Tak, to nie jest żaden żart. Znany z programu telewizyjnego „Boso przez świat” Wojciech Cejrowski, zasugerował niedawno, iż koronawirus atakuje tam, gdzie są wykorzystywane sieci komórkowe technologii 5G. Zbudował też moją ulubioną konspiracyjno-spiskową teorię, jakoby nieznanym, ciemnym siłom zależało, by wprowadzać nowy, szybszy Internet mobilny (np. 5G), nowe usługi (np. przesył wideo wysokiej rozdzielczości) itd.

  1. Wojciech Cejrowski: sieci 5G, koronawirus i inne teorie spiskowe.
  2. Skąd się biorą problemy zdrowotne?
  3. „Nie ma 5G, więc nie ma koronawirusa”?
  4. „Nowe technologie to spisek władzy, korporacji, tajemniczych sił”
  5. „Technologia 5G niszczy człowieka”

Czasem są to „tajne światowe rządy”, innym razem „masoni”, czasem „wielkie korporacje”, no i oczywiście wszystkiemu są winni bliżej nieokreśleni „światowi przywódcy” i „politycy”.

https://www.youtube.com/watch?v=xJhD3pxpuIc

Wojciech Cejrowski: sieci 5G, koronawirus i inne teorie spiskowe.

Taka sama narracja towarzyszy każdej nowince technicznej. Kiedyś mówiło się, iż telewizja zniszczy książki, później, iż zniszczy je Internet. Tylko ktoś nie przewidział, iż książki znajdą się w telefonach, komputerach, czytnikach i ich kariera wcale się jeszcze nie zakończyła. Mało tego, doskonale sprzedają się zarówno klasyczne, jak i elektroniczne wersje wielu publikacji (e-booki). Kiedyś przed każdym samochodem musiał iść człowiek z czerwoną flagą. Uważano, że samochody są straszliwie niebezpieczne i nie da się ich opanować. Musiały jechać bardzo powoli. Obecnie ofiarą podobnej nagonki padają programy szczepień (szczepionkom przypisuje się wywoływanie wszystkich znanych chorób), produkty zawierające GMO czy niektóre leki. Tymczasem nikt nie dostrzega, iż setki tysięcy ludzi umierają z powodu braku ruchu i złej diety, a koszty leczenia samej cukrzycy (i to tylko w Polsce) wynoszą miliardy złotych.

technologia 5g

Skąd się biorą problemy zdrowotne?

Po pierwsze: żadne z twierdzeń Cejrowskiego nie powinno być w ogóle wygłoszone. Świadczy to albo o całkowitym braku znajomości tematu albo o rosnących zaburzeniach autora. Cejrowski powiedział, iż sieć 5G powoduje, iż się “gotuje się w nas woda”. Proponuję Cejrowskiemu, by ugotował przy użyciu telefonu komórkowego kilka litrów wody. Na pewno się to uda. Maksymalna emisja “słuchawek” (tak kiedyś nazywano telefony) to 1 W dla telefonów wykorzystujących częstotliwość 1800 MHz i 2 W dla wykorzystujących częstotliwość 900 MHz. Czy taka znikoma emisja ma znaczenie dla zdrowia? Niewiele na to wskazuje, bo zwykle telefon nie wykorzystuje przecież swojej maksymalnej mocy (tak samo straszono kiedyś emisjami związanymi z sieciami Wi-Fi w paśmie 2.4 i 5 GHz). Kuchenka mikrofalowa ma moc np. 800 czy 1000 W. Faktycznie duży wpływ na zdrowie może mieć narażenie na emisję elektromagnetyczną pochodzącą z radiostacji wojskowych, np. serii FALCON II RF-5800H-MP/400W. Dlatego prowadzi się pomiary i szacuje, na co jest narażony operator i osoby znajdujące się w pobliżu pojazdu (np. Honker, zmodyfikowany Tarpan). Ale taka radiostacja ma potężną antenę dipolową lub prętową i moc 400 W, czyli od 200 do 400 razy większą od telefonu komórkowego.

Naukowcy  sprawdzali, czy telefonia komórkowa ma wpływ na stymulatory umieszczone w głębokich warstwach mózgu. Okazało się, że nie.

Naukowcy badali, czy emisje w paśmie MHz oraz WCDMA/UMTS mają wpływ na strukturę snu. Okazało się, że nie.

Naukowcy (Giuseppe Curcio i wsp.) sprawdzali, czy emisja elektromagnetyczna pochodząca z telefonów ma wpływ na utrzymanie uwagi, koncentrację, wykonywanie trudnych zadań itd. Uwzględniono 43 badania: w 31 z nich wykazano  całkowity brak statystycznie istotnej różnicy między sygnałem rzeczywistym a pozornym, 9 wykazało częściową poprawę osiągów uwagi (głównie wzrost wydajności i / lub poprawę dokładności). Pozostałe 3 badania dały niespójne wyniki (tj. zwiększenie prędkości w niektórych zadaniach i spowolnienie w innych) lub nawet pogorszenie wydajności (zmniejszona prędkość i / lub pogorszona dokładność). Wyniki te są niezależne od konkretnej badanej dziedziny uwagi.

Wniosek: brak jest dowodów na negatywny wpływ promieniowania niejonizującego na skupienie, uwagę i wykonywanie zadań wymagających koncentracji.

Mógłbym przytoczyć tu kolejne setki badań, ale osób cierpiących z powodu zaburzeń, znawców teorii spiskowych wcale nie uda mi się przekonać.

Być może wypowiedzi Cejrowskiego są też grą “pod publiczkę”, gdyż w Polsce w XXI wieku panuje wcale nie nauka, ale gusła, przesądy i zabobony. Wystarczy zobaczyć, jaką bez mała religię stworzył Jerzy Zięba. Jego „wyznawcy” zalewają Internet swoimi bezsensowymi teoriami i wypowiedziami (np. o tym, iż witamina C leczy raka, iż witaminy w ogóle leczą najróżniejsze choroby, np. schizofrenię, że picie wody utlenionej zabija wirusy/bakterie itd.).

