SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

boks + trening silowy 1 raz w tygodniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam

planuje poswiecic 1 dzien w tygodniu na trening typowo silowy przy uzyciu ''żelaza''
oczywiscie cwicze czesciej ale pompki , bieg ,worek itp ....

mam sztange + ławke + obciążenia i hantle

jak ja to planuje robić

rozgrzewka 20 pompek + typowa rozgrzewka

1 klata = Wyciskanie sztangi na ławce poziomek 5 serii po 10 powtórzeń (obciążenie 38 kg)
2 nogi = Przysiady ze sztangą na barkach 5 serii po 10 powtórzeń (38 kg)
3 barki = wyciskanie sztangielek oburącz siedzać 10 powtórzeń (jedna sztangielka waży 7,5-8kg)
4 barki = unoszenie ramion ze sztangiekami stojąc 20 powtórzeń (10 jedna ręka,10 druga naprzemian)
5 biceps = uginanie ramion ze sztangą 5 serii po 10 powtórzeń (sztanga 22 kg)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Gats 2
Plecy wzmacniają się od drążka i wspinania po linie a nie od pompek, litości...

Brakuje Ci krzepy typowo fizycznej? Weź jakieś FBW czy obwód złożony z samych ciężkich wielostawów, jak np w tych tematach:
http://www.body-factory.pl/showthread.php?3568-Siła-kondycja-suple-CROSSFIT-bieganie-w-sportach-walki-UPDATE-2016-08-04
http://www.body-factory.pl/showthread.php?5644-Reality-Show-Mass-Circuit

Brakuje Ci wytrzymałości siłowej, kardio siłowego? Bierzesz jakieś kompleksy sztangowe, treningi ACT, WOD-y crossfitowe.
https://www.sfd.pl/Trenujesz_Szukasz_PLANU_Zajrzyj_TUTAJ!!!-t889338.html

Ot masz obwód wymyślony na szybko na kiblu"
15 burpees
15 pompek na poręczach
15 swingów
15 wyciśnięć LANDMINE PRESS

Powtórzyć 4-5 razy, przerwa 1-2 minuty. Jak zrozumiesz schemat stojący za budowaniem takich obwodówek sam na poczekaniu będziesz takie wymyślał. Jak nie masz do tego głowy to bierz gotowca

Po mojemu możesz robić powiedzmy 6-10 tygodni taki trening bardziej siłowy FBW, następne tygodnie dasz kompleksy sztangowe i obwodówki.


no już prościej się tego nie da wyłożyć.
Właśnie tak ma to wyglądać, a Ty marudzisz ze masz 2 sztangielki, porecze i nie masz na czym ćwiczyć....

mnóstwo obwodów można złożyć - bardzo efektywnych. A nie wyciskanie leżąc 5x10.... czy przysiady 5x10.... guzik Ci to da.

Jak chcesz później skupić się na sile to ładujesz na sztangę xx kg, xxkg na hantle i też robisz na tym obwody.
Swego czasu robiłem takie obwody :
martwy 200kg x5
potem od razu wykroki ze sztangą 100kg po 5 na stronę
potem od razu wyciskanie kettla z ziemi po 5 na stronę
potem od razu zarzuty hantli x5
i kończyłem 5x drązek

pomiędzy obwodami do 2,5min przerwy. Obwodów 5-7.
Naprawdę w takich obwodach ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Czemu nie ma tu nic na plecy.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Tak pleców brakuje. Trening siłowy to dobry pomysł no chyba ze wieżysz w te bajki ze siłownia jest be przy św. Siła w podstawowych bojach poparta wytrzymałością i technika to zabójcze połączenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
pawel.tarka28
Tak pleców brakuje. Trening siłowy to dobry pomysł no chyba ze wieżysz w te bajki ze siłownia jest be przy św. Siła w podstawowych bojach poparta wytrzymałością i technika to zabójcze połączenie.


jest dobra, ale robiona w odpowiedni sposób, a nie kulturystyczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
oczywiście tylko w SW chodzi o siłę dynamiczną, a nie statyczną.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
plecy to ja mam ....przez ostatnie 3 miechy zrobiłem kilkanaśćie tysięcy pompek z ręką na sercu. a to na pewno też jest jakiś bodziec dla pleców, a nie chce ćwiczyć martwego ciągu może dlatego, że nie potrafie zrobić tego ćwiczenia poprawnie,lub nie jestem pewny czy wykonuje je prawidłowo,a lepiej nie ryzykować ,gdyż w moim mniemaniu jest to najbardziej kontuzjogenne ćwiczenie. może dorzucić z dwie serie szrugsów ze sztangą ? nic nie pomagacie tylko dyskutujecie ,a ja czekam na konkrety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Polecam kompleksy sztangowe, na przykład Javorek, albo jeszcze lepiej Miś bo dynamiczy, ale też bardziej wymagający technicznie. Pod boks spoko, sam robię:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Oczywiście nie kulturystyczny ale jak ktoś myśli ze topowe zawodnicy zwłaszcza tych cięższych kategorii robią tylko ćwiczenia rozwijające siłę dynamiczne to się bardzo myla. Zresztą sama definicja siły statycznej trochę jest niewyraźne bo czy dla fighter martwe ciągi,siady ,wyciski są przydatne?oczywiście że tak. Jak ktoś ma wątpliwości niech zerknij na sylwetki co niektórych i ich wyniki siłowe. Wyciski często po 150-200kg . Siady po ponad 200 itd. Generalnie trening fbw przeplatane kompleksami w okresie przedstartowym tez obwody. Bardzo na plus. To co najczęściej rzutuje na forme fighter to z doświadczenia bez logiki branie sterydow,opuchnięte woda co dalej prowadzi do sztywności spowolnienia często beznadziejnej wydolnośći.


Zmieniony przez - pawel.tarka28 w dniu 2016-12-20 18:57:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pawel.tarka28
Oczywiście nie kulturystyczny ale jak ktoś myśli ze topowe zawodnicy zwłaszcza tych cięższych kategorii robią tylko ćwiczenia rozwijające siłę dynamiczne to się bardzo myla. Zresztą sama definicja siły statycznej trochę jest niewyraźne bo czy dla fighter martwe ciągi,siady ,wyciski są przydatne?oczywiście że tak. Jak ktoś ma wątpliwości niech zerknij na sylwetki co niektórych i ich wyniki siłowe. Wyciski często po 150-200kg . Siady po ponad 200 itd. Generalnie trening fbw przeplatane kompleksami w okresie przedstartowym tez obwody. Bardzo na plus. To co najczęściej rzutuje na forme fighter to z doświadczenia bez logiki branie sterydow,opuchnięte woda co dalej prowadzi do sztywności spowolnienia często beznadziejnej wydolnośći.



Zmieniony przez - pawel.tarka28 w dniu 2016-12-20 18:57:00


tyle ,że to się tyczy bokserów wagi ciężkiej ,ja celuje do 69 kg
co z tym planem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
No tutaj uważam mimo wszystko ze ćwiczenia wielostawowe będą też miały zastosowanie ale robił bym to w formie dynamicznych obwodów i przeplatał kompleksami w zależności od efektow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pawel.tarka28
No tutaj uważam mimo wszystko ze ćwiczenia wielostawowe będą też miały zastosowanie ale robił bym to w formie dynamicznych obwodów i przeplatał kompleksami w zależności od efektow


planuje cwiczyc cykl 4 miesiace moze nawet 5
wiec dobrze by bylo aby ten plan byl w miare dobry....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Gbc

Następny temat

nowe osiagniecie

WHEY premium