SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Weź się do roboty, czyli jak tu zrobić z siebie fit babeczke ?;)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2717
Witam Was Drogie Panie :)

Po roku marzeń, żeby pójść na siłownie, w końcu się odważyłam i startuję od jutra. Dalej mam pewne obawy, bo jestem wstydliwym ciemniakiem i szczerze mówiąc nie wiem jak się zachować i jak się do tego zabrać. Sporo już przeczytałam na forum, ale w gąszczu mądrości już się pogubiłam, także licze, że ktoś wskaże mi drogę :) czas na ankiete, a dalej postaram się okreslić o jakiego rodzaju pomoc proszę.

Wiek : 21 (jeszcze)
Waga : 58-59 ?
Wzrost : 170

W którym miejscu najszybciej tyjesz: brzuch, boczki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : górne partie troszkę szybciej niż reszta. Odwieczny problem to oczywiście brzuch, na nogi uwagę zwracam od niedawna, także ciężko stwierdzić.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: troche biegania, internetowe ćwiczenia, prowizoryczne ćwiczenia siłowe w domu
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka, musli (bez cukru)
Co lubisz jeść na obiad : makarony ciemne, ryż brązowy, kasza, warzywa, kurczak, jaja, ryby niestety te tańsze, czasem czerwone mięso
Co jako przekąskę : to co szybko znajdę np. owoce, kefir
Co jako deser : uwielbiam wszystko co słodkie :/ co jakiś czas mam napady cukrowego obżarstwa, zwłaszcza pozwalam sobie gdy pojadę do domu (jestem studentką). Jak już się ogarnę to jakieś owoce, ewentualnie dietetyczny sernik.
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: b.db
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: CHCE NA SIŁOWNIĘ ! :D + aeroby. Interesuje mnie ergometr, ale boję się rozrostu w okolicy ramion, pleców bo i tak są za szerokie, czego chyba na fotkach nie widać.
Stosowane preparaty : thermospeed przez krótki okres czasu, jak jeszcze wierzyłam w cudowne działanie tego typu spalaczy.
Stosowane wcześniej diety : rok temu dukan przez max 3 tyg, teraz po prostu staram się jeść zdrowo (w miarę możliwości finansowych).


Moja historia w skrócie: 1,5 roku temu osiągnęłam swoją maksymalną wagę tj. 63 kg, źle się czułam więc zaczęłam robić A6W, oczywiście efekt był więcej niż marny :D Później ćwiczyłam z Ewą i Mel B(znam trochę prześmiewczy stosunek ladies do tego typu aktywności), jakieś tam rezultaty na pewno były. Gdy zrobiło się ciepło doszło bieganie i trwało do zimy. Potem już nawet nie wiem co robiłam, po świętach się opierdzielałam i znowu tłuszcz się odłożył w okolicy brzucha i boczków. Lecz me serce rwie się do ciężarów !!! więc ostatnio próbowałam robić trening siłowy w domu 3x w tyg, od początku po 3 serie. Jeśli chodzi o odżywianie to około 1800 kcal (B 100g, T 70g, WW 180g) i nie jestem pewna czy ten rozkłąd BTW jest dobry. Zaznajomiłam się z tamatem "co jedzą ladies" i staram się stosować :)

Przykłądowy trening:
1. Przysiad z obciążeniem (max 20kg bo nie mam prawdziwej sztangi..)
2. Marwty ciąg (20 kg chyba jest ciągle za dużym obciążeniem)
3. Pompki
4. Odwodzenie ramion w bok z gumą
5. Wyciskanie francuskie
6. Uginanie przedramion z gumą
7. Jakieś ćwiczenia na brzuch
8. Aeroby 20 min

Wydaję mi się że trening ten jest właściwy ? Nie wiem od czego zacząć na siłowni, czy wybrać któryś z tych https://www.sfd.pl/-t840097.html ? Moim celem jest pozbycie się tłuszczu z brzucha, boczków, wewnętrznej strony ud, a jeśli chodzi o całą sylwetkę to chciałabym zbudować trochę mięśni (albo więcej niż trochę) i osiągnąć coś oscylującego koło takich sylwetek:

http://25.media.tumblr.com/f2074e622e24c7939495b3e80c4baef9/tumblr_n28salgY6d1ralgmjo1_500.jpg
http://24.media.tumblr.com/bf2dda0db08261f27039d8f28a4e2b40/tumblr_n1o7wdkyXJ1shdqdmo1_500.jpg