Taki sam los czeka nową technologię 5G. Dlaczego? Bo ludzie nie rozumieją, jak działają telefony komórkowe i nie mają pojęcia, co jest szkodliwe dla zdrowia. Dobitnym dowodem tego twierdzenia jest obserwacja, co ludzie jedzą, co robią w wolnym czasie i jak wyglądają (ile składują tkanki tłuszczowej). Naprawdę, na liście problemów zdrowotnych np. Polaków, są dużo ważniejsze kwestie od emisji elektromagnetycznych, na które jesteśmy narażeni. W tym zestawieniu wygrywa zatrucie środowiska (pozyskiwanie energii z węgla), wysokoprzetworzona żywność, alkohol, palenie papierosów, nadużywanie leków, rosnące otłuszczenie i brak ruchu (praca siedząca, „wypoczynek” przed komputerem, telewizorem, konsolą itd.).

„Nie ma 5G, więc nie ma koronawirusa”?

Po drugie: Cejrowski twierdzi, iż w Indiach i Bangladeszu nie ma koronawirusa, bo nie ma 5G. Koronawirus (koronawirus 2; HCoV-19, SARS-CoV-2) jest i ma się dobrze w większości krajów, niezależnie od tego, czy jest tam telefonia taka czy inna (nowsza czy starsza, wykorzystująca te lub inne technologie), czy są tam te czy inne telewizory, czy te lub inne mikrofalówki. HCoV-19 występuje w Indiach i Bangladeszu. Dane o tym można zdobyć w 5 sekund używając dowolnej wyszukiwarki. Na czym polega błąd w rozumowaniu? Na nierozróżnianiu współwystępowania od korelacji. OK, to bardzo często się zdarza.

5g koronawirus

Korelacja nie oznacza od razu związku przyczynowo-skutkowego. Pokażę przykład takiego „myślenia”: „Teraz chorujemy o wiele częściej, niż kiedyś. To na pewno przez syrop glukozowo-fruktozowy/telefony komórkowe/komputery/dodatki do żywności”. Tylko współwystępowanie zjawisk wcale nie oznacza, iż są one ze sobą powiązane, że istnieje pomiędzy nimi związek przyczynowo-skutkowy. Dlatego zanim okrzykniemy wrogiem syrop glukozowo-fruktozowy/telefony komórkowe/komputery/dodatki do żywności, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na wynik równania. A to już wcale nie jest takie proste i oczywiste. Ogólnie teza „chorujemy częściej” jest trudna do obronienia z prozaicznego powodu. Przy wydłużeniu długości życia w populacji naturalne jest, iż pojawia się duża grupa seniorów, którzy o wiele częściej cierpią z powodu nowotworów, cukrzycy, zmian degeneracyjnych stawów, uszkodzeń czy niewydolności nerek, wątroby, chorób układu krążenia, zmian degeneracyjnych mózgu, uszkodzenia wzroku itd. Być może, iż np. częściej chorujemy teraz z powodu niektórych rodzajów raka czy cukrzycy typu II, ale najpierw należy szukać powodu w tym, co podstawowe, czyli w naszej diecie oraz trybie życia (aktywności fizycznej). A naukowcy twierdzą, iż to właśnie dieta oraz styl życia (wybory żywieniowe) mają decydujący wpływ np. na kancerogenezę czy cukrzycę. Występowanie wielu rodzajów nowotworów jest w dużej mierze spowodowane otyłością, podobnie jak cukrzyca. Jednak poszukiwacze teorii spiskowych wolą szukać innych przyczyn, udają iż w tym pokoju wcale nie ma tego słonia. Oczywiście, różnorakie substancje mogą wywoływać raka, sprzyjać przemianom prowadzącym do raka, jednak większość ludzi jest stale narażona na alkohol (dobrowolnie), a nie wszyscy pijący regularnie alkohol chorują na raka. Alkohol etylowy jest kancerogenem I klasy (wg IARC), czyli bezsprzecznie przyczynia się do wystąpowania nowotworów. To samo dotyczy palenia tytoniu (kancerogen I klasy, wg IARC), narażenia na spaliny Diesla (i w mniejszym stopniu na spaliny silników benzynowych), zatrucia środowiska, ekspozycji zawodowej na różne związki (np. popularny dawniej azbest). To samo dotyczy wysokoprzetworzonego mięsa - może powodować raka, też jest w kategorii I rakotwórczości.

Jednym z najsilniejszych procesów wywołujących raka jest ekspozycja na słońce lub solaria (i inne źródła promieniowania UV). Każdego roku ponad 419 000 przypadków raka skóry w Stanach Zjednoczonych wiąże się z opalaniem przy wykorzystaniu emisji UV (solariów). W tym około 245 000 raków podstawnokomórkowych, 168 000 raków płaskonabłonkowych i 6 200 czerniaków. A ile osób beztrosko wyleguje się godzinami na słońcu? OK, raka skóry na pewno (ironia) wywoła u nich znikoma emisja pochodząca z telefonu komórkowego.

„Nowe technologie to spisek władzy, korporacji, tajemniczych sił”

No, oczywiście. Bo każdy jest siłą zmuszany do korzystania z telefonii komórkowej i Internetu. Naprawdę nie ma zakazu mieszkania w lesie, odcięcia się od świata, a osoby szczególnie zapobiegliwe mogą odciąć „mordercze fale radiowe” budując specjalną konstrukcję, izolując się od świata. Tylko stąd już tylko krok do przymusowego leczenia w zamkniętym zakładzie, bo takie osoby mogą się z czasem stać niebezpieczne dla otoczenia.

