SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DT Bellafiore wzmacnia organizm

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Witam wszystkich!

Może mnie jeszcze niektórzy z Was pamiętają. 1,5 miesiąca temu próbowałam nieudolnie zrzucić to i owo, poddając się przy tym na całej linii własnej psychice. I oczywiście się nie udało, na forum nie wchodziłam, bo uznałam, że bez sensu skoro i tak nic nie robię, by cokolwiek zmienić (a po co wkurzać czy też demotywować innych) i stwierdziłam, że wrócę jak się pozbieram.
Ten czas nadszedł.

Przez ostatni miesiąc nie byłam na siłce, nie mam pojęcia ile ważę, odstawiłam leki (które okazały się pośrednim winowajcą moich problemów z brakiem efektów, z "rozlazłymi" mięśniami i generalnie nie wpadłabym na to, że moje problemy z progresem na siłowni i wydolnościowym, i siłowym mogą być spowodowane nimi), nie mierzyłam się, nie mam fotek.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Bellafiore
WIEK: 20
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 0,5 roku

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

MASA CIAŁA: 71,4kg
WZROST: 173cm
OBWÓD RAMIENIA: 29cm
OBWÓD ŁYDKI: 39cm
OBWÓD UDA: 61cm
OBWÓD BIODER: 105cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 93cm
OBWÓD TALI: 76cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Chcę być piękna, silna i zdrowa . Czyli wzmacnianie, kondycja i zmniejszone centymetry.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: celiakia, jestem 2 lata po operacji laparoskopowej w obrębie jamy brzusznej
PRZEBYTE KONTUZJE: popękana chrząstka w kolanie (9 lat temu), ale w ogóle tego nie odczuwam
WADY POSTAWY: skolioza, krzywa miednica, przykurcze (rehabilitowane od 3 lat)
ALERGIE: białka mleka, pszenica, orzechy ziemne/laskowe/reszta w większych ilościach
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: czasami mdłości i biegunki prawdopodobnie na podłożu stresowym
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Odpowiem za 3 miesiące - na razie czekam
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Od miesiąca jestem czysta
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? od czasu do czasu furaginę

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Gold Omega 3, Wapń+wit.D Doppelherz, Sanprobi Superformuła (raz w miesiącu przez tydzień)
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) Bezglutenowa+bezmleczna od 3 lat, liczenie kilokalorii wiele epizodów

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - tragicznie . W kwestii jak wygląda jak mniej więcej chce mi się gotować to możecie zajrzeć do wcześniejszego dziennika, który mam bodajże w podpisie.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Utrzymuję generalnie.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK! I będę z niej korzystać

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - gimnastyka. Poniżej ankiety jest to, co zamierzam zrobić.

ZDJĘCIA
Poza fatem to jeszcze woda mnie zalała


________________________________________________________________
Jak widzę ruch:

PON - siłka, taniec brzucha
WT- wolne
ŚR - siłka (lub coś typu Body Shape, ABT, Fit Ball, dla odmóżdżenia)
CZW - wolne
PT - siłka
Weekend - cokolwiek lub wolne
+ gimnastyka korekcyjna w miarę możliwości i chęci

Na pierwsze zajęcia z tańca brzucha idę pojutrze, więc zobaczę jak w ogóle kręgosłup podchodzi do tego typu zajęć. Rehabilitantka pozwoliła

Przed przerwą robiłam trening, który był generalnie całkiem spoko, a mianowicie :
3 obwody, 1 seria, 12 powt.
Rozgrzewka
1. Sumo squat z kettlem
2. Odwodzenie nogi w tył na maszynie
3. Przywodzenie nóg na maszynie
4. Odwodzenie nóg na maszynie
5. Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia
6. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
7. Uginanie przedramion z supinacją
8. Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami
9. Wspięcia na palce na maszynie
Aeroby
Rozciąganie

Co chcę na początek zmienić w diecie?
- dużo więcej warzyw
- brak smażonych ziemniaków
- popracować nad regularnością w miarę możliwości (czasami wpada kolacja o 22 i od razu po niej idę spać, ale niestety tak mam zajęcia )
- ograniczyć smażenie

Postaram się wstawiać fotki żarła

No pain, no gain jak to się mówi.

Jutro wrzucę pierwszą michę.
Nie mogłam się doczekać aż wrócę na dobre tory

Trzymajcie się! :)


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2015-11-01 15:03:41

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Hejka!

Chciałam się pochwalić, że mam niepewny wynik już tylko z 1 egzaminu, więc w sumie jest nie najgorzej
Jutro albo pojutrze ułożę dietkę.
Przez najbliższe 2 miesiące nie mogę wchodzić na bieżnię/za dużo chodzić/skakać/obciążać stopę (za tydzień do tego zestawu dojdzie lewa dłoń, aczkolwiek tu rekonwalescencja pójdzie dużo szybciej). Byłam dzisiaj na zabiegu i aktualnie poruszam się na 1 nodze/kulejąc. A z racji tak małej mobilności tym bardziej porządna dietka się przyda .

Pozdrawiam w takim razie i od poniedziałku mam w planach zawitać tutaj z wypiskami z michy.
A na siłkę wrócę jak tylko będę normalnie chodzić. Od jutra wracam do gimnastyki domowej.

Pozdrawiam B.


