Wybór odpowiedniej przedtreningówki to sposób na to, aby wspomóc nasz słabszy dzień w działaniach wysiłkowych. Oznacza to, że z powodzeniem możemy nieco podkręcić nasze możliwości, gdy przydarzy nam się gorsza chwila, podnosząc poziom pobudzenia i nabierając chęci do wysiłku.

Czym jest przedtreningówka?

Suplement przedtreningowy jest to produkt wieloskładnikowy, który zazwyczaj w swoim składzie posiada substancje wykazujące działanie stymulujące układ nerwowy, jak i substancje z grupy no-boosterów, działające w sposób wyzwalający tlenek azotu. Dodatkowo zawierają one substancje o działaniu ergogenicznym wspomagając gospodarkę energetyczną, nasilając ilość energii i przywracając jej homeostazę. W składzie zazwyczaj znajdziemy takie substancje jak: kofeina, arginina, guarana, cytrulina, tyrozyna, kreatyna, beta-alanina.

Wykorzystanie preparatu ma na celu wsparcie organizmu w okresie okołotreningowym, dbając o to, aby wykonany trening był intensywny oraz, żeby nie zabrakło energii przez cały czas jego trwania.

Czy warto stosować suplement tego typu?

Osoby stosujące przedtreningówki bez wątpienia odpowiedzą, że tak. Działanie produktów pozwala na to, aby organizm na każdym treningu dał z siebie 100% możliwości na dany dzień. Oznacza to, że gdy brakuje Wam chęci na wysiłek, czy motywacja do treningów spada, suplement z powodzeniem pomoże odnaleźć właściwą drogę na trening, podnosząc możliwości wysiłkowe. Co więcej, dzięki substancjom o działaniu ergogenicznym, jak kreatyna, czy beta-alanina, działanie przedtreningówki będzie również wspomagało w sposób bezpośrednio rozwój masy mięśniowej, siły, czy też wytrzymałości. Co więcej, nie ma konieczności stosowania produktów tego typu co trening. Z powodzeniem wykorzystać można wsparcie dobrej przedtreningówki, gdy macie słabszy dzień, a za oknem pogoda namawia Was do pozostania w ciepłym łóżku i nicnierobienia.

przedtreningówka

Główne zalety korzystania z preparatów przedtreningowych

  • Pobudza. Działanie stymulujące doskonale podnosi możliwości wysiłkowe organizmu. Pozwala trenować nawet w dni, kiedy ochota na trening jest mała, a jedyne, o czym marzymy to drzemka.
  • Motywuje do działania. Dzięki zawartej argininie, cytrulinie i efektowi pompy mięśniowej, doraźnie na treningu widzimy, jak nasze mięśnie robią się pełniejsze, co sprawia, że mamy ochotę trenować jeszcze ciężej.
  • Działanie ergogeniczne. Składowe przedtreningówki, doskonale wpływają na parametry siłowe i wytrzymałościowe organizmu, podnosząc wydolność masy mięśniowej, która jest w stanie znieść większe obciążenie, jak i wygenerować większą siłę.

Czy przedtreningówki są bezpieczne?

Preparaty przedtreningowe, nie posiadają składników, których wpływ na organizm człowieka byłby szkodliwy. Jednak zaznaczyć trzeba, że niektóre składniki, jak kofeina, mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, u osób mających problemy z tego typu parametrami. Osoby zdrowe, nie posiadające chorób układu sercowo-naczyniowego, nie mają czego się obawiać. Jeżeli jesteś osoba, która dość mocno obawia się o swoje zdrowie, rozpocznij suplementację od dawek minimalnych, tak aby sprawdzić reakcję organizmu na tego typu produkt.

PRZEDTRENINGÓWKI RANKING TOP10

Stosunek jakość/cena

1. ALLNUTRITION Pre Workout Pro Series 600g

pre workout przedtreningówka

Przedtreningówka od firmy Allnutrition łączy w sobie wszystko, co potrzebne w okresie przedtreningowym, aby wkręcić organizm na wysokie obroty. Jej skład został zaprojektowany z myślą o sportowcach wyczynowych, dając na treningu kompletne wsparcie w wykonywaniu aktywności. Produkt doskonale pobudza, wspomaga efekt pompy mięśniowej, podtrzymując koncentrację przez cały okres wysiłku. Na dodatkową uwagę zasługuje uzupełnienie przedtreningówki o aminokwasy rozgałęzione BCAA, jak i elektrolity.

zalety przedtreningówki

2. Finaflex Stimul8 154-200g

 przedtreningówka stmimula

Stimul8 jest to silny suplement, którego celem jest podnieść maksymalnie poziom energii naszego ciała. Z powodzeniem nadaje się do wykorzystania zarówno w formie preparatu wspomagającego wysiłek fizyczny, jak i dzięki właściwościom termogenicznym, jako spalacz tłuszczu. Co więcej, jest bardzo ekonomiczny, a już połowa spożytej porcji wykazuje znaczne działanie biologiczne. Jeżeli szukasz suplementu, który nie pompuje, a mocno pobudza, będzie to strzał w dziesiątkę.

