Wybór odpowiedniej przedtreningówki to sposób na to, aby wspomóc nasz słabszy dzień w działaniach wysiłkowych. Oznacza to, że z powodzeniem możemy nieco podkręcić nasze możliwości, gdy przydarzy nam się gorsza chwila, podnosząc poziom pobudzenia i nabierając chęci do wysiłku.

Czym jest przedtreningówka?

Suplement przedtreningowy jest to produkt wieloskładnikowy, który w swoim składzie posiada substancje wykazujące działanie stymulujące układ nerwowy, jak i substancje z grupy no-boosterów, wyzwalających efekt tzw. pompy mięśniowej. Dodatkowo zawierają one substancje o działaniu ergogenicznym wspomagając gospodarkę energetyczną, nasilając ilość energii i przywracając jej równowagę. W składzie znajdziemy takie substancje, jak: kofeina, arginina, guarana, cytrulina, tyrozyna, kreatyna, beta-alanina.

Zastosowanie preparatu ma na celu wsparcie organizmu w okresie okołotreningowym, dbając o to, aby wykonany trening był wyjątkowo intensywny oraz żeby nie zabrakło energii przez cały czas jego trwania.

Czy warto stosować suplement tego typu?

Osoby stosujące przedtreningówki bez wątpienia odpowiedzą, że tak. Działanie produktów pozwala na to, aby organizm na każdym treningu dał z siebie 100% możliwości na dany dzień. Oznacza to, że gdy brakuje Wam chęci na wysiłek, czy motywacja do treningów spada, suplement z powodzeniem pomoże odnaleźć właściwą drogę na trening, podnosząc możliwości wysiłkowe. Co więcej, dzięki substancjom o działaniu ergogenicznym, jak kreatyna, czy beta-alanina, działanie przedtreningówki będzie również wspomagało w sposób bezpośrednio rozwój masy mięśniowej, siły, czy też wytrzymałości. Co więcej, nie ma konieczności stosowania produktów tego typu co trening. Z powodzeniem wykorzystać można wsparcie dobrej przedtreningówki, gdy macie słabszy dzień, a za oknem pogoda namawia Was do pozostania w ciepłym łóżku i nicnierobienia.

przedtreningówka

Co powinny zawierać w swoim składzie?

Odpowiednio skomponowane przedtreningówki powinny być kompleksowe w swoim działaniu. Oznacza to, że powinny posiadać składniki pompujące, takie jak arginina czy cytrulina, zawierać dodatek stymulujący, jak kofeina, oraz składzie dodatki mające na celu wsparcie budowy masy mięśniowej, jak kreatyna czy beta-alanina. Jednak wiele osób szuka czasem rozwiązań, które bardziej skupiają się np. na parametrze pompy mięśniowej czy też pobudzenia. Dlatego też, wielu ekspertów pyta przed udzieleniem rady - na czym najbardziej nam zależy: na pompie mięśniowej czy też może pobudzeniu?

Kiedy powinny być stosowane?

Jak sama nazwa wskazuje, przedtreningówka jest preparatem do zastosownia przed wysiłkiem. Oznacza to, że spożywamy ją na 30-40 min przed treningiem siłowym, aby wszystkie jej składniki zadziałały jak należy. Musimy pamiętać o tym, aby nie była ona wykorzystana w zbyt krótkim odstępie czasu od posiłku. Zazwyczaj 1,5 do 2 h po zjedzeniu posiłku jest odpowiednim momentem na przyjęcie tegoż suplementu. W przeciwnym razie, zalegająca treść żołądkowa sprawi, że wchłanianie składników zawartych w przedtreningówce będzie utrudnione i nie zadziała ona tak, jak powinna.

Główne zalety korzystania z preparatów przedtreningowych

  • Pobudzenie. Działanie stymulujące doskonale podnosi możliwości wysiłkowe organizmu. Pozwala trenować nawet w dni, gdy brak chęci na trening.
  • Motywacja do działania. Dzięki zawartej argininie, cytrulinie i efektowi pompy mięśniowej, doraźnie na treningu widzimy, jak nasze mięśnie robią się pełniejsze, co sprawia, że mamy ochotę trenować jeszcze ciężej.
  • Działanie ergogeniczne. Składowe przedtreningówki, doskonale wpływają na parametry siłowe i wytrzymałościowe organizmu, podnosząc wydolność masy mięśniowej, która jest w stanie znieść większe obciążenie, jak i wygenerować większą siłę.

Czy przedtreningówki są bezpieczne?

