SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Technika wykonywania przysiadów

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1513
Panowie Koledzy, pytanie jak w temacie. Mam taki problem że podczas wykonywania przysiadu ze sztangą na plecach nie jestem w stanie wykonać powtórzenia bez odrywania pięt od podłoża bo bym najnormalniej w świecie się wywrócił do tyłu, więc podkładam sobie pod pięty ciężarki ale ponoć tak nie powinno się robić. Zdecydowanie łatwiej mi się wykonuje przysiad ze sztangą z przodu jednak na drugi dzień ból pleców w odcinku lędźwiowym bez Diclo-Duo i Tolperisu nie pozwala normalnie funkcjonować. Kręgosłup staram się trzymać sztywno jednak coś jest nie tak. Problemy z lędźwiami mam od 12 lat, jednak gdy zacząłem ćwiczyć a nie robiłem przysiadów, bóle całkowicie zniknęły; teraz powróciły ze zdwojoną siła i temu problemu doszukuję się właśnie w przysiadach, a szkoda bo to moje ulubione ćwiczenie Jeśli możecie, to pomóżcie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15179
morgon
A możesz jaśniej? Dziękuję za linka ale łatwiej będzie mi zrozumieć na moim przykładzie
Z tego co wyczytałem, to chyba za bardzo pochylam się do przodu. Racja?

Zmieniony przez - morgon w dniu 2014-02-18 20:00:32


Racja, robisz cos co przypomina siady robione przez kolarzy.
Tyle ze oni nie schodza tak gleboko a Ty tak i gnie Cie w dol.

Sprobuj szerszej nogi, stopy lekko na zewnatrz i kolana tez.
Bo wyglada do tak, jakbys kurczowo staral sie prowadzic kolana
"pod linijke do przodu" co wcale nie jest dobre.

Przyjrzyj sie tutaj, jak gosciowie rostawiaja stopy i jak im rozchodza
sie kolana przy schodzeniu w dol (dzieki temu mozesz wpasowac
tam miednice i nie musisz tak sie pochylac do przodu):



Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709975
ciężko doradzić on line
najlepiej nagraj filmik jak wykonujesz przysiady ,wtedy można coś doradzić

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 897
morgon , moze za duzo jak na Twoje mozliwosci ladujesz na sztange przez co nie dajesz rady technicznie wykonac cwiczenia i podejzewam ze twoje plecy sa wygiete stad samoistnie ciagnie Cie na palce. Jak pisze flex bylo by prosciej cos powiedziec po filmiku. Pocwicz z mniejszym ciezarem i ze szczegolna uwaga nad technika az sie nauczysz.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 186 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5721
ja tez lubię podłożyć małe kolka pd piety, umie ktos wytlumaczyc dlaczego tak nie można robić, czy jednak można?
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709975
można ,ale ja nie jestem zwolennikiem podkładek dlatego że powodują zmiany kątów w stawach -skokowym, kolanowym, biodrowym i dochodzi do zmiany ustawienia miednicy przez co pochylamy się do przodu

kolega może mieć problem z przykurczem łydek i dlatego odrywa pięty




Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2014-02-17 21:16:37

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 897
przysiady zaleca sie robic w obuwiu z plaska podeszwa a nawet boso jak takowego nie masz, wszelkie podkladki podobno zly wplyw maja na kolana bo przez to wypychasz je bardziej do przodu ( o ile dobrze pamietam :) )
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 9129 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130480
ja jak kolegę ustawiałem do przysiadów to miałem straszne problemy z trzymaniem u niego stóp płasko na ziemi, nawet bez obciążenia nie potrafił zrobić przysiadu płasko na stopach, cały czas odrywał pięty
po 15 minutach bojów i ustawień jakoś zaczęło wychodzić
jeśli chodzi o buty to najlepsze są najzwyklejsze tenisówki bo mają cienką podeszwę

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
no bez obciążenia to ja też nie zrobię na płasko. A ostatnio dałem pod pięty krążki 5kg i siadłem niżej i rekord wszedł. Także sam już nie wiem . Pogadam z trenerem
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1513
Dzięki za pomoc, rzeczywiście najrozsądniej będzie wrzucić filmik ale to dopiero jak kręgosłup trochę odpocznie, na razie przysiady odpuszczam. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale szeroki przysiad zrobię bez problemu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 897
przy szerokim przysiadzie calkiem inaczej ustawiaja ci sie nogi i kregoslup
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1513
Zgodnie z Waszą radą wrzucam pod linkiem film z moimi przysiadami więc pomóżcie w miarę możliwości



Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gimnastyka dla seniora

Następny temat

redukcja brzuchola

electro
Polecane artykuły