SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowinki ze Świata!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084




Czy w Annecy Polacy znów znajdą się na podium?



Ostatnia edycja Pucharu Europy


Europejskie Stowarzyszenie LA poinformowało o ostatecznych zestawieniach grup, w których wystartują drużyny w tegorocznej edycji Pucharu Europy (21-22 czerwca), ostatniego rozgrywanego wg dotychczasowej formuły.

Od 2009 roku 12 najlepszych zespołów (złożonych zarówno z mężczyzn jak i kobiet) rozegra Drużynowe Mistrzostwa Europy. W br. nie będzie awansów i spadków, zestawienie grup w przyszłorocznych rozgrywkach nastąpi na podstawie wyników w 2008 r. (EAA nie podało jeszcze szczegółów na ten temat).

W tym roku Puchar Europy SPAR (zwany wcześniej superligą) odbędzie się w Annecy FRA, pierwsza liga - w Leirii i Stambule. Drugą ligę
obejrzą widzowie w Tallinie i Bańskiej Bystrzycy.

W Annecy 6 państw wystawi po dwie drużyny
FRA, GER, GBR, ITA, POL i RUS.
Poza tym wystąpią:
mężczyźni – ESP i GRE
kobiety – BLR i UKR

1. liga

Group A (Leiria, POR):
mężczyźni - AUT, BLR, BEL, CZE, FIN, NED, NOR i POR,
kobiety - BEL, CZE, ESP, FIN, IRL, LTU, NED i POR

Group B (Stambuł, TUR):
mężczyźni - CRO, HUN, ROM, SLO, SWE, SUI, TUR i UKR,
kobiety - BUL, CRO, GRE, HUN, ROM, SLO, SWE i TUR

2. liga

Group A (Tallin, EST):
mężczyźni - BUL, DEN, EST, ISL, IRL, LAT, LTU i LUX,
kobiety - AUT, DEN, EST, ISL, LAT, LUX, NOR i SUI

Group B (Bańska Bystrzyca, SVK)
mężczyźni – reprezentacja małych państw, ALB, AND, ARM, AZE, BIH, CYP, GEO, ISR, MKD, MDA, MNE, SRB i SVK,
kobiety - reprezentacja małych państw, ALB, AND, ARM, AZE, BIH, CYP, GEO, ISR, MKD, MDA, MNE, SRB i SVK

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Ramzi i Shami odegrają się w Pekinie?

Do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostało jeszcze trochę czasu. Jednak już teraz coraz częściej dyskutuje się o faworytach poszczególnych konkurencji i planach startowych czołowych zawodników. W ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że Rashid Ramzi w Pekinie startować będzie jedynie na 1500 metrów. Po szokującej decyzji Hailego Gebrselassie o rezygnacji ze startu w maratonie zaczęto także typować, kto pod nieobecność Etiopczyka może zwyciężyć w olimpijskim maratonie.

Podwójny mistrz świata na 800 i 1500 metrów z Helsinek (2005), oraz srebrny medalista mistrzostw w Osace (1500m, 2007) razem ze swoim trenerem Khalidem Boulamim zdecydowali, że w Pekinie reprezentant Bahrajnu wystartuje jedynie na dystansie 1500 metrów. Rashid po ubiegłorocznym niepowodzeniu w Japonii jest bardziej zdeterminowany do tego by w tym roku zdobyć złoty medal olimpijski - mówi Boulami.

Na początku roku Ramzi po raz pierwszy w karierze brał udział w halowych mistrzostwach świata w Walencji. Zajął tam piątą pozycję na swoim koronnym dystansie 1500 metrów. Obecnie zawodnik planuje przygotowywać się do sezonu letniego na obozach w Albuquerque i Maroko.


a590_min.jpgJeżeli chodzi o maraton i typy dotyczące zwycięstwa w męskiej rywalizacji, to na ten temat swoje zdanie wyraził ekspert z czasopisma Track & Field News, Sean Hartnett. Według niego największe szanse na zdobycie mistrzostwa olimpijskiego, pod nieobecność rekordzisty świata Gebrselassie, ma zawodnik reprezentujący barwy Kataru, Mubarak Hassan Shami (na zdjęciu obok).

