Wybór odpowiedniej przedtreningówki to sposób na to, aby wspomóc nasz słabszy dzień w działaniach wysiłkowych. Oznacza to, że z powodzeniem możemy nieco podkręcić nasze możliwości, gdy przydarzy nam się gorsza chwila, podnosząc poziom pobudzenia i nabierając chęci do wysiłku.

 1. Czym jest przedtreningówka?
 2. Czy warto stosować suplement tego typu?
 3. Co powinny zawierać w swoim składzie?
 4. Kiedy przedtreningówki powinny być stosowane?
 5. Główne zalety korzystania z preparatów przedtreningowych
 6. Czy przedtreningówki są bezpieczne?
 7. Czego powinienem oczekiwać od przedtreningówki?
 8. Czy przedtreningówki wspomagają redukcję tłuszczu?
 9. PRZEDTRENINGÓWKI RANKING TOP10

Czym jest przedtreningówka?

Suplement przedtreningowy jest to produkt wieloskładnikowy, który w swoim składzie posiada substancje wykazujące działanie stymulujące układ nerwowy, jak i substancje z grupy no-boosterów, wyzwalających efekt tzw. pompy mięśniowej. Dodatkowo zawierają one substancje o działaniu ergogenicznym wspomagając gospodarkę energetyczną, nasilając ilość energii i przywracając jej równowagę. W składzie znajdziemy takie substancje, jak: kofeina, arginina, guarana, cytrulina, tyrozyna, kreatyna, beta-alanina.

Zastosowanie preparatu ma na celu wsparcie organizmu w okresie okołotreningowym, dbając o to, aby wykonany trening był wyjątkowo intensywny oraz żeby nie zabrakło energii przez cały czas jego trwania.

Czy warto stosować suplement tego typu?

Osoby stosujące przedtreningówki bez wątpienia odpowiedzą, że tak. Działanie produktów pozwala na to, aby organizm na każdym treningu dał z siebie 100% możliwości na dany dzień. Oznacza to, że gdy brakuje Wam chęci na wysiłek, czy motywacja do treningów spada, suplement z powodzeniem pomoże odnaleźć właściwą drogę na trening, podnosząc możliwości wysiłkowe.

Co więcej, dzięki substancjom o działaniu ergogenicznym, jak kreatyna, czy beta-alanina, działanie przedtreningówki będzie również wspomagało w sposób bezpośrednio rozwój masy mięśniowej, siły, czy też wytrzymałości. Co więcej, nie ma konieczności stosowania produktów tego typu co trening. Z powodzeniem wykorzystać można wsparcie dobrej przedtreningówki, gdy macie słabszy dzień, a za oknem pogoda namawia Was do pozostania w ciepłym łóżku i nicnierobienia.

przedtreningówka

Co powinny zawierać w swoim składzie?

Odpowiednio skomponowane przedtreningówki powinny być kompleksowe w swoim działaniu. Oznacza to, że powinny posiadać składniki pompujące, takie jak arginina czy cytrulina, zawierać dodatek stymulujący, jak kofeina, oraz składzie dodatki mające na celu wsparcie budowy masy mięśniowej, jak kreatyna czy beta-alanina. Jednak wiele osób szuka czasem rozwiązań, które bardziej skupiają się np. na parametrze pompy mięśniowej czy też pobudzenia. Dlatego też, wielu ekspertów pyta przed udzieleniem rady - na czym najbardziej nam zależy: na pompie mięśniowej czy też może pobudzeniu?

Kiedy przedtreningówki powinny być stosowane?

Jak sama nazwa wskazuje, przedtreningówka jest preparatem do zastosownia przed wysiłkiem. Oznacza to, że spożywamy ją na 30-40 min przed treningiem siłowym, aby wszystkie jej składniki zadziałały jak należy. Musimy pamiętać o tym, aby nie była ona wykorzystana w zbyt krótkim odstępie czasu od posiłku. Zazwyczaj 1,5 do 2 h po zjedzeniu posiłku jest odpowiednim momentem na przyjęcie tegoż suplementu. W przeciwnym razie, zalegająca treść żołądkowa sprawi, że wchłanianie składników zawartych w przedtreningówce będzie utrudnione i nie zadziała ona tak, jak powinna.

Główne zalety korzystania z preparatów przedtreningowych

 • Pobudzenie. Działanie stymulujące doskonale podnosi możliwości wysiłkowe organizmu. Pozwala trenować nawet w dni, gdy brak chęci na trening.

