W wtorek, 23 października, została zamknięta lista uczestników Mistrzostw Świata w Fitness, które odbędą się w najbliższy weekend w Białymstoku. W czwartek rano ekipa Rosji zmalała o 17 osób z powodu problemów wizowych. A więc na starcie stanie 394 zawodników i zawodniczki z 43 krajów.

Najliczniejsze ekipy wystawiają: Ukraina (46 startujących), Polska (42), Rosja (41). Zapewne będą to też czołowe ekipy w klasyfikacji drużynowej, chociaż tu do walki mogą się włączyć Słowacja, Litwa, Estonia czy Chiny. Czechy i Węgry wystawiają mniejsze reprezentacje (po 10 osób), więc trudno będzie im obronić miejsca z poprzednich MŚ.

Tytułów mistrzowskich przyjeżdżają bronić:

  • Michaela Pavleova (Słowacja) – fitness kobiet do 163 cm
  • Nazar Harhun (Ukraina) – fitness mężczyzn open
  • Natalia Bystrova (Rosja) – fitness atletyczne kobiet do 163 cm
  • Hanna Kulinicz (Rosja) – bikini fitness do 162 cm
  • Natalia Ługowskich (Rosja) – bikini fitness +172 cm (broni tytułu overall)

Ale przyjeżdża też kilka wicemistrzyń świata, dla których teraz drzwi stoją otworem do wskoczenia na najwyższy stopień podium:

  • Kristina Juricova (Słowacja) – fitness kobiet +163 cm
  • Katarzyna Dudek (Polska) – fitness sylwetkowe do 168 cm
  • Olga Kulinycz (Ukraina) – wellness fitness +163 cm
  • Oleksandra Dubinina (Ukraina) – fitness atletyczne kobiet +163 cm
  • Kristina Korotka (Ukraina) – bikini fitness do 164 cm
  • Oksana Brygidyr (Ukraina) – bikini fitness do 169 cm

No i pojawią się nowe gwiazdy, które zabłysnęły na tegorocznych Mistrzostwach Europy, zdobywając mistrzowskie tytuły:

  • Sandra Kazlauskiene (Litwa) - bikini fitness do 158 cm
  • Lina Bejarano (Hiszpania) - bikini fitness do 160 cm
  • Allison Testu (Portugalia) - bikini fitness do 169 cm
  • Oksana Olejnik (Rosja) - bikini fitness do 172 cm
  • Maryna Oborska (Ukraina) - bikini fitness +172 cm
  • Nadiia Stoliarova (Ukraine) - fitness sylwetkowe 158 cm
  • Nathalie Jensen (Denmark) - fitness sylwetkowe 168 cm
  • Nikoletta Sularz (Polska) - wellness fitness 163 cm
  • Olga Kulinycz (Ukraina) - wellness fitness +163 cm
  • Viktoriia Pohribniak (Ukraina) – fitness atletyczne kobiet +163 cm
  • Renatas Suleimanovas (Lithuania) - fitness plażowe 173 cm
  • Piotr Majchrowicz (Polska) - fitness plażowe 176 cm
  • Pierre Eriksson (Szwecja) - fitness plażowe 179 cm
  • Momar Bah (Finlandia) - fitness plażowe +182 cm

Ale warto też wspomnieć o aktualnych mistrzach innych kontynentów, których zobaczymy na scenie Opery Podlaskiej:

  • Cai Lulu (Chiny) - fitness mężczyzn open
  • Chen Shuying (Chiny) - fitness kobiet 163 cm
  • Zhou Yanfeng (Chiny ) - fitness sylwetkowe 163 cm
  • Megumi Sawada (Japonia) – fitness atletyczne kobiet 163 cm
  • Ryo Terashima (Japonia) – fitness plażowe 170 cm
  • Camile Marins (Brazylia) – bikini fitness 160 cm
  • Rafaela Cornejo (Ekwador) – bikini fitness +172 cm + open
  • Thaissa Costa (Brazylia) – wellness fitness 163 cm + open

A teraz elektryzujące pojedynki i rewanże

Nikoletta Sularz - Tatiana Naddennaia w wellness fitness do 163 cm. Na ME 2018 Sualarz wgrała 1 punktem. Dwa tygodnie temu w Czechach było już 3:7 dla Sularz. Ale teraz do gry włączy się więcej kandydatek: brązowa medalistka MŚ Dagmara Dominiczak, mistrzyni Ameryki Południowej Thaissa Costa (Brazylia) oraz dwie najlepsze z Arnold Classic Europe: Sara Garcia (Hiszpania) i Mariia Kozorez (Rosja).

