SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gimnastyka sportowa A-Z

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 263683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt problemy z kolanami to nie jest fajna sprawa. Zawsze można iść do lekarza i dać się pokroić. Ale ja jednak wolę spokojnie ćwicząc dożyć starości.... No ale wracając do tematu: Co do mojego chwalenia się postępami, backflip wymaga jeszcze dopieszczenia(ale frontflip jeszcze mi nie wychodzi)Co nadaje rotacje we frontflipie oprócz rąk?? a tak z innej beczki... Może są jakieś magiczne sztuczki na poprawę gibkości kręgosłpa??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2154
Na gibkość kręgosłupa najlepsze jest rozciąganie - mostki, wypychanie barków w mostku, skłony w przód i do tyłu...
W salcie do przodu wyskakujesz do góry. Bierzesz zamach rękoma, zginasz nóżki i się całościowo ładnie składasz w kuleczke i lądujesz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widziałem filmik - spoko,
szczegłonie mi sie podba jak skaczesz w staniu na rękach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie!! Gdzie mogę znaleźć cokolwiek na temat tego Air Alert'a?? NAjmilej widziany cały program z rozpiską ćwiczeń itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ludzie!! Ja was tak ładnie proszę..... Niech ktoś mi powie coś na temat Air Alerta.... Bo nie mogę go znaleźć nigdzie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2154
No stary! Włazisz na:
https://www.sfd.pl/search.asp
wpisujesz "Air Alert" i napewno coś znajdziesz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok. Dzięki Yodzisz. A i mam pytanie (jak zwykle): Ostatnimi czasy (a dokładnie 30 min temu) zobaczyłem u nas na Hali ogłoszenie o Warsztatach Break Dance. 2 razy w miesiącu. A moje pytanie jest takie: Czy Break może pomóc w akrobatyce sportowej? Mam na myśli tu czy naucze się tam czegoś co pomoże mi się podciągnąć w akrobatyce. Bo jak narazie to opieram się na tym (w ćwiczeniu Akro.) co wyczytam w internecie (głównie Wasze opinie) i tyle co sam sobie wymyślę... Jeżeli miałoby mi to jakoś pomóć to nie wiem czy nie opłaciło by się tam iść. A i co sądzicie o częstotliwości?? 2 razy w miesiącu po 2 godziny??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2154
Warsztaty a treningi to dwie różne rzeczy, więc lepiej przeczytaj dokładnie jeszcze raz co tam jest napisane . Poza tym Break to za***ista sprawa, ale 2 razy w miesiącu to za mało, żeby coś z tego było. Jeśli chcesz się skupić na akrobatyce, to ćwicz dalej (najlepiej znajdź sobie kogoś, z kim mógłbyś ćwiczyć). Poza tym polecałbym Ci zapisać się na coś, co systematycznie trenowałoby mięśnie, a przede wszystkim Twoją koordynację ruchową! Jest ona bardzo ważna we wszystkich akrobatycznych pierdółkach, bo jeśli np. nie wiesz (nie czujesz) co dzieje się z Tobą podczas salta, to dupa zimna . Jednym z takich sportów jest zdecydowanie Capoeira (nie żebym robił reklamę ), akrobatyka i wiele innych, ale nie chcę pisać o sportach, o któych mam małe pojęcie.

P.S. Dlaczego tylko ja odpowiadam na pytania w tym poście?
P.S.2 Może niedługo wrzucę gdzieś filmik, na którym będzie pokazany hiper kozak z Capo. Znam typa osobiście (Brazylijczyk). Ten typ jest mega! Z resztą sami zobaczycie (ja padłem z wrażenia jak zobaczyłem jego fikańsko na żywo!).

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt jeżeli chodzi o częstotliwość to jest to trochę mało. Ale faktem też jest że chcę podciągnąć się w akro. Co do tego co jest na tym plakaciku namazane to nie jest tego wiele. Coś w stylu:" Warsztaty Break Dance. Co drugo środa w m-cu zgłoszenia w kancelarii hali i pod numerem tel. bla bla bla" Więc wiele mi to nie powie. Będę ścigał kolesia od tych warsztatów i może on mi to troszkę naświetli. A co do Capo to chętnie bym się zapisał ale do człowieka, który mnie czegoś nauczy a nie do kretyna, który myśli że coś umie jak obejżał 1 film.

Jeżeli chodzi o treningi Akro we własnym zakresie to ćwiczę z kumplem. Ale jak to zwykle w takich sytuacjach bywa: Opieramy się tylko na własnych doznaniach. Nie wie ktoś gdzie można kupić instruktora Akro w przystępnej cenie?? Chętnie nabędę jeden egzemplarz... Ludzie wszelkie wskazówki dotyczące Akro mile widziane...

Yodzisz- odpowiadasz na pytania, bo jesteś jednym z nielicznych którzy się mną (i ową dyscypliną) interesujesz i co nieco znasz.... Więc tzw. Siła Wyższa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2154
Oka, wrzuciłem w końcu filmik. Miłego oglądania!
http://www.bboy_shop.boo.pl/Lelo_bad.mpg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CAPOIRA!

Następny temat

Snowboard w Polsce?

WHEY premium