Hartnett twierdzi, że maraton w Pekinie może wygrać jedynie zawodnik dobrze przygotowany do trudnych, upalnych warunków atmosferycznych oraz który dobrze realizuje założenia taktyczne. Jednym z takich zawodników jest właśnie Shami. Urodzony w Kenii zawodnik udowodnił to podczas ubiegłorocznych mistrzostw w Osace, gdzie pomimo kontuzji uda dobiegł do mety na drugim miejscu. Złoty medal wywalczył wówczas Kenijczyk Luke Kibet.

Poproszony o wytypowanie czołowej piątki maratonu w Pekinie Hartnett poza Shamim wymienił nazwiska podwójnego medalisty mistrzostw świata, Marokańczyka Jaouada Ghariba, Kenijczyków Martina Lela i Samuela Wanjiru oraz Szwajcara Viktora Roethlina, brązowego medalisty z Osaki.


Źródła: Eurosport, Reuters, Getty Images (zdjęcia).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Urbaś przeciwny bojkotowaniu igrzysk

- Dla reżysera najważniejsza w życiu jest ceremonia wręczania Oscarów, sportowiec trenuje, by wystartować na igrzyskach, dlatego też decyzja, którą podjął Spielberg była dla niego łatwiejsza niż dla zawodników bojkot. My nie jesteśmy obiektywni w tej sprawie - powiedział 32-letni rekordzista Polski na 200 m Marcin Urbaś.
Amerykański reżyser Steven Spielberg zrezygnował w lutym z funkcji doradcy do spraw artystycznych pekińskich igrzysk na znak protestu przeciwko wydarzeniom w sudańskim Darfurze. Urbaś natomiast jest przeciwnikiem bojkotowania igrzysk w stolicy Chin.

Najszybszy Europejczyk w hali w tym sezonie na 200 m oczywiście nie popiera jednak tego, co obecnie dzieje się w Chinach.

- Nie mieszajmy polityki ze sportem. To dwie oddzielne sprawy. Nie zapominajmy, że to nie dzieje się od dzisiaj, tylko trzeba było się nad tym zastanowić siedem lat temu, gdy Pekin został wybrany na organizatora igrzysk - zaznacza sprinter.

Urbaś zadowolony jest z tego, że Polski Komitet Olimpijski nie będzie stawiał żadnych ograniczeń dla sportowców jeśli chodzi o wolność wypowiadania się.

- Cieszę się, że prezes Nurowski nie będzie od nas wymagał podpisania żadnej klauzuli milczenia. Oczywiście jeśli pojadę na igrzyska, to przede wszystkim by startować na zawodach i nie będę niczego manifestował, ale jeśli zostanę zapytany o zdanie na pewno je wyrażę. Na tym przecież polega wolność słowa" - powiedział zawodnik AZS AWF Poznań.

Pięciokrotny mistrz Polski na 200 m uważa, że zawody w Pekinie będą niesamowitym zdarzeniem dla wszystkich - sportowców, kibiców i działaczy.

- Miałem okazję startować i być na ceremonii zamknięcia Uniwersjady w Pekinie w 2001 roku i to przeszło moje największe wyobrażenia. Brałem udział w dwóch igrzyskach, w 2000 roku w Sydney i w 2004 w Atenach, ale czegoś takiego nie przeżyłem. Jestem przekonany o tym, że Chińczycy wymyślą coś niesamowitego - prorokuje halowy mistrz Europy na 200 m z 2002 roku w Wiedniu.

Pobyt w stolicy Chin przed siedmioma laty lekkoatleta wspomina bardzo dobrze.

- Mieszkaliśmy w czymś takim jak wioska olimpijska, odcięci od rzeczywistości, ale mieliśmy możliwość zwiedzania. Byliśmy również w niebezpiecznych rejonach, ale nigdy nam się nic nie stało, nigdy nas nikt nie zaczepił, nie widzieliśmy również żadnych zamieszek" - opowiada wielokrotny reprezentant Polski.