A tak przy okazji, czy ktoś jest w stanie określić typ mojej sylwetki ? bo ja nie. Koniec gadania, wrzuce fotki na których pewnie widać, że jestem mistrzem photoshopa bo chciałam usunąć zbędne przedmioty z pola widzenia :) Będę wdzięczna za pomoc wszelkiego rodzaju. Pozdrawiam i życze każdej z Was wytrwałej pracy nad swoim ciałem :)




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Mam z kuli wywróżyć?
W MC masz w takim razie za mały ciężar, a w wykrokach masz złą technikę. Więcej bez filmów nie jestem w stanie powiedzieć.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Wrzuć miskę - przykładowy dzień jak jesz w formie rzutu z potreningu.pl. Foty to zrób ale w neutralnej pozycji bez podnoszenia rąk na Jezusa
Wydajesz się być krzywa ale tutaj potrzebne będą zdjęcia o jakie prosiłam wyżej

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2717
To dzisiejsza miska. Jabłka jeszcze zapomnialam wrzucić, ale nie wiem czy owoce też trzeba ? Do tego 1800 często mi ciężko dobić. Przejrzałam też poprzednie i sporo tam jescze błedów, ale chyba nie takich strasznych. Zdjęcia "nie na Jezusa" :D postaram się wrzucić jutro, albo we wtorek. Właśnie też się zastanawiałam czy jestem krzywa czy tylko tak wyszły zdjęcia. Dzięki za zainteresowanie :)




Zmieniony przez - level w dniu 2014-03-23 20:04:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Jak przyjęłaś sobie rozkład to się o trzymaj Owoce wliczaj, warzyw (poza korzeniowymi, strąkami, ziemniakami i kukurydzą) nie wliczaj i jedz te min 500g dziennie
Mięso ważysz przed czy po gotowaniu? Bo 60g to takie okruszki na talerzu
Słonecznik wymień na inne pestki/orzechy - włoskie, migdały, brazylijskie. Staraj się by każdy posiłek składał się z białka, węgli i tłuszczu.

I jeszcze podaj brakujące pomiary.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2717
Ok postaram sie jeść 500g. Hmm wstyd się przyznać, ale podaje wszystko na oko bo nie mam wagi jak na razie, jak kupie i wiem ile waży to dziele to sobie w głowie i już, albo wspieram sie stronami typu "ileważy.pl" i porównuje. Rozumiem że kolejnym warunkiem będzie kupić tą nieszczęsną wagę ?:)

Bajceps: 27
Szyja: 34
(Czegoś jeszcze brakuje ?)
No i co mam zrobić z tym treningiem jutrzejszym ?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
aaa przepraszam pomiary w tabeli dałaś, umknęło mi to
Jak chcesz budować sylwetkę to przynajmniej początkowo waga się przyda. Trening bierz z regulaminu.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2717
Starałam się umieścić jak najwięcej informacji, ale i tak nie wyszło tak do końca :D No to kupię i ogólnie spróbuje jeść więcej tego mięcha. A fotki będą jutro. Dzięki Ci dobra kobieto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2717
Wrzucam (chyba) poprawne fotki. Byłam na siłowni i zrobiłam TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego'. Podoba mi sie i nie było się czego bać!:) Czy zamiast 'wyciskania sztangi skos góra' mogę robić podobne ćwiczenie na maszynie?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Masz wadę postawy - wiesz o niej i robisz coś z nią?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
I przyjmij sobie rozkład: 2000kcal, 130B, 80W, reszta z węglowodanów, bo strasznie mało jesz.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2717
Dopiero po zrobieniu zdjęć na sfd coś zauważyłam. Za pewne jest to efekt noszenia torby na jednym ramieniu. Konieczniością jest pójście do fizioterapeuty ? Czy dam radę to zniwelować sama ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia nic nie dają, co robić ?

Następny temat

Jak mam jeść? Ratatuj

WHEY premium