Jeden z najbardziej znanych dostawców jedzenia i burgerów Burger King, wreszcie przyznał się do używania mięsa końskiego w swoich kanapkach. Wcześniej zaliczył już kilka wpadek, ale za każdym razem zaprzeczał tej informacji i tuszował sprawę wywierając naciski na odpowiednie organizacje, które protestowały przeciwko używaniu końskiego mięsa w burgerach. Dodawanie tańszego mięsa, jest jednym ze sposobów na dostarczanie klientom produktu, który będzie atrakcyjny cenowo. Burger King zapowiadał, że zerwie współpracę z firmą Silvercrest, która jest głównym dostawcą mięsa. Prawdopodobnie jednak do tego nie dojdzie. Co ciekawe, ta sama firma dostarcza mięso do chińskich buffetów, więc jeśli martwicie się jadąc tam, że będziecie jeść koty lub psy, to może się okazać, że w waszych potrawach znajdzie się końskie mięso.


Także McDonald's zaliczył wpadkę, kiedy przyłapano firmę na dodawaniu różowej zawiesiny do burgerów. A mimo to, miliony ludzi nadal kupują i jedzą ich produkty. Także nasze obawy są uzasadnione i pomimo takich sensacyjnych informacji, jak używanie mięsa końskiego w burgerach, nadal będzie popyt na fast foody i burgery – tak długo, jak człowiek będzie leniwy. Smacznego!

https://youtu.be/ua1RPdQchsc

https://youtu.be/dCqKl4Q3hW4

Komentarze (4)
RPS1990

Czytałem kiedyś w internecie przeglądając jakąś stronę, że w McDonald's lub w KFC (albo jednym i drugim) w burgerach, które serwują znajduje się ludzkie mięso - bardzo wątpliwe jednak aby tak było za to bardzo możliwe, że dawane jest końskie mięso.

0
kebula

Jak to jest możliwe skoro konina jest droższa niż wołowina?

0
Marley1991

dlatego na burgery zawsze do lokalnego baru , gdzie mięso codziennie jest kupowane i świeże

0
domosos

mnie to nie rusza, nie stołuje się w burgerze, wolę maca.

0