Olga Kulinycz - Viktoriia Szczerbakowa w wellness fitness do 163 cm. Obie Ukrainki zremisowały 9:9 na ME 2018, ale to Kulinycz została mistrzynią kontynentu. Ona ma szczęście do wygrywania wyrównanych pojedynków. Na Arnold Classic Europe wygrała z Marią Gongorą (Hiszpania) i Lexy Oliver (Włochy) 12:13:14. Wszystkie przyjeżdżają do Białegostoku. Czy tym razem będzie miała tyle samo szczęścia? A jeszcze do tej rywalizacji może włączyć się Argentynka Florencia Tazzioli (4 na Arnold Classic Brazil). Oba te pojedynki mają decydujące znaczenie dla wyników Rankingu 2018, gdyż Sularz i Kulinycz znajdują się na dwóch pierwszych miejscach.

Piotr Majchrowicz - Enrique Gutierrez w fitness plażowym do 176 cm. Na ME Majchrowicz wygrał 1 punktem 11:12. Potem Gutierrez szedł jak burza przez dalszą część sezonu, prawie wszędzie wygrywając. Do tego pojedynku może włączyć się Marcin Zganiacz, ale reszta spośród 14 zawodników jest mniej znana.

Piotr Zieliński - Pierre Eriksson w fitness plażowym do 179 cm. Na ME 2018 Zieliński przegrał ze Szwedem 9:11 a jeden punkt dalej był Hiszpan Marcos Iglesias. Wszyscy trzej spotkają się na deskach Opery Podlaskiej. Wyniki obu tych pojedynków będą kluczowe dla rezultatów Rankingu 2018. Dla Zielińskiego (który prowadzi) szczególnie pomocna byłaby wygrana Majchrowicza z Gutierrezem, ale to piekielnie trudne zadanie.

Magdalena Stawisiński - Oksana Olejnik w kategorii bikini fitness do 172 cm. Na ME 2018 Olejnik wygrała tylko 10:11. Potem prawie nie schodziła z najwyższego stopnia podium, ale niedawno w Macedonii niespodziewanie przegrała z Jagienką Kamińską. A więc można z nią wygrać. Stawisiński bardzo rzadko startowała po ME, ale w Zabrzu pokonała wysoko notowaną Martę Mila, która na Arnold Classic Europe była druga, za Ramoną Ziauberyte. Wszystkie te panie staną w jednym szeregu na scenie Opery Podlaskiej. Wynik trudny do przewidzenia.

No i niesłuchane emocje w kategorii bikini fitness +172 cm. Mistrzyni świata 2017 w open, Natalia Ługowskich (Rosja) zmierzy się z mistrzynią Europy oraz Arnold Classic Europe w open, Maryną Oborską (Ukraina). A do tego dojdzie była mistrzyni Europy w open Ksenia Szewielewa, która na Arnold Classic była druga, za Oborską. A więc ultra emocjonujący pojedynek Natalia Ługowskich - Maryna Oborska, z Szewielewą w tle. Gdyby Oliwia Mojsiej była w takiej formie jak na wiosnę, to mogłaby tym wielkim gwiazdom trochę „poprzeszkadzać”.

Listy startowe....( w obróbce )

2018 IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS - BIALYSTOK, OCT. 26th - 29th, 2018

LIST OF NOMINATED COMPETITORS AND OFFICIALS (as for Oct. 23rd, 2018, 14:45)

FEF Deadline: October 15th, 2018

(National Federations are obliged to verify if athletes have no the anti-doping test issues)

WOMEN’S FITNESS UP TO 163 CM

  • Chen Shuying China
  • Lenka Cervena-Borutova Czechia
  • Olgica Stojanovska FYR Macedonia
  • Delia Lacataru Romania
  • Asiya Gabidullina Russia
  • Evgeniia Mishchenko Russia
  • Michaela Pavleova Slovakia
  • Oleksandra Tarasova Ukraine
  • Maggie Molyneux United Kingdom

WOMEN’S FITNESS OVER 163 CM

  • Terry Abraham Canada
  • Endla Vaher Estonia
  • Korina Keszei Hungary
  • Chikako Shiina Japan
  • Aleksandra Kepa Poland
  • Mariia Malysheva Russia
  • Olga Demchuk Russia
  • Ana-Marija Zujovic Serbia – entered Oct. 23rd
  • Karin Suchomelova Slovakia
  • Kristina Juricova Slovakia
  • Karolina Holbova Slovakia
  • Olha Stepina Ukraine

