SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

drobne pytanie dot. masy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1084
Witam wszystkich, mam pytanko. Zalezy mi na przybraniu na masie - mam wiedze co do odzywiania, co do sposobu treningu rowniez, ale nie jestem pewien ile powinienem cwiczyc. Cwicze dwa razy tygodniowo - jeden dzien klata+plecy, drugi (oczywiscie nie zaraz po pierwszym) łapy (triceps, biseps, bary). Do tego brzuchy codziennie. Zastanawiam sie, czy moge wrzucic na jeszcze jeden trening tygodniowo, czy organizm bedzie mial czas na odpoczynek - bo oprocz silowni 2-3 razy w tygodniu cwicze muay thai (boks tajski). Przypomne, ze zalezy mi glownie na masie - mam 180 wzrostu i jedyne 70 kg wagi. Z gory dzieki za zyczliwe rady, pzdrv.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1084
Dj, dzieki za odpowiedz, wprowadze pewne zmiany - jak na razie stosowalem ten plan i przytylem 4 kilo, ale skoro mozna jeszcze lepiej to czemu nie. Trening, jak napisalem, ma byc na mase - jestem ektomorfikiem i mam dosc powazne problemy z przytyciem.
Moze ktos ma jeszcze jakies sugestie? No i jak najlepiej wpleść te treningi w tygodniu razem z MT?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
no musisz miec pozadna diete, oraz ograniczyc sie troche w muay t.

plan miales kiepski.
polecam trening 3x tydz. kazda partia 1x tydz

nogi barki (brzuch)
-
klata tric (brzuch)
-
plecy bic (przedramie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1084
dzięki za odzew:) Ale nie rozumiem czemu plan mam kiepski? Wydawalo mi sie ze podczas jednego treningu powinno sie cwiczyc antagonistyczne grupy miesniowe (bic-tric, klata-plecy, etc.)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
nie do konca.. glownie przy sile / masie, proponuje laczyc duza + mala parita. pomaga to na efektywne wykortzystanie energii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1350 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16011
Nigdy nie łącz dużych grup mięśniowych ze sobą (klatka, plecy,nogi) i nie ćwicz brzucha codziennie - wystarczy 2-3 razy w tygodniu. Poza tym przydałby ci się ten dodatkowy dzień treningowy. Najgorsze jest to że ćwiczysz MT i nie wiem czy będziesz miał dostatecznie dużo czasu na regenerację. Jedno jest pewne - dużo jedz

http://www.Szybkitrening.pl - dobra alternatywa dla ćwiczeń siłowych przy braku czasu...
Chcesz mieć silne bicepsy? Rób przysiady
Moje zdjecia po 2 latach cwiczen: http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=98484&x ,
Dobry trening brzucha z magazyny "Flex":
http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=93118&x
=_=SFD 100% CLEAN CLUB=_=

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1084
dzieki panowie, tego o duzych grupach nie wiedzialem. odstawka MT nie wchodzi w grę, te 2 razy/tydzien musi byc. do tego niech bedzie 2 razy silowo - klata+tric i plecy+bic+przedramiona - chyba bedzie ok? brzuch faktycznie zredukuje. A jem jak koń :)
ps. tak poza tematem - co to sa te SOGi i do czego to sluzy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a gdzie nogi ? barki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1084
barki i nogi mam porzadnie rozwiniete w stosunku do reszty i na razie wystarczy to, co na MT robie - chce nadrobic glownie klate i rece dla wyrownania proporcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musisz cwiczyc nogi i barki, to są grupy rownie wazne jak klata czy biceps. Jesli masz je dobrze rozwiniete to mozesz lzej je trenowac, tak drugoplanowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1084
Mam jeszcze prośbę - ponizej podaje moj plan treningowy, ocencie go prosze:

Pierwszy dzien:

Klatka:
wyciskanie sztangi na lawce plaskiej uchwyt sredni
wyciskanie sztangi na lawce skosnej uchwyt na szerokos barkow
wyciskanie hantli na lawce skosnej ze skrętem
przenoszenie hantli w lezeniu w poprzek lawki poziomej
rozpiętki na lawce poziomej

Tric:
francuskie wyciskanie sztangi w siadzie
francuskie wyciskanie sztangi w leżeniu
pompki na poręczach

Przedramiona:
uginanie nadgarstkow podchwytem w siadzie
uginanie nadgarstkow nachwytem w siadzie
sciskanie gumowych kółek :)


Drugi dzien:

Plecy:
podciaganie na drazku do karku (uchwyt szeroki, nachwyt)
podciaganie sztangi w opadzie
martwy ciag
podciaganie podchwytem
sztrugsy

Bic:
uginanie ramion ze sztanga stojac (podchwyt)
uginanie ramion z hantlami w siadzie na lawce skosnej (ze skretem)
uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku
uginanie ramienia z hantla w oparciu o kolano

niedlugo dorzuce jeszcze barki, jak mi sie troche proporcje wyrownają :)

cwiczenia wykonuje w 3 seriach. do wszystkich cwiczen ciezar dobrany tak, aby wykonac 8-12 powtorzen wolnym tempem. na kazdym treningu cwicze brzuch. co jakis miesiac wprowadzam modyfikacje.

Mam jeszcze jedno pytanie: treningi MT mam we wtorki i czwartki - kiedy byloby najlepiej cwiczyc z ciężarami? w piatek i niedziele? sobote i poniedzialek? czy moze piatek i poniedzialek? domyslam sie, ze sroda nie wchodzi w gre, bo mialbym 3 dni treningow bez przerwy, a to na mase nienajlepiej. pzdrv i z gory dzieki za pomoc.

Zmieniony przez - Tae_Tad w dniu 2004-05-14 16:05:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1350 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16011
Za dużo ćwiczeń na klatkę - wystarczą 3 ale bardziej dokładne powtórzenia. Ogólnie na bic i tric wystarczą 2 ćwiczenia. Co do pleców dałbym martwy ciąg jako ostatnie ćwiczenie na plecy - przed szrugsami. Wszystko też zależy od tego czy ma być to trening na masę/rzeźbę czy gęstość. Trening w pewnym sensie także jest pisany pod twój typ budowy (ektomorfik,endomorfik,mezomorfik), więc jest wiele czynników, które decydują czy trening jest dla ciebie dobry czy nie. Ogólnie polecam wprowadzić takie poprawki jak pisałem i zobaczyć co się będzie działo. Pozdrawiam

http://www.Szybkitrening.pl - dobra alternatywa dla ćwiczeń siłowych przy braku czasu...
Chcesz mieć silne bicepsy? Rób przysiady
Moje zdjecia po 2 latach cwiczen: http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=98484&x ,
Dobry trening brzucha z magazyny "Flex":
http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=93118&x
=_=SFD 100% CLEAN CLUB=_=

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozpietki

Następny temat

pilne!!!!!prosze pomozcie!!!!!!!!!

WHEY premium