Wg oficjalnych badań naukowych, telefony komórkowe i związane z nimi emisje elektromagnetyczne nie są bezpieczne. Tak, nie są, ale to nie znaczy, iż ryzyko jest znaczne. Samochody też nie są bezpieczne, a codziennie z nich korzystasz, trening wiąże się z pewnym ryzykiem kontuzji, nadmierna ekspozycja na słońce powoduje szybkie starzenie się skóry i może wywołać raka. Korzystanie z telefonów komórkowych czy sieci Wi-Fi też nie musi być zdrowe, jednak do tej pory wyniki badań wcale nie są alarmujące. Dużo większym problemem jest niewłaściwa dieta. Wg IARC, promieniowanie elektromagnetyczne jest sklasyfikowane w kategorii 2B, czyli nie jest zdrowe dla człowieka, jednak nie wiemy, czy wywołuje raka. To możliwe. Z pewnością raka wywołuje promieniowanie UV (np. słoneczne), kategoria I rakotwórczości, a czy ktoś się boi wychodzić na słońce?

„Technologia 5G niszczy człowieka”

Cejrowski twierdzi, iż emisja sieci 4G może przewrócić człowieka. Aha, OK. Do tej pory widziałem, iż człowieka może przewrócić wybuch klasycznego materiału wybuchowego lub jądrowego (bomby atomowe i tzw. wodorowe, termonuklearne), uderzenie pocisku dużej mocy (karabinka, karabinu itd.) lub przyłożenie konkretnej siły powodujące zaburzenie równowagi (np. podcięcia, obalenia, rzuty, pchnięcia). Niestety Cejrowski nie zamieścił odnośnika do żadnego filmu pokazującego, jak sieci 4G przewracają ludzi na ziemię.

Zgadza się, istnieje wiele wątpliwości na temat sieci 5G, jednak nie ma żadnej pewności, iż będą one bardziej szkodliwe od klasycznych już „komórek”. Możliwe, iż ekspozycja na częstotliwości 5G w zakresie np. 6–100 GHz (klasyczna telefonia komórkowa różnych generacji np. w Polsce wykorzystuje częstotliwości 800, 900, 1800, 2100, 2600, 3700 MHz) jest związana z większym ryzykiem zdrowotnym, ale to na razie spekulacje, a nie fakty. Tak samo straszono kiedyś sieciami Wi-Fi (najpopularniejsze standardy obsługują częstotliwości 2.4 & 5 GHz, choć są też standardy wykorzystujące pasma < 6 GHz, a najnowsze propozycje sieci 802.11ad mówią o użyciu pasma do 60 GHz). Prawdopodobnie częstotliwości wykorzystywane przez sieci 5G będą sprzyjały wytworzeniu stresu oksydacyjnego, co może mieć wpływ na kancerogenezę. Ale nie wiemy, czy emisja będzie wystarczająco silna. To, że coś jest możliwe, nie znaczy wcale, iż jest prawdopodobne. Możliwe, że zginiesz od trafienia meteorytem, a ile znasz osób, które umarły w ten sposób? Możliwe, że zginiesz od trafienia piorunem albo pożarty przez rekina, ale to mimo wszystko niesamowicie rzadkie zjawiska. Na Florydzie w latach 1978-1987 średnio ginęło 10 osób rocznie z powodu uderzenia pioruna. Tak samo słońce może wywołać raka, ale większość ludzi rok w rok, dzień w dzień jest narażonych na taką ekspozycję.

Musimy poczekać na dalsze badania, jednak straszenie „nowym” nie jest wcale rozsądne. Kiedyś na stosie palono „czarownice”, teraz ofiarą stają się nowe technologie. Zamiast szukać teorii spiskowych polecam dobrej jakości dane pochodzące z badań naukowych. Są dostępne w większości za darmo, dla każdego. Tylko pozyskiwanie wiedzy wymaga czasu, a teorie spiskowe nie wymagają żadnej inwestycji intelektualnej. Notabene, Cejrowski i inni wielbiciele teorii spiskowych nie zdają sobie sprawy, iż znaczna część rocznej dawki promieniowania pochodzi od promieniowania kosmicznego, a także naturalnego, ziemskiego będącego skutkiem występowania uranu, toru i potasu w skorupie ziemskiej. Ponadto emitery promieniowania mamy wewnątrz organizmu, dostają się tam razem z pokarmem (np. radioaktywny potas 40K). Ponadto większość ludzi jest cały rok narażona na radioaktywny radon, występujący naturalnie w przyrodzie (we wszystkich warstwach atmosfery) i często zbierający się w mieszkaniach.

Uzupełnienie:

- W świecie teorii spiskowych okrzyknięto Billa Gatesa (tego samego, z Microsoftu) antychrystem. Tak, naprawdę nie żartuję. Sugeruje się, iż chce on zabić ludzi, że ma plan wyniszczenia ludzi szczepionkami, że korzysta z pandemii koronawirusa. Niestety, żadna z tych teorii nie ma podparcia w faktach. Błędne informacje fałszywie twierdzące, że koronawirus jest bronią biologiczną, krążyły od czasu, gdy anglojęzyczne raporty o epidemii zaczęły krążyć w styczniu. Internauci twierdzą, iż " koronawirus został stworzony przez chiński rząd", że "jest częścią programu wyludnienia świata", a we wszystko jest zamieszany Bill Gates, były dyrektor generalny Microsoftu i człowiek dzięki któremu mieliśmy DOS, a teraz mamy lepsze lub gorsze systemy Windows. Paranoja rozwinęła się to tego stopnia, iż gdy Gates wspomniał w wywiadzie w serwisie Reddit, iż powstaną certyfikaty cyfrowe, zawierające informacje np. o tym, kto został zaszczepiony. Co z tym zrobili internauci? Plotka była powielana, rozbudowywana i ostatecznie okazało się, że "Bill Gates planuje znakować ludzkość mikrochipami zawartymi w szczepionkach".