 • Motywacja do działania. Dzięki zawartej argininie, cytrulinie i efektowi pompy mięśniowej, doraźnie na treningu widzimy, jak nasze mięśnie robią się pełniejsze, co sprawia, że mamy ochotę trenować jeszcze ciężej.

 • Działanie ergogeniczne. Składowe przedtreningówki, doskonale wpływają na parametry siłowe i wytrzymałościowe organizmu, podnosząc wydolność masy mięśniowej, która jest w stanie znieść większe obciążenie, jak i wygenerować większą siłę.

Czy przedtreningówki są bezpieczne?

Preparaty przedtreningowe nie posiadają składników, których wpływ na organizm człowieka byłby szkodliwy. Jednak zaznaczyć trzeba, że niektóre składniki przyjęte w nadmiarze, jak kofeina, mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi u osób mających problemy z tego typu parametrami. Osoby zdrowe, nie posiadające chorób układu sercowo-naczyniowego, nie mają czego się obawiać. Jeżeli jesteś osobą, która dość mocno obawia się o swoje reakcje, rozpocznij suplementację od dawek minimalnych, tak aby sprawdzić reakcję organizmu na tego typu produkt.

Czego powinienem oczekiwać od przedtreningówki?

To na czym wszystkim zależy, to pobudzenie. Dobrze skomponowana przedtreningówka powinna dać Ci solidnego kopa motywacyjnego, który po całym dniu ciężkiej pracy postawi Cię na nogi i doda chęci do aktywności fizycznej. Pobudzenie powinno być wyraźnie silniejsze, niż te, jakie otrzymujecie po wypiciu "małej czarnej", ale również nie powinno być zbyt przesadne. Na treningu powinna być wyraźniej odczuwalna pompa mięśniowa. Pracujące mięśnie powinny szybciej robić się pełne i twarde, a pompa mięśniowa utrzymywać się nieco dłużej po zakończonej aktywności. Tego typu działania przekładają się również na zwiększone uczucie siły czy wytrzymałości.

Czy przedtreningówki wspomagają redukcję tłuszczu?

Substancje zawarte w typowych przedtreningówkach uznawane są za ergogeniczne, co oznacza, że poprawiają wydolność organizmu. Wsparcie takie wydaje się być niezbędnym narzędziem, jeśli proces zrzucania wagi opiera się nie tylko na diecie, ale również na intensywnych treningach. Deficyt kaloryczny jest bowiem jednym z czynników, które mogą doprowadzić do osłabienia wyników zarówno wytrzymałościowych, jak i siłowych.

PRZEDTRENINGÓWKI RANKING TOP10

Aktualizacja 14 grudnia 2022

Stosunek jakość/cena wg popularności w SKLEPIE SFD

1. ALLNUTRITION Pre Workout Pro Series 600g

Pre Workout Pro Series ALLNUTRITION 600g 99.99 zł Kup teraz

To niezwykle bogata w składniki propozycja przedtreningówki od firmy ALLNUTRITION. Łączy w sobie cechy klasycznego preparatu do stosowania przed treningiem (np. kreatyna, kofeina, jabłczan cytruliny, beta-alanina) ze składnikami, które nie są często w nich spotykane. Mamy zatem pobudzenie anabolizmu, ochronę mięśni, dbałość o uzupełnianie utraconych podczas treningu elektrolitów, ale także wsparcie dla zdrowia. Dodatkowo składniki w niej zawarte mogą być przydatne podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Wybierając produkt marki ALLNUTRITION, wspieramy naszą formę na wielu płaszczyznach.

zalety przedtreningówki allnutrition

2. LOCO POWER & PUMP 280g

Power & Pump LOCO 280g 89.99 zł Kup teraz

LOCO POWER & PUMP to kompleksowa formuła przedtreningowa, której stosowanie podczas treningu zwiększa przepływ krwi do mięśni, dający efekt tzw. pompy mięśniowej. LOCO POWER & PUMP pomaga w dostarczaniu składników odżywczych do ćwiczonych mięśni. Dzięki temu, ich praca jest efektywniejsza. Zawiera składniki odpowiedzialne zarówno za zwiększenie wydzielania ATP, który wpływa na pracę mięśni, zapewniając moc w trakcie treningu, ale również substancje powodujące odczuwalną pompę mięśniową.

