A więc mam 19 lat , 188 cm wzrostu i 76 kg wagi. Zapotrzebowanie kal : ok 3100 ( damy na początek) Węglowodany 406 gr Białko 110 gr Tłuszcze 99 gr. Ułożenie może by było proste ale niestety jak by to powiedzieć mam małe problemy z wątrobą. W prawdzie wczorajszy próby wątrobowe wyszły pomyślne, ale po ostatniej diecie na mase ( która jednak przynosiła efekty) która zawierała 123 gr( a jak wiadomo nadmiar tłuszczu i wątroba w parze nie idą ) tłuszczu czułem się jak flak ( bolało mnie z prawej strony gdzie wątroba ) . Lekarz zalecił mi dietę lekkostrawną + hepatil , no i zastosowałem sie do zaleceń jadłem normalnie nie duże porcje i teraz jest już dobrze . Chce powrócić do diety bo chce przywalić na masie ale chce się czuć normalnie dobrze a nie zwijać się z bólu i mieć satsysfakcje że się przytyło 1kg . A więc ułożyłem dietę ,w której nie wykluczyłem w sumie wszystkich rzeczy ciężkostrawnnych takich jak np. Chleb Graham , bo sądzę że zamiana go na biały nie przyniosła by żadnego efektu . Ograniczyłem jaja do 3 dziennie ( bo po nich też możliwe że moge mieć problemy z wątrobą ) . I pytanie czy mając 60 gr tłuszczu w diecie jest możliwe że w ogóle będę mógł zdobywać masę ? Czy musi być te minimum 99 ? Z góry dzięki ;)
Zmieniony przez - jurko82 w dniu 2014-01-15 16:58:14
Zmieniony przez - jurko82 w dniu 2014-01-15 16:58:14
Krzysztof Piekarz