3. Berserk Labs Rave 500g

rave przed treningiem

Rave to suplement, który łączy w sobie cechy typowej przedtreningówki, jednak podyktowanej z myślą o sportowcach trenujących sporty walki. Oznacza to, że jego działanie silnie pobudza, motywuje do działania, jak i wprawia w stan podniesionej uwagi i koncentracji. Co więcej, suplement nie wykazuje nadmiernego efektu pompowania, co sprzyja treningom wytrzymałościowym, charakteryzującym sporty walki. Reve doskonale wspomaga budowanie bazy wytrzymałościowej, podnosząc poziom wydolności organizmu.

4. SFD Power Shot 80ml

sfd power shot

Wykorzystanie preparatu w formie shota posiada w sobie dwie zalety. Pierwsza, główna to bardzo szybkie działanie, które jesteśmy w stanie już odczuć po 15 minutach od wypicia shota. Druga z zalet to wygoda zastosowania, shota można ze sobą zabrać wszędzie, bez względu na to, gdzie się wybieracie. Wysoka koncentracja kofeiny zapewnia maksymalne wsparcie, które odsunie na długie godziny efekt zmęczenia i spadku energii. Na uwagę zasługuje również cena suplementu, który wychodzi dość ekonomicznie, gdyż każda pojedyncza butelka, to dwie sugerowane porcje.

5. Olimp Red Weiler 480g

red olimp

Firma Olimp, produkując suplement Red Weiler od początku była przekonana tym, że nie da się zrobić jednej przedtreningówki, której to porcja sugerowana będzie odpowiadała każdej osobie trenującej. Stąd sugeruje różne dawkowanie uzależnione od masy osoby trenującej, co okazało się rozwiązaniem dobrym. Dzięki temu, Red Weiler zbiera sporo pochlebnych opinii, które wskazują na główne cechy, takie jak silne pobudzenie i uczucie pompy mięśniowej.

6. BSN N.O.-Xplode XE EDGE 263g

bsn

Firma BSN tym razem projektując suplement przedtreningowy postawiła na wsparcie dla układu nerwowego, czyli polepszenie takich parametrów jak koncentracja, skupienie, pobudzenie, chęć do podejmowania wysiłku fizycznego, jak i wytrzymałość, która podyktowana jest chęcią przełamania pewnych psychicznych. Co więcej, suplement wykazuje znaczne działanie wspomagające wytrzymałość mięśniową. Osoby testujące Xploda, wskazują jego znaczne wsparcie treningowe, co pozwala trenować im dłużej i ciężej.

7. Universal Shock Therapy New Formula 840-850g

shock therapy

Klasyczny, stary, dobry Shock, to suplement, który nie zawiedzie nas nigdy. Stara formuła suplementu, wchodząc na rynek, zrobiła istną furorę. Ta opinia nie bez powodu nadal jest podtrzymywana, gdyż stack zawiera wszystko co potrzebne, aby wykonać naprawdę solidny trening. Jeżeli boicie się ryzykować co do wyboru przedtreningówki, z powodzeniem skorzystajcie z Shock Therapy, a Wasze obawy co do tego, czy wybór był słuszny, znikną już po pierwszej porcji.

8. FA Xtreme Napalm Pre-Contest 500g

napalm

Napalm od firmy Fitness Authority charakteryzuje prostota składu, która po prostu robi swoje. Suplement doskonale nadaje się na pierwszy kontakt z preparatami tego typu, ale i nie tylko. Osoby, które szukają wsparcia suplementacyjnego, a nie przesadzonego pobudzenia, również będą zadowolone z tego produktu.

9. Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout 330g

optimum

Klasyczny suplement przedtreningowy od firmy Optimum to połączenie komponentów wykazujących znaczną synergię działania. Suplement wykazuje znaczne działanie wspomagające układ nerwowy, a kofeina pochodząca ze źródeł naturalnych, dostarcza znacznego pobudzenia, różniącego się od działania form syntetycznych. Pomimo składu, który nie wskazuje na to, że produkt jest z górnej półki, działanie suplementu jest solidne, a jego wsparcie na treningu czuć już od pierwszych porcji.

10. Universal Nutrition Animal Fury 480-512g

Fury to stosunkowo nowy produkt na rynku suplementacji, który powoli zdobywa popularność dzięki swojemu działaniu. W przedtreningówce firmy Animal, postawiono na prostotę składników użytych do jej skomponowania, gdzie nie spotkamy się z tajemniczymi nazwami związków aktywnych, czy zbędnymi dodatkami, których działanie jest ograniczone lub wątpliwe. Suplement wykazuje zarówno wsparcie stymulujące, pompujące, jak i wspomagające efekt ochrony tkanki mięśniowej przed katabolizmem.