

electro
Polecane artykuły