Koronawirus wywołujący chorobę Covid-19 całkowicie sparaliżował świat sportu, w tym także kulturystyki. Większość krajów na świecie nakazała zamknięcie siłowni, nawet tych „pod chmurką”. Wiele państw zamknęło granice, zamykane są lotniska i wprowadzane są coraz to ostrzejsze zakazy i obostrzenia. Wszystkie wydarzenia sportowe, w tym oczywiście zawody kulturystyki i fitness, zostały odwołane lub przełożone na jesień bądź zimę. Dla wielu zawodników była to bardzo trudna do zaakceptowania decyzja, bowiem niektóre z zawodów miały odbyć się lada dzień, a oni byli już gotowi do wyjścia na scenę.

Przygotowanie do zawodów kulturystycznych to bardzo żmudny i nie taki łatwy proces. By zaprezentować się na wysokim poziomie, trzeba przygotowywać się wiele miesięcy. Wie o tym każdy zawodnik. Oczywiście w tym trudnym czasie wiele osób trenuje w domu wykorzystując ciężar własnego ciała lub podstawowy sprzęt, który zdążyli kupić. Niestety trening w domu nie jest rozwiązaniem dla profesjonalnego kulturysty lub sportowca.

Wiemy, że dla prawdziwych sportowych świrów, siedzenie w domu i brak możliwości trenowania jest naprawdę bardzo trudne. Obserwując media społecznościowe widzimy, że trenerzy personalni starają się dostosować trening do warunków domowych i wklejają wiele filmików, które mogą stanowić inspirację. Tak czy inaczej, jakakolwiek forma aktywności będzie lepsza niż żadna. Jeśli nie masz własnej siłowni, rób cokolwiek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EPLQBz6KOYE&feature=emb_logo

 

Ciekawą opcją jest też możliwość wypożyczenia sprzętu z lokalnych siłowni osiedlowych niebędących sieciówkami. Warto więc skorzystać z tych propozycji. Z niecierpliwością czekamy aż sytuacja zostanie opanowana...

Komentarze (11)
AdamZx

Dexter chyba tę emeryturę przesunie o rok jeszcze

1
Maciejosx

Paraliżuje wszystko tak szczerze mówiąc

2
anubis84

Dokładnie nie tylko kulturystykę, wszystko leci na łeb na szyję.

0
lordknaga

juz i tak po 2 tyg, kazdy ma w 4literach kulturystow :-) do tego jeden z topowych i najwiekszych pro kluturystow, oglosil dzisiaj obnizke na prowadzenie o 75% tak biznes kwitnie... jedna rzecz i fitswiata nie ma :-D teraz laski musza naprawde zakladac gumy i wypinac dupe ale w salonie gdzie nie ma publicznosci jak na silkach, to juz nie to samo :-(

4
basmann

Nie ma co się martwić o tą grupę 'zawodową' większość może się szybko przebranżowić wszak od ich działań do striptizu niedaleko

6
anubis84

Widziałem te treningi on line, dla mnie porażka, już lepiej sobie na youtube film instruktażowy obejrzeć. jak to jedyne zajecie takiego trenejro, to siedz iw domu zeby w dechę i tyle.

1
domosos

basmann dobrze że doczytałem do końca, bo z tym przebranżowieniem tak łatwo nie bedzie chyba ;-)

0
Anonim

problemy ludzi "pierwszego" świata
laboga siłownię zamkli ! co tera bedzie ?
i wysyp internetowych fachmanów
z plecakami i baniakami na kiju łod szczotki

bida to dopiero bedzie jak pozamykojo firmy i fabryki ... wtenczas wszyscy zaczną robić "redukcję"

3
BzykuDG

Branża jak każda inna. Multum ludzi z tego żyje.

0
anubis84

Dobre baniaki i szczotka, formy się nei zrobi ale człwoiek się chociaż trochę porusza. Bo kondycja szybko leci.

0
skorupski

Oby dotego nie doszło, powoli odmrazają gospodarkę. Sporo w tym udziału będą mieli ludzie i ich higiena i podejscie do tego wsyztskiego by nie było ponownego skoku zachorowań, dzisiaj popuścili i ludzie latają jak głupie.

0