Tymczasem, podczas rozmowy z Reddit Gates nie wspominał o mikroczipach. Niemniej jednak artykuł fałszywie twierdził, że Gates w swojej wypowedzi odnosił się do badania z grudnia 2019 r. finansowanego przez Fundację Gatesa na temat tatuaży kwantowych - niewidzialnego atramentu, który mógłby trwać pięć lat i być czytany za pomocą smartfona. „Te oznaczenia zostały opracowane w celu zapewnienia rejestru szczepień i w ten sposób nie da się śledzić nikogo", powiedział jeden z autorów badania który odniósł się do tej niebywałej plotki. „Ta technologia jest w stanie zapewnić lokalnie bardzo ograniczone (np. niespersonalizowane) dane. Oznaczenia te wymagają bezpośredniego obrazowania w linii wzroku z odległości mniejszej niż jedna stopa. Zdalne lub ciągłe śledzenie takiej osoby jest po prostu niemożliwe z różnych przyczyn technicznych". W rzeczywistości ludzie dobrowolnie pozwalają się śledzić używając technologii internetowej np. smartfonów. Tylko należy dodać, iż większość krytycznych informacji ludzie ujawniają dobrowolnie, a niektórzy wręcz chwalą się wyjazdami, pracą, zarobkami, samochodami, kochankami, rozmiarem bicepsa itd. Wystarczy otworzyć facebooka lub instagrama...

Naprawdę, nie należy wierzyć we wszystko co ludzie wypisują w internecie. Większość informacji nie ma podparcia w faktach.

Referencje:

Mehdizadeh A R.1 and Mortazavi S. M. J. „5G Technology: Why Should We Expect a shift from RF-Induced Brain Cancers to Skin Cancers?” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6820018/

Myrtill Simkó and Mats-Olof Mattsson „5G Wireless Communication and Health Effects—A Pragmatic Review Based on Available Studies Regarding 6 to 100 GHz” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6765906/

https://www.electronics-notes.com/articles/connectivity/wifi-ieee-802-11/channels-frequencies-bands-bandwidth.php

https://www.spectrummonitoring.com/frequencies/#Poland

Wolfgang Kainz „Electromagnetic interference of GSM mobile phones with the implantable deep brain stimulator, ITREL-III” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC156641/

Danker-Hopfe H „Effects of electromagnetic fields emitted by mobile phones (GSM 900 and WCDMA/UMTS) on the macrostructure of sleep.” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20561179

Duclos PJ „Lightning-related mortality and morbidity in Florida.” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2113687

Komentarze (35)
blizniak01

Za nieprzychylne opinie pod posem o tym artykule na Super Fajnych dzikach na fb zostałem wyrzucony... żenada... wstyd...

0
gokuson

Tutaj śmiało możesz polemizować, o ile to nie będzie wulgarna dyskusja.

0
manollooo

Twierdzenie że promienie słoneczne wywołują raka jest niedorzeczne. Jeżeli już, to do powstania nowotworu przyczyniają się kosmetyki zawierające parabeny i inne substancje szkodliwe dla ludzkiej skóry.
Pytania które nie dają mi spokoju. Dlaczego w tym czasie, gdy cały świat jest zamknięty w domach, anteny rosną jak grzyby po deszczu? Dlaczego własnie teraz Musk wystrzeliwuje 42tys satelit na orbitę? Czy to przypadek, że "wirus" pojawił się w Wuhan, pierwszym mieście z technologią 5G w Chinach? Czemu Bill Gates nagle chcę uratować ludzkość szczepionkami podczas gdy w wywiadzie sprzed iluś lat mówił o depopulacji do 500mln ludzi? Dlaczego statystyki są fałszowane poprzez zapisywanie ludzi którzy zmarli na inną chorobę, a w sobie mieli tylko jakiegoś "wirusa" jako przypadek zgonu od COW-ID20? Dlaczego Pan, który wynalazł testy, których się obecnie używa nie zaleca ich stosowania ponieważ są niewiarygodny? hmmm ciekawe, ale nie to tylko TEORIE SPISKOWE ide założyć swój aluminiowy czepek na głowe, a Wy tam ustawiajcie się w kolejce po szczepionke bo może zabraknąć.
Polecam obejrzeć ten wywiad i odnieść się do niego https://www.bitchute.com/video/yrgOyP8jrW6f/

1
basmann

Prawie zemdlałem jak to przeczytałem, rozszyfrowałeś cały świat. Wirus rozprzestrzenia się po masztach, a wirus grypy jelitowej po kanalizacji i toaletach. Zlikwidujmy toalety!!! To jest spisek producentów kibli chcą aby każdy srał.

Chociaż może brak dostępu do internetu byłby zbawienny,...

2
basmann

tak się teraz zmartwiłem, a w Polsce to leci po starych masztach czy jak to się rozprzestrzenia :( ?

2
manollooo

Panie Bosmann, gdybyś Pan miał trochę oleju w głowie mógłbyś powiązać pewne fakty. Powiedz mi dlaczego na "cowid19" umierają ludzie starsi i otyli? Czy wiesz, że koronawirusów jest duża ilość? Gdyby tak.manipulowac statystykami jak manipuluje się teraz co roku powinni zamykać cały świat z powodu pandemii grypy która tylko w Polskę ZABIJA kilkaset osób.
Cytuję:
"Grypa to ostre wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych, wywoływane przez wirusy grypy. Do akażenia dochodzi drogą kropelkową, a także przez kontakt ze skażoną powierzchnią. Każdy człowiek może przenieść wirusa na skór ze rąk, czy ubraniu." Nie przypomina Ci to czegoś? Pooglądaj lekarzy z innych krajów, często mówią, że tu coś nie gra, ale pewnie naoogladaleś się faktów po faktach i Ci nie zaiskrzy, dopiero jak Ci wbija na chatę karząc się kuć w ramię i robiąc kwantowy tatuaż potwierdzajacy zaszczepienie. Dobrze, że nie mieszkam w Polsce bo by mnie ch** strzelił gdybym był świadkiem tego co tam się dzieje i tego na co sobie pozwala władza z wami ludzie pod pretekstem 24 godzinnej propagandy z tv i radia. Pozdrawiam

2
basmann

Sprawdzałem statystki zgonów w USA tam umierają też młodzi, tylko możliwe że tam maszty 5G są od dawna lub od Pornhuba mają postawione maszty.

