SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowinki ze Świata!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Komisja antydopingowa czeka na informacje na temat polskich lekkoatletów
Gazeta "Sunday Times" i niemiecka telewizja ARD dotarły do wyników 12 tysięcy testów krwi przeprowadzonych na 5 tysiącach sportowców w latach 2001 - 2012. Ze zdobytych materiałów wynika, że co trzeci medal igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata został wywalczony przez zawodnika, u którego testy wykazały możliwość przyjmowania dopingu. - Jeżeli to się potwierdzi, mamy do czynienia z zatrważającą informacją. Należy jednak pamiętać, że niejasne wyniki badań nie zawsze oznaczają, że stosowano doping - stwierdził dyrektor Biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski. Dodał, że komisja skontaktowała się z ARD. - Czekamy na wiadomość, czy są tam jakieś wyniki dotyczące polskich lekkoatletów - powiedział Rynkowski.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) rzucił dyskiem 66,13 i wygrał w niedzielę prestiżowy mityng ISTAF w Berlinie. Pierwsze miejsce zajął także w skoku o tyczce Piotr Lisek. Konkurs, w którym uzyskał 5,74, został rozegrany przed Bramą Brandenburską

Małachowski pokonał Niemca Christopha Hartinga - 65,15 i Roberta Urbanka (MKS Aleksandrów Łódzki) - 64,20. Początkowo miał po raz pierwszy po kontuzji kolana wystąpić mistrz olimpijski, świata i Europy Robert Harting, ale ostatecznie nie czuł się na tyle przygotowany, by podejść do rywalizacji. Był za to komentatorem.

W nietypowych warunkach skakali tyczkarze. Pod Bramą Brandenburską najlepszy okazał się brązowy medalista mistrzostw świata Lisek (OSOT Szczecin). Czwarty był Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 5,54. Żadnej wysokości nie zaliczyli m.in. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) i rekordzista globu Francuz Renaud Lavillenie.

Drugi w biegu na 800 m był wicemistrz świata Adam Kszczot (RKS Łódź) - 1.44,22. Szybszy od Polaka był tylko wicemistrz olimpijski Amos Nijel z Botswany - 1.43,28. Na tym samym dystansie, ale wśród kobiet triumfowała Brytyjka Lynsey Sharp - 1.57,71, a Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) uplasowała się na siódmej pozycji - 2.00,27.

W konkursie kulomiotek czwarta lokata przypadła Paulinie Gubie (OKS Start Otwock) - 17,95, dziewiąta była Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok) - 13,93. Najdalej pchnęła mistrzyni świata Niemka Christina Schwanitz. W rywalizacji mężczyzn szósty był Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) - 20,36, a wygrał Nowozelandczyk Tomas Walsh - 21,47.

Tuż za podium w konkursie rzutu młotem uplasowała się Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) -67,11. Wygrała Niemka Kathrin Klaas - 72,09. W Berlinie nie było rekordzistki globu Anity Włodarczyk (RKS Skra Warszawa). Były to ostatnie zawody zaliczane do cyklu IAAF Challenge. Mistrzyni świata, mimo nieobecności w stolicy Niemiec, triumfowała w klasyfikacji końcowej.

Dziewiąte były w biegu na 100 m ppł Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa) - 13,95 i w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) - 55,03.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Konrad Bukowiecki zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w zawodach IAAF World Challenge w Zagrzebiu, dwukrotnie poprawiając najlepszy w historii wynik uzyskany przez juniora seniorskim sprzętem (7,26 kg). Piąty był dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski.

W przedostatniej kolejce Bukowiecki, mistrz świata i Europy juniorów, pchnął seniorską kulą na odległość 20,75, a w ostatniej próbie poprawił się na 20,78. Zwyciężył Nowozelandczyk Tomas Walsh - 21,62 przed Jamajczykiem O'Dayne Richardsem - 21,29. Majewski osiągnął 20,71 m.

Konkurs rozegrano w centrum Zagrzebia. We wtorek odbędzie się główna część zawodów.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Blisko 50 uczestników zakończonych nieco ponad tydzień temu lekkoatletycznych mistrzostw świata, w tym szesnaścioro medalistów tej imprezy, jest gwarantem wielkich emocji na PGE Narodowym podczas Llotto Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (13 września).

Niesamowitą dyspozycję prezentują młociarze: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Nasza mistrzyni i rekordzistka świata nie poniosła w zawodach porażki od 16 czerwca 2014 - w tym czasie m.in. obroniła mistrzostwo Europy, zdobyła drugi w karierze tytuł mistrzyni świata oraz dwukrotnie poprawiała rekord globu. W sumie Polka triumfowała w 19 startach (wliczając eliminacji mistrzostw Europy oraz świata). Na PGE Narodowym zawodniczka stołecznej Skry chce pokusić się oczywiście o kolejny w swojej karierze rekord świata oraz o dwudzieste zwycięstwo z rzędu.