MEN’S FITNESS OPEN

  • Cai Lulu China
  • Liang Wenxin China
  • Zhou Junqiang China
  • Yang Wenjie China
  • Ondrej Sagner Czechia
  • Christophe Leria France – withdrawn Oct. 18th
  • Thomas Pietras Hungary
  • Bogdan Cristea Romania
  • Anatoly Zaiko Russia
  • Michal Barbier Slovakia
  • Yusuf Oskan Turkey
  • Nazar Kharkhun Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 158 CM

  • Lucia Cernikova Czechia
  • Kai Tammsaar Estonia
  • Akiko Akimoto Japan
  • Sandra Kazlauskiene Lithuania
  • Bettina Bjoernaa Norway
  • Remet Svedin Norway
  • Rubit Letona Peru
  • Katarzyna Dmochewicz Poland
  • Sylwia Sobota Poland
  • Aleksandra Kołodziejczyk Poland
  • Anna Baikina Russia
  • Iana Volkova Russia
  • Tatiana Patsura Russia
  • Rita Matsolek Russia
  • Beata Granakova Slovakia
  • Zuzana Kardosova Slovakia
  • Judit Perez Spain
  • Anastasiia Dobrosol Ukraine
  • Iryna Luchyshyna Ukraine
  • Kateryna Yannova Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 160 CM

  • Volha Sezianeuskaya Belarus
  • Camile Marins Brazil
  • Kateryna Zhbanova Canada
  • Arida Muru Estonia
  • Clarissa Pajukoski Finland
  • Viktoria Sima Hungary
  • Hajnalka Iklódi Hungary
  • Azusa Dancy Japan
  • Samanta Balode Latvia
  • Dainora Dvarionaitė Lithuania
  • Ekaterina Martyniuk Russia
  • Ellina Zhupikova Russia
  • Olesia Kravchenko Russia
  • Rachel Brun South Africa
  • Lina Bejarano Spain
  • Yana Yenko Ukraine
  • Sofiia Maiboroda Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 162 CM

  • Alice Heinmets Estonia
  • Anna Migale Germany
  • Sandra Dobrunz Germany
  • Antonia Hanke Germany
  • Skaiste Danileviciute Lithuania
  • Kine Saeter Norway
  • Justyna Ziecina Poland
  • Natalia Czajkowska Poland
  • Iryna Hebekova Russia
  • Milena Nevidomaya Russia
  • Svetlana Pidchenko Russia
  • Hanna Kulinich Russia
  • Anzhelika Legoshina Russia
  • Elena Pugacheva Russia
  • Radka Szombathova Slovakia
  • Nataliia Bersheda Ukraine
  • Hanna Byelousova Ukraine
  • Inna Sochynska Ukraine
  • Vlada Puhach Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 164 CM

  • Ina Navachuk Belarus
  • Jessica Kwansy Canada
  • Wang Linlin China
  • Shi Fan China
  • Emmi Nenonen Finland
  • Iida Peltonen Finland
  • Juliett Sebok Hungary
  • Haruka Matsumiya Japan
  • Diana Ziaugaite Lithuania
  • Anna Wozniakowska Poland
  • Mariia Ma-Sin-Cher Russia
  • Ekaterina Rykova Russia
  • Iuliia Shestakova Russia
  • Olesia Kobeleva Russia
  • Lenka Hruskova Slovakia
  • Betul Avci Turkey
  • Kristina Korotka Ukraine
  • Valeriia Buhaieva Ukraine
  • Ievgeniia Filonenko Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 166 CM

  • Magdalena Grabowska Canada
  • Yin Shuhui China
  • Du Yuanwen China
  • Julia Tzisova Estonia
  • Greete Sugis Estonia
  • Irina Hofmann Germany
  • Erika Nyiro-Nagy Hungary
  • Larisa Agafonova Latvia
  • Liz Romero Peru
  • Alina Malykhina Russia
  • Anastasiia Gekova Russia
  • Kateryna Stoianova Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

  • Selma Bostandzija Bosnia & Herzegovina
  • Camila Martins Brazil
  • Konstantina Kyoseva Bulgaria
  • Tian Yuecen China
  • Zhang Hui China
  • Zhang Yuxue China
  • Eliska Dombkova Czechia
  • Magdalena Fejfarova Czechia
  • Monika Spackova Czechia
  • Agne Kiviselg Estonia
  • Liis-Marian Toomse Estonia
  • Maren Mändmaa Estonia
  • Sanna Paasimaa Finland
  • Andrea Horvath Hungary
  • Jekaterina Taraskina Latvia
  • Lina Kudricke Lithuania
  • Lene Fossdal Norway
  • Wiktoria Gasior Poland
  • Anna Biedna Poland
  • Anna Dolata Poland
  • Allison Testu Portugal
  • Olga Shilina Russia
  • Ekaterina Kazakova Russia
  • Inna Glukhova Russia
  • Olga Pyatetskaya Russia
  • Natalia Koniakhina Russia
  • Olivia Cambalova Slovakia
  • Natalia Banaru Spain
  • Alexandra Unal Turkey
  • Oksana Brygidyr Ukraine
  • Albina Ustymenko Ukraine
  • Hanna Haliulina Ukraine
  • Lisa-Marie Graham United Kingdom
  • Laura Colledge United Kingdom