Preparaty przedtreningowe nie posiadają składników, których wpływ na organizm człowieka byłby szkodliwy. Jednak zaznaczyć trzeba, że niektóre składniki przyjęte w nadmiarze, jak kofeina, mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi u osób mających problemy z tego typu parametrami. Osoby zdrowe, nie posiadające chorób układu sercowo-naczyniowego, nie mają czego się obawiać. Jeżeli jesteś osobą, która dość mocno obawia się o swoje reakcje, rozpocznij suplementację od dawek minimalnych, tak aby sprawdzić reakcję organizmu na tego typu produkt.

Czego powinienem oczekiwać od przedtreningówki?

To na czym wszystkim zależy, to pobudzenie. Dobrze skomponowana przedtreningówka powinna dać Ci solidnego kopa motywacyjnego, który po całym dniu ciężkiej pracy postawi Cię na nogi i doda chęci do aktywności fizycznej. Pobudzenie powinno być wyraźnie silniejsze, niż te, jakie otrzymujecie po wypiciu "małej czarnej", ale również nie powinno być zbyt przesadne. Na treningu powinna być wyraźniej odczuwalna pompa mięśniowa. Pracujące mięśnie powinny szybciej robić się pełne i twarde, a pompa mięśniowa utrzymywać się nieco dłużej po zakończonej aktywności. Tego typu działania przekładają się również na zwiększone uczucie siły czy wytrzymałości.

PRZEDTRENINGóWKI RANKING TOP10

Stosunek jakość/cena

1. ALLNUTRITION Pre Workout Pro Series 600g

pre workout przedtreningówka

Przedtreningówka od firmy Allnutrition łączy w sobie wszystko, co potrzebne w okresie przedtreningowym, aby wkręcić organizm na wysokie obroty. Jej skład został zaprojektowany z myślą o sportowcach wyczynowych, dając na treningu kompletne wsparcie w wykonywaniu aktywności. Produkt doskonale pobudza, wspomaga efekt pompy mięśniowej, podtrzymując koncentrację przez cały okres wysiłku. Na dodatkową uwagę zasługuje uzupełnienie przedtreningówki o aminokwasy rozgałęzione BCAA, jak i elektrolity.

zalety przedtreningówki

2. Finaflex Stimul8 154-200g

przedtreningówka stmimula

Stimul8 jest to silny suplement, którego celem jest podnieść maksymalnie poziom energii naszego ciała. Z powodzeniem nadaje się do wykorzystania zarówno w formie preparatu wspomagającego wysiłek fizyczny, jak i dzięki właściwościom termogenicznym, jako spalacz tłuszczu. Co więcej, jest bardzo ekonomiczny, a już połowa spożytej porcji wykazuje znaczne działanie biologiczne. Jeżeli szukasz suplementu, który nie pompuje, a mocno pobudza, będzie to strzał w dziesiątkę.

3. Berserk Labs Rave 500g

rave przed treningiem

Rave to suplement, który łączy w sobie cechy typowej przedtreningówki, jednak podyktowanej z myślą o sportowcach trenujących sporty walki. Oznacza to, że jego działanie silnie pobudza, motywuje do działania, jak i wprawia w stan podniesionej uwagi i koncentracji. Co więcej, suplement nie wykazuje nadmiernego efektu pompowania, co sprzyja treningom wytrzymałościowym, charakteryzującym sporty walki. Reve doskonale wspomaga budowanie bazy wytrzymałościowej, podnosząc poziom wydolności organizmu.

4. SFD Power Shot 80ml

sfd power shot

Wykorzystanie preparatu w formie shota posiada w sobie dwie zalety. Pierwsza, główna to bardzo szybkie działanie, które jesteśmy w stanie już odczuć po 15 minutach od wypicia shota. Druga z zalet to wygoda zastosowania, shota można ze sobą zabrać wszędzie, bez względu na to, gdzie się wybieracie. Wysoka koncentracja kofeiny zapewnia maksymalne wsparcie, które odsunie na długie godziny efekt zmęczenia i spadku energii. Na uwagę zasługuje również cena suplementu, który wychodzi dość ekonomicznie, gdyż każda pojedyncza butelka, to dwie sugerowane porcje.

5. Olimp Red Weiler 480g

red olimp

Firma Olimp, produkując suplement Red Weiler od początku była przekonana tym, że nie da się zrobić jednej przedtreningówki, której to porcja sugerowana będzie odpowiadała każdej osobie trenującej. Stąd sugeruje różne dawkowanie uzależnione od masy osoby trenującej, co okazało się rozwiązaniem dobrym. Dzięki temu, Red Weiler zbiera sporo pochlebnych opinii, które wskazują na główne cechy, takie jak silne pobudzenie i uczucie pompy mięśniowej.