Rok temu doping ponad 20 tysięcy widzów sprawił, że mimo iż jestem doświadczoną zawodniczką, to wchodząc do koła czułam miękkie nogi. Bardzo chciałbym poprawić na Narodowym rekord świata - mówi Anita Włodarczyk.

Mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek ostatniej porażki doznał na początku roku, u progu ostatecznych przygotowań do sezonu, podczas rozegrano w portugalskiej Leirii Zimowego Pucharu Europy w Rzutach. Polak zajął wówczas drugie miejsce za swoim wielkim rywalem Węgrem Krisztianem Parsem. Od marca biało-czerwony miotacz już nie uległ mistrzowi olimpijskiemu. Oprócz Fajdka o kolejne zwycięstwo nad Węgrem powalczy również Wojciech Nowicki, który zdobywając w Pekinie brązowy medal czempionatu IAAF pierwszy raz w karierze pokonał utytułowanego Madziara.

Kolejnym niezwykle interesująco zapowiadającym się pojedynkiem będzie walka naszych świetnych dyskoboli Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka z jedną z legend tej konkurencji Estończykiem Gerdem Kanterem. Polski mistrz świata podczas pekińskiego czempionatu wyrównał stan zwycięskich pojedynków z Kanterem do poziomu 40 do 40, a kilka dni później podczas finału Diamentowej Ligi IAAF w Zurychu wygrał z Estończykiem po raz 41 w karierze.

Wśród innych niezwykle interesujących wydarzeń LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej można wymienić m.in. atak Macieja Lepiato, polskiego mistrza paraolimpijskiego w skoku wzwyż, na rekord świata, próbę poprawienia rekordu mityngu w sprincie na 100 metrów przez Asafę Powella, pojedynek halowych mistrzyń świata z Sopotu Mariji Kucziny i Kamili Lićwinko, rewanż polskich brązowych tyczkarzy na złotym w Pekinie Kanadyjczyku Barberze czy start czołówki światowych kulomiotów z Joe Kovacsem, Tomaszem Majewskim i wschodzącą gwiazdą Konradem Bukowieckim.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34597 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434079
Potwierdzili dobra dyspozycję nasi medaliści z Pekinu zwłaszcza Paweł Fajdek, który praktycznie z marszu wszedł w konkurs i uzyskał blisko 82 metry
1

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Asafa Powell: Usain Bolt powiedział mi, że nie mogę pobić jego wyniku


Usain powiedział mi, że nie mogę pobić jego wyniku na tej imprezie, więc tego nie zrobiłem - powiedział ze śmiechem Asafa Powell po wygraniu biegu na 100 m w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Jamajczykowi nie udało się złamać granicy 10 sekund, ale mimo to był zadowolony z wyniku.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Rekord świata Anity Włodarczyk oficjalnie zatwierdzony

Na zawodach 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie Anita Włodarczyk poprawiła swój własny rekord świata w rzucie młotem. 1 sierpnia tego roku oddała niesamowity rzut na odległość 81,08 metra. W poniedziałek, 14 września, rekord ten został ratyfikowany.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Prokurator chce skazania Oscara Pistoriusa za morderstwo

3 listopada odbędzie się rozprawa apelacyjna, jakiej domagała się prokuratura oskarżająca Oscara Pistoriusa o zabójstwo swojej dziewczyny, 29-letniej Reevy Steenkamp dwa lata temu. Sąd skazał sprintera bez nóg na pięć lat za nieumyślne zabójstwo. Oskarżyciel domaga się natomiast minimum 15 lat za orzeczenie morderstwa.

Pistorius w lutym 2013 roku czterokrotnie przestrzelił drzwi toalety, w której przebywała Steenkamp. Sportowiec użycie broni tłumaczył obawą o to, że do domu wtargnął włamywacz.

28-latka skazano we wrześniu ubiegłego roku na pięć lat za nieumyślne zabójstwo. Sędzia Thokozile Masipa tłumaczyła w uzasadnieniu wyroku, że prokuratura nie potrafiła udowodnić, że było to umyślne morderstwo.

Oskarżyciel domaga się zmiany wyroku i minimum 15 lat kary więzienia. Zdaniem prokuratury Pistorius chciał zabić bez względu na to, kto ukrywał się w toalecie, a sędzia Masipa dokonała błędnej interpretacji części prawa oraz zignorowała ważne dowody.

