Mówisz pewnie o Sebie Szymaczku był 6ty na debiutach teraz, inna sprawa ze w nacu masz limit wzrost -100 +2 a tu (w +180cm) aż +8kg wiec zwyczajnie masowo mógł odstawać.
I patrząc w ten sposób to mówiłem
Bartek Leoniewski u mnie w kategorii był 4ty w WBBF, niecały rok póxniej wygrał debiuty wygrał śląska w klasyku.
Gelo był 2gi na debiutach w WPF'ie 6ty. W Nacu poza finałem.
Aleksander Włodarczyk też kiedyś był top na śląska czy nawet Polski w klasyku IFBB a na NAC'u poza finałem.
Jafernik 2014 3ci w IFBB na MP, 2tyg potem 4ty w NACu.
Nie ma co gadac bo ogólny poziom w IFBB jest zdecydowanie wyższy, tyle ze powołanie sie na taki przykład jest nie dokońca nietrafione bo jak widac w druga stronę tez to działa. Po prostu jest wyższy i prawdopodobnie nigdy się to nie zmieni, chociażby jak mówiłem przez liczbe zawodników. Jeszcze w 2008 roku na debiutach w klasyku był klasyk, nie było podziału na kat wzrostowe bo było tak mało zawodników, teraz? w kazdej po 20-25. Wiec i poziom rośnie ale potrzeba było czasy na rozkręcenie. Inne federacje mają po 2-4lata wiec nei ma co oczekiwac że bedzie tam zblizony poziom. Przez prestiż na świecie IFBB bedzie top zawsze. Jednak poziom np MP moze się troszke zatrzeć z powodu kontroli.
Już w tym roku większość topowych zaodników IFBB bedzie startować na zawodach typu Diamond Cup czy Olympia czy też Arnold + małe imprezy, a odpuszczają np MP. I ju w tym roku szalu nie bedzie właśnie przez kontrole.