3. ALLDEYNN POWERROSE 450g

POWERROSE ALLDEYNN 450g 119.99 zł Kup teraz

Elita wśród preparatów do stosowania przed treningiem i to nie tylko dla kobiet! Słowo elita zobowiązuje, dlatego znajdziecie w niej nie tylko podstawowe składniki tj. jabłczan cytruliny, arginina (w formie AAKG), tauryna, kofeina, kreatyna (monohydrat i HCL), beta-alanina, ale także niezwykle rzadko dodawane, N-acetyl L-tyrozynę, N-acetyl L-karnitynę. Na tym jednak nie koniec. Dodatek składników odsuwających zmęczenie (m.in. glukuronolakton, polifenole pochodzące z jabłka i winogron) wspomagać mogą nawet najcięższe treningi. Producent zadbał także o aspekt ochrony zdrowia i wspierania redukcji tłuszczu (dzięki zawartości m.in. ekstraktu z zielonej kawy, ekstrakt z zielonej herbaty, ALA, minerałów). Przy jej produkcji sięgnięto po najwyższej jakości składniki.

4. SFD Nutrition FAME PRE WORKOUT 300g

FAME Pre Workout SFD NUTRITION 300g 99.99 zł Kup teraz

Więcej energii na treningu. Lepsza koncentracja bez efektu "zejścia". Dobra „pompa”. Mniejsze zmęczenie. To cechy, które najczęściej wymieniają osoby stosujące FAME PRE WORKOUT. Nic w tym dziwnego, gdyż takie efekty może dawać celowo zastosowany miks składników. Znajdziecie więc w niej zarówno: kreatynę, kofeinę, boostery tlenku azotu (AAKG i cytrulina), beta-alaninę, ale jednocześnie składniki rzadziej stosowane a niezwykle chwalone tj. glukuronolakton, ekstrakt z buraka, czy też inozytol. Bardzo chętnie sięgają po niego zawodnicy sztuk walk, gdyż produkt powstał we współpracy z  Federacją Fame MMA.

5. TREC Nutrition BOOGIEMAN 300g

Boogieman Trec 300g 99.99 zł Kup teraz

Byłeś lub byłaś „grzeczna”? Ten preparat może sprawić, że już taki/taka nie będziesz! Wydaje się, że jej głównym zadaniem jest poprawa koncentracji na treningu. To jednak nie oznacza, że zabraknie energii do jego wykonywania. Za to unikalne połączenie odpowiadać ma m.in.: kompleks adaptogenów (ekstrakt z różeńca górskiego oraz z żeń-szenia koreańskiego). Dodatek L-teaniny może także pomagać zmniejszać nadmiar stresów. Oczywiście nie mogło zabraknąć pobudzaczy wytwarzania tlenku azotu, czy wspierającej wysiłek sportowca beta-alaniny.

6. ALLNUTRITION BIG PUMP PRE-WORKOUT 420g

Big Pump Pre-Workout ALLNUTRITION 420g 79.99 zł Kup teraz

„BIG PUMP PRE-WORKOUT"! Już sama nazwa wskazuje główne zastosowanie dla tej przedtreningówki. Wydaje się, że głównym celem producenta było dostarczenie wszystkich podstawowych składników, które kojarzą się z przedtreningówką, z jednym wyłączeniem. Brak w niej kofeiny! Mamy zatem kompleks substancji mogących wspierać produkcję tlenku azotu - to on m.in. odpowiada za efekt „pompy”, połączony z dwoma rodzajami kreatyn oraz beta alaniną, znaną z tego, że może zmniejszać „zmęczenie” pracujących mięśni. Brak stymulantów w niej zawartych może być więc jej główną zaletą dla osób, które są wrażliwe na ich najmniejsze dawki.

7. BSN - N.O. XPLODE 650g

N.O. XPLODE BSN 650g 169.99 zł Kup teraz

Produkt obecny na polskim rynku chyba „od zawsze”. Być może stosowali go już przed treningami, Twoi rodzice. To oczywiście nie oznacza, że dostępna jest dokładnie ta sama formuła. Doniesienia naukowe sprawiają, że i producenci suplementów muszą aktualizować składy swoich produktów. Tak też dzieje się także w przypadku N.O. XPLODE. Nic zatem dziwnego, że po spożyciu tego preparatu, można spodziewać się większej ilości energii na treningu, lepszej koncentracji, mniejszego zmęczenia, większej „pompy” mięśniowej. Czyli wszystkiego tego, co powinna oferować dobra przedtreningówka. 