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2016-02-12 19:37:03

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
DZIEŃ 1
1.11.2015
DNT


Ś (8:10) jajecznica z chudymi kiełbaskami z indyka, pieczarkami i cebulą
II (11) makaron kukurydziany z kalafiorem i oliwą z oliwek
O (13 i 15:20): rosół z marchewką i mięsem z rosołu, ziemniaki tłuczone z kotletem bez panierki i tartymi burakami, kompot
P (17) kilka orzechów włoskich, banan
K (20:30) 2 kromki chleba, sałatka z sosem czosnkowym na oliwie z oliwek i occie winnym

RUCH
minimalna gimnastyka

Nie jest czysto. Powiem szczerze, że dopiero teraz odczuwam jaką mam ostatnio gastrofazę, bo próbuję się jej przeciwstawić. Ale z każdym dniem mam nadzieję będzie łatwiej.
Ruchu mało, bo źle się czuję. Śniadanie na szybko, między dwoma wycieczkami na cmentarz..., obiadek niedzielny.

Miłego wieczoru!

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
Białka masz mało w tym opisie z wczoraj - ja bym Ci proponował jednak wrzucać to w dziennik dla własnej orientacji. jak dojdziesz do wprawy to to zajmuje dosłownie 5 minut - a daje bardzo wiele w kwestii trzymania się właściwego kierunku.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Dzięki Night za odwiedziny!
Właśnie się zastanawiałam jak to zrobić, bo często mam tak, że po całym dniu zajęć wracam o 22 i liczę na to, co jest do jedzenia w domu. A jednak przy takim parciu na jedzenie faktycznie by się przydało.
Hmm...zrobię tak, będę spisywać wagowo to co mam możliwość, a objętościowo cała resztę. Zawsze to da jakąś orientacyjną informację.

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
Jest taka stronka http://www.ilewazy.pl/ i dzięki niej dziennik żywieniowy uzupełnisz na serio bardzo szybko.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Wiem, wiem, uwielbiam ją
No to będę tak orientacyjnie określać. Jutro już Wam wrzucę tabelkę.


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2015-11-02 13:07:52

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Gastrofaza i maksymalne opuchnięcie w ostatnich dniach się rozwiązało...wyczekiwane @ przyszło
Niestety przez samopoczucie poranne na siłownię nie dotarłam, ale ruch zaliczony.

DZIEŃ 2
2.11.2015
DT


Ś (8:00): kasza jaglana z bananem i wiórkami kokosowymi
II (12:00): makaron kukurydziany z gulaszem cielęcym (dużo mięsa)
O (15:00): kasza gryczana z gulaszem cielęcym
K (20:30): 3 kromki (małe, bo chleb źle urósł w pieczeniu) z awokado z piersią z kury

Ruch:
1h 10 min tańca brzucha

Muszę bardziej skupić się na warzywach
I jutro już ileważy pójdzie w ruch. Wiem, że nie powinnam, ale będę wpisywać do tabelki warzywa, bo mam z nimi problem, a tak to orientacyjnie ogarnę ile ich wychodzi.


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2015-11-02 20:41:55

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Przedawkowałam kofeinę i nie bardzo mi

Suple: omega 3
Napoje inne niż woda: herbata, kawa latte+cappucino

W gulaszu był też dodany tłuszcz, więc jeśli chodzi o tą wartość to na pewno jest więcej, ale sądzę, że w 2 tys. kalorii powinno się zamknąć.
Do kolacji były pomidory, papryka, więc jakieś warzywka wpadły :)

Co do ruchu to gimnastyka zaliczona.



Na siłkę pójdę jak się skończy @, bo niestety jestem ciut sponiewierana.


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2015-11-03 21:58:55

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4325 Napisanych postów 18005 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 282956
u osob z celiakia maka kukurydziana nie jest najlepszym zrodlem ww, zwlaszcza gdy staje sie jednym z glownych zrodel
Makarony kukurydziane, ktore jadasz sa zapewne z kukurydzy GMO

Moze lepiej byloby wprowadzic wiecej bezglutenowych kasz, ryz, bataty, ziemniaki, kasztany jadalne, topinambur?

Mysle tez, ze ogolnie moglabys poniesc podaz tluszczy (spokojnie kolo 80g) kosztem weglowodanow. Weglowodany ograniczylambym do dwoch posilkow w ciagu dnia.

Zwiekszajac podac tluszczy sprobuj najpierw glownie przez oleje MCT takie jak olej kokosowy, bedzie Ci latwiej je strawic,
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 381 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9688
Dzięki Bziubzius za rady! Niby człowiek wie, a stosować się już gorzej, natomiast warto widzieć błędy z perspektywy innej osoby

Cóż...zimno to mnie do węgli ciągnie, a niestety makaron najszybszy do zrobienia. Postaram się bardziej zwracać uwagę na urozmaicenie źródeł węgli. Producent zapewnia, że w tych makaronach nie ma składników z gmo.

A mogłabyś powiedzieć, gdzie można znaleźć topinambur? Powiem szczerze, że nigdy w sklepie nie widziałam, a chętnie bym spróbowała.

Z podniesieniem tłuszczy nie będzie problemu. Kocham tłuszczyk

Z ruchu gimnastyka. Na siłkę pójdę na spokojnie od poniedziałku (albo soboty). Nie mogę się doczekać !

Warzywka: pomidor, papryka czerwona, ogórek (poza tymi które są wpisane do tabelki), poprawiam się

Suple: Mg+B6, Ca+D




Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
topinambur - to często gęsto w rowie na polu - takie słonecznikowate małe żółte kwiatki ma. ale i w sklepach już bywa

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chudy grubas

Następny temat

Dieta redukcyjna zbilansowana Kobieta po ciąży

electro
Polecane artykuły