SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowinki ze Świata!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
36-letnia Lidia Chojecka, rekordzistka Polski na dystansie 5000 m, chociaż niedawno oficjalnie zakończyła karierę, z bieganiem nigdy się nie rozstanie. Jak przyznała, mimo pożegnania z zawodowym sportem, jej życie związane będzie nadal z lekkoatletyką.

"Będę biegała do końca życia. Na razie muszę się podleczyć. Ze względów zdrowotnych nie mogę sobie pozwolić nawet na udział w rekreacyjnych imprezach" – powiedziała.

Złota medalistka halowych mistrzostw Europy w 2005 i 2007 roku ostatni raz w międzynarodowych zawodach wystartowała podczas mityngu we Francji, przed igrzyskami. Do Londynu jednak nie pojechała.

"Moim marzeniem był udział w czwartej dla mnie olimpiadzie. Naderwane ścięgno Achillesa przekreśliło te plany; nie uzyskałam minimum i igrzyska oglądałam ze łzami w oczach. Był to dla mnie bardzo trudny czas” – zaznaczyła.

Pochodząca z Siedlec sześciokrotna mistrzyni Polski na 800, 1500, 5000 i 10 000 m, a także piętnastokrotna halowa złota medalistka, z publicznością w rodzinnym mieście pożegnała się w pierwszym tygodniu czerwca. Jak wyznała, ze sportu nie zrezygnuje i zamierza startować w biegach ulicznych.

"To jest moje życie, moja pasja. Niestety, teraz musiałam zrobić przerwę, ale kiedy wszystko będzie dobrze, na pewno powrócę do aktywności, w tym do udziału w biegach ulicznych. Serce mi się raduje, jak widzę tysiące ludzi uprawiających jogging. Nad siedleckim zalewem obserwuję tłumy truchtających; z roku na rok tych ludzi jest coraz więcej. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że niedługo do nich dołączę” – podkreśliła.

Olimpijka z Sydney, Aten i Pekinu została trenerką w WLKS Siedlce. Ma pod opieką młodych zawodników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Jak przyznała, w nich pokłada teraz sportowe nadzieje.

"Ja już nie będę osiągać międzynarodowych sukcesów, więc teraz chciałabym, aby któryś z moich podopiecznych poszedł w moje ślady, co najmniej na arenie krajowej. Miło, że mogę im przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie” – dodała.

Na pytanie, ile medali przywiozą z Moskwy polscy lekkoatleci z sierpniowych mistrzostw świata, odpowiedziała, że "stawia" na minimum pięć.

"Mam nadzieję, że zła passa już minęła i krążków będzie więcej. Liczę m.in. na Piotra Małachowskiego, który kilka dni temu ustanowił świetny rekord kraju w rzucie dyskiem, a także na maratończyka Henryka Szosta. Wśród czarnych koni tych zawodów widzę też Tomka Majewskiego. Poza tym... jeszcze jakaś niespodzianka na pewno nas czeka" - powiedziała zdobywczyni trzech brązowych medali halowych mistrzostw świata oraz sześciu Europy - trzech złotych i trzech srebrnych.

W czwartek gościła na warszawskim Ursynowie, zachęcając do udziału w sobotnim Biegu Lotto.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Jamajska sprinterka Veronica Campbell-Brown, siedmiokrotna medalistka olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata, została tymczasowo zawieszona - poinformowała jej macierzysta federacja, unikając jednak słowa "doping".

Według jamajskich mediów, które w weekend ujawniły sprawę, w próbce moczu 31-letniej lekkoatletki wykryto zakazany diuretyk - specyfik mogący służyć do maskowania środków dopingowych.

"Jamajska federacja może potwierdzić, że wszczęto procedurę dotyczącą pani Veroniki Campbell-Brown i że jest ona prowadzona zgodnie z regułami międzynarodowej federacji (IAAF). Zawodniczka została zawieszona w oczekiwaniu na przesłuchanie przez komisję dyscyplinarną" - poinformowano w komunikacie federacji.

Campbell-Brown nie wystartuje zatem w krajowych eliminacjach do mistrzostw świata w Moskwie, które rozpoczną się już w czwartek w Kingston.

