SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Biceps słabą partią

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 261
Witam.
Nie mam pojęcia co robić z bicepsem, który bardzo słabo rośnie. Nie przesadzam z ćwiczeniami, daje mu 9 serii przy różnych kątach (ćwiczenia bardzo technicznie robie), micha też jest, śpie po 8h więc o co chodzi? Tak jak w moim poprzednim temacie pisałem, że zacząłem chodzić na siłownię 7 miesięcy temu, bez diety, przyrosty były minimalne. Więc czy mi to zostało i teraz ciężko zdobywać mi kolejne cm? Bo naczytałem się o jakichś szokach, że jak się zaczyna to wszystko zaczyna super rosnąć, a po jakimś czasie jest coraz ciężej.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429

Pewne rzeczy się nie zmieniają i tak jest z reakcją osoby początkującej na trening siłowy. Jeśli do tej pory nie ćwiczyliśmy siłowo to nasze ciało adaptując się do postawionych przed nim wyzwań bardzo dobrze reaguje wzrostem masy i siły mięśniowej. Dlatego jeśli jest plan żeby rozpocząć treningi siłowe, warto od razu zaplanować odpowiednią dietę żeby ten najlepszy, najefektywniejszy okres przepracować najlepiej.

Z czasem ta odpowiedź ciała nieco się zmniejsza i wówczas musimy co raz lepiej się odżywiać i co raz mądrzej trenować żeby nadal się rozwijać.

Co do samego bicepsa i przyrostów w nim to wszystko zależy od tego w jakim okresie czasu rozpatrujemy progres masowy w tak małej partii mięśniowej. Weźmy na przykład, że przez 3 miesiące przytyliśmy 4kg masy mięśniowej to ile mogła przypaść z tego na bicepsy? 100g? 200g? Większość i tak przejmą duże partie mięśniowe dlatego też nie można się nastawiać, że biceps rozbudujemy w pół roku bo to niemożliwe. Większość przyrostów i tak zgarną duże partie mięśniowe. A biceps trzeba rozpatrywać w dłuższej perspektywie czasu.

Polecamy również: Jak powiększyć obwód bicepsów? Ćwiczenia na biceps




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-07 13:19:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403231
Napisz ile wzrosla waga w tym czasie ile poszlo obwodu w bicepsie, w udzie, pasie klatec

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 261
Aktualne obwody w profilu, waga też, łape mierzyłem przy napiętym. Do porównania 3 czerwca tego roku dawałem wymiary gdy nawet nie miałem diety.


Zmieniony przez - Jogaj w dniu 2016-07-15 20:53:26
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403231
Wklej tutaj aktualne i ze startu. Nikt nie bedzie szukal twoich wymiarow po profilach i starych tematach. Albo zalezy Ci na tym zebysmy Ci pomogli, albo nie zawracaj gitary.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Spokojnie Georgu.

Wstaw pełną ankietę działu + obwody własnego ciała oraz zdjęcia. Być może wyolbrzymiłeś swój problem. Nade wszystko to, że czasem pewna grupa mięśniowa nieco wolniej rośnie, nie oznacza, że coś jest nie tak.. bo niektórzy uważają, że można dojść do 45 cm w witce naturalnie, po kilku latach ćwiczeń, a tak niestety nie jest.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-07-15 21:01:55
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 3118 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 69220
Wiesz, że czasami JEDEN centymetr rocznie w obwodzie, to dobry rezultat? ;)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 261
@dudee co masz na myśli ankiete działu? bo nie rozumiem za bardzo
@tygrys wiem ale na takim stażu? w dodatku przy takim obwodzie raczej nie powinno go tak spowalniać



Zmieniony przez - Jogaj w dniu 2016-07-15 21:10:28
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403231
dudee
Spokojnie Georgu.



Ale ja jestem spokojny... Kieruje mną siła spokoju

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 261
Płeć : M

Wiek : 16

Waga : 87

Wzrost : 184

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : 9 MC, z dietą niecałe 2 MC

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Full

Dieta : Jest

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : Kreatyna mono, gainer i białko wg braków w diecie

Ostatnio przerabiany plan: Miesiąc temu FBW 3 dniowy, teraz własny

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Niżej
Stare, pomiar 3 czerwca

Nowe

Zdjęcia sylwetki





Zmieniony przez - Jogaj w dniu 2016-07-15 22:49:51

Zmieniony przez - Jogaj w dniu 2016-07-15 22:50:43
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46176
biceps wcale nie odbiega od innych partii po prostu ogolnie brakuje masy do tego dosc spory bf i dlatego nie prezentuje sie dobrze. skup sie na podstawach narazie i wszystko bedzie szlo ladnie do przodu na tym etapie nie ma co kombinowac
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 261
A jakie ćwiczenia najlepiej jakbym robił? Dodam że mam krótki biceps i chciałbym żeby młotki jednak tam były. Dodam że na zdj jest gorzej, bo w rzeczywistości nie wygląda to tak, gdy napne mięśnie klatki, albo brzucha to troche widać, kiepski aparat. A co z tym "szokiem" co napisałem wyżej? Czy teraz będzie mi się ciężej wszystkiego nabierało?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy redukcja

Następny temat

Czy odżywki mogą się przeterminować?

Shoty
Polecane artykuły