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 172 CM

  • Kristina Brunauer Austria
  • Iryna Tsishurova Belarus
  • Sun Dan China
  • Zhao Lujia China
  • Wu Mengyao China
  • Hou Juxiang China
  • Jana Jerabkova Czechia
  • Rafaela Cornejo Ecuador
  • Jana Teder Estonia
  • Mari Pukk Estonia
  • Sofia Aiello Finland
  • Klára Pap Hungary
  • Ana Markovic Iceland
  • Yuri Kawaguchi Japan
  • Marina Zvanchuka Latvia
  • Kristine Bundze Latvia
  • Ramona Ziauberyte Lithuania
  • Neda Silkinyte Lithuania
  • Asta Kaukaite Lithuania
  • Natalia Ejsmont Norway
  • Luz del Rosario Chirinos Peru
  • Emilia Kostanska Poland
  • Magdalena Stawisinski Poland
  • Elizaveta Polygalova Russia
  • Evgeniia Filatova Russia
  • Galina Osiptseva Russia
  • Oksana Oleinik Russia
  • Alena Lisunova Russia
  • Diana Vargova Slovakia
  • Talitha Mayhew South Africa
  • Tugba Yuce Turkey
  • Olga Andreyeva Ukraine
  • Alina Kucheriava Ukraine
  • Marta Nowicka United Kingdom

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 172 CM

  • Ashley Quick Canada
  • Rachel Quesada Canada
  • Kirke Kirt Estonia
  • Maija Kivimaki Finland
  • Hajnalka Nagy Hungary
  • Therese Sivertsen Norway
  • Daria Lis Poland
  • Malgorzata Maczynska Poland
  • Oliwia Mojsiej Poland
  • Kseniia Sheveleva Russia
  • Natalia Lugovskih Russia
  • Michaela Pancuskova Slovakia
  • Hayley Wright South Africa
  • Maryna Oborska Ukraine
  • Mariia Konovalova Ukraine

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 158 CM

  • Xiang Zaihua China
  • Ishbel Smith Denmark
  • Miia Nyyssonen Finland
  • Susanna Koivisto Finland
  • Virginija Kaminska Lithuania
  • Olga Lutsenko Russia
  • Evgeniia Fomicheva Russia
  • Karina Shcherbak Russia
  • Nadiia Stoliarova Ukraine

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

  • Inesa Kapylets Belarus
  • Zhou Yanfeng China
  • Wang Fei China
  • Anita Blazevic Croatia
  • Matilda Lazovic Croatia
  • Minna Tanttu Finland
  • Makiko Kaneko Japan
  • Kazumi Yano Japan
  • Claudia Batea Luxembourg
  • Hannah Prause Luxembourg
  • Chantal Graziani Malta
  • Marte Lian Norway
  • Kari Sollied Norway
  • Janne Krohn Norway
  • Matilda Singstad Norway
  • Martyna Staszewska Poland
  • Katarzyna Jankowiak Poland
  • Halina Halavei Russia
  • Daria Ivanova Russia
  • Anna Romanova Russia
  • Evgeniia Ivlieva Russia
  • Ksenia Kiseleva Russia
  • Elena Masarykova Slovakia
  • Gülhan Kaya Turkey
  • Sinem Koroç Turkey
  • Yana Shyrokykh Ukraine
  • Yulia Gombosh Ukraine

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 168 CM

  • Rachel Boucher Canada
  • Tereza Linhartova Czechia
  • Nathalie Jensen Denmark
  • Pepita Ravantti Finland
  • Vita Lenkauskaite Lithuania
  • Shannen Bennaars Netherlands
  • Katarzyna Dudek Poland
  • Malgorzata Kurek Poland
  • Iuliia Kazakovtceva Russia
  • Ekaterina Petrova Russia
  • Natalia Skulkina Russia
  • Silvia Fialkova Slovakia
  • Tatyana Tymoshenko Switzerland – entered Oct. 22nd
  • Eda Ozdemir Turkey
  • Alina Yaman Ukraine
  • Liubov Popova Ukraine