Urbaś, który został uznany drugim lekkoatletą lutego w Europie w plebiscycie EAA twierdzi, że powietrze w czasie igrzysk na pewno ulegnie polepszeniu.

- Smog jest problemem, ale siedem lat temu dwa tygodnie przed Uniwersjadą wyłączone zostały wszystkie dymiące fabryki w Pekinie i w jego okolicach. Mieszkańcy pierwszy raz od trzech lat zobaczyli czyste słońce - wspominał specjalista biegu na 200 m.

Po bardzo udanym sezonie halowym wydaje się, że Urbaś przeżywa swoją drugą młodość na bieżni.

- Liczę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Po problemach ze zdrowiem wreszcie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Czuję radość z biegania i chęć do dalszych treningów. Znowu się nakręciłem. Finał olimpijski w sztafecie 4x100 m jest jak najbardziej realny, a może uda się sprawić niespodziankę? - zastanawia się sprinter.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Dziesięć medali Polaków w lekkoatletycznych HMŚ weteranów

Dwa złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali wywalczyła polska ekipa w 3. Halowych Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce, które odbyły się od 17 do 22 marca we francuskim Clermont Ferrand.
Po raz pierwszy HMŚ weteranów odbyły się w 2004 roku w niemieckim Sindelfingen, drugą edycję gościł przed dwoma laty austriacki Linz. W zawodach mogą startować zawodnicy, którzy ukończyli 35 rok życia.

W Clermont Ferrand został pobity rekord frekwencji. Wystartowało 3671 lekkoatletów z 65 krajów. Najwięcej reprezentantów wystawili organizatorzy imprezy Francuzi (1288), tuż za nimi uplasowali się Niemcy (387) oraz Hiszpanie (334). W barwach Polski wystartowało 35 zawodników.

W ramach mistrzostw rozegrano również biegi przełajowe oraz rzuty na stadionie.


Miejsca na podium Polaków:

mężczyźni
1. Michał Drohomirecki (M70) oszczep - 500g 40,99
1. Grzegorz Pawelski (M40) kula - 7,26 kg 15,77
2. Julian Pełka (M55) pięciobój 3461 pkt
2. Andrzej Semborowski (M60) kula - 5 kg 14,78
2. Adam Domicz (M40) 60 ppł 8,53
3. Stanisław Marzec (M45) przełaj 8 km 25.55
3. Jan Białous (M70) chód 3 km 17.20,40
3. Ryszard Dryps (M50) 1500 m 4.27,88
3. Marek Grzyb (M50) oszczep 50,96

kobiety
3. Marianna Biskup (F45) w dal 5,14

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Dorota Gruca druga na 8 km w Dallas

Kenijczycy Wilson Kiprotich oraz Rose Koskei triumfowali w biegu Post Apartment Homes World Invitational 8K rozegranym wczoraj w Dallas. Nasza reprezentantka, Dorota Gruca przebywająca na zgrupowaniu w Albuquerque i przygotowująca się do startu w maratonie, była druga. Zawody rozegrano przy dobrych warunkach pogodowych. Temperatura powietrza tego dnia w Dallas wynosiła około 12 stopni Celsjusza i sprzyjała uzyskiwaniu bardzo dobrych rezultatów.

Wilson Kiprotich, brązowy medalista mistrzostw świata na 20 km z 2006 roku, który został zwycięzcą wczorajszej rywalizacji mężczyzn uzyskał bardzo dobry czas 22:18 (średnio 2:47.25 ma jeden kilometr). Jest on jedynie o 15 sekund gorszy od nieoficjalnego rekordu świata na tym dystansie, a także o 6 sekund gorszy od najlepszego wyniku imprezy uzyskanego przez Sammyego Kipketera dwa lata temu. Kenijczyk od początku znajdował się na prowadzeniu razem z trójką swoich rodaków (Lagat, Kiplagat i Mokono). Pierwsze 5 kilometrów pokonał w czasie ok. 13:45 i do końca nie oddał już prowadzenia.

