SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kewem nie może na siebie patrzeć :(

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
kewem
Już pomijając fakt, że niektórzy z mojej rodziny sądzą, że nie powinno się jeść więcej niż 1-2 jajek dziennie, a ludzi starszych ciężko zmienić ;/


Pytanie Ty chcesz ich zmieniać czy siebie? Będziesz im wpychała te jajka do gardła? Nie, to Ty będziesz je jadła więc co inni mają do tego?

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
a mi dziadek ostatnio gratulował, że w końcu znalazł w rodzinie bratnią duszę, która tak jak On lubi jajca i je codziennie wbrew jakimś opiniom! wybacz spam, ale chciałam Ci pokazać, że co ludzi to inne opinie - jeśli sama czujesz, że jajca Ci służą to jedz na zdrowie Arphiel zresztą (jak zawsze ) mądrze pisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
UNKNOVVN, czy Twój post oznacza, że mam tutaj więcej nie pisać?

Wiem, że moja dieta nie jest jeszcze dobra, ale kurcze, rozmawiacie z osobą, która przez całe życia żywiła się bardzo niezdrowo i nie jest mi łatwo się przestawić. To tak jak z palaczami - nie da się rzucić w dwa dni, ani nawet w dwa tygodnie.

Niestety jestem mocno ograniczona czasowo, zazwyczaj od 7:30 do ok 23 jestem poza domem i nie mam czasu, żeby przygotować sobie jakieś jedzenie, więc kupuję je gotowe w sklepie (soczewica na sucho jest zdecydowanie za twarda :P). Jak będę mieć chwilę to postaram się ugotować sobie jakiś zapas na kilka dni, może w niedzielę się uda.

Wiem, że jajka są niezapłodnione. Ale właśnie mogłyby być gdyby nie fakt, że wykorzystujemy kury na własne potrzeby. Z racji tego, że jajka mi smakują i ciężko mi znaleźć ich zamiennik akceptuję je w swojej diecie i na tym skończmy temat.

Mleko 0,5% to nie mleko -> to biała woda -> woda nie jest nabiałem -> mleko 0,5% nie jest nabiałem -> mogę pić mleko 0,5% -> false. To nielogiczne :(

Arphiel, żyję z rodziną pod jednym dachem i normalne jest, że mocno wpływamy na siebie. Chętnie bym się wyprowadziła, pracowała i sama decydowała o sobie, ale póki co jestem na utrzymaniu rodziców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Jak się chce to znajdzie się sposób jak się nie chce znajdzie się powód.
Teoria o mleku mnie rozłożyła na łopatki Takim czymś zniechęcasz do zaglądania do siebie a co za tym idzie do otrzymywania pomocy.
Niemniej jednak powodzenia.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Spokojnie, to tylko żart z tym mlekiem ;) chciałam po prostu zwrócić uwagę na to, że w tym całym oburzeniu moją dietą używacie sprzecznych argumentów ;)

Dzisiaj się naprawdę starałam z miską, nawet sobie soczewicę ugotowałam, jutro jeszcze wrzucę płatki owsiane do białka (śniadanie bez płatków to nie śniadanie!) i będzie jedna porcja nabiału.

Jeżeli chodzi o trening to poszłam dzisiaj zobaczyć na dzień otwarty do klubu fitness i wzięłam udział w zawodach spinningowych :D Do klubu się zapisałam, spinning spoko jest ;) Na inne zajęcia i siłownię pewnie też będę chodzić, muszę sobie tylko najpierw inne rzeczy czasowo poukładać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Ehhh... dzisiaj apetyt mi niezwykle dopisuje także miska wypełniona po brzegi i dalej czuję się głodna.
Za to trening dzisiaj udany i mam nadzieję, że udało się spalić nadmiar kalorii - najpierw godzinka treningu kondycyjnego w klubie fitness, a potem kolejna na rowerku spinningowym w strefie 80% tętna maksymalnego. Odkryłam, że na rowerku stacjonarnym też można jeździć i nie jest to wcale takie nudne bo można się rozglądać dookoła i patrzeć co tam sobie ćwiczą inni ludzie :) Szkoda, ze odkryłam to dopiero pod koniec zimy :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Dawno nie pisałam.

Niestety przez ostatni tydzień nie miałam możliwości liczenia miski ani kontrolowania co i w jakich ilościach zjadam. Udało mi się w tym czasie odkryć bardzo smakowitą i pożywną rzecz do zrobienia na szybko, a mianowicie omleta z białkiem truskawkowym, czyli omleta z 2 jajek, 30gram truskawkowego białka serwatkowego oraz odrobiny wody :)
Nie dość, że mamy omleta na słodko to jeszcze znika mój problem pt. "z czym pomieszać białko, żeby nie jeść kolejnej porcji nabiału (mleka)" :)

Dzisiaj udało się przywrócić kontrolę :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
kewem

Nie dość, że mamy omleta na słodko to jeszcze znika mój problem pt. "z czym pomieszać białko, żeby nie jeść kolejnej porcji nabiału (mleka)" :)


Zaciekawiła mnie Twoja wypowiedź...nie rozumiem o co chodzi z białkiem i mlekiem?

a omlet - najprostsza sprawa na świecie - (żadnego mleka nie potrzeba, ani białka w proszku) ubijasz białka, dodajesz żółtka,płatki owsiane, owoce, przyprawy jak lubisz i niebo w gębie! szybkie i pyszne śniadanie! u mnie jest każdego ranka - tylko owoce zmieniam - jabłko, jagody, truskawki, jeżyny etc ale z warzywami też dobry, np. na kolację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
Mali, w sensie, że jak dodaje białko do omleta to nie musi później używać mleka żeby wymieszać białko, chociaż białko można pić też z wodą nie wiem czy wiesz . Sorry za spam.

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2180
Dokładnie tak jak mówi Monia :)
Obawiam się, ze białka z wodą nie przełknę. Raz próbowałam i mam po tym odruch wymiotny ;/

Dzisiaj trochę więcej węgli ze względu na duży wysiłek fizyczny: 7 godzin intensywnej jazdy na nartach plus potem 45 minut rozbiegania.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kcal w potrawach surowych, a kcal w daniach ugotowanych, usmażonych, upieczonych

Następny temat

Aleksandra :)

WHEY premium