8. SFD Nutrition POWER SHOT 80ml

Power Shot SFD NUTRITION 80ml 3.49 zł Kup teraz

Jedyna w naszym zestawieniu przedtreningówka, w formie gotowego do wypicia shota. Wygoda stosowania - otwórz i wypij - czynią z niej pozycję wartą rozważenia. Można bowiem skorzystać z niej nie tylko przed treningiem, ale także np. podczas trudnego dnia w pracy lub długiej trasy, gdy nie ma możliwości wypicia kawy, czy innej przedtreningówki. Analizując pod kątem składu, zawiera wszystko to, co najczęściej spotyka się w przedtreningówce. Główną jej zaletą jest wygoda stosowania. Należy przy tym pamiętać, że opakowanie zawiera aż 400 mg kofeiny, dlatego producent poleca dzielenie go na dwie porcje.

9. Universal Nutrition SHOCK THERAPY NEW FORMULA 850g

Shock Therapy New Formula Universal Nutrition 840-850g 189.99 zł Kup teraz

To kolejna, dostępna od bardzo dawna na polskim rynku, przedtreningówka. Tym razem w nowej odsłonie. Zawiera nie tylko miks składników odpowiedzialnych za możliwe zwiększone wytwarzanie tlenku azotu - potrzebnego „pompie”, ale także kompleks anaboliczno-antykataboliczny, połączony ze składnikami znanymi ze swojej zdolności do walki z nadmiarem wolnych rodników. Oczywiście nie mogło zabraknąć kofeiny, a ciekawostką jest dodatek yerba mate. Jako jedyna, w naszym zestawieniu, zawiera dedykowany kompleks węglowodanów.

10. FA ICE PUMP PRE WORKOUT 463g

ICE Pump Pre Workout Fitness Authority 463g 79.99 zł Kup teraz

Preparat, na polskim rynku, wyróżnia się specjalnie zbudowaną formułą o nazwie EVERCOOL. Jak łatwo się domyślić, jej celem jest wspieranie treningu wykonywanych w podwyższonej temperaturze otoczenia, np. letnie treningi na pełnym słońcu lub klub fitness z niezbyt sprawnie działającą klimatyzacją. Zawarte w nim składniki, mogą być przydatne także dla zawodników, uprawiających sporty o charakterze wytrzymałościowym.

Komentarze (65)
basmann

Mnie przedtreningówki ratują gdy już pod męczony jestem po pracy, dają kopa do działania. Najporęczniej mi jednak z shotami łykam napalm i sfd power :)

0
TomaszX

z tego co policzylem , waga opakowania , ilosc porcji i cena , najlepiej wypada Olimp - az 80 treningow, zadna przedtreningowka nie ma tyle, nie wiem tylko czy dobre

0
newbie1990

Niezły matematyk jesteś :)

0
anubis84

Tylko nieraz tak jest że ze względu na legistrature trzeba zaniżyć ilość składników na porcję i napisali na opakowaniu 80 porcji a żeby działało to dwie albo 3 trzeba stosować.

0
lodzianin1

shock kiedyś kultowa pozycja ,każdy trenujący musiał mieć w domu min raz shocka i storma .

1
Anonim

Pamiętam tak 10 lat temu zestaw shock + storm to każdy kupował. Ja raz podpiłem od kumpla szoka i smakował jak zupa i się nie skusiłem ;D mimo iż opakowanie opinie i marketing zachęcał kilkanascie razy :D

0
Thomas07

To prawda ... ale smak byl okropny obydwu odzywek ale ten zestaw mielismy wszscy z ekipy na silowni
Walil tez po bebechach sraka koloru jagod hehe bo takiz tez byl ten smak

0
tomaszS

No i legendarny Cell Pump :-)

0
vitajs

No cell pump z biogenixa to na tamte czasy było coś, niby skład prosty a działało fajnie.

1
anubis84

Nie stsoowałem, nigdy ale kolega co brał to mówi że maga działało to połączenie.

0
tobiasz90

Niestety legenda mesomorpha pozostanie już tylko legendą ... :(

3
milwall

Jak skład zmieniają to nie ma co się dziwić, niestety przy większości tak jest, dorian nox pump czy ten z ultralife kopały aż miło

0
anubis84

Tak jest z silnymi przedtreningówkami. Za jakiś czas skład zmieniają.

0
_GANGSTA_

Pierwszy mesomorph petarda nogi jak z waty po treningu,ale moc swietna i efekty jak na tamte czasy zacne.