Pierwsza wśród kobiet, Rose Koskei pomimo poprawienia rekordu życiowego nie zbliżyła się zarówno do rekordu świata, jak i rekordu trasy, który wynosi 24:28. Jednak mimo to odniosła pewne zwycięstwo wyprzedzając drugą na mecie Dorotę Grucę o 39 sekund. Kenijka to mistrzyni świata juniorek w biegach przełajowych z 1997 roku. Jest także srebrną medalistką mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej na dystansie 1500 m z 2000 r. Nasza reprezentantka natomiast to aktualna mistrzyni kraju w półmaratonie, a także posiadaczka najlepszego w kraju wyniku w maratonie za rok ubiegły - 2:30:10.

Oboje wczorajszych triumfatorów za zwycięstwo i dodatkowe premie za samotne liderowanie już po 6 km zgarnęli po 4 tysiące dolarów. W przypadku pobicia rekordu świata organizatorzy wypłaciliby dodatkową nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Mężczyźni
1. Wilson Kiprotich (Kenia) - 22:18
2. Haron Lagat (Kenia) - 22:33
3. Richard Kiplagat (Kenia) - 22:49
4. Lamech Mokono (Kenia) - 22:59

Kobiety
1. Rose Koskei (Kenia) - 26:20
2. Dorota Gruca (Polska) - 26:59
3. Margaret Chirchir (Kenia) - 27:13
4. Tatyana Chulakh (Rosja) - 27:33


Źródła: dallasnews.com, iaaf.org.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Halowe Mistrzostwa Europy Niesłyszących w lekkoatletyce


Szczecinianin wywalczył brąz na Mistrzostwach Europy

Wynik sztafety 4x400m
1.Ukraina 3:18.72
2.Rosja 3:23.59
3.Polska 3:26.02 (Świszcz, Śliwka, Kotowski, Wierzbicki)
4.Niemcy 3:29.41
5.Grecja 3:31.45
6.Hiszpania 3:34.92
7.Bułgaria 4:31.95

Nasz reprezentant Rafał Śliwka zdobył brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Europy Niesłyszących.
Rafał startował w sztafecie 4x400 metrów, razem z Mariuszem Świszczem, Grzegorzem Kotowskim i Jackiem Wierzbickim. Wyprzedzili ich tylko zawodnicy z Ukrainy i Rosji. Podczas tych samych zawodów zdobył 5 miejsce w wyścigu na 60 metrów.

- Byłem niezadowolony z wyniku na 60 m – mówi Rafał Śliwka. - Problemem było opóźnienie zawodów i zmęczenie. Mam nadzieję, że będzie lepiej, kolejne Mistrzostwa Świata w tureckim Izmirze we wrześniu.

Polska uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej. Zdobyła 8 krążków (4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy) za Rosją i Ukrainą.

Rafał trenuje w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym na stadionie przy ulicy Litewskiej. Jego całe życie podporządkowane jest ukochanej dyscyplinie lekkiej atletyce.

- Nie żałuję, kocham sport, zakochałem się w bieganiu - to moja pasja – mówi.
Rafał ma utrudniony kontakt słowny ze światem. Jest niesłyszący. Jednak jego świat nie jest światem ciszy. Sport jest dla niego łącznikiem ze światem zewnętrznym.

żródło: http://www.mmszczecin.pl/news/13768/Szczecinianin wywalczył brąz na Mistrzostwach Europy.html

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Na zdjęciu Edyta Zaręba, która z Genui nie przywiozła zdobyczy medalowej

LA: cichy sukces w Europie


Osiem medali
(cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy) i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zdobyli polscy lekkoatleci niesłyszacy podczas Halowych Mistrzostwach Europy Niesłyszących, które odbyły się we włoskiej Genule.


