Szacuny
0
Napisanych postów
57
Wiek
44 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
1513
Panowie Koledzy, pytanie jak w temacie. Mam taki problem że podczas wykonywania przysiadu ze sztangą na plecach nie jestem w stanie wykonać powtórzenia bez odrywania pięt od podłoża bo bym najnormalniej w świecie się wywrócił do tyłu, więc podkładam sobie pod pięty ciężarki ale ponoć tak nie powinno się robić. Zdecydowanie łatwiej mi się wykonuje przysiad ze sztangą z przodu jednak na drugi dzień ból pleców w odcinku lędźwiowym bez Diclo-Duo i Tolperisu nie pozwala normalnie funkcjonować. Kręgosłup staram się trzymać sztywno jednak coś jest nie tak. Problemy z lędźwiami mam od 12 lat, jednak gdy zacząłem ćwiczyć a nie robiłem przysiadów, bóle całkowicie zniknęły; teraz powróciły ze zdwojoną siła i temu problemu doszukuję się właśnie w przysiadach, a szkoda bo to moje ulubione ćwiczenie Jeśli możecie, to pomóżcie
Szacuny
45
Napisanych postów
1370
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
15179
morgon
A możesz jaśniej? Dziękuję za linka ale łatwiej będzie mi zrozumieć na moim przykładzie
Z tego co wyczytałem, to chyba za bardzo pochylam się do przodu. Racja?
Zmieniony przez - morgon w dniu 2014-02-18 20:00:32
Racja, robisz cos co przypomina siady robione przez kolarzy.
Tyle ze oni nie schodza tak gleboko a Ty tak i gnie Cie w dol.
Sprobuj szerszej nogi, stopy lekko na zewnatrz i kolana tez.
Bo wyglada do tak, jakbys kurczowo staral sie prowadzic kolana
"pod linijke do przodu" co wcale nie jest dobre.
Przyjrzyj sie tutaj, jak gosciowie rostawiaja stopy i jak im rozchodza
sie kolana przy schodzeniu w dol (dzieki temu mozesz wpasowac
tam miednice i nie musisz tak sie pochylac do przodu):
Szacuny
0
Napisanych postów
67
Wiek
49 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
897
morgon , moze za duzo jak na Twoje mozliwosci ladujesz na sztange przez co nie dajesz rady technicznie wykonac cwiczenia i podejzewam ze twoje plecy sa wygiete stad samoistnie ciagnie Cie na palce. Jak pisze flex bylo by prosciej cos powiedziec po filmiku. Pocwicz z mniejszym ciezarem i ze szczegolna uwaga nad technika az sie nauczysz.
Szacuny
9374
Napisanych postów
83989
Wiek
50 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
709975
można ,ale ja nie jestem zwolennikiem podkładek dlatego że powodują zmiany kątów w stawach -skokowym, kolanowym, biodrowym i dochodzi do zmiany ustawienia miednicy przez co pochylamy się do przodu
kolega może mieć problem z przykurczem łydek i dlatego odrywa pięty
Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2014-02-17 21:16:37
Szacuny
0
Napisanych postów
67
Wiek
49 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
897
przysiady zaleca sie robic w obuwiu z plaska podeszwa a nawet boso jak takowego nie masz, wszelkie podkladki podobno zly wplyw maja na kolana bo przez to wypychasz je bardziej do przodu ( o ile dobrze pamietam :) )
Szacuny
234
Napisanych postów
9129
Wiek
48 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
130480
ja jak kolegę ustawiałem do przysiadów to miałem straszne problemy z trzymaniem u niego stóp płasko na ziemi, nawet bez obciążenia nie potrafił zrobić przysiadu płasko na stopach, cały czas odrywał pięty po 15 minutach bojów i ustawień jakoś zaczęło wychodzić jeśli chodzi o buty to najlepsze są najzwyklejsze tenisówki bo mają cienką podeszwę
Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
no bez obciążenia to ja też nie zrobię na płasko. A ostatnio dałem pod pięty krążki 5kg i siadłem niżej i rekord wszedł. Także sam już nie wiem . Pogadam z trenerem
Szacuny
0
Napisanych postów
57
Wiek
44 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
1513
Dzięki za pomoc, rzeczywiście najrozsądniej będzie wrzucić filmik ale to dopiero jak kręgosłup trochę odpocznie, na razie przysiady odpuszczam. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale szeroki przysiad zrobię bez problemu.