SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gimnastyka sportowa A-Z

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 263624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Nie uwierzycie, ale przeczytałam CAŁY temat

I jakby ktoś mógł, to napiszcie mi, jak poprawnie zrobić rundaka (proszę się nie śmiać, niektórzy nie potrafią - jeszcze - takich rzeczy).
Jakoś przy końcówce, tzn przy schodzeniu na nogi to mu coś nie wychodzi, tzn ledwo zląduję na te dwie nogi, a na pewno nie tak, aby to dało energię to wybicia się dalej (tzn ja o dalszym skakaniu nie myślę, ale technicznie to rundak powinien być chyba tak wykonany, żeby teoretycznie można się było dalej wybić).
Najlepiej, jakby ktoś napisał krok po kroku jak zrobić, najlepiej z rysunkami (w necie nie znalazłam żadnych, a z samego opisu się gubię).

I jeszcze jedno. Jak robię przejście na rękach np. w przód to potem strasznie bolą mnie lędźwia, też ktoś z was tak miał? Nie wiem, może mam za słabe mięśnie, i kręgosłup mi się przez to za bardzo przeciąża? Jakie są na wzmocnienie najlepsze ćwiczenia, oprócz wzmocnienia brzucha, bo te znam, tylko chodzi mi o wzmocnienie pleców (odcinka lędźwiowego).

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Tez bola mnie ostatnio po tym plecy . Na to to chyba grzbiety.
Co do rundaka moze masz poprostu za malo sily w rekach i nie potrafisz sie wybic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
A wiesz że z tymi słabymi rękami to może to prawda

Co do pleców... To mnie po tych przejściach strasznie bolą, i to potem przez dwa, nawet trzy dni (ale nie zakwasy, tylko tylko inny ból, niby robię skłony zawsze ale nie pomagają tak bardzo...)


EDIT
Już wiem co źle robię w rundaku
Co nie znaczy że teraz robię go dobrze
Mam problem że zrobić dobrą stójkę, gdzieś mnie znosi w międzyczasie, ale to chyba kwestia psychiki (boję się, że przelecę i nie dochodzę dobrze nogami).
A kwestia zejścia to już do dopracowania, jak się naucze całej reszty

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2007-02-23 00:50:50

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2339


Wiecie skąd gimnastykowie mają takie mięśnie. Koleś na foto nie wygląda nie proporcjonalnie, to jakie ćwiczenie jest potrzebna sila nóg. Bo pleców i brzucha to w wadze bokiem(fladze).

Cavior sponsorem mojej nieobecności. Mam prawo do wypowiedzi i nikt bez powodu nie moze mnie banować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 318
kuba1992 napisz jeszcze raz poprawnie o co ci chodzi bo nie rozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No jak to skąd, co myślisz że oni co, śpią na tych treningach?
Wbrew pozorom do każdego ćwiczenia w gimnastyce potrzeba silnego brzucha i pleców, i silnych nóg też (mimo iż tego nie widać, ale np. żeby się dobrze wybić, albo np. w siłówkach to przecież całe ciało jest napięte, a nie tylko ręce, bo inaczej zwyczajnie nie zrobisz ćwiczenia; bo nogi też trochę ważą, i jak są rozluźnione* to tak jakby ciągnąć za sobą worek kartofli ...).

Więc nie ma sensu rozdzielanie, że w takim ćwiczeniu potrzebne jest to i to. Bo potrzebne jst wszystko

*zrób eksperyment: spróbuj podnieść kolegę, jak jest zupełnie rozluźniony, i 'przelewa się przez ręce', a jak ma CAŁE ciało napięte. I co, znasz już odpowiedź?
rozluźnienie ciała może być też wykorzystywane w dynamicznym przenoszeniu kogoś, ale to też jest pewna technika, bo ciało musi mieć już na starcie pewien pęd, i tylko zmienia się mu kierunek - czysta fizyka, ale to tak na marginesie, jako ciekawostka, bo to już nie jest w gimnastyce



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tak btw - pytanie ogólne, zapytam jeszcze z ciekawości - jak zrobić siłowe stanie na rękach? Tzn ja nawet nie liczę, że to zrobię, bo mam za słabe mięśnie (jeszcze ), ale tam liczy się też technika, i właśnie ciekawa jestem jak trzeba się do tego zabrać. (ktoś zresztą już pisał, że tam chodzi nie tylko o siłę, ale i o tecnikę, ale niestety bez dokładniejszego wyjaśnienia).

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2007-02-24 15:43:25

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2339
A znacie więcej ćwiczeń, gdzie jest potrzebna siła. Oprócz flagi, stania na rękach siłowego i stania na jednej ręce, pomkach w staniu na rękach.

Cavior sponsorem mojej nieobecności. Mam prawo do wypowiedzi i nikt bez powodu nie moze mnie banować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 797 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1219
jak juz robisz go poprawnie to nie bede opisywał, ale dodam ze sam w sobie to nie jest zaden element i słuzy własnie ku temu by miec predkosc do zrobienie salta w tył albo np flik-flaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Wiem, wiem. Ale na etapie mocno początkującym to jest jak element
Nie robię go jeszcze poprawnie, ale przynajmniej już wiem dokładnie co i jak, no i się staram

_____________________________________
Aha, odkryłam swój sposób na ból pleców - po kilku przejściach, mostkach itp. robię wnosy nóg na drabinkach, i co ciekawe to działa (zwykły skłon na mnie nie działa w ogóle).

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 797 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1219
to pamiętaj tylko ze im szybciej bierzesz rozpęd tym łatwiej to zrobic i lepsze wybicie po tym jest.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CAPOIRA!

Następny temat

Snowboard w Polsce?

WHEY premium