Wyjazd do Włoch 11 sportowców zrzeszonych w Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących i trojga opiekunów doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki Polaków:

złote medale


60 m: Jacek Wierzbicki7,08
60 m ppł.: Konstanty Bąkowski (rekord Europy)
3000 m: Rafał Nowak 8:33,43 (rek. Polski)
skok w dal: Magdalena Bachmatiuk 5,68 m (rekord Europy)

srebrne

trójskok: Magdalena Bachmatiuk 12,48 m
800 m: Rafał Nowak1:56,63 (rekord Polski)
1500 m: Rafał Nowak 3:53,43 (+0.01 przegrał złoto, rekord Polski)

brązowe


4x400 m: Mariusz Świszcz, Rafał Sliwka, Grzegorz Kotowski, Jacek Wierzbicki 3:28,02 (rekord Polski)

żródło: http://ww6.tvp.pl/4851,20080305670876.strona

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Halowe Mistrzostwa Europy Niesłyszących

8 medali lekkoatletów w Genui

W dniach 28 lutego – 1 marca w Genui odbyły się III Halowe Mistrzostwa Europy Głuchych w Lekkiej Atletyce. Uczestniczyło 131 sportowców z 18 państw. Polska reprezentowana była przez 11 sportowców: Magdalenę Bachmatiuk, Katarzynę Lewandowską, Ewę Kupisz, Edytę Zarębę, Konstantego Bąkowskiego, Marcina Górniaka, Grzegorza Kotowskiego, Rafała Nowaka, Rafała Śliwkę, Mariusza Świszcza i Jacka Wierzbickiego. W skład ekipy weszli także Regina Jakubowska (trener), Włodzimierz Adamiak (asystent trenera), Jerzy Sokół (masażysta) i kierownik ekipy Jarosław Janiec.

Po raz pierwszy w historii Polska zajęła drużynowo 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Gdyby nasz reprezentant Rafał Nowak wywalczył złoto w biegu na 800 metrów, wówczas biało-czerwoni zajęliby w klasyfikacji drugie miejsce w Europie! Zabrakło 0,01 sekundy.

Złote medale:
1.Rafał Nowak - 3000 m - 8:33,43
2.Konstanty Bąkowski - 60 m ppł - 8.53
3.Jacek Wierzbicki - 60 m - 7.08
4.Magdalena Bachmatiuk - skok w dal - 5.68 m

Srebrne medale:
1.Nowak Rafał - 800 m - 1:56.63
2.Nowak Rafał - 1500 m - 3:53.43
3.Bachmatiuk Magdalena - trójskok - 12.48 m

Brązowe medal:
Sztafeta 4x400m - Świszcz, Śliwka, Kotowski, Wierzbicki

Nasi sportowcy pobili rekordów Polski i Europy.


1. Magdalena Bachmatiuk - skok w dal (RP i RE)
2.Konstanty Bąkowski - 60 m ppł,(RP i RE)
3.Rafał Nowak - 800 m , (RP)
4.Rafał Nowak - 1500 m , (RP)
5.Rafał Nowak - 3000 m, (RP)
6.Grzegorz Kotowski - 400 m, (RP)
7.Grzegorz Kotowski - skok w dal, (RP)
8.Sztafeta 4x400 m - Świszcz, Śliwka, Kotowski, Wierzbicki (RP)

Wyjazd naszej ekipy dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących w Lublinie.
Za dofinansowanie serdeczne podziękowanie w imieniu Zarządu Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących i zawodników składamy na ręce Pana Ministra.
Nadmieniamy, że Polska Federacja Sportu Niesłyszących po raz pierwszy uczestniczyła w w/w Mistrzostwach Europy. W tym roku czekają nas Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce zaplanowane w Izmirze (Turcja) w dniach 22-28 września 2008 r.
Planujemy start 20 sportowców.
Całej ekipie, kierownictwa, trenerom, zawodnikom składamy serdecznie gratulacje i podziękowanie za udany występ.

żródło: http://pfsn.pl/index.php?id_kategorii=1&id_podkategorii=&id_tekst=762 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
CHÓD

Mistrzostwa Polski odbędą się na Słowacji


W najbliższą sobotę, w Dudincach na Słowacji, odbędą się mistrzostwa Polski w chodzie na dystansie 50 km. Organizacyjnie połączone zostaną z mityngiem organizowanym przez Europejski Związek Lekkoatletyczny (EAA).
Na starcie stanie pięciu Polaków: 26-letni Rafał Dyś (AZS AWF Katowice), 31-letni Maciej Rosiewicz (UKS 12 Kalisz), 23-letni Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj), 26-letni Benjamin Kuciński (Piętka Katowice) oraz obrońca tytułu sprzed roku 30-letni Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków).