Apelacji wysłucha pięciu sędziów, którzy mogą odrzucić wniosek, nakazać powtórzenie całego procesu albo sami uznają Pistoriusa winnym morderstwa.

Pistorius miał być w sierpniu zwolniony z więzienia po odsiedzeniu 10 miesięcy i wtrącony do aresztu domowego. Jego uwolnienie zablokował jednak południowoafrykański minister sprawiedliwości Michael Masutha, który zwrócił uwagę na uchybienia proceduralne.

Warunkowym zwolnieniem Pistoriusa zajmie się w nadchodzącym miesiącu komisja rewizyjna.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
COS w Spale przygotował dla sportowców dwa nowe obiekty
Stadion do rzutów z naturalną nawierzchnią oraz boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą – to obiekty, które wzbogaciły zaplecze Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Budowa kosztowała ponad 4 mln zł.

Nowe obiekty powstały w miejscu, w którym od 1976 roku był stadion lekkoatletyczny ze żwirowo-żużlową bieżnią. Teraz jest tu m.in. kompleks nowoczesnych rzutni z naturalną, trawiastą nawierzchnią. Na tym obiekcie dla dyskoboli i młociarzy przygotowano trzy stanowiska. Jedno z nich ma dach i ściany, które chronią przed deszczem i wiatrem, umożliwiając całoroczne treningi. Jest też pięć betonowych kół dla zawodników specjalizujących się w pchnięciu kulą.

Obok nowoczesnych rzutni powstało piłkarskie boisko o wymiarach 90 x 64 metry ze sztuczną trawą. Ogrodzono je sześciometrową siatką i wyposażono w oświetlenie. Za jedną z bramek ustawiono przenośne trybuny dla ok. 500 widzów.

Modernizację starego stadionu lekkoatletycznego rozpoczęto w listopadzie 2014 roku, a przebudowa pochłonęła ponad 4 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którego szef Adam Korol ma uczestniczyć w otwarciu nowych obiektów.

Uroczystość zaplanowano na czwartek 1 października, jednak sportowcy już korzystali z nowych obiektów. Zadaszoną rzutnię chwalił m.in. brązowy medalista MŚ w rzucie dyskiem Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki), który ćwiczył na niej przed wyjazdem do Pekinu. Jego zdaniem, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas treningów zawodnicy nie muszą przejmować się pogodą i mogą skupić się wyłącznie na technice rzutów.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS w Spale jest jednym z najlepiej wyposażonych tego typu kompleksów w Polsce. Są tu m.in. trzy hotele, tartanowy stadion lekkoatletyczny, hala lekkoatletyczna, wielofunkcyjna hala do gier zespołowych, sale do podnoszenia ciężarów i szermierki, hala do sportów walki, strzelnica pneumatyczna, korty tenisowe, pływalnia, boiska do piłki plażowej, siłownie oraz nowocześnie wyposażone gabinety zapewniające kompleksową odnowę biologiczną i rehabilitację.

Wyposażenie oraz atmosfera ośrodka sprawiają, że ciężko jest już wymienić dyscyplinę sportu, której przedstawiciele nie byliby jeszcze w Spale. Ośrodek jest znany nie tylko w Polsce. Korzystali z niego również m.in. piłkarze angielskiego klubu Bolton Wanderers oraz rugbiści reprezentacji Irlandii.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Asafa Powell, były rekordzista świata na 100 metrów podpisał w ostatnim czasie kontrakt z niemieckim producentem sprzętu sportowego - PUMA.

Powell, będąc sprinterem, który najwięcej razy w historii łamał granicę 10 sekund, poprzednio reprezentował chińskiego producenta - Li Ning.

Po kontrowersjach związanych ze stosowaniem dopingu, Powell od dwóch sezonów nie miał żadnego poważnego sponsora. 33-letni sprinter wpadł na obecność środków dopingujących w organizmie w 2013 roku. W jego ciele wykryto stymulant oxilofrine, która ma podobne właściwości jak efedryna.

Po incydencie Powella zawieszono na 18-miesięcy. Sprinter był w latach 2005-2008 posiadaczem rekordu świata na 100 metrów. Najpierw było to 9.77s a potem 9.74s.

Puma jest już m. in. sponsorem kolegi z reprezentacji Powella - Usaina Bolta. Ten ma kontrakt do Igrzysk w 2016 roku. Jamajczyk rocznie dostaje od niemieckiej firmy 10 mln dolarów, po zakończeniu kariery, jako ambasador ma dostawać 4 mln.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy

Następny temat

Trening na wzmocnienie

WHEY premium