Aktualizacja 23.05.2021

Boostery testosteronu są to suplementy, których zadaniem jest optymalizacja wytwarzania najbardziej „męskiego” hormonu płciowego - testosteronu. Nie musimy się jednak ich obawiać, gdyż boostery testosteronu to nie są sterydy anaboliczne. Celem ich „zdolności”, są fizjologiczne wyżyny wytwarzania testosteronu przez organizm mężczyzny. Dlatego w pierwszym zdaniu kluczowe było słowo optymalizacja. 

 1. Przyczyny obniżonego wytwarzania testosteronu
 2. Jakie zadanie mają boostery testosteronu?
 3. BOOSTERY TESTOSTERONU RANKING TOP 8

Przyczyny obniżonego wytwarzania testosteronu

Przyczyn obniżonego wytwarzania testosteronu może być wiele, ale wśród nich chyba najczęściej spotykane są:

 • upływ lat - najwięcej testosteronu mamy około 17. roku życia, aby później, około 30. roku życia, ten poziom powoli zaczął spadać w tempie około 1% na rok 
 • nadmiar czynników stresotwórczych
 • niewłaściwa dieta - największy nacisk należy zwrócić na: właściwą ilość kalorii - największy spadek wytwarzania testosteronu notuje się podczas bardzo rygorystycznych diet redukcyjnych 
 • odpowiednią ilość tłuszczu w diecie - najlepiej, aby było go 25-40% udziału kalorycznego, 
 • odpowiednią, najczęściej jednak nieprzekraczającą 7-8% wszystkich kalorii w diecie, ilość tłuszczów nasyconych,
 • brak aktywności ruchowej.

Mając te czynniki na uwadze, można już w znaczny sposób poprawić zdolności organizmu do wytwarzania testosteronu.  Jednak czasem ilość niekorzystnych parametrów mających wpływ na obniżenie wytwarzania testosteronu jest tak duża, że drobne zmiany w stylu życia, mogą nie wystarczyć, aby zoptymalizować jego produkcję. I tutaj z pomocą mogą przyjść boostery testosteronu.

boostery testosteronu ranking

Jakie zadanie mają boostery testosteronu?

Zadaniem boostera testosteronu jest optymalizacja naturalnie występujących hormonów w naszym ciele - głównie produkcji testosteronu - jednak ilość ścieżek, która może prowadzić do tego celu jest bardzo duża - stąd czasem bardzo zróżnicowane składy boosterów testosteronu. Osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia, dość często mają problemy m.in. z optymalną regeneracją organizmu. 

Objawiać się to może m.in. w postaci: 

 • utrzymującego się długo bólu mięśni 
 • obniżoną motywacją
 • przygnębieniem 
 • obniżonym pożądaniem i zdolnościami do odbycia poprawnego stosunku płciowego

Często przyczyną części tych problemów jest obniżony poziom wytwarzania testosteronu. W takim przypadku warto spojrzeć łaskawym okiem na booster testosteronu i dać mu szansę, aby podniósł wytwarzanie testosteronu do górnej fizjologicznej granicy i dzięki, temu poprawił nasze samopoczucie oraz możliwości organizmu.

Najczęściej booster testosteronu będzie dostarczał do naszego organizmu składników, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Ich działanie będzie więc naturalnie wspomagało funkcje naszego ciała, aby produkował on więcej testosteronu. Nie jest więc suplementem, który wykazuje działanie bezpośrednio poprzez dostarczenie hormonu, jak ma to miejsce w przypadku sterydów anabolicznych.  Wspomniałem już o tym, że istnieje wiele sposobów na optymalizację poziomu testosteronu w organizmie mężczyzny. Niektóre ze składników boostera testosteronu, skupiają się na poprawie stymulowania układu dokrewnego, aby wydajniej produkował testosteron. 

Inne z użytych substancji, mogą dbać o to, aby krążący już po organizmie testosteron nie konwertował do niezbyt pożądanej formy estrogenu. Nie ulega bowiem wątpliwości, że optymalny poziom estradiolu (jednego z estrogenów) u sportowca jest ważny, jednak jego nadmiar skutecznie utrudniać będzie osiągnięcie zadowalającego wyglądu sylwetki.

Dodatkowym działaniem boosterów testosteronu, o którym jednak często zapomina się, jest jego potencjalny pozytywny wpływ na sen, poprzez poprawę jego głębokości, jak i ułatwiania samego procesu zasypiania. Nie bez powodu często wykorzystuje się dodatek boosterów testosteronu przed snem. Pamiętajmy, że poprawa jakości snu, będzie odgrywać znaczącą rolę w procesie regeneracji organizmu. Głębszy sen to również większa szansa na to, aby organizm produkował więcej hormonu wzrostu, jak i testosteronu. I tu koło się zamyka, a obie reakcję są od siebie zależne. Obie reakcje dzieją się z korzyścią dla organizmu mężczyzny.