W sobotę dziennik "The Gleaner" poinformował, że badanie, które wykazało u Campbell-Brown stosowanie będącego lekiem moczopędnym diuretyku, przeprowadzono 4 maja w Kingston. Jamajka miała być obecna kilka dni temu przy badaniu próbki B w laboratorium w Kanadzie.

Najłagodniejszą karą grożącą tej utytułowanej sprinterce, w zależności od decyzji krajowej federacji lekkoatletycznej, może być publiczne upomnienie, a najbardziej surową - dwuletnia dyskwalifikacja.

Campbell-Brown ma w dorobku trzy złote medale olimpijskie (200 m - w 2004 i 2008 roku oraz sztafeta 4x100 m - 2004), a także po dwa srebrne (sztafeta 4x100 m - 2000, 2012) i brązowe (100 m - 2004, 2012).

Dwukrotnie stanęła też na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata (100 m - 2007 i 2011), a siedem razy była wicemistrzynią globu (100 m - 2005 i 2011, 200 m - 2007 i 2009, sztafeta 4x100 m - 2005, 2007 i 2011).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Czwarte miejsce w gronie 12 zespołów zajmują polscy lekkoatleci po pierwszym dniu 4. drużynowych mistrzostw Europy w Gateshead. Po 21 konkurencjach prowadzą Niemcy przed Rosją i Wielką Brytanią. Biało-czerwonym do miejsca na podium brakuje 15 punktów.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Brązowy medalista olimpijski z Londynu Warren Weir wygrał bieg na 200 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Jamajki w Kingston. Jego czas 19,79 jest o zaledwie pięć setnych sekundy gorszy od wyniku Tysona Gaya w czempionacie USA w Des Moines.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Rekordzistka świata w skoku o tyczce Jelena Isinbajewa wyjawiła dziennikarzom, że myśli o rocznej przerwie, aby wyjść za mąż i zostać matką. 31-letnia Rosjanka wystąpi w czwartek wieczorem na stadionie w Ostrawie w 52. mityngu IAAF Zlata Tretra (Złote Kolce).

Dwukrotna mistrzyni olimpijska (Ateny 2004, Pekin 2008) oraz świata (Helsinki 2005, Osaka 2007), pytana przez media o plany sportowe i życiowe, odpowiedziała:

- Mój znak zodiaku to bliźnięta, a więc... każdego dnia myślę inaczej. Dziś wszystko widzę w czarnym kolorze, a jutro w białym. Cel na ten sezon? Zdobyć w Moskwie tytuł mistrzyni globu i poprawić rekord życiowy. Potem chcę mieć roczną przerwę na ślub oraz dziecko i... wrócić do treningów. Co dalej? Miło byłoby przywieźć z Rio de Janeiro inny kolor medalu olimpijskiego niż ten co mam z Londynu.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Karolina Tymińska (SKLA Sopot) była najlepsza w rywalizacji siedmioboistek w zawodach Superligi Pucharu Europy w wielobojach w Tallinnie. Polka wyprzedziła Ukrainkę Hannę Mielnyczenko, która prowadziła po pierwszym dniu.

W sobotę zawodniczki rywalizowały w biegu na 100 m ppł., skoku wzwyż, pchnięciu kulą i biegu na 200 m. Po tych konkurencjach Tymińska zajmowała drugie miejsce.

Trzykrotna mistrzyni Polski zdołała jednak odrobić straty w niedzielę, po skoku w dal, rzucie oszczepem i biegu na 800 m. W sumie zgromadziła 6347 punktów i o 87 wyprzedziła Mielnyczenko. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Grit Sadeiko.

W gronie 30 startujących zawodniczek znalazły się trzy inne Polki. Karolina Kędzia (AZS AWF Wrocław) była 22., Marika Marlicka (KS Agros Zamość) - 23., a Izabela Mikołajczyk (WKS Śląsk Wrocław) uplasowała się na przedostatnim miejscu.

Wśród mężczyzn najlepiej z Polaków spisał się Krzysztof Plaskota (AZS KU Politechniki Opolskiej), który z wynikiem 7474 pkt uplasował się na 13. pozycji. Osiemnasty był Marcin Przybył - 7278 pkt, dwudziesty Mateusz Chmieliński (obaj AZS AWF Warszawa) - 7148, a na 28. miejscu sklasyfikowany został Filip Niegowski (Warszawianka). Zwyciężył Francuz Kevin Mayer - 8390.

