SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile kcal, białka, tłuszczu i ww...?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
Witam,
mam 21 lat, 187cm wzrostu, ważę 76kg. Moja budowa to prawdopodobnie ektomorfik. Kiedyś ćwiczyłem na siłowni - niestety bez rezultatów. Problemem była prawdopodobnie nieodpowiednia dieta i zły tryb życia. Przez ostatni rok strasznie się rozleniwiłem i nie robiłem nic oprócz pracy na siedząco, leżenia lub siedzenia. Postanowiłem to zmienić. Po przeczytaniu niezliczonej ilości postów na tym forum... utknąłem w podstawowym punkcie. Otóż chodzi o obliczenie ilości kalorii jakie powinienem spożywać każdego dnia ( w tym białka, ww i tłuszcze). Uwzględniając mój wiek, wagę, wzrost i budowę ektomorfika oraz to, że zamierzam ćwiczyć 3 lub 4 razy w tygodniu po 45min lub 1h (jak lepiej?) wyszło mi od 3000 do 4700 kcal w kilku różnych obliczeniach. Im więcej czytam, tym więcej znajduję sposobów na obliczenie niezbędnej ilości kalorii (w tym b, t i ww) i tym większe są moje wątpliwości co do poprawnego wyniku. Uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Z góry dziękuję ;D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
nigdy nie obliczysz dokladnie ile ci potrzeba kcal,jak ekto jestes musisz duzo szamc

zacznij od takiej ilosci,jak masa by stala podbijasz wegle,ew.tluszcz

B 1,8-2g zwierzecego
T 1,3g
W 5,5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
No właśnie... z tego co udało mi się do tej pory przeczytać wynika, że na KMC przypada zazwyczaj około 2 - 2,2g białka... Często różnią się natomiast wartości W i T. Różnica między 3000kcal, 4700kcal jest ogromna - więc w którą stronę mam się skłaniać przy układaniu diety?
No i moje drugie pytanie - lepiej ćwiczyć 3 czy 4 razy w tygodniu przez 45min czy 1h?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
No i moje drugie pytanie - lepiej ćwiczyć 3 czy 4 razy w tygodniu przez 45min czy 1h?

w zależności od ogranizmu celu intensywności i wielu innych rzeczy

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1227
zalezy czym jest Twoj cel na siłowni masa ? czy rzeźba ? ;) ja cwicze 5 razy i trenuj do poki nie skonczysz wszystkiego ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1445 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14530
Ankiete najlepiej wypełnij to ktoś ci tu obliczy co i jak.

Codzienny trening w drodze do chwały bo świat jest za duży żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
Podstawowo 140g białka , 100g tłuszczu , 450g węgla zobacz po jakimś czasie czy masa idzie. Jak bedzie stała podbij węgla do 500,a tłuszcz do 115g Jak będzie szła za bardzo tłuszczowo odejmujesz weglowodany i dodajesz kcal z tłuszczu jak nie będzie szła nadal podbijaj samymi węglami( w ten sposób mozesz łatwo wychaczyć swoje zapotrzebowanie) , ale powinno być dobrze. Obserwuj sie i jak coś pisz , temat nie zniknie.

Edit. Tak dobrze zauwazyles ze przewaznie wypada 2-2.2 g białka na kg masy ciała , ale u ekto jest inaczej i można tego białka spożywać mniejnsze ilości (Ono podkreca metabolizm , który u ekto i tak jest szybki)

Zmieniony przez - Libos w dniu 2009-06-20 14:43:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88
Bardzo dziękuję za udzielenie fachowej informacji ;D Trochę mi to rozjaśniło zasady układania diety.
Zizi900 z mojego pierwszego postu powinieneś wywnioskować, że nastawiam się na masę a nie na rzeźbę. Dopiero kiedy nabiorę trochę masy mogę zabrać się za rzeźbę ;P

Zmieniony przez - Dantye w dniu 2009-06-21 16:37:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tortilla

Następny temat

Pompki i bieganie a metabolizm

WHEY premium