Niewiarygodna sylwetka Kai'a Greene od zawsze wzbudza podziw u fanów żelaznego sportu.  Kai znany jest również z tego, że stosuje ciekawe techniki treningowe, jak i ćwiczenia, które rzadko kiedy spotykamy u innych zawodników tej rangi. 

Dobór planu treningowego czy ćwiczeń, daje nam nieograniczoną ilość kombinacji. Jest to szczególnie ważne, gdyż każdy z nas jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia do swojej sylwetki. Z kolei reakcje na serwowane bodźce wysiłkowe powinny być wskazówką, czego powinniśmy się trzymać. Sytuacja ta sprawia, że wielu zawodników kombinuje z podstawowymi ćwiczeniami siłowymi, tworząc odmiany ćwiczeń, które doskonale sprawdzają się w ich przypadku.

Tym razem mamy dla Was ciekawą opcję ćwiczenia na bicepsy, którą zaprezentował Kai.

Jak widzimy na filmie, Kai prezentuje jedną z form uginania jednorącz z linką wyciągu górnego. Jednak pozycja, jaką przyjmuje, posiada podobną mechanikę ruchu, jak uginanie stojąc oburącz na bramie. Ćwiczenie to jednak posiada modyfikację, która blokuje możliwość ruchu ramieniem, a więc będzie to klasyczne ćwiczenie izolowane na biceps.

Odwrotna forma modlitewnika (bo tak można nazwać ćwiczenie) pozwala na wykorzystanie znacznej siły działania linki na ramię dźwigni stawu łokciowego. Dzięki temu, że ruch wykonujemy w odwiedzeniu ramienia, ćwiczenie jest bezpieczniejsze dla stawów barkowych, gdyż unikamy nadmiernych naprężeń w okolicach ścięgien bicepsa. Ćwiczenie idealnie nadaje się, jako element kształtujący szczyty bicepsów. Mocne czucie mięśniowe i solidna pompa mięśniowa, będą wyznacznikiem, czy wykonujesz je w sposób poprawny.

Wykonaj po 3 serie na każdą z ze stron, z zastosowaniem zakresu powtórzeń 10-12. 

Komentarze (9)
lordknaga

zobacz sobie jeszcze jak np. cutler albo ruhl trenowali bicepsy, tez uzywali lawek i wyciagow na rozne sposoby :-)

6
TomQ-MAG

ogolnie tendencja jest taka, ze osoby na poziomie zaawansowania, jak wspomniena przez Ciebie ikony kulturystyki ekstremalnej, zaczynaja bawic sie cwiczeniami i szukac rownych plaszczyzn ruchow, aby jeszcze gdzies tam dostac sie do odzcow jakich wczesniej nie dostarczali, trzeba tez powiedziec sobie jasno, ze bardziej sa to cwiczenia ukierunkowane juz na detale

6
Wojmir28

Kopiowanie technik ćwiczeń od genetyków najwyższej klasy to bezsens. Później wpadam na siłownię i tak naprawdę osoby, które trenują regularnie z efektami nadal robią co robiły, a takie dziwadla obserwuje u młodych adeptów sztuki z 25 cm w łapie.

5
TomQ-MAG

tak wiec, jak wspomnialem wyzej, takie techniki maja sens, pod warunkiem, ze dysponujemy juz masa mięśniowa znacznych rozmiarow i chcemy popracowc nad szczegolami.

jednak z punktu widzenia fizjoterapii, osoby czujace dyskomfort bolowy podczas uginania klasycznego, gdzie sciegno glowy bicka jest uciskane w stawie ramiennym, moze skorzystac z tej opcji jako zamiennika, aby odciazyc naprezenia, zaleca sie wtedy robic tez uginania oburacz na bramie

7
lordknaga

tak jak tomq pisze, czasem tak mnie lokcie czy nadgarstki bola, ze musze kombinowac z wyciagami na rozne sposoby i fajne sa takie cwiczonka wykonane bez bolu.

2
F1.08

Cuda na patyku i tyle.
Poza tym Kai robi nie 3 serie po 10-12 tylko 5 serii: 20, 15, 12, 10, 8 powtórzeń
Ogólnie Kai rzadko schodzi poniżej 12 powtórzeń na czymkolwiek.

2
TomQ-MAG

To nie opis Kaia tylko posiłkowanie się jego technika ćwiczenia. Propozycja zakresów i objętości jest ode mnie.

1
nightingal

Takich nietypowych ćwiczeń na bicepsy jest dużo. Super sprawa jak trzeba omijać jakąś kontuzję trenując biceps.

0
RPS1990

U mnie po tym jak wróciłem do regularnych treningów świetnym ćwiczeniem, które wpłynęło po pierwsze na dość szybki przyrost masy bicepsów, a po drugie na większe wypiętrzenie się szczytów bicepsów było uginanie przedramion z dwiema sztangielkami z supinacją nadgarstka.

Ilość serii w tym ćwiczeniu na biceps ? Od 2 do 3 razy w tygodniu po dwie serie.
Ilość powtórzeń - 10 - 20 powtórzeń w serii (jak zaczynałem, to początkowo robiłem 2x10 powtórzeń, następny trening 2x11, itd, aż po 11 - 15 treningach doszedłem do 20 powtórzeń w serii.
Czas odpoczynku między seriami - 1 minuta.
Potem oczywiście zwiększyć ciężar na obu sztangielkach i znów zacząć od 2x6-8 powt. i dojść stopniowo do 2x20 powt. co trening zwiększając ilość powtórzeń.

0