SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile g białka ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 234 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9293
Panowie mam 2 pytania
1.ile dostarczać g białka na kg masy ciała ? spotkałem sie z opiniami - 2,2 ; 2,5 a nawet na forum Radek proponował 3. Chce wypośrodkowac to jakoś żeby nie obciążać zbytnio nerek.
2. Czy białko roślinne też wliczać do btw diety ?

cel jak najlepsza jakościowo masa.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
2g białka
jeżeli dobrej jakości masa to rób ją na mięsie i jajkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 294 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10428
Najczęsciej przyjmuje się że ok. 2g-2,2g.
Białka roślinnego nie licz

Żyć w tak znakomicie zbudowanym domu,jakim jest ciało, bez zapoznania się z jego budową,
przynosi ujme duszy rozumnej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6160
Ja tez bym roslinnego nie wliczal. teraz kwestia celów. Jezeli masowa to wiecej niz 2,3 nie potrzebujesz jezeli redukcja to nawet do 3,5

Mój Art na temat walki z bólem http://www.sfd.pl/ART:_Jak_należy_zwalczać_ból_-t419927.html
Dochodź do celu powoli...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
To zależy ile aktualnie spożywasz białka. Daj organizmowi czas na przystosowanie się do zwiększonej podaży w diecie.
Zacznij od 1,5 g/tydzień, w następnym powiedzmy 1,7 g/tydzień, później 2 g/tydzień i na tym pozostań.
Więcej białka zbytnio obciąży nerki, a organizm i tak go nie wykorzysta.
Przy diecie redukcyjnej dajesz więcej białka, ale obcinasz z węglowodanów.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1250 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12689
heheh Radek może 3 g bo używa odpowiednich dopalaczy które pomogą mu przyswoić taka ilość białka , jeżeli nie jesteś na koksie 2g białka w zupełności wystarczy , 2,5 to już jest absolutne max dla noromalnego ćwiczącego ( każdy powinien sprawdzić to na sobie jak jego organizm reaguje na białko ), białak roślinnego nie wliczaj gdyż ma niepoełny skład aminokwasowy

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2175 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10847
czym bardziej zaawansowany kulturysta, tym więcej je białka

Każdy ma to po prostu w dupie. Oprócz Ciebie. Jesteś z tym sam. Zwycięstwo albo porażka!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja sie dobrze czuje na wysokobialkowej (ponad 2.3g na kg.m.c), ale ja wliczam roslinne bialka do bilansu i jestem za tym by je wliczac.


co mają powiedziec wegetarianie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Wyjdzie podobnie. Wliczajac ok 2,2-2,3g bialka, nie wliczajac 1,7-2g.

Zmieniony przez - domer w dniu 2008-05-08 15:06:05

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 248 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3160
Witam
Nie ma powodu by białka roślinnego nie wliczać.
Co do zapotrzebowania to zakres 1,8g-2,2g a czasami jeszcze mniej to wystarczająca ilość. Celowo pomijam stosowanie dużo wyższych dawek dochodzących do 4g/kg ( również mają zastosowanie, ale i wady).

Pozdrawiam

Piotr Folęga
kULTURYSTYKA.PL

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gazowana

Następny temat

Dieta Na MASE do Oceny

WHEY premium