6. BSN N.O.-Xplode XE EDGE 263g

bsn

Firma BSN tym razem projektując suplement przedtreningowy postawiła na wsparcie dla układu nerwowego, czyli polepszenie takich parametrów jak koncentracja, skupienie, pobudzenie, chęć do podejmowania wysiłku fizycznego, jak i wytrzymałość, która podyktowana jest chęcią przełamania pewnych psychicznych. Co więcej, suplement wykazuje znaczne działanie wspomagające wytrzymałość mięśniową. Osoby testujące Xploda, wskazują jego znaczne wsparcie treningowe, co pozwala trenować im dłużej i ciężej.

7. Universal Shock Therapy New Formula 840-850g

shock therapy

Klasyczny, stary, dobry Shock, to suplement, który nie zawiedzie nas nigdy. Stara formuła suplementu, wchodząc na rynek, zrobiła istną furorę. Ta opinia nie bez powodu nadal jest podtrzymywana, gdyż stack zawiera wszystko co potrzebne, aby wykonać naprawdę solidny trening. Jeżeli boicie się ryzykować co do wyboru przedtreningówki, z powodzeniem skorzystajcie z Shock Therapy, a Wasze obawy co do tego, czy wybór był słuszny, znikną już po pierwszej porcji.

8. FA Xtreme Napalm Pre-Contest 500g

napalm

Napalm od firmy Fitness Authority charakteryzuje prostota składu, która po prostu robi swoje. Suplement doskonale nadaje się na pierwszy kontakt z preparatami tego typu, ale i nie tylko. Osoby, które szukają wsparcia suplementacyjnego, a nie przesadzonego pobudzenia, również będą zadowolone z tego produktu.

9. Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout 330g

optimum

Klasyczny suplement przedtreningowy od firmy Optimum to połączenie komponentów wykazujących znaczną synergię działania. Suplement wykazuje znaczne działanie wspomagające układ nerwowy, a kofeina pochodząca ze źródeł naturalnych, dostarcza znacznego pobudzenia, różniącego się od działania form syntetycznych. Pomimo składu, który nie wskazuje na to, że produkt jest z górnej półki, działanie suplementu jest solidne, a jego wsparcie na treningu czuć już od pierwszych porcji.

10. Universal Nutrition Animal Fury 480-512g

Fury to stosunkowo nowy produkt na rynku suplementacji, który powoli zdobywa popularność dzięki swojemu działaniu. W przedtreningówce firmy Animal, postawiono na prostotę składników użytych do jej skomponowania, gdzie nie spotkamy się z tajemniczymi nazwami związków aktywnych, czy zbędnymi dodatkami, których działanie jest ograniczone lub wątpliwe. Suplement wykazuje zarówno wsparcie stymulujące, pompujące, jak i wspomagające efekt ochrony tkanki mięśniowej przed katabolizmem.

Komentarze (49)
basmann

Mnie przedtreningówki ratują gdy już pod męczony jestem po pracy, dają kopa do działania. Najporęczniej mi jednak z shotami łykam napalm i sfd power :)

0
TomaszX

z tego co policzylem , waga opakowania , ilosc porcji i cena , najlepiej wypada Olimp - az 80 treningow, zadna przedtreningowka nie ma tyle, nie wiem tylko czy dobre

0
newbie1990

Niezły matematyk jesteś :)

0
anubis84

Tylko nieraz tak jest że ze względu na legistrature trzeba zaniżyć ilość składników na porcję i napisali na opakowaniu 80 porcji a żeby działało to dwie albo 3 trzeba stosować.

0
lodzianin1

shock kiedyś kultowa pozycja ,każdy trenujący musiał mieć w domu min raz shocka i storma .

1
Anonim

Pamiętam tak 10 lat temu zestaw shock + storm to każdy kupował. Ja raz podpiłem od kumpla szoka i smakował jak zupa i się nie skusiłem ;D mimo iż opakowanie opinie i marketing zachęcał kilkanascie razy :D

0
Thomas07

To prawda ... ale smak byl okropny obydwu odzywek ale ten zestaw mielismy wszscy z ekipy na silowni
Walil tez po bebechach sraka koloru jagod hehe bo takiz tez byl ten smak

0
tomaszS

No i legendarny Cell Pump :-)

0
vitajs

No cell pump z biogenixa to na tamte czasy było coś, niby skład prosty a działało fajnie.

0
anubis84

Nie stsoowałem, nigdy ale kolega co brał to mówi że maga działało to połączenie.

0
tobiasz90

Niestety legenda mesomorpha pozostanie już tylko legendą ... :(

2
milwall

Jak skład zmieniają to nie ma co się dziwić, niestety przy większości tak jest, dorian nox pump czy ten z ultralife kopały aż miło

0
anubis84

Tak jest z silnymi przedtreningówkami. Za jakiś czas skład zmieniają.