TV nie oglądam, internet chyba też odłączę... bo ciężko takiego d****a czytać

2
gokuson

Panowie trochę kultury...

0
manollooo

Ooo basmannik już obrażaaaa :D strach się bać, nie złość się misiaczku, weź parę głębokich oddechów może ci przejdzie.
Dla kumatych polecam ten dokument https://www.youtube.com/watch?v=MY8Nfzcn1qQ prawie 10mln w 2tyg, jest tez wersja na YT z polskimi napisami, bardzo ciekawy.
Pozdrawiam

0
basmann

Bo mnie krew zalewa, od wieków są zarazy, wirusy. Teraz banda cymbałów wymyśla teorie spiskowe, bo sobie nie radzą z sytuacja

6
manollooo

Hehe basmann mówiłem ci już chłopaczku żebyś się nie unosił bo to na urodę szkodzi, a jak cie nosi za bardzo to do bardachy strzep sobie i ci ulży.
Powracając do wątku. Kiedy ostatnio był zamknięty cały świat w domach, a gospodarka stała z powodu jakiegoś wirusa bo sobie nie przypominam, weź mi przypomnij proszę.

1
jarabco

Taka ciekawostka: Statystycznie dziennie w polsce umiera okolo 1000 osob ( statystyki z 2017). Jak myslycie, czy latwo by bylo zmanipulowac tymi danymi za pomoca mediow i kilku lekarzy by z tego 1000 dziennie przypisac na przyklad 150 koronawirusowi zwlascza z miast ostro zatrutymi smogiem i wywolac ogulno krajowa panike ?

0
basmann

Tak we Włoszech czterokrotny wzrost liczby zgonów w porównaniu ze średnią z ostatnich lat, też pewnie jakiś spisek. Masakra co wy ludzie ćpacie.

5
jarabco

"Basmann" z dupy chyba sobie wyciagnoles te cztorokrotnie wyzszy wzrost liczby zgonow albo z faktow po faktach lub naglowkow Facebook-a. We wloszech mieszka ponad 60milionow ludzi a wskaznik umieralnosc to 10.6 czyli dziennie umiera tam okolo 1750 osob niezaleznie. Ze wzgledu na ifekcje wirusem wzkaznik ten wzrosl w skali kraju o okolo 20% czyli teraz jest gdzies na poziomie 13 dajac liczbe okolo 2137 osob dziennie.

0
_Knife_

Bredzisz człowieku.

https://fullfact.org/online/wuhan-5g-coronavirus/

Wszystko co opisujesz, to przykłady współwystępowania, a nie korelacji.

"Czemu Bill Gates nagle chcę uratować ludzkość szczepionkami podczas gdy w wywiadzie sprzed iluś lat mówił o depopulacji do 500mln ludzi?"

Bill Gates bredzisz kolejny raz: https://euvsdisinfo.eu/report/bill-gates-wants-to-depopulate-the-world/

Naucz się korzystać ze źródeł w sieci, bo na razie błądzisz.

Bill Gates mówił tak: "First, we’ve got population. The world today has 6.8 billion people. That’s headed up to about nine billion. Now, if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by, perhaps, 10 or 15 percent, but there we see an increase of about 1.3."

"Dlaczego statystyki są fałszowane poprzez zapisywanie ludzi którzy zmarli na inną chorobę, a w sobie mieli tylko jakiegoś "wirusa" jako przypadek zgonu od COW-ID20?"

Dlatego, że to zbyt skomplikowane żebyś zrozumiał, więc nie wyjaśniam nawet o co chodzi, skoro nie kumasz nawet że promieniowanie UV powoduje raka.

"Dlaczego Pan, który wynalazł testy, których się obecnie używa nie zaleca ich stosowania ponieważ są niewiarygodny?"

Nie mam czasu wyjaśniać ci jak wygląda świat, na razie to potrafisz znaleźć same gówno źródła.

3
M-ka

Tłumaczenie Gatesa, że niby co innego miał na myśli, niż powiedział - sorry - dla mnie to jakiś absurd.
Chciał, żeby więcej dzieci zaszczepiono - niby żeby więcej przeżyło i dzięki temu przyrost naturalny miałby być MNIEJSZY?
Nie bardzo rozumiem: jeśli dziecko umrze z powodu choroby zakaźnej, to w tego typu krajach robi się na jego miejsce dwoje, że uratowanie tego pierwszego przyczyniłoby się do mniejszego przyrostu? Bo raczej każdy sobie zdaje sprawę, że to tam raczej wygląda na zasadzie "co rok to prorok" i uratowanie pierwszego dziecka nie ma żadnego wpływu na przyjście na świat kolejnych.
Na logikę, szczepienia (gdyby ratowały życie) - mogłyby tylko i wyłącznie przyczynić się do ZWIĘKSZENIA przyrostu naturalnego.
To co on gada jest jawną sprzecznością, a "wyjaśnienie" tego jest już zupełnie pokrętne....

0
basmann

Już Ci przypominam grypa hiszpanka zawinęła 50-100mln osób, jakiś tam głód się pojawił i inne bajery, tylko wydaje mi się że wtedy rozpętało się przez linie telefoniczne :)))))))))))))

4
manollooo

Doedukuj się skąd się wzięła hiszpanka i jakie miała źródło, a i dlaczego zaczęło się od żołnierzy US którzy stacjonowali w Europie, może wtedy zatrybi. Kończę tą rozmowę. Pozdrawiam serdecznie i życzę ci miłego dnia rozmówco.

0
_Knife_

manollooo - dowiesz się, że grypa zabija miliony ludzi co roku od kilkuset lat. Hiszpanka na pewno powiesz, że przez szczepionki, które wtedy nie istniały masowo, a w ogóle były wtedy ze 4 wynalezione.