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 168 CM

  • Aksana Yukhno Belarus
  • Lenka Hlavacova Czechia
  • Henriikka Kemppinen Finland
  • Essi Kinnunen Finland
  • Elisabeth Kammerer Germany
  • Laura Maslauskiene Lithuania – entered Oct. 22nd
  • Alesiya Sidorenko Russia
  • Liudmyla Marokava Russia
  • Olga Shestoperova Russia
  • Anna Kotova Russia
  • Dominique Froneman South Africa
  • Tetiana Bakhanova Ukraine
  • Viktoriia Kozinets Ukraine
  • Yuliia Shykula Ukraine

WOMEN’S PHYSIQUE UP TO 163 CM

  • Michelle Van Teeling Canada
  • Tanja Ekola Finland
  • Sophie Leo France
  • Isabelle Levau France
  • Megumi Sawada Japan
  • Satoko Yamanouchi Japan
  • Aneta Heluszka Poland
  • Natalia Bystrova Russia
  • Olesia Kachur Russia
  • Yesenia Garcia Spain
  • Guluzar Tufenk Turkey
  • Nataliia Dichkovska Ukraine

WOMEN’S PHYSIQUE OVER 163 CM

  • Volha Trotskaya Belarus
  • Jennifer Ali Avernik Canada
  • Aniela Fik France
  • Carla Marquardt France
  • Beata Harcos Hungary
  • Jorine Wieringa Netherlands
  • Aleksandra Krzyworzeka Poland
  • Agnieszka Luczak Poland
  • Tatyana Bulut Turkey
  • Viktoriia Pohribniak Ukraine
  • Oleksandra Dubinina Ukraine

WOMEN’S WELLNESS FITNESS UP TO 163 CM

  • Thaissa Costa Brazil
  • Bo Tangjing China
  • Liu Ying China
  • Zhang Xuefei China
  • Tatiana Naddennaia Czechia
  • Johanna Hermans Finland
  • Maryline Carol France
  • Danica Geier Germany
  • Ilona Mikniene Lithuania
  • Milda Bruvere Lithuania
  • Dagmara Dominiczak Poland
  • Nikoletta Sularz Poland
  • Anna Laskowska Poland
  • Mariia Kozorez Russia
  • Daria Kapitonova Russia
  • Victoria Sethabela South Africa
  • Sara Garcia Spain
  • Tetiana Vovk Ukraine
  • Nataliia Minailova Ukraine

WOMEN’S WELLNESS FITNESS OVER 163 CM

  • Florencia Tazzioli Argentina
  • Priscila Santana Brazil
  • Anja Jorgensen Denmark
  • Onnela Raudsepp Estonia
  • Tea Tyvijarvi Finland
  • Lexy Oliver Italy
  • Nicole de Wit Netherlands
  • Lisa-Mari Singstad Norway
  • Dorota Szweda Poland
  • Justyna Rybczonek Poland
  • Evgeniia Slovyagina Russia
  • Maria Gongora Spain
  • Olga Kulinych Ukraine
  • Viktoriia Shcherbakova Ukraine
  • Jodie Frazer United Kingdom

Men’s Physique UP TO 170 CM

  • Wei Yunfeng China
  • Wu Hui China
  • Ryo Terashima Japan
  • Noriaki Oka Japan
  • Helder Delmonte Portugal
  • Miroslav Kisil Russia
  • Emre Kutlu Turkey
  • Anton Papezhuk Ukraine

Men’s Physique UP TO 173 CM

  • Nenko Andreev Bulgaria
  • Ron Syllion Canada
  • Tian Xiaoyu China
  • David Oamba Finland
  • Aram Dag Finland
  • Yoshitake Tamura Japan
  • Keiichi Hisano Japan
  • Renatas Suleimanovas Lithuania
  • Aleksander Solland Norway
  • Ronnaphum Angkaew Norway
  • Marcin Uroda Poland
  • Alessandro Fumo Portugal

Men’s Physique UP TO 176 CM

  • Jared MacLean Canada
  • Chao Peng China
  • Maxime Herchy France
  • Marius Bruel Germany
  • Kaito Sawahara Japan
  • Ryo Umeda Japan
  • Bendik Hovland Norway
  • Marcin Zganiacz Poland
  • Piotr Majchrowicz Poland
  • Michal Majewski Poland
  • Remigiusz Pezda Poland
  • Enrique Gutierrez Spain
  • Samet Sen Turkey
  • Ozgur Yilmaz Turkey

