Osoby trenujące uwielbiają kofeinę. Stosowana jest ona głównie jako element przedtreningówki lub w formie kapsułkowanej. Niezależnie od tego, czy lubisz "małą czarną", przedtreningówkę czy też kofeinę w kapsułkach, jej dodatek przed wysiłkiem daje nam wiele korzyści.

Poniżej przedstawiono 5 właściwości kofeiny, które skutecznie wspomagają formę sportową. 

1. Kofeina wspomaga redukcję tłuszczu

Kofeina zwiększa tzw. termogenezę. Dzięki temu nasze ciało sprawniej  wykorzystuje tłuszcz jako źródło energii. Co więcej, istnieją dowody naukowe, które potwierdzają, że kofeina skutecznie przyspiesza metabolizm, co jest niezwykle ważnym elementem skutecznego odchudzania. Jeżeli Twoim celem jest redukcja tłuszczu, zdecydowanie rozważ stosowanie kofeiny przed wysiłkiem. 

redukcja tłuszczu kofeina

2. Kofeina wspomaga wytrzymałość

Działanie kofeiny skutecznie podnosi wytrzymałość mięśniową. Zastosowanie dawki około 300 mg przedtreningowo pozwala nam na wykonanie intensywniejszego treningu.

3. Kofeina poprawia skupienie i koncentrację

Kofeina to nie tylko podnoszenie możliwości wysiłkowych, ale również wsparcie dla układu nerwowego. Jej działanie skutecznie podnosi poziom koncentracji, jak i pozwala mocniej skupić się na wykonywanym zadaniu. Jest skutecznym wsparciem m.in. w sportach walki, gdzie liczy się nie tylko siła, ale również wytrzymałość i koncentracja. 

4. Kofeina łagodzi bóle mięśniowe

bóle mięsniowe

Zapewne zdziwi Was ten fakt, ale kofeina nadaje się również jako element regeneracji mięśni. Jak wykazują badania, jej niewielki dodatek w okresie potreningowym, w obecności węglowodanów, skutecznie łagodzi bóle mięśniowe wywołane treningiem siłowym, jak i przyspiesza regenerację. Wiele osób było zdziwionych, że w suplemencie ALLNUTRITION POST WORKOUT dodano niewielką ilość kofeiny. Ma to za zadanie jeszcze bardziej podnieść skuteczność produktu potreningowego. Co więcej, kofeinę znajdziecie również w lekach przeciwbólowych, gdzie wspiera ona skuteczność aktywnego składnika, również wykazując właściwości przeciwbólowe.

5. Kofeina podnosi wydolność organizmu

Kofeina podobnie jak leki działające na astmatyków, wpływa na rozluźnienie mięśni gładkich dróg oddechowych. Dzięki temu działaniu więcej tlenu jest w stanie trafić do organizmu, a nasze mięśnie mogą pracować dłużej i z większą intensywnością.

Co warto zapamiętać?

Kofeina jest skutecznym i  legalnym, dodatkiem, który bezdyskusyjnie podnosi możliwości wysiłkowe organizmu. Wystarczy około 200-400 mg kofeiny na 40-60 minut przed wysiłkiem, aby nasze ciało skuteczniej spalało tłuszcz, z jeszcze większym zaangażowaniem i skutecznością. Jest to suplement diety, który bez wątpienia jest wart swojej uwagi.

Komentarze (0)