Opisane ćwiczenie można wplatać do treningu siłowego np. łącząc wspięcia na palce, wznosy lub prostowania ramion na wyciągu, co pozwala oszczędzać czas. Można też wykonać łącznie uginania podchwytem i nachwytem, kompleksowo trenując mięśnie zginacze i prostowniki nadgarstków. 

  1. Uginanie nadgarstka z talerzem podchwytem, siedząc - zaangażowane mięśnie
  2. Uginanie nadgarstka z talerzem podchwytem, siedząc - prawidłowe wykonanie
  3. Uwagi i sugestie

Uginanie nadgarstka z talerzem podchwytem, siedząc - zaangażowane mięśnie

  • zginacze nadgarstków

Uginanie nadgarstka z talerzem podchwytem, siedząc - prawidłowe wykonanie

uginanie nadgarstka z talerzem podchwytem

  1. Usiądź na ławce. Nogi są zgięte w kolanach, stopy są oparte o podłoże. Przedramię jest oparte o dwa uda (co jest łatwiejsze, mamy lepsze podparcie) lub o jedno udo (co jest o wiele trudniejsze).
  2. Ramię jest w rotacji wewnętrznej, niepracująca ręka znajduje się bliżej tułowia.
  3. Chwyć talerz obciążenia podchwytem (wnętrze dłoni jest skierowane w kierunku sufitu). Podnieś ciężar, kierując kostki do góry tak wysoko, jak to możliwe. Wróć, aż kostki osiągną minimalną wysokość. Powtarzaj.

Uwagi i sugestie

Faza ekscentryczna jest powolna, kontrolowana, do momentu aż poczujesz właściwe „palenie” w przedramionach. Ćwiczenie może przebiegać w zakresie 12-15 powtórzeń w serii, należy odpowiednio dobrać ciężar roboczy.

Nie powinno się ćwiczyć przedramion przed treningiem wiosłowania, podciągania, martwego ciągu itd. Może to negatywnie wpływać na siłę chwytu.

Dla niektórych osób dobrym rozwiązaniem jest osobna sesja ukierunkowana na słabe punkty np. barki, łydki, przedramię czy bicepsa i przedramię. Pozwala to na lepszy jakościowo trening.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)