Men’s Physique UP TO 179 CM

  • Yukai China
  • Lin Sheng China
  • Liu Maoyi China
  • Ali Alzuabidi Finland
  • Kenji Koizumi Japan
  • Emils Lochmelis Latvia
  • Rashid Kwarasey Norway
  • Piotr Zielinski Poland
  • Marcin Bajena Poland
  • Marcos Iglesias Spain
  • Pierre Eriksson Sweden
  • Artem Tkach Ukraine
  • Abdulrahman Aloumi United Kingdom

Men’s Physique UP TO 182 CM

  • Bjarne Vandevelde Belgium
  • Yordan Dimitrov Bulgaria
  • Wu Chenlong China
  • Lin Zhenqu China
  • Xu Xue China
  • Li Meng China
  • Filip Dropulic Croatia
  • Ats Lahi Estonia
  • Rami Khalil Finland
  • Pierre-Martin Murcia France
  • Stacy Boungou France
  • Sascha Gatzky Germany
  • Yoshimasa Naono Japan
  • Simonas Puzas Lithuania
  • Randy Osei Tutu Norway
  • Patryk Majchrzak Poland
  • Mateusz Duda Poland
  • Michal Visnovsky Slovakia
  • Hilmi Zimba Turkey
  • Adem Budak Turkey
  • Oleg Danysh Ukraine

Men’s Physique OVER 182 CM

  • Zac Spencer Canada
  • Zoran Stifanic Croatia
  • Nikita Dvorkin Estonia
  • Momar Bah Finland
  • Ali Nezamizadeh France
  • Miguel Col France
  • Elvis Rudbahs Latvia
  • Edvinas Tuinyla Lithuania
  • Arturas Zikis Lithuania
  • Pawel Michalski Poland
  • Jacek Kramek Poland
  • Filip Niegowski Poland
  • Filip Olsavsky Slovakia
  • Sidy Pouye Spain
  • Okan Sezgin Turkey
  • Tolga Karaman Turkey
  • Oleksandr Muntian Ukraine
  • Serhii Klap Ukraine

MUSCULAR Men’s Physique OPEN

  • Lemar Martin Canada
  • Riccardo Oehri Liechtenstein
  • Modestas Kungys Lithuania
  • Tobiasz Rusek Poland
  • Lukasz Malodobry Poland
  • Grzegorz Mizera Poland
  • Dario Fernandez Spain
  • Stanislav Korchynskyi Ukraine

MIXED PAIRS

  • Xiang Zai Hua - Ran Maorong China
  • Isabelle Levau - Jesael Levau France
  • Elisabeth Kammerer - Nils Treml Germany
  • Jorine Wieringa - Bart Schneider Netherlands
  • Yulia Gombosh - Vadym Vasylevskyi Ukraine
  • Viktoriia Pohribniak - Anton Ferents Ukraine

Total: 413 entries

413 athletes of 43 countries

0 withdrawn

61 delegates

89 extra delegates

67 IFBB International Judges

7 test judges

Total: 563 participants

DELEGATES:

  • Ernesto Pastelnik Argentina
  • Natallia Kachan Belarus
  • Aliaksandr Kharyton Belarus
  • Rudy Versmessen Belgium
  • Ivica Dabić Bosnia & Herzegovina
  • Márcio Rezende Brazil
  • Rafael Pinheiro Brazil
  • Irena Ilieva Bulgaria – NF General Secretary
  • Mike Janik Canada
  • Debbie Karpenko Canada
  • Zhang Haifeng China – NF President
  • Gu Qiao China – NF General Secretary
  • Krunoslav Komesarović Croatia
  • Boris Presečki Croatia
  • Ludmila Cizova Czechia – NF President
  • Zdena Razýmová Czechia
  • Fernandez Francisco Galarza Ecuador
  • Ergo Metsla Estonia – NF President
  • Liisa Otsus Estonia
  • Aino-Maija Laurila Finland – NF General Secretary
  • Ville Isola Finland
  • Eric Cagnard France
  • Isabelle Goyon France
  • Margret Netack Germany
  • Peter Klein Germany
  • István Huber Hungary – NF President
  • Viola Vargha Hungary – NF General Secretary
  • Johann Nordfjord Iceland
  • Alex Balestri Italy
  • Sakura Ichikawa Japan
  • Miyako Kinoshita Japan
  • Christina Vedernikova Latvia – NF President
  • Vladimir Belov Latvia
  • Rinaldas Cesnaitis Lithuania
  • Sandra Martinkiene Lithuania
  • Uwe Hemmer Luxembourg
  • Boban Gjoroski FYR Macedonia – NF President
  • Antonella Bianco Malta
  • Harvey Wehl Netherlands
  • Miranda Hendriksen Netherlands
  • Jesper Olsen Norway
  • Elise Murbræck Norway
  • Guiovanna Sofia Sanchez Borjas Peru
  • Pawel Filleborn Poland – NF President, IFBB Executive
  • Bogdan Szczotka Poland
  • Ovidiu Mezdrea Romania
  • Aleksandr Vishnevskiy Russia – NF President
  • Iveta Statsenko Russia
  • Ivan Strugarevic Serbia – entered Oct. 23rd
  • Boris Mlsna Slovakia – NF President
  • Gabriela Mlsnová Slovakia
  • Juan van der Walt South Africa
  • Gerhardus Lourens Rautenbach South Africa
  • Rafael Ovejero Cruz Spain
  • Semiran Dag Sweden
  • Sener Cinoglu Switzerland/Liechtestein
  • Resat Onur Uma Turkey
  • Iryna Deliieva Ukraine – NF General Secretary
  • Vitaliy Talavera Ukraine
  • William Tierney United Kingdom – IFBB Executive
  • Wanda Tierney United Kingdom – IFBB Executive