W klasyfikacji drużynowej, do której sumuje się trzy najlepsze wyniki kobiet i mężczyzn z danego kraju, Polska zajęła piąte miejsce z dorobkiem 38 763 pkt. Najlepsza okazała się Francja - 41421.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W młodzieżowych mistrzostwach Europy w Tampere do niedzieli rywalizować będzie blisko 1000 lekkoatletów z 46 krajów, w tym 57 Polaków. Największe nadzieje trenerzy pokładają m.in. w Jakubie Szyszkowskim (kula) i Marcinie Krukowskim (oszczep).

W czołowych piątkach w poszczególnych konkurencjach jest w sumie dziesięcioro Polaków, m.in. Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce) - trzeci w skoku w dal (8,05), Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) - czwarty na 100 m (10,25) i siódmy na 200 m (20,71), tyczkarze Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) - czwarty (5,61) i Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - piąty (5,60), Justyna Święty (AZS AWF Katowice) - trzecia na 400 m (52,31) oraz Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) - czwarta na tym dystansie (52,41).

Pierwsze MME odbyły się w fińskim Turku w 1997 roku. Na najwyższym stopniu podium stanęli wówczas dyskobol Andrzej Krawczyk oraz sztafeta 4x400 m: Ryszard Pilarczyk, Jacek Bocian, Piotr Długosielski (obecnie sekretarz generalny PZLA) i Piotr Haczek (dyrektor sportowy PZLA w minionej kadencji).

W 2003 roku gospodarzem mistrzostw była Bydgoszcz, gdzie biało-czerwoni wywalczyli pięć złotych medali, pięć srebrnych i sześć brązowych. Z ostatnich w Ostrawie w 2011 roku przywieźli cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

W ośmiu dotychczasowych edycjach Polacy zdobyli 87 medali: 32 złote, 23 srebrne i 32 brązowe. Z tym dorobkiem plasują się na czwartym miejscu w klasyfikacji imprezy.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084

Dwie pol­skie szta­fe­ty 4 x 100 m - ko­bie­ca i męska wy­wal­czy­ły brą­zo­we me­da­le w uni­wer­sja­do­wym biegu na Cen­tral­nym Sta­dio­nie w Ka­za­niu. W obu kon­ku­ren­cjach zwy­cię­ży­ły ukra­iń­skie ze­spo­ły.


Polki, które uzyskały czas 43,81, wystąpiły w składzie: Małgorzata Kołdej (UMCS Lublin/Agros Zamość), Marika Popowicz (UKW Bydgoszcz/SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Ewelina Ptak (Uniwersytet Wrocławski/WKS Śląsk) i Weronika Wedler (AWF Wrocław/AZS AWF). Ukrainki pokonały 400 m w 42,77 a drugie na mecie Amerykanki w 43,54.

W biegu rozstawnym mężczyzn ukraińscy sprinterzy zdeklasowali rywali, osiągając wynik 38,56. Drudzy Japończycy mieli 39,12, a Polacy w składzie: Jakub Adamski (Politechnika Poznań/AZS), Kamil Kryński (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania Białystok/Podlasie), Dariusz Kuć (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy/SL WKS Zawisza) i Artur Zaczek (Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu/AZS) - 39,29

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Amerykański sprinter Tyson Gay na dopingu

Tyson Gay zo­stał w nie­dzie­lę po­in­for­mo­wa­ny przez Ame­ry­kań­ską Agen­cję An­ty­do­pin­go­wą (USADA) o po­zy­tyw­nym wy­ni­ku testu. Sprin­ter, który w tym roku uzy­skał trzy naj­lep­sze wy­ni­ki na 100 m, zre­zy­gno­wał ze star­tu w sierp­nio­wych mi­strzo­stwach świa­ta w Mo­skwie.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Koniec sezonu kontuzjowanego Davida Rudishy

Ke­nij­ski bie­gacz David Ru­di­sha, który już wcze­śniej wy­co­fał się z lek­ko­atle­tycz­nych mi­strzostw świa­ta w Mo­skwie (10-18 sierp­nia), z po­wo­du kon­tu­zji nie wy­stą­pi w żad­nych in­nych za­wo­dach trwa­ją­ce­go se­zo­nu.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy

Następny temat

Trening na wzmocnienie

WHEY premium