Jak więc widzimy, wykorzystanie boostera to nie tylko działanie ukierunkowane na bezpośrednie stymulowanie wytwarzania testosteronu. Ma on również znaczenie w kontekście poprawy regeneracji, redukcji stresu, co z kolei przekłada się również na to, jak funkcjonują hormony.

Treść przygotował: Tomasz Maciołek - Fizjoterapeuta i Trener

BOOSTERY TESTOSTERONU RANKING TOP 8

Poniżej prezentujemy listę TOP 8 boosterów testosteronu, które charakteryzuje skuteczność działania i cena:

*Według kryterium cena/skład/surowce

1. ALLNUTRITION MEN'S SUPPORT EXTREME 120 kapsułek

ALLNUTRITION Men's Support Extreme

Marka ALLNUTRITION wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sportowców, zaproponowała suplement kompleksowy, którego głównym zadaniem jest wsparcie organizmu trenującego mężczyzny. Men's Support Extreme podnosi poziom libido, zwiększając jednocześnie możliwości seksualne. Jego zadaniem jest utrzymanie dobrego samopoczucia, dzięki dodawaniu energii i podtrzymaniu ogólnej aktywności fizyczno-umysłowej w ciągu całego dnia. 

Co więcej, składniki ukierunkowane na wsparcie hormonalne dbają, aby poziom testosteronu był wysoki, co przełożyć się może na poprawę możliwości wysiłkowych. Osoby stosujące Men's Support Extreme wskazują przede wszystkim na silne działanie regeneracyjne, dzięki czemu mogą wstawać rano wypoczęci i gotowi do działania.

2. Hi-Tec Nutrition Black Devil 240 kapsułek

Hi-Tec Nutrition Black Devil

Black Devil od firmy Hi-Tec Nutrition to już klasyk wśród boosterów testa na rynku suplementacji. Produkt dość szybko zaczął zbierać pozytywne opinie ze względu na to, że charakteryzuje go bogaty skład, a dobór samych składników jest przemyślany i dosłownie “diabelsko” skuteczny. 

Połączenie kwasu DAA, MACA, kozieradki i kompleksu ZMA, ustanowiło nową jakość na rynku suplementów wspomagających poziom testosteronu. Jest jednym z chętniej wybieranych suplementów wspomagających wysiłek i regenerację, a klienci często wracają po niego po raz kolejny.

3. Iron Horse Iron Gold Test 90 kapsułek

Iron Horse Iron Gold Test

Firma Iron Horse komponując swój produkt, postawiła na sprawdzone składniki aktywne, których celem jest bezkompromisowe wsparcie produkcji testosteronu. Firma znana jest z solidności swoich produktów i w przypadku tego produktu nie jest inaczej. 

Produkt Iron Gold Test spełnia swoje działanie w kontekście produkcji samego testosteronu, ale także optymalizacji pozostałych hormonów, mających wpływ na wygląd sylwetki, jak i samopoczucie. Suplement zawiera rewolucyjny składnik - chryzynę, która w wielu badaniach dowodzi swojej skuteczności.

4. Trec TESTOXX 60 kapsułek

Trec Testoxx

Dzięki zawartości aż sześciu aktywnych ekstraktów roślinnych: ekstraktu z tribulusa terrestris, z ashwagandhy, z kozieradki, z korzenia maca, z żeń-szenia koreańskiego oraz z pieprzu czarnego, TESTOXX od firmy Trec stanowi naturalne wsparcie dla mężczyzny. 

Jego składniki mogą przyczyniać się do utrzymywania właściwego poziomu testosteronu we krwi, co nie pozostanie bez pozytywnego wpływu także na możliwość poprawy osiągów sportowych. Według zapewnień producenta całkowicie wystarczą tylko dwie kapsułki TESTOXXu dziennie, aby odczuć pełną siłę tego suplementu. 

5.  ALLNUTRITION DAA Instant 300g

ALLNUTRITION DAA Instant

DAA Instant od uznanej marki ALLNUTRITION to prosty w swojej konstrukcji booster “testa”, który jednak swoją wysoką skutecznością działania, skusił wielu klientów naszego sklepu. Informacje zwrotne od osób stosujących suplement są w większości pozytywne, co sprawiło, że szybko powindował on w górę na liście rankingowej. 

Połączenie kwasu DAA z cynkiem, witaminą B6 i kwasem pantotenowym, stworzyło skuteczną formułę, która bezkompromisowo może podnosić poziom hormonów anabolicznych. Co więcej, znakomita rozpuszczalność i smak stawiają również DAA Instant w czołówce suplementów smakowych tego typu.

6. UNIVERSAL NUTRITION NATURAL STEROL COMPLEX 180 tabletek

Universal Nutrition Natural Sterol Complex

Spotkaliśmy się z opinią, że jest to najsilniejszy środek zastępujący niedozwolone substancje anaboliczne. Producent, konstruując ten preparat, skupił się na możliwym wielokierunkowym działaniu wspierającym m.in. produkcję testosteronu. Może zatem poprawiać samopoczucie sportowca, zwiększać jego siłę i masę mięśniową oraz wspierać właściwą pracę układu hormonalnego. Jest przy tym całkowicie bezpieczny i może być stosowany we wszystkich fazach treningu. Jego koncepcja składu jest niezwykle złożona. 