1
_mario

To była petarda po nocne zmianie w pracy 3h snu, wjeżdżał mesomorpha i trening życia się robiło a jak pompowało Bicepsy to aż rozsadzało. Minus był taki, że później trening bez mesomorpha ciężko było zrobić bo brakowało tego strzała

1
_GANGSTA_

Dobra dawka geranium tam byla ,kolejne wypusty to juz nie ta magia.Pamietam rowniez horse power,pierwszy man clout,xplode smakowalo tragicznie,ale klepało az miło

0
Daria19931

Ja jestem zwolenniczką SFD power shota’a. Daje kopa, poza tym wole przedtreningówki w wersji „kieszonkowej”

0
lodzianin1

shoty to wygoda , sam mam zawsze w torbie albo SFD albo AN

0
anubis84

Shot bardzo fajnym, pobudzenie bardzo dobre.

0
michalox2891

Na mnie najlepiej działa power shot z sfd nutrition. Są w niskiej cenie, działają jak trzeba oraz są w poręcznym adekwatnie do ceny pojemniczku. Polecam jest naprawdę POWER :P

1
raptor21

Mnie pól butelki spokojnie wystarcza, przy takim dawkowaniu bardzo ekonomiczny

0
anubis84

tak samo uważam, zawsze mam jakieś w zapasie.

0
Jurek93

Ja jestem zadowolony z Pre Workouta z All'a i oczywiście Napalm;)

0
Dareczkapro

Biore 1/3 porcji pre-workout z allnutrition, a czuje się pobudzona. Pije ją przed praca i przed treningiem. Świetnie smakuje i działa :)

1
powersm

Brakuje tu jeszcze ROCKY jest naprawdę dobra i ma ciekawy skład bez zbędnych pierdoł to jedyna przedtreningówka co mnie kopie jak dam 4 g betaalaniny plus półtorej miarki ROCKY to jest prawdziwa jazda jedyn minus to jest po niej lekki zjazd.

0
anubis84

Tu są produkty jedynie ze sklepu, rocky ko to już inna bajka jet.

1
maciej86opp

Szkoda że olimp zaprzestał produkcji Masakry... po tym suplemencie naprawde była masakra. nigdy już po tym nie brałem suplementu, który chociaż troche składem przypominał Masakre.

0
Thomas07

U mnie x plode bsn bedzie juz zawsze numer jeden , smakije tragicznie ale nie o to chodzi , zobaczcie sklad , 6g kreatyny , n acetyl l tyrosine, niacyna , arginina ,dobre na bombie na hematokryt, i wiele wiele innych

1
qubix

Nie wiem co tu stimul robi, to już nie to co pierwszy wypust, obecni nic szczególnego.

0
anubis84

Leci na legendzie, ale obecnie raczej mało kto go stosuje juz.

0
majk30

Ostatnio rave z berserka testowałem, kolega dał mi parę porcji, treningi spoko, było czuć moc na sparingach.

0
tomaszS

Nie wiem czy ktoś z Was brał Driven Sports - Craze?
Był fenomenalny!
Wycofali z racji ... śladów amfetaminy (jak głosi plotka).

0
anubis84

No spoko był, ale zaraz jakieś fejki się zaczeły pojawiać, jak w większosci na czym można zrobić.

2
szpena

Do tych zza oceanu to chyba w większości przypadków coś dosypują.

0
karolek87

Redweiler ok ale ten w shotach, proch już tak fajnie nie działa, fury dobrze pomuje, z optimum też niczego sobie

0
anubis84

Na mnie oba średnio działały, czy to proch czy w shocie.

0
PUMA28

A gdzie c4 ?

0
anubis84

masz na myśli Cellucor C4 Original ?

0
PUMA28

Tak

0
anubis84

Miałem, to slabizna, chyba że kiedyś jakaś inna wersja była.

0
tey

Nie polecam redweiler Olimpu. Dla mnie lipa. Stimul 8 jakoś dziwnie działa. Też nie dla mnie..

0
anubis84

Redwailer w shotach trochę lepszy, Stimul to tylko pierwsza wersja dawała radę.

0
kinga93

Shot z sfd bardzo mocny ja to go mam na 3 treningi, tyle mi wystarcza.

1
anulka18

Dokałdnie tak samo mam, bardzo dobre pobudzenie po shocie jest.

1
anubis84

u mnie leci na 2 x, kiedyś wziąłem na raz to zbyt duża dawka kofeiny jak dla mnie już jest.