Dla takich paranoików zestawiłem mity najpopularniejsze:

http://www.body-factory.pl/showthread.php?19993-Mity-medyczne-SIECI-5G-Zi%C4%99ba-seks-szczepionki-alkohol-nowotwory-2020-04-19

3
deathrider

Warto tutaj dodać że kraj najlepiej radzący sobie z pandemią, czyli Korea Południowa, jest jednocześnie państwem z największym pokryciem sieci 5G: https://www.zdnet.com/article/south-korea-marks-over-5-million-5g-subscribers/
Więc jeśli już ktoś chce teorii spiskowych to wychodzi na to że 5G leczy koronawirusa :P
A oczywiście złe korporacje zwlekają z rozbudową, żeby wirus ukatrupił jak najwięcej ludzi. /s

Kolejną kwestią jest udział "farmy trolli" Putina w popularyzowaniu tych teorii spiskowych: https://www.nytimes.com/2019/05/12/science/5g-phone-safety-health-russia.html.
Z niektórych analiz ruch sieciowego wynika nawet że to sami Rosjanie stworzyli tą "teorie".
Jeśli to prawda, to ichniejszy pomysłodawca zasługuje na podwyżkę: zamiast wydawać hajs na atakowanie innego państwa, można bardzo tanim kosztem sprawić że jego obywatele sami zaczną niszczyć własną infrastrukturę.

2
paul123

Gdyby 5G wywołało raka to przecież sami illuminati by się pochorowali, a razem z nimi prezydenci którymi tak sprytnie manipulują. Wirus ma dotknąć tylko ludzi przeznaczonych na niewolnictwo a nie Panów. Maszt 5G chyba nie rozpoznaje swoich i jak idzie Kowalski to go niszczy a jak idzie Mason prosto z zebrania iluminatów na którym gwałcili dziewice, pili krew, bawili się za pieniądze z banku w którym ludzie biorą kredyt na garnki w fantastycznej promocji, to takiego nie ruszy.

3
basmann

Ja zakładam kanał na YT będę takich naiwniaków nabierał teoriami spiskowymi. Hajsy z reklam będą, później dołącze do loży bogaczy. Będę opowiadał że Bill Gates chce depopulizować bogate kraje bo tutaj przecież nie ma rynku zbytu na produkt luksusowe, lepiej aby w indiach gówno bieda się rozwijała :)

5
M-ka

Najbardziej luksusowym produktem w dzisiejszych czasach są terapie ratujące życie w przypadku nowotworów i innych ciężkich chorób.
Ludzie płacą za to krocie.

Zatem "wpędzenie" kogoś w taką chorobę (raka, bezpłodność, cukrzycę itd.) to jest czysty zysk. To są miliardy dolarów/Funtów/Euro zarobku na produktach farmaceutycznych i usługach medycznych, które pozwalają rozkwitać korupcji jak rakowi i utrzymywać cały chory system.

Przy tym na bogatych da się zarobić WIĘCEJ, wszystko jedno czy wymusza się na nich leczenie prywatne czy (jeszcze lepiej i prościej) - refundowane przez systemy opieki.

A zwroty "teoria spiskowa" itp. służą do ośmieszania ludzi myślących, którzy widzą korupcję i próbują uświadomić innym.

Wymuszając np. szkodliwe szczepienia na ludziach z ubogich krajów, ludzie zainteresowani socjomanipulacją mają kilka korzyści: po pierwsze redukują populację, po drugie zarabiają na swoich produktach, po trzecie "produkują" sobie jakąś ilość przewlekle chorych lub osób z osłabionym systemem odpornościowym, na których będą zarabiać w przyszłości. To dla nich INWESTYCJA.

Za folklorem o masonach i antychrystach stoją miliardowe zyski i w waszym interesie jest byście sobie zdawali sprawę, że zawsze niestety w historii ludzkości, tam gdzie były wielkie zyski , była też wielka korupcja i wiele ofiar czyjejś chciwości.

0
M-ka

Polecam do obejrzenia, jeśli Wam się jeszcze uda, bo film jest usuwany przez cenzurę z prędkością światła, filmik z dr Judy Mikovits pt. "Plandemia", gdzie mówi ona o megakorupcji całego amerykańskiego i ogólnoświatowego systemu "opieki zdrowotnej".

Bez etykietek w rodzaju "teoria spiskowa".
Nie bardzo rozumiem, dlaczego wszystko, co odbiega od oficjalnej narracji, tak łatwo ocenić w dwóch słowach.

Głupi przykład , ale wyobraźmy sobie małżeństwo, gdzie mąż odkrywa zdradę żony.
Bojąc się konsekwencji (w tym finansowych) ona od razu kontratakuje, zaprzecza wszystkiemu i oskarża go, że sobie coś uroił, a jego zarzuty to generalnie jedna wielka TEORIA SPISKOWA. Scenariusz wydaje mi się banalny i "wyświechtany".

Wg logiki przeciwników TEORII SPISKOWYCH, facet w tym momencie powinien się zamknąć, wycofać, został ośmieszony i w ogóle zrównany z ziemią.
Wg postronnych obiektywnych obserwatorów, jeśli dwie strony przedstawiają sprzeczne wersje, to któraś w oczywisty sposób kłamie i należy się temu dokładniej przyjrzeć, znaleźć dowody winy lub niewinności i dopiero osądzać.

Bywa, że znalezienie dowodów jest trudne lub wręcz niemożliwe, bo osądzana strona (zdradzająca żona) skrzętnie je ukrywa i "idzie w zaparte", a nawet próbuje przerzucać winę na męża - w grę wchodzi przecież mieszkanie i średniej klasy samochód.

Czy naprawdę trudno sobie wyobrazić, że podobne schematy zaprzeczania, przerzucania winy itd. mogą występować, gdy mówimy o niebotycznych zyskach i luksusach pewnych osobników lub podporządkowanych im struktur?
Gdy chodzi o kilkadziesiąt tysięcy, nikt normalny z zewnątrz nie jest pewny niczyjej winy, a gdy chodzi o miliardy, wystarczy rzucić hasłem "teoria spiskowa" i po sprawie?... Naprawdę?

