SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening siłowy i mma boks

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3725
Siema
Ułożyłem sobie wstępnie coś takiego:

PON –siady 1 tyg/martwy 2 tyg
WT – Kompleksy Sztangowe
ŚR - MMA
CZW – FBW
PT –BOKS

Już tłumacze. Po 1. nie chcę się przetrenować i chciałbym abym na każdym treningu( i siłowym i mma/boks) był w jak najlepszej formie. Po 2. chcę progresować w ciężkich martwych ciągach i siadach, po prostu to mnie motywuje i nie chcę z tego rezygnować. Po 3. muszę rozplanować to jak najlepiej w ciągu 5 dni, bo weekendy niestety odpadają ze względu na naukę na studiach i za dużą odległość do siłowni.

Teraz tłumaczę rozpiskę:
Poniedziałek - wykonywałbym trening nóg z ciężkimi siadami lub trening samego martwego ciągu - ciężkie ciągi - na zmianę, w 1 tyg siady, w 2 tyg martwy
Wtorek - kompleksy sztangowe - żeby poprawić wydolność,osiągi w sw
Śr - trening mma parter
Czw - I tutaj dałbym fbw, ale bez martwego; siady tak, ale mniejsze obciążenie.
Pt - boks

Dajcie znać co o tym sądzicie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 680 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5512
Rekreacyjne delikatne pukanie, może być chociaż ten trening siłowy bym orzemyslal
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2260 Napisanych postów 2195 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25570
A może byś spróbował push/pull a tą środę/ piątek SW?

vivere militare est

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 404 Napisanych postów 11788 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125319
a czego sie nauczysz trenując raz w tyg boks i raz w tyg parter?
często-gęsto na zajęciach parteru wyrabia się tą wytrzymałość siłową, więc siłownia zbędna.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 680 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5512
Nauczy się wsYstkiego to amatorska zabawy a nie zawodnicza. Jak jest podstawa wytrzymałościowo siłowa to nawet ten jeden czy 2 treningi dużo dadza
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 404 Napisanych postów 11788 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125319
pawel.tarka28
Nauczy się wsYstkiego to amatorska zabawy a nie zawodnicza. Jak jest podstawa wytrzymałościowo siłowa to nawet ten jeden czy 2 treningi dużo dadza


przestań w końcu z jednego będzie musiał zrezygnować
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 680 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5512
Nic nie wdzięczna musiał . Jak będzie chciał to może ćwiczyć na siłowni i chodzić na św. Być zdrowym silnym i potrafić się obronić.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137657
Byś trochę jaśniej rozpisał te treningi. Co robisz na tym FBW, w poniedziałek jak wygląda trening tych siadów i ciągów, rampa, stałe obciążenie? Bo przychodzisz, trzaskasz tylko siady i wychodzisz po tych 30 min?

Ja bym to widział tak:
Pon Siady/ciagi i jakiś finisher, kompleks sztangowy z mocną pracą barków na dopalenie
Wt wolne
Sr parter
Czw FBW z okrojonymi barkami
Pt Boks

I powinno być git, jeden dzień w tyg wolne żeby odpocząć przed 3 treningami z rzędu

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3725
Gats 2
Byś trochę jaśniej rozpisał te treningi. Co robisz na tym FBW, w poniedziałek jak wygląda trening tych siadów i ciągów, rampa, stałe obciążenie? Bo przychodzisz, trzaskasz tylko siady i wychodzisz po tych 30 min?

Ja bym to widział tak:
Pon Siady/ciagi i jakiś finisher, kompleks sztangowy z mocną pracą barków na dopalenie
Wt wolne
Sr parter
Czw FBW z okrojonymi barkami
Pt Boks

I powinno być git, jeden dzień w tyg wolne żeby odpocząć przed 3 treningami z rzędu



Ciągi 5x5 z progresją cały czas teraz tak cisnę; a siady też 5x5 ale plus całe nogi. Fbw po ćwiczeniu na partię, Też tak myślę, żeby wtorek zostawić wolny, przemyslę Twoją propozycję, dzięki :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 404 Napisanych postów 11788 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125319
pawel.tarka28
Nic nie wdzięczna musiał . Jak będzie chciał to może ćwiczyć na siłowni i chodzić na św. Być zdrowym silnym i potrafić się obronić.


te treningi wzajemnie się wykluczają
jak już robić siłownie tak by czerpać z tego korzyść sylwetkową, siłową jak i po to by nie chodzić usztywnionym potem jak pal Azji w treningach SW to musi być ona zadaniowa. Kilkanaście stacji wykonywanych na czas z określoną przerwą wypoczynkową. Wówczas i sylwetka i siła jest bardzo dobra, wydolność i ogólny poziom wytrenowania rośnie. Trening ma być mocnym interwałem samym w sobie.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
antek098
a czego sie nauczysz trenując raz w tyg boks i raz w tyg parter?
często-gęsto na zajęciach parteru wyrabia się tą wytrzymałość siłową, więc siłownia zbędna.



Jeden trening w tygodniu to na pewno za mało. Dwa w tygodniu wystarczą tylko zaawansowanemu. Nie wiem czy autor tematu chodził już do klubu bokserskiego, a jak tak do do jakiego. Jak trafił lub trafi na wysoki poziom to szybko załapie o co chodzi. Żeby być wszechstronnym i dobrze wyglądającym fajterem trzeba się zdecydować na jedno. To wbrew logice, ale tak jest.

Co do połączenia treningu SW z tymi, które opisujesz to pewnie że można. Sensu to wielkiego nie ma, ale nikt nie zabroni. Żeby osiągnąć nawet minimalny sukces w SW trzeba się dostosować do wypracowanych latami i sprawdzonych systemów. Dotyczy to też treningu siłowego opartego na wielu dynamicznych wielostawowych ćwiczeniach z umiarkowanymi ciężarami. Wyrzuty, wymachy, podskoki. Wykonywane są w krótkich seriach. Pojedyncza seria na każde ćwiczenie. Najczęściej między seriami nie ma przerw, a dopiero po wykonaniu wszystkich ćwiczeń. To tak jakbyś chciał się uczyć angielskiego, ale lubisz włoski więc gramatyki uczysz się włoskiej.

Kumpel po siłce musiał się odmulać ponad rok zanim stał się w miarę lekki na nogach i zwinny.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2016-12-06 08:15:32
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push Pull siła hipertrofia + fbw

Następny temat

Rezygnacja z siłowni

electro
Polecane artykuły