SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak przełamac bariere w wyciskaniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4987

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
witam mam powazny problem otóż doszedlem do 90 kg w wyciskaniu na płaskiej ławce na klate i nie moge pokonać tej bariery stoje w miejscu juz od ponad pół roku jaki jest na to najlepszy sposób? prosze o pomoc.

Płeć : mężczyzna

Wiek : 22

Waga : 84

Wzrost : 185

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : 2 lata

Uprawiane inne sporty : nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : jem dobrze

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : obecnie kreatyna monohydrat
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, problem jednak w tym, ze jeśli jest on w ujęciu powyzszym- znacznie okrojonym- to napewno przestaje byc masowym, a zdaje mi się, ze w tym przypadku należałoby jednak taka droga pojśc.

wydaje mi się najefektywniejsza w kontekście całości zagadnienia- nie tylko tego wąskiego celu- a to datego, że problem siły wg. mnie nie wiaze sie bezpośrednio z wyczerpaniem możliwości siłowych lecz zniwelowanie- poprzez błedy- ogolnych możliwości rozwojowych[a przynajmniej ich ograniczenie]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
moze sprobujesz zmiane systemu cwiczen na HST, 5-10-15...
albo zmnejsz ilosc powtorzen do 6-ciu, ale po wczesniejszej dobrej rozgrzewce.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
robie płaskiej 4 serie 50 kg - 60 kg - 70 kg po 8 powtórzen, 80 kg 4-6 powtórzen, 90 kg jedno powtórzenie, potem skos góra albo dół, rozpiętki albo pompki na poręczach
to mój trening na klate raz w tygodniu to co tutaj moge zmienić zeby poszło do przodu? zastanawialem sie nad treningiem na siłe procentowym ale wolalbym z tym zaczekac aby podziałało na mnie później, jakie propozycje? dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 503 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46836
spróbuj moze RAMPY :) mi pomogła :) a pozatym nie wiadomo czy to nie oznaki przetrenowania ... moze wina diety ... mozliwosci jest b.duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
To nie jest ankieta działu dla zaawansowanych!


Wynik rzeczywiście słabiutki.Na dobrą sprawę-patrząc na wagę- powinieneś bez żadnych większych stagnacji dojść do tych 100/110kg na serię.

Technika,ew. psychika tutaj może być winowajcą.

Wypełnij ankietę działu-zobaczymy jak klata siłowo wypada przy innych liftach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj burneika
Jak długo ciągniesz trening tym systemem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
burneika: ja bym sprobowal:
8x50 kg 6x90 kg 8x85kg i max x70 kg
i zwiekszac po 1kg.

Ile masz czasu na regeneracje?
Co i kiedy jesz przed treningiem?


Ale zobaczymy co Ci filar53 doradzi.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2011-03-04 16:53:50

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Wg mnie powinieneś odpocząć kilka dni, zacząć nowy mikrocykl i zaniżyć ciężary o 10-15 kg w stosunku do obecnych.

Spokojnie dokładaj po 2,5 kg tygodniowo stosując rampę 6, po wyczerpaniu progresu tym samym ciężarem co wykonałeś 6 powt zaczynasz rampę 4, potem analogicznie zejść na 'trójki' i 'dwójki'. Nie ma opcji żeby siła nie ruszyła.

Gdy siła w wl to sprawa priorytetowa pozostałe partie potraktuj nieco łagodniej.

Budowanie siły to proces rozłożony w czasie a nie dowalenie 20 kg w ciągu miesiąca i stagnacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 386
wiem ze budowanie siły nie jest kwestią miesiąca czy dwóch na to 90 kg pracowalem 2 lata zaczynalem od 40 kg, pisze, bo siła stoi od ponad pół roku ćwicze tym schematem który podałem u góry juz dosyć dlugo w sumie cały czas tak ćwicze moze czas na zmiane, chce zmienić plan ale nie mam pomysłu na jaki dlatego chcialem sie poradzic fachowców zależy mi na poprawie siły chcialbym o propozycje treningu klatki raz w tygodniu, dziekuje za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Daj caly plan treningu. Cwiczysz split czy fbw?

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Możesz regresji spróbować. Mnie pomogła.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pobudzenia , panika,bezsennosc po treningu silowym,

Następny temat

cel - masa, Trening do oceny

WHEY premium