7. BIOGENIX TESTOVARIN 90 kapsułek

Biogenix Testovarin

Celem, który przyświecał producentowi tego suplementu, jest zarówno maksymalne podniesienie wolnego, czyli najbardziej aktywnego, testosteronu we krwi, jak również zmniejszenie konwersji tego hormonu do metabolitów. Zawarte w nim składniki wykazują również zdolność do poprawy sprawności seksualnej. Spotkaliśmy się także z opiniami, że wiele osób po zakończonym cyklu sterydowym korzysta właśnie z tego preparatu. 

8. UNIVERSAL NUTRITION ANIMAL TEST 21 saszetek

Universal Nutrition Animal Test

To już dosłownie legenda boosterów testosteronu. Jednak na przestrzeni lat, w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe, producent tak modyfikuje jego skład, aby był on coraz bardziej skuteczny. 

Zawiera on w sobie wiele rzadziej spotykanych składników, których głównym zadaniem jest zwiększenie produkcji własnej testosteronu, redukcja działania estrogenów, przyspieszenie procesów anabolicznych względem masy mięśniowej, przyrost siły oraz ograniczenie katabolizmu mięśni. Ze względu na niezwykle bogaty skład, niestety jego cena jest bardzo wysoka. Dla części z was może to być przeszkoda nie do przeskoczenia. Z tego powodu znalazł się w naszym rankingu dopiero w tym miejscu. 

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (24)
milwall

Black devill, naprawdę dobry produkt, już 3 puchy miałem, regeneracja na spory plus, mogę śmiało polecić.

0
anubis84

To jeden z lepszych produktów i z najbogatszym składem.

0
anatom1

Kolega polecał mutanta, ale drogi jak na moją kieszeń, coś polecicie ciekawego w zamian ?

0
anubis84

Smiało możesz black devilla wybrać.

0
szyczak

M-stacka ledwo cos poczułem, za to black devil na duży plus regeneracja, ogólnie lepsze samopoczucie, chęci do życia, cały czas w ruchu byłem.

0
anatom1

tak samo black devila mogę z czystym sumieniem polecić.

0
TomQ-MAG

black swego czasu jak wszedl na rynek bardzo szybko zbieral dobre opiniie i przychylil sobie grono zwolennikow

0
szpena

Jedynie daa instatnt z tego zestawienia stosowałem, co zauważyłem to poprawa regeneracji i wydolności na treningach.

0
karolek87

Mutant testa polecam, trzeba troszkę zapłacić ale warto wydać te sto zł z groszami.

0
majk30

Gold test bardzo dobry, fajka z rana stoi jak szalona.

0
raptor21

T-steron z berserka stosowałem i moge polecić, nie ma go w rankingu a lepszy jest od niektórych w tym rankingu

0
TomQ-MAG

tez obecnie podjadam na jesienna chandrę

1
bogies

black devil to booster, który dodaje mi energii i chęci podczas ciężkiego dnia. Moje treningi są wymagające, dlatego też stosuje ten booster.

0
anubis84

Nie ma co się dziwić, odkąd sie pojawił nadal skład bez zmian, sporo osób z niego zadowolonych jest.,

0
kraska22

A coś polecacie, bo bym chętnie tacie kupiła.

0
anubis84

Black devilla albo Animal M-Stak'a będzie zadowolony.

0
TomQ-MAG

black devil daje rade:-)

0
szasiu

Black deviil raczej najlepszy, na zwykłe tribulusy nei ma co zwracać uwagi.

0
anubis84

też nie ma co porówywać black devilla o kompleksowym skłądzie do zwykłego tribulusa.

0
TomQ-MAG

zalezy kto czego szuka, wiele osob bedzie unikac ze wzgledu na DAA w skladzie

0
jarabco

Takie Info dla nieswiadomych lemingow. Booster testosteronu moze, lecz nie musi jedynie pomoc osobom z obnizonym, naturalnym jego poziomem. Booster testosteronu nie jest w stanie podniesc jego poziomu ponad jego naturalny poziom. Wiec dla wiekszosci zdrowych mezczyzn jest to jedynie placebo i pieniadze wyzucone w bloto. Dziekuje.

0
gokuson

Nie jestem wielkim fanem boosterów testosteronu, ale wielu osobom wydaje się że są zdrowe, a później wyniki co innego pokazują.

0
Bull

Tak czy inaczej niezaprzeczalny atutem jest podbijanie libido,a bezwątpienia tak działają tego typu preparaty.

0
TomQ-MAG

zgadza się, wiele osób porównuje suplementy z działaniem SAA, a później są zawiedzione%)
malo tego, wiele osob wchodzacych na bombe jest zawiedziona, ze po miesiacu nie wygladaja przynajmniej jak Mistrz Polski w kulturystyce%)

1