Tak łatwo manipulować ludźmi oślepionymi zazdrością i podziwem dla np. Billa Gatesa, bo ma dużo pieniędzy na koncie? A kim on jest? Nikim. Nie ma żadnych dyplomów, nie robił badań nad odpornością, z zawodu to tylko informatyk, który nota bene próbował zmonopolizować biznes komputerowy.
Nikt go nie wybrał w demokratycznych wyborach i nie powołał do decydowania o sprawach zdrowia CAŁEGO ŚWIATA, kilku miliardów ludzi.
Teraz okrzyknął sam siebie autorytetem, a przyklasnęła mu jego świta, która przy okazji jego biznesów pasie się pieniędzmi.

Założę się , że na tym forum można znaleźć artykuły i nazwiska ludzi, którzy mają lepsze wyobrażenie i większą wiedzę na temat systemu odpornościowego i zdrowia w ogóle.

Wiara w Billa Gatesa i jego szlachetne intencje przypomina mi wiarę w księdza pedofila na zapadłej polskiej wsi - gdzie pomimo wielu zeznań ofiar , społeczność jest nie tylko ślepa na to, co się dzieje, ale jest gotowa "zagryźć" i zniszczyć te ofiary, bo jak one śmią oskarżać o cokolwiek WIELEBNEGO.

Sorry, ale dopóki wystarczy rzucić ludziom ochłap w postaci "masonów", "płaskoziemców", "ruskich trolli" , nie skarżeń o bycie tępym zwolennikiem teorii spiskowych - dopóty ludzie będący tego beneficjentami będą odsuwać prawdę i śmiać się z motłochu, którym tak łatwo sterować.

Ludzie są z natury leniwi i nie chce im się "motać" w gąszczu wątpliwych informacji. Łatwiej przykleić komuś etykietkę, że jest "zwolennikiem teorii spiskowych" i z poczuciem własnej mądrości i wyższości spać spokojnie.

Wykorzystują to szeroko ludzie chcący zataić prawdę przed tłumem. Dobrze wiedzą, że wystarczy opluć kogoś jako "spiskowca", by ogół odebrał mu głos.

Spotykam się z tym paradoksem na co dzień, kiedy np. czytam na temat ubocznych skutków szczepień.
Ludzie, którzy czerpią wiedzę z propagandowej tv i kolorowych gazetek, nazywają "płaskoziemcami" ludzi, którzy mają 1000 razy większą wiedzę od nich, zdobytą w oparciu o najnowsze badania naukowe i dogłębną wiedzę na temat działania całego systemu.

Nie namawiam nikogo do wstydliwego przejścia na stronę "spiskowców", a jedynie do ostudzenia pogardliwych emocji i zapoznania się z argumentacją drugiej strony, bo niestety moim zdaniem polskie społeczeństwo jest strasznie podatne na manipulację i podsycanie agresji wobec osób głoszących odmienne poglądy czy mających uzasadnione obawy.

Komuś na tym zależy, by tak było. Zastanówcie się nad tym.

1
M-ka

Bez polskich napisów niestety.
Można posłuchać też innych wypowiedzi tej pani i spróbować wyrobić sobie zdanie na jej temat.
Możliwość zanieczyszczenia szczepionek materiałem biologicznym jest niestety realna (mogą to być wirusy, retrowirusy itp.). Nowotwory i inne choroby jako konsekwencja takiego zanieczyszczenia - też są realne...
https://www.bitchute.com/video/6aCxcLk26W7z/?fbclid=IwAR1SFpjW4zBn2Z5rdVe6ftwgUytBwfQeZZnmB6DCWsK55lHCTWz9_t-v6xU 

0
M-ka

Co mówią amerykańscy lekarze - wywiera się na nich presję, aby kwalifikowali niepewne albo tylko prawdopodobne przypadki śmierci jako spowodowane przez covid 19.

https://youtu.be/KETyrlbAFR8 

0
M-ka

Wg badaczy (na podstawie materiału genetycznego) wirus krążył po świecie już w październiku ub. roku. Dziwna zbieżność czasowa z konferencją na temat scenariusza wyimaginowanej pandemii koronawirusa, na której spotkał się Bill Gates z przedstawicielami różnych instytucji (o tej konferencji mówił Dziki Trener w swoim obśmiewanym zresztą wideo).
Trzeba przyznać, że ich wyczucie czasu graniczy z jasnowidzeniem!...

0
M-ka

Tutaj ciekawostka. W kwietniu CDC (amerykańska instytucja zajmująca się chorobami zakaźnymi i szczepieniami) zmieniła definicję zachorowań i zgonów na covid19, w taki sposób aby kwalifikować do nich także niepotwierdzone laboratoryjnie, a jedynie prawdopodobne zachorowania i zgony osób z podobnymi objawami.
Jak wiadomo, jest wiele zarazków mogących atakować drogi oddechowe i wywoływać zapalenie płuc, a objawy covid 19 nie są jednoznaczne.
Czyli zrobili przekręt, pozwalający zawyżyć statystyki o wszystkie DOMNIEMANE przypadki. W jakim celu?
Dlaczego wcześniej manipulowali również przy definicjach epidemii i pandemii? Wszystkie te zmiany były zresztą w jednym kierunku, tzn. aby można było nazwać epidemią czy pandemią choroby , które ze względu na swoje nasilenie, nie mogłyby wcześniej (przed grzebaniem w definicji) zostać tak nazwane.

Oczywiście zmiana definicji pociąga za sobą możliwość łatwiejszego zastraszenia ludzi oraz rozmaite konsekwencje prawne i gospodarcze.
Wydaje się to być bzdurą, dopóki nagle milionom ludzi nie grozi poważny kryzys ekonomiczny, bo z powodu wyimaginowanej skali epidemii siedzą w domach bez pracy i często pieniędzy.

