Witalij Vivchar z Tomska w Syberii jest nowym rekordzistą świata w podwodnym wyciskaniu sztangi na ławce. Wykonał aż 76 powtórzeń z wagą 50 kg, co jest niezwykle imponujące! Dotychczasowy rekordzista świata, Amerykanin Greg Wittstock wykonał 62 powtórzenia w 2019 roku. Niektórzy mogą pomyśleć, że 50 kg to niezbyt duży ciężar, ale 76 powtórzeń z wstrzymanym oddechem wymaga naprawdę niezwykłych umiejętności. Vivchar jest nurkiem-amatorem i wcześniej wygrywał już zawody w wyciskaniu sztangi. Postanowił, że połączy te dwie pasje. Film pokazujący całe zdarzenie można obejrzeć na YouTube. 

„Pomyślałem, że mam wystarczająco dużo umiejętności, aby zrobić to: mam doświadczenie w wygrywaniu zawodów w wyciskaniu na ławce. Jestem też nurkiem amatorem. Dlatego złożyłem podanie o ustanowienie nowego rekordu.”- powiedział Witalij

 

https://youtu.be/xZ8YeqtXhl8

Do próby pobicia rekordu, która miała miejsce 13 sierpnia, przygotowywał się dwa miesiące. Martwił się stanem wody, która była zimna i mętna i denerował się, że mu się nie powiedzie. Zdradził, że jego puls przekraczał 108 uderzeń na minutę! Uspokojenie się zajęło mu dużo czasu. Zanim jednak rekord świata zostanie oficjalnie potwierdzony, Vivchar musi złożyć odpowiednie dokumenty, nad którymi aktualnie pracuje.

 

Polecamy również: Klokov wyciska pod wodą 230kg!

Komentarze (4)
lodzianin1

czego to nie wymyśla

1
basmann

a teraz z palcem w d....

2
Tomas_h11

Na księżycu. Tam grawitacja jest mniejsza.

2
Gats 2

Nie umiem sobie wyobrazić wstrzymywania oddechu przy ciężkim ćwiczeniu siłowo-wytrzymałościowym.

0