Derek Lunsford, kulturysta IFBB Pro i zdobywca tytułu Mr. Olympia 212, nie spoczął na laurach i cały czas ostro trenuje do kolejnych zawodów. Niedawno podczas treningu wykonał 100 powtórzeń przysiadów ze sztangą o wadze 143 kg! Lunsford jest jednym z najbardziej elitarnych zawodników IFBB Pro w kategorii 212. Jest tytanem pracy i dzięki swojemu uporowi i byciu konsekwentnym zdobył w ubiegłym roku najbardziej prestiżowy tytuł w swojej karierze. Ma zaledwie 28 lat i w planach ma kolejne zwycięstwo w na Mr. Olympia w grudniu.

Trening poza sezonem Dereka Lunsforda to prawdziwa petarda. Ostatnio na treningu nóg dominowały przysiady. W sumie wykonał pięć serii po 20 powtórzeń, a na sztandzie miał 143 kg. Łącznie daje to 100 powtórzeń z ogromną wagą.

Jego cały trening składał się z ćwiczeń takich jak:

  • Prostowanie nóg na maszynie - trzy serie
  • Uginanie nóg na maszynie - trzy serie
  • Układanie loków na nogi – trzy serie
  • Przysiady ze sztangą – pięć serii po 20 powtórzeń 
  • Wyciskanie nóg na maszynie – dwie serie
  • Uginanie na jednej nodze z wykorzystaniem wyciągu dolnego – dwie serie

Przed rozpoczęciem przysiadów, które były tak naprawdę głównym celem jego treningu, Lunsford stwierdził, że uwielbia ćwiczyć, ale dawno ich nie robił. Jak widać na filmiku niżej poszło mu naprawdę nieźle. Jego nogi podczas i po treningu wyglądają naprawdę nieziemsko! Jest faworytem tegorocznych zawodów Mr. Olympia w kategorii 212.

https://youtu.be/7qwrVrFw8ys

Komentarze (4)
rarytas1

Zachęcił mnie tytul 100 powtórzeń na 143 kg. Po doczytaniu że chodzi o 5 serii po 20 powtórzeń czuję się oszukany

4
lordknaga

ja tak samo :-D nie od dzisiaj wiadomo, ze wieksza ilosc powtorze na nogi, czasem moze zdzialac cuda z ich rozbudowa :-) ale ciezar nie jest jakis ogromny, derek tez nie wazy sporo, w koncu startuje do 97kg(wiem ze jest off season) no i tez jest niski :-) sam bylem swiadkiem jak chlop 180cm i 120-130kg wagi(kulturysta) zrobil 47 siadow i to pelnych, malo sie nie zesral i plakal z bolu a bylo to na charity swiatczne na dzieciaki :-)

1
lordknaga

nie napisalem do konca :-D siady robil 160kg obciazenia (4x20kg na strone) + sztange = 180kg.

1
spejson94

Haha jak zwykle tytuł artykułu to clickbite
Nie 100 przysiadów tylko kvrwa 5x20

0