Tak się składa, że do wczoraj cały czas pracowałam w UK wśród wielu ludzi i większość wie o epidemii tylko z tv i gazet... W rejonie będącym rzekomo EPICENTRUM choroby.
I na moich oczach ludzie z dnia na dzień tracili godziny albo pracę w ogóle, choć desperacko się starali.
Może trzeba było w takim razie izolować domy opieki i ludzi z grup ryzyka, a nie topić wszystkich, bezmyślnie słuchając pseudoautorytetów z zagranicy, typu Billa Gatesa, który chce zmonopolizować świat swoimi pomysłami i produktami. Ratując tysiące (przed wirusem ze swoich wizji, który nagle się ucieleśnił), a szkodząc milionom.

https://m.facebook.com/PICphysicians/photos/a.709689782520514/1602500169906133/?type=3&source=48https://m.facebook.com/PICphysicians/photos/a.709689782520514/1602500169906133/?type=3&source=48

0
M-ka

Tutaj bezpośredni link dla osób nie mających konta na fb.
Gdy sklei się to z wypowiedziami lekarzy (nie tylko z US) na temat byle jakiego klasyfikowania zgonów z powodu covid19, to widzimy, że te statystyki są niewiele warte... Definicje z gumy, testy niedoskonałe, presja od góry. I na tej podstawie próbuje się ludziom wmawiać, że (planowana dopiero) szczepionka ich zbawi.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/cases-updates/cases-in-us.html?fbclid=IwAR3j9gUAdW4MQ-pobVzX4lq_qb0nCUMW_Kd_S2iz8nZXoRvQuSkG12KM_RE 

0
M-ka

Filmik z dr Judy Mikovits , tylko znalazłam z polskimi napisami.
Zaznaczam, że to tylko fragment z całości tego, co ona tłumaczy na temat szczepionek i związków z różnymi chorobami. Warto obejrzeć więcej i skonfrontować to np. z opracowaniami na temat zanieczyszczeń w szczepionkach.

https://m.cda.pl/video/513999604?wersja=720p&t=31&fbclid=IwAR1NFOgYZaOdqtrUPHF6-4qvEEhirS9uKP9EEUy1bN9bB7e1t2AmP-fCVlk

0
M-ka

Ciekawa rozmowa z dr Judy Mikovits na temat koronawirusów i jak można zwalczać infekcję. Dlaczego np. wit.C może być w tym pomocna.

https://porozmawiajmy.tv/ekspert-wyjasnia-czym-sa-koronawirusy-i-jak-dzialaja-szczepionki-dr-judy-a-mikovits/?fbclid=IwAR1740KeWGuTs0xcXTYuvX1EHVSUFhM506nguOtqZpCwI1IlKDNAgEA7RU4

0
M-ka

Jeszcze na temat Billa Gatesa. Wklejam filmik (nie ważne czy informacje w nim zawarte są prawdziwe, choć myślę, że są).

W tym video, na początku i na końcu, wykorzystano fragmenty wypowiedzi tego pana na temat przewidywanych skutków szczepień starszych osób p/koronawirusowi.
(Na końcu od około 11:50).

Mówi on wprost, że tysiące z tego powodu UMRĄ.

Przyjrzyjcie się wyrazowi jego twarzy podczas tej całej (króciutkiej) wypowiedzi, a w szczególności w momencie, gdy zapowiada on śmierć wielu tysięcy starszych osób.

On się wtedy CIESZY (!!!).
Śmieje się bez krępacji!

Czy tak zachowuje się normalny człowiek przewidując śmierć setek tysięcy czy raczej chory psychopata?...

Ocenę pozostawiam oglądającym; mi przewraca flaki patrzenie na jego wypowiedzi.

Niedawno z ciekawości obejrzałam filmik o mowie ciała przestępców i o oznakach kłamstwa w ich zachowaniu.
Komentujący poradził - aby wychwycić prawdziwe emocje, WYŁĄCZCIE SOBIE GŁOS i przyjrzyjcie się twarzy nie słuchając słów. Ona pokazuje prawdę.

Faktycznie, bez głosu widać lepiej subtelne i skrywane oznaki zadowolenia na twarzach morderców własnych dzieci i sprawców podobnych czynów.
Jeśli mi się uda, znajdę ten filmik i wstawię dla porównania.

Jednak i bez tego, trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć, że on nawet prawie nie próbuje ukryć swoich emocji. Jest tak chory czy tak bezczelny?

Około 12:20.

https://youtu.be/GdHG480Aksk

0
M-ka

Znalazłam i polecam gorąco skonfrontować z wcześniejszą wypowiedzią.
To nie jest oczywiście żaden dowód na nic, aczkolwiek sądzę, że gdyby normalnego człowieka podejrzanego o zabójstwo, ocenił w ten sposób psycholog, to zostałby on natychmiast skazany. Tu mamy do czynienia z bogatym i "ustawionym" .... napiszę w cudzysłowie: "człowiekiem".

https://youtu.be/xTzXOk4R5wg 

0
M-ka

Ciekawostka na temat "użytku" z promieniowania elektromagnetycznego.
2001 rok (!)

https://www.tygodnikprzeglad.pl/bron-ktora-usypia/?fbclid=IwAR20Pb4yYjjMJ6CzZv2erNYKucKGQwx2EojmFc3Z8jkPSm4WJ9AmAMe22_M 

0
M-ka

A tutaj mamy plany naszych władz (link w artykule), eksperymentowania z taką bronią.
Oczywiście, wszystko dla naszego dobra. Nie mówią o tym, żebyśmy się nie stresowali...
Skoro policji potrafią użyć przeciwko buntującym się obywatelom, to tego rodzaju wynalazków zapewne nie.....

https://iluminatorblog.wordpress.com/2019/12/03/jak-odroznic-atak-elektromagnetyczny-od-smogu/?fbclid=IwAR3Lb23f-waOQdNy7z1WCPw6skHjtSSvJQC-5kqedI4_aU9X8pMblc9MK6g 

0