IFBB INTERNATIONAL JUDGES

  • Ernesto Pastelnik Argentina
  • Natallia Kachan Belarus
  • Ivica Dabić Bosnia & Herzegovina
  • Debbie Karpenko Canada
  • Shi Hong China
  • Zhang Deming China
  • Li Qingguo China
  • Deng Yu China
  • Krunoslav Komesarovic Croatia
  • Boris Presecki Croatia
  • Ludmila Cizova Czechia
  • Milan Ecler Czechia
  • Zdena Razymova Czechia
  • Liisa Otsus Estonia
  • Eleri Reinart Estonia
  • Aleksandra Laer Estonia
  • Pauliina Käiväräinen Finland
  • Sampo Kirjovaara Finland
  • Piia Pajunen Finland
  • Andone Rotov Finland
  • Aino-Maija Laurila Finland
  • Zena Ghraizi Finland
  • Margret Netack Germany
  • István Huber Hungary
  • Viola Vargha Hungary
  • Zsuzsanna Messe Hungary
  • Katalin Koós Hungary
  • László Berkes Hungary
  • Csaba Bara Hungary
  • Johann Nordfjord Iceland
  • Alex Balestri Italy
  • Christina Vedernikova Latvia
  • Vladimir Belov Latvia
  • Rinaldas Cesnaitis Lithuania
  • Sandra Martinkiene Lithuania
  • Aleksandras Martinkus Lithuania
  • Boban Gjoroski FYR Macedonia
  • Harvey Wehl Netherlands
  • Henning Jensen Norway
  • Kim Torgersen Norway
  • Pawel Filleborn Poland – IFBB Judges Committee Chairman
  • Violetta Prylowska Poland
  • Halina Kunicka Poland
  • Tomasz Sniatala Poland
  • Waldemar Nol Poland
  • Andrzej Rekas Poland
  • Bogdan Kaszuba Poland
  • Wieslaw Siwek Poland
  • Grzegorz Kepa Poland
  • Bartosz Trabka Poland
  • Ovidiu Mezdrea Romania
  • Iveta Statsenko Russia
  • Ivan Reshiak Russia
  • Anastasiia Goncharova Russia
  • Mikhail Veber Russia
  • Alexander Khaykin Russia
  • Boris Mlsna Slovakia
  • Gabriela Mlsnová Slovakia
  • Andrej Hlinka Slovakia
  • Lubomir Hecko Slovakia
  • Gerhardus Rautenbach South Africa
  • Marlene Koekemoer South Africa
  • Rafael Ovejero Spain
  • Sener Cinoglu Switzerland/Liechtenstein
  • Iryna Deliieva Ukraine
  • Vitaliy Talavera Ukraine
  • Oleksandr Hordiienko Ukraine

TEST- JUDGES:

  • Argo Ader Estonia
  • Vitaliya Dmitrieva Estonia
  • Ivar Mikk Estonia
  • Peep Reinart Estonia
  • Nina Peltola Finland
  • Antonella Bianco Malta
  • Bent Halvorsen Norway

