Od urodzenia jestem drobnym chlopcem, wysokim, ale drobnym, slabiutkim, wykrzywionym i po prostu od okolo roku walcze o to by to zmienic :)
Ankieta działu :)
WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :20
Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 93
Wzrost : 202
Obwód klatki : 103
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 81(poziom pępka)
Obwód uda : xx
Obwód łydki : xx
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 12%
Aktywność w ciągu dnia : praca, treningi koszykówki, siłownia fbw
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, praca fizyczna, treningi koszykówki
Odżywianie : 6-1 (6 dni mega trzymam miche, a jeden dzien w tygodniu pozwalam sobie na pizze czy cos)
Cel : zdobycie każdego małego grama mięśnia na moim mizernym ciele
Ograniczenia żywieniowe : jedynie fundusze mnie delikatnie ograniczają :)
Stan zdrowia : ponoć świetny! ;D
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, crossfit, kalistenika, wszystko przy czym moge sie zmeczyc :D
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Cola i chipsy :D
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Byle bym nie musiał wymieniać wątroby :)
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana
Teraz pora na wyliczenia :)
BMR
(9.99x93kg) + (6.25x202cm) - (4,92x20)+5=2093kcal
TEA
283 (3 treningi fbw około 80 minut, co daje nam 1890kcal z trzech, dzielimy to na 7 i wychodzi nam 270 )
+EPOC - 13kcal
575kcal( 6 treningow koszykowki po 90 minut, co nam daje 3780 w tygodniu, dzielimy na 7 i wychodzi nam 540+35 epoc)
NEAT-zakładam, że 500 :)
+ TEF, daje 10% bo praca fizyczna wiec sie nie stanie jak zawyże :)
Daje to nam w przybliżeniu 3800kcal :)
Cel masa więc również daje +300
Wychodzi nam 4100 :)
Makro
Białko 1,8g-2g/kg mc
Tłuszcze 1g-1,3g/kg mc
Weglowodany reszta czyli okolo 600-500g(zaleznie od tluszczy)
Czekam na sugestie co do diety, trening omówie w dziale treningi, a tutaj bede wrzucal zrzuty z posilkow/dzienniki i ogolne pomiary i spostrzeżenia co do mojego ciała :D
Zdjęcia poglądowe dorzucam, prosze bez krytyki :D każdy kiedyś zaczynał.
Staż ciągły liczmy, że rok.
Ograniczenia treningowe delikatne są, ale to chyba sie rzuca w oczy patrzac na moje plecy, asymetria bioder i łopatek. Nad pozycją łopatek pracuje, wręcz staje sie to moim zboczeniem, a co do biodra raczej juz nieodwracalne, aczkolwiek nauczylem sie to tolerowac. Tak, wlasnie to byly zalecenia fizjo :)
Wyniki siłowe
MC-150kg
Przysiad - 110kg(wiecej strach)
WL - 92,5kg
OHP- wiecej niz 50kg nie wyciskalem, bo po prostu nie umiem jeszcze dokladnie technicznie tego wykonywac mam wrazenie
Wioslo-60x5(ktokolwiek maksuje wiosło)
Zdjęcia :) Bez nóg, o nogi sie nie martwie bo to chyba najsilniejsza partia, aczkolwiek cwicze, wierzcie na słowo :D
Jak ogarne sprzet do zdjec to zrobie w lepszej jakosci

Krzysztof Piekarz



