SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Kilka pytań

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1340

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

60

Wzrost

174

Staż treningowy

3 Tygodnie

Obwód pasa

75

Obwód klatki piersiowej

90

Obwód uda

48

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Siłownia 5 razy w tyg

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłownia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

Brak ograniczeń

Cel/problem/opis

Przyrost masy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Witam, chodzę na siłownie już 3 tygodnie, 5 razy w tyg.

Do tej pory szedłem mniej więcej planem FBW lecz postanowiłem ułożyć swój plan.
Plan Ćwiczeń

Poniedziałek, Czwartek:

Klata :
1.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
2. WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
3.ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
4. WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM
5. ROZPIĘTKI W SIADZIE NA MASZYNIE

Barki :
1. Wyciskanie sztangi zza głowy
2. Unoszenie sztangielek bokiem w górę
3. Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
4. Unoszenie ramion w przód ze sztangą

Wtorek, Piątek :

Biceps:
1.UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM
2. UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO
3. UGINANIE RAMION ZE SZTANGA NACHWYTEM STOJĄC
4. UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE
5. UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE
Triceps:
1.WYCISKANIE „FRANCUSKIE” SZTANGI W LEŻENIU

Środa, Sobota :

Plecy:
1. PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
2. PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM
3. ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)
4. ”MARTWY CIĄG”
5. WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY”

Nogi :
1. WSPIĘCIA NA PALCE W SIADZIE
2. WSPIECIA NA PALCE W STANIU
3. PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH
4. PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE (atlas)
5. PRZYSIADY WYKROCZNE
6. WYSOKI STEP ZA SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI

Oczywiście 1 dnia nie robie wszystkich ćwiczeń tak jak mam.
Robię 6-7 ćwiczeń po 4 serie.
aktualnie biorę tylko BCAA+R-ala
W domu posiadam jeszcze "ultimate nutrition creatine monohydrate" lecz data ważności jest 01/13 , czy jest sens to brać jeżeli jest jeszcze dobre? ponieważ później za pewne będzie tylko do wyrzucenia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Czyli zostać przy FBW, ok. A chodzenie 4 razy w tyg? Poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota?
Oraz mam pytanie, dobrze gdy bolą mięśnia dzień po siłowni? czy to jest oznaka że źle się ćwiczyło?

Zmieniony przez - HaX121 w dniu 2013-02-28 17:47:12
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9261
jeżeli robisz po 6 -7 ćwiczeń to pierwsze pytanie robisz np 3 ćwiczenia na nogi i 3 na plecy mamy rozumieć? jeżeli tak to dobrze , ale następna sprawa piszesz że chodzisz 5 razy w tygodniu na siłownie według mnie za duzo bo masz za mało czasu na regeneracje , co do treningu to tylko tyle się wypowiem niech ktoś bardozje doświadczony więcej powie , ale piszesz że masz staż 3 tygodnie to według nie powienieneś robić nadal FBW bo to jest dobre na początek z siłownią , ale tak cel masz masa a dieta masz brak więc zaczniemy od diety , liczysz swoje zapotrzebowanie na kalorie b/t/w http://potreningu.pl/kalkulatory , następnie czytasz o diecie tam jest wszytko o diecie treningu itp https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html następnie na podstawie tego co przeczytałes układasz dietę i na podstwie swojego zapotrzebwoanie nakalorie b/t/w doliczajac około 200 może 300 kalorii więcej bo żeby robić masę musisz mieć nadwyżke kaloryczną, ukłądasz tą dietę wrzucasz ją tutaj w szablonach z potreningu.pl żeby było przejrzyscie widać co jesz ile i jakie ma to wartości i my tutaj ocenimy i skorygujemy gdyby trzeba było,


ogólnie to odżywki nie powinny Ci być potrzebne żadne bo majpierw dieta trening a potem odżywki jako uzupełnienie diety ale Tobie to nie jest na początku potrzebne
i na pewno na poczatku nie jest Ci potrzebne ultimate nutrition creatine monohydrate , nie bierz bo bez diety i tak nie pomoże a przy twoim stażu to po porostu pieniądze w błoto bo na początku i tak bd rósł z sama dietą, odzwyki to odlegly dla Cb temat powienien byc,
Zmieniony przez - Bartosz91 w dniu 2013-02-27 15:30:41

Zmieniony przez - Bartosz91 w dniu 2013-02-27 15:32:07
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Tylko że ja mam akurat w domu tą kreatynę więc pieniądze by w błoto nie poszły.
Diete mam ustaloną ponieważ już kiedyś robiłem temat na forum co do diety.
...
Napisał(a)
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47910
wolimy sprawdzić, wklej jadłospis z dnia dzisiejszego
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Współczynnik BMR 1633.8
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2818.31
Węglowodany 55% 1550.07kcal = 387.52gram
Białko 15%% 422.75kcal = 105.69gram
Tluszcz 30% 845.49kcal = 93.94gram

http://ifotos.pl/zobacz/dieta-lut_xaqqpsh.png/

Żeby nie było że nie jem warzyw, w posiłku 3 jem albo mrożone albo surówki jakieś ;)

Zmieniony przez - HaX121 w dniu 2013-02-27 18:00:00
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 601 Napisanych postów 36401 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297126
Gdzie masz trening?
1. Dodaj jajka + oliwa/orzechy
2. Ujdzie, banana daj od razu po treningu
3. Ok, jeśli jest to przed treningowy to wywal oliwę
4. Jeśli jest to po treningowy to daj to samo co przed
5. Na pewno nie zjadasz tylko 30g chleba, tuńczyka nie jedz codziennie
6. Zamień na normalny posiłek
7. Wywal chleb i jajka, daj twaróg + oliwa/orzechy

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Trening po 2 posiłku przed 3.
Wiadomo że codziennie tego samego nie będę jadł.
Np jutro mogę dać tak jak Ty mi poleciłeś.
A co powiecie o tej kreatynie skoro już ją posiadam?

Zmieniony przez - HaX121 w dniu 2013-02-27 20:18:58
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Pomoże ktoś?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale kreatyne odstaw i popraw to odżywianie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7640
Poprawić tak jak podał OzzyMG ?
I jak ćwiczę jednego dnia np klatę i barki to robię 3 ćwiczenia na klate i 3 na barki... A chodzę dlatego 5 razy w tyg bo tak po prostu mi się chce, gdy będę chodzić rzadziej to zapewne odechce mi się ćwiczyć...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale ten system trenowania to idiotyzm. Nic nim nie zdziałasz.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta

Następny temat

Plan na mase do oceny

electro
Polecane artykuły