Po raz czwarty Mistrzostwa Polski w chodzie na 50 km odbędą się poza granicami kraju. Pierwszy raz w 2002 roku zawodnicy walczyli o medale w czeskich Podebradach, potem w 2005 roku w Wiedniu oraz w zeszłym roku w austriackim Altenburgu.

"To zbyt kosztowne, by specjalnie dla takiej małej grupy chodziarzy organizować oddzielne mistrzostwa. Pamiętajmy, że jest to konkurencja, która odbywa się na ulicach miast. Trzeba wtedy zamknąć trasę, co powoduje znaczne utrudnienia w ruchu, dodatkowo potrzebny jest atest, co też związane jest z kosztami" - tłumaczy trener kadry chodziarzy Krzysztof Kisiel.

Nie tylko Polski Związek Lekkoatletyczny ucieka się do tego typu +zabiegów+. Podczas mityngu w Dudincach rozegrane zostaną również mistrzostwa Słowacji, Węgier, Czech i Litwy.

Są to też pierwsze tegoroczne zawody, w których będzie można uzyskać kwalifikację olimpijską.

"Liczę na to, że dwóch, trzech zawodników uzyska minimum na igrzyska. Do tej pory pewien występu w Pekinie może być jedynie 28- letni Rafał Fedaczyński, który w Dudincach nie wystartuje" - powiedział Kisiel.

IAAF ustalił, że oprócz mityngu w Dudincach zawodnicy będą mieli jeszcze cztery szanse, walki o start w igrzyskach - 10 i 11 maja podczas Pucharu Świata w rosyjskim Czeboksarze, 24 maja w Krakowie w mityngu "Na Rynek marsz", 1 czerwca w niemieckim Naumburgu oraz 7 czerwca w hiszpańskiej La Corunii.

Mityng w Dudincach odbywa się od 1982 r, trzykrotnie najszybsi na 50 km okazywali się Polacy - w 1992 roku triumfował Robert Korzeniowski, sześć lat później Tomasz Lipiec, a przed dwoma laty Grzegorz Sudoł. Rekord trasy (3:39,34) należy od 2000 roku do Fina Valentina Konnonena.

mistrzowie Polski w chodzie na 50 km (od 1990 roku):

1990 Adam Urbanowski
1991 Jan Kłos
1992 Tomasz Lipiec
1993 Robert Korzeniowski
1994 Sławomir Cielica
1995 Jan Holender
1996 Tomasz Lipiec
1997 Waldemar Dudek
1998 Roman Magdziarczyk
1999 Tomasz Lipiec
2000 Jan Holender
2001 nie odbyły się
2002 Grzegorz Sudoł
2003 Rafał Fedaczyński
2004 Kamil Kalka
2005 Kamil Kalka
2006 Rafał Fedaczyński
2007 Grzegorz Sudoł


Żródło: http://sport.onet.pl/0,1248733,1716614,,mistrzostwa_polski_odbeda_sie_na_slowacji,wiadomosc.html 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Kurs instruktorów LEKKIEJ ATLETYKI
od 29.03.2008 do 1.06.2008

(instruktor dyscypliny sportu, specjalność: lekka atletyka)

informacje - nr tel. 0 79 002 96 09, 0 504 08 00 89

http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/


Organizatorzy:

-Polska Akademia Sportu (http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/) 

-Wyższa Szkoła - Edukacja w Sporcie (http://www.ews.edu.pl/) – wpis do rejestru uczelni, pozwolenie na działalność i prowadzenie kursów instruktorskich, trenerskich i menadżerskich nr 111 z dnia 9 IX 2002.

-Warszawsko Mazowiecki Okregowy Związek Lekkiej Atletyki WMOZLA

-Klub sportowy ORZEŁ WARSZAWA

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy

Następny temat

Trening na wzmocnienie

WHEY premium