1
szyczak

trzeba uważać w power shot sporo kofeiny, raz przesadziłem i mnie nosiło

0
anatom1

Nie wiem jak stimul, ale kiedyś to wyrywał z kapci, dobrze go wspominam.

0
anubis84

To już nie stosuj, to nie to samo, skład zmieniony, to co działało już tego tam nie ma.

0
bogies

Pre workout pro series Najbardziej optymalny produkt, odpowiednie pobudzenie, mocno zwiększona pompa, co najważniejsze bezpieczny w stosowaniu.

0
szasiu

mam takie same odczucia, produkt z najwyższej półki.

0
kraska22

Podkradłam chłopakowi trochę Pre Workout Pro Series, zrobiłam chyba najlepszy trening, zero zmęczenia.

1
anubis84

Bo to dobry produkt jest.

0
Anonim

Trochę stare zestawienie od siebie mogę polecić RAGE XXX EXTREME

0
gokuson

Zestawienie przedtreningówek ostatnio aktualizowaliśmy, bo faktycznie się postarzało :)

1
Anonim

ENGN Shred polecam.

0
szyczak

Wg mnie POWERROSE ma lepszy skład, mało męskie opakowanie :) ale dorzucam tam jeszcze od siebie kofeinę i jest ekstra

1
Anonim

Powerrose nie dla mnie. Zawartość kreatyny i cytruliny skreśla ten produkt.Szukam pobudzenia i wytrzymałości beż pompy.Polecam EVL NUTRITION ENGN SHRED.

0
szyczak

Dupy nie urywa ten produkt, którego nazwę aż dwa razy powtórzyć musiałeś :)
Wole polskie marki, nie będę nabijał hajsu zagranicznemu kapitałowi

1
Anonim

Oczywiście, każdy nabija kabzę komu chce i gustuje w tym co mu odpowiada. Powerrose dla mnie lipa. Nazwy wyrównane.

0
gokuson

Proszę o argumentację dlaczego POWERROSE z tak dobranym składem, jako przedtreningówka dla kobiet to lipa?

0
Bull

bo tak mu się podoba napisać, bo skład petarda przecież, w internecie argumenty nie są potrzebne, wystarczy "bo tak uważam"

0
Bull

Jeśli ktoś szuka sposobu na poprawę wydajności to nowa kawa ALLNUTRITION (200mg w porcji ) działa perfecto. Nie są to może doznania "klubowe", ale przed treningiem warto wypić.

0
_mario

Jak ktoś brał starego mesomorpha to te wyżej wymienione raczej go nie zaskoczą

0
Banan

Tylko co Ty porównujesz starą ćpalnię do produktu, z najbardziej sensownymi substancjami czynnymi w czasie treningu. Jak ma zaskoczyć produkt oparty na 200mg kofeiny vs produkt z pochodną amfetaminy? Porównanie bezsensu. Dlatego tez nie ma już produktow jak „stary mesomorph” i nie będzie, obecne zamienniki dmaa nie działają tak samo, chociaz tez mocno. Jednak na pewno zdrowiej wyjdzie stosowanie tych legalnych, na dodatek z apetytem po treningu, bez migrenowych bóli głowy, bez „zejścia” , bez dochodzenia do siebie pare godzin po treningu, bez uzależnienia od dmaa, bez jajek jak fistaszki i totalnego spadku libido.
To, ze latałeś na treningu jak po kresce - to jedno, a to ze była cała lista negatywnych skutków stosowania dużych / częstych dawek dmaa to druga strona medalu. Tak wiec po co tutaj wypisywać farmazony, na dodatek o produkcie , którego od dawna nie dostaniesz na rynku.

Z tych legalnych moj faworyt to SFD fame preworkotut, jak mam gorszy dzień lub cięższy trening - dorzucam 200mg kofeiny, jak trening gdzie lubię większa pompę - dorzuc 3-5g aakg / cytruliny i nic więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne.

Gdy jednak mam zero energii i muszę się sztucznie pobudzić to z obecnie dostępnych „nielegali” mam pod ręką Dark labs Flame i okazjonalnie podjem, bo lubię i znam te produkty od dawna, nie jest on oparty na 1.3 ale działa podobnie . Bez wielu skutków ubocznych, które opisałem powyżej

1
_mario

Ja tego nie neguje, że to mesomorpha w starej wersji to była ćpalnia i ma skutki uboczne.
z tych co tutaj są wypisane to największe wrażenie na mnie zrobił Retwailer z Olimpu

0