EXTRA DELEGATES AND SUPPORTERS

  • Marilina Iarossi Argentina
  • Igor Kartel Belarus
  • Isabelle Claeys Belgium
  • Yanko Kolev Bulgaria
  • Mitchell Bordeleau Canada
  • Christine Avernik Canada
  • Mathew Quick Canada
  • Callum Ross Canada
  • Kevin Kwansy Canada
  • Lucas Kwansy Canada
  • Bernard Gurba Canada
  • Issabelle Nadeau Canada
  • Leah Berti Canada
  • Jocelyn Hebert Canada
  • Zoe MacDonald Canada
  • Shi Lei China
  • Ji Kaili China
  • Xin Yajie China
  • Zhang Dechun China
  • Wang Wei China
  • Sun Ruifen China
  • Toni Radovčić Croatia
  • Dejan Lazović Croatia
  • Martin Novotný Czechia
  • Milan Ecler Czechia – withdrawn Oct. 19th
  • Juri Scherbakov Czechia
  • Nico Vestergaard  Denmark
  • Jonas Helbech Nielsen Denmark
  • Janis Muru Estonia
  • Jaana Junson Estonia
  • Ramil Lipp Estonia
  • Ivar Mikk Estonia
  • Aleksandra Laer Estonia
  • Peep Reinart Estonia
  • Eleri Reinart Estonia
  • Argo Ader Estonia
  • Vitaliya Dmirtrieva Estonia
  • Pasi Lakaniemi Finland
  • Anne Pietilä Finland
  • Pauliina Käiväräinen Finland
  • Sampo Kirjovaara Finalnd
  • Piia Pajunen Finland
  • Andone Rotov Finland
  • Zena Ghraizi Finland
  • Jimenez Gael France
  • Michele Migale Germany
  • Edgar Wolf Germany
  • Matthew Miller Germany
  • Csaba Bara Hungary
  • Katalin Koós Hungary
  • Zsuzsanna Messe Hungary
  • László Berkes Hungary
  • György Baráth Hungary
  • Márk Német Hungary
  • Andrea Vecchi Italy
  • Aleksandras Martinkus Lithuania
  • Gert-Jan Wieringa Netherlands
  • Anna Vermeulen Netherlands
  • Jeroen van de Wateringen Netherlands
  • Jerry Koolhoven Netherlands
  • Tone Opheim Norway – NF President
  • Nina Olsen Norway
  • Kim Torgersen Norway
  • Henning Jensen Norway
  • Bogdan Kaszuba Poland
  • Radoslaw Grzechnik Poland
  • Joanna Kepa Poland
  • Grzegorz Kepa Poland
  • Halina Kunicka Poland
  • Agnieszka Nawrocka Poland
  • Waldemar Nol Poland
  • Violetta Prylowska Poland
  • Albert Szczygielski Poland
  • Bartosz Trabka Poland
  • Alexander Khaykin Russia
  • Ivan Reshiak Russia
  • Anastasiia Goncharova Russia
  • Mikhail Veber Russia
  • Lucia Košecka Slovakia
  • Saskia Cakoci Slovakia
  • Roland Brosman Slovakia
  • Lubomír Hečko Slovakia
  • Dominika Multáňová Slovakia
  • Andrej Hlinka Slovakia
  • Margita Hlinkova Slovakia
  • Niko Kvasnovský Slovakia
  • Helena Pavleová Slovakia
  • Natasha Van Der Walt South Africa
  • Marlene Koekemoer South Africa
  • Stephanus Froneman South Africa
  • Paula Escalon Spain
  • Yelitza Asuaje Spain
  • Tina Lemor Sweden
  • İbrahim Sirri Önal Turkey
  • Ersin Kuruel Turkey
  • Zuhal Özkan Turkey
  • Oleg Liashok Ukraine
  • Andrii Myronenko Ukraine
  • Maggie Molyneux partner United Kingdom

COUNTRIES:

  • Argentina 1
  • Austria 1
  • Belarus 6
  • Belgium 1
  • Bosnia & Herzegovina 1
  • Brazil 4
  • Bulgaria 2
  • Canada 13
  • China 34
  • Croatia 4
  • Czechia 10
  • Denmark 2
  • Ecuador 1
  • Estonia 15
  • Finland 20
  • France 11
  • Germany 10
  • Hungary 10
  • Iceland 1
  • Italy 1
  • Japan 17
  • Latvia 7
  • Liechtenstein 1
  • Lithuania 17
  • Luxembourg 2
  • Macedonia 1
  • Malta 1
  • Netherlands 4
  • Norway 16
  • Peru 3
  • Poland 42
  • Portugal 3
  • Romania 2
  • Russia 57
  • Serbia 1
  • Slovakia 16
  • South Africa 5
  • Spain 10
  • Sweden 1
  • Switzerland -
  • Turkey 16
  • Ukraine 46
  • United Kingdom 6