0
Daria19931

Ja jestem zwolenniczką SFD power shota’a. Daje kopa, poza tym wole przedtreningówki w wersji „kieszonkowej”

0
lodzianin1

shoty to wygoda , sam mam zawsze w torbie albo SFD albo AN

0
anubis84

Shot bardzo fajnym, pobudzenie bardzo dobre.

0
michalox2891

Na mnie najlepiej działa power shot z sfd nutrition. Są w niskiej cenie, działają jak trzeba oraz są w poręcznym adekwatnie do ceny pojemniczku. Polecam jest naprawdę POWER :P

1
raptor21

Mnie pól butelki spokojnie wystarcza, przy takim dawkowaniu bardzo ekonomiczny

0
anubis84

tak samo uważam, zawsze mam jakieś w zapasie.

0
Jurek93

Ja jestem zadowolony z Pre Workouta z All'a i oczywiście Napalm;)

0
Dareczkapro

Biore 1/3 porcji pre-workout z allnutrition, a czuje się pobudzona. Pije ją przed praca i przed treningiem. Świetnie smakuje i działa :)

0
powersm

Brakuje tu jeszcze ROCKY jest naprawdę dobra i ma ciekawy skład bez zbędnych pierdoł to jedyna przedtreningówka co mnie kopie jak dam 4 g betaalaniny plus półtorej miarki ROCKY to jest prawdziwa jazda jedyn minus to jest po niej lekki zjazd.

0
anubis84

Tu są produkty jedynie ze sklepu, rocky ko to już inna bajka jet.

0
maciej86opp

Szkoda że olimp zaprzestał produkcji Masakry... po tym suplemencie naprawde była masakra. nigdy już po tym nie brałem suplementu, który chociaż troche składem przypominał Masakre.

0
Thomas07

U mnie x plode bsn bedzie juz zawsze numer jeden , smakije tragicznie ale nie o to chodzi , zobaczcie sklad , 6g kreatyny , n acetyl l tyrosine, niacyna , arginina ,dobre na bombie na hematokryt, i wiele wiele innych

1
qubix

Nie wiem co tu stimul robi, to już nie to co pierwszy wypust, obecni nic szczególnego.

0
anubis84

Leci na legendzie, ale obecnie raczej mało kto go stosuje juz.

0
majk30

Ostatnio rave z berserka testowałem, kolega dał mi parę porcji, treningi spoko, było czuć moc na sparingach.

0
tomaszS

Nie wiem czy ktoś z Was brał Driven Sports - Craze?
Był fenomenalny!
Wycofali z racji ... śladów amfetaminy (jak głosi plotka).

0
anubis84

No spoko był, ale zaraz jakieś fejki się zaczeły pojawiać, jak w większosci na czym można zrobić.

2
szpena

Do tych zza oceanu to chyba w większości przypadków coś dosypują.

0
karolek87

Redweiler ok ale ten w shotach, proch już tak fajnie nie działa, fury dobrze pomuje, z optimum też niczego sobie

0
anubis84

Na mnie oba średnio działały, czy to proch czy w shocie.

0
PUMA28

A gdzie c4 ?

0
anubis84

masz na myśli Cellucor C4 Original ?

0
PUMA28

Tak

0
anubis84

Miałem, to slabizna, chyba że kiedyś jakaś inna wersja była.

0
tey

Nie polecam redweiler Olimpu. Dla mnie lipa. Stimul 8 jakoś dziwnie działa. Też nie dla mnie..

0
anubis84

Redwailer w shotach trochę lepszy, Stimul to tylko pierwsza wersja dawała radę.

0
kinga93

Shot z sfd bardzo mocny ja to go mam na 3 treningi, tyle mi wystarcza.

1
anulka18

Dokałdnie tak samo mam, bardzo dobre pobudzenie po shocie jest.

1
anubis84

u mnie leci na 2 x, kiedyś wziąłem na raz to zbyt duża dawka kofeiny jak dla mnie już jest.

0
anatom1

Nie wiem jak stimul, ale kiedyś to wyrywał z kapci, dobrze go wspominam.

0
anubis84

To już nie stosuj, to nie to samo, skład zmieniony, to co działało już tego tam nie ma.

0
bogies

Pre workout pro series Najbardziej optymalny produkt, odpowiednie pobudzenie, mocno zwiększona pompa, co najważniejsze bezpieczny w stosowaniu.

0
szasiu

mam takie same odczucia, produkt z najwyższej półki.

0
kraska22

Podkradłam chłopakowi trochę Pre Workout Pro Series, zrobiłam chyba najlepszy trening, zero zmęczenia.

0
anubis84

Bo to dobry produkt jest.

0
Anonim

Trochę stare zestawienie od siebie